• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@bejbyy
@zunem
Já ten 1.trimestr v práci ustála, patřila jsem k té menší skupince, kterým jídlo spíš pomáhalo, buď se mi nalačno motala hlava a chtělo se mi zvracet, nebo jsem se najedla a tlačil mě žaludek. Druhá varianta byla daleko přijatelnější, takže jsem si 1. trimestr projedla.

Já mám fyzicky nenáročnou práci (sedím v kanclu) a musím říct, že žádný extra stres většinou neprožívám, teď jsem za to maximálně vděčná, protože jenom díky tomu můžu funguvat, být 3/4 roku doma by mě asi nebavilo, ikdyž je fakt, že mě momentálně už dost unavuje cestování.
10. dub 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 - už tady normálně trnu za tebe. Ale dle váhy mimin a toho, že inkubátor bude případně jen minimálně to vypadá výborně ne? Furt jsou správně natočený?
10. dub 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Taky mi dr. říkal že s dvojcatama mi napíše rizikové hned jak budu chtít.
10. dub 2014 v 11:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem dnes byla v poradně a Mudr. přeměřovala prcky :slight_smile: ,už mají přes 2kg tak mě to moc potěšilo.Jinak vše v pořádku za 14 dní ještě jednou do poradny a pak už budu docházet do rizikové poradny do nemocnice.
10. dub 2014 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt pecka jak to je všude jinak, někdo v rizikovce od začátku, já od 16tt a někdo až v 34tt
10. dub 2014 ve 12:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy ono to je jak se domluvíš s doktorem a hlavně jak na tom jsi Ty a mláďátka :slight_smile:. Já jsem neměla komplikace, tak jsem pracovala až do 30 tt.. Taky kvůli korunám.... neplatila jsem si dobrovolné nemocenské poj. (což není to samé jako sociálka - tu platím poctivě), tak nemám nárok na mateřskou, ale rovnou na rodičák. V těhotenství jsem platit začala a teď už jsem na neschopence jako s rizikovým těhotenstvím. V neschopnosti budu ještě v šestinedělí a pak teda rovnou rodičovská dovolená :confounded:
10. dub 2014 ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Opatrujte se, nevyblij si duši z těla. Dají Ti nějaký Rennie nebo něco takovýho?

@adusak Jé, tak to je krása. Jak já jsem zvědavá na kontrolu zítra.... :slight_smile: V 31.tt. měly holky 1350 a 1600 g, tak snad budou teď o kus větší a váhový rozdíl se nebude zvyšovat.
10. dub 2014 ve 13:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick tak to je pak jiná, já zjistila že na neschopence mám skoro stejný prachy jak kdybych dělala ty podělaný dvanáctky v práci, protože v lednu a únoru prostě nejsou tržby a mě se neschopenka počítá z měsíců kdy tržby byly :grinning:
Teď bych asi práci dala zas, ale kašlu na to
10. dub 2014 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Tak mně žádný peníze ještě nepřišly, jsem doma chvíli a první dva týdny jsou stejně neplacený.... :unamused: Ale jsem na to silně zvědavá, jak se stát pochlapí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. dub 2014 ve 13:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick tak já peníze dostala tento týden a to jsem doma od ledna :grinning: ale chyba byla na účtárně u nás v práci
10. dub 2014 ve 13:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to teda mám horší protože jsem brala téměř minimální plat+něco bokem,ale nemocenskou mám něco kolem 6000 takže nic moc. Nejdřív jsem chodila do práce o vycházkách, ale teď už nedam ani to. Jinak mě třeba nepřišli peníze ještě z za únor.
10. dub 2014 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak včera jsem konečně pořídila nějaký oblečky pro holčičky :slight_smile: Něco mám půjčené od kamarádky a pak jsem si koupila balík hadriku 10kč za kus a jsou krásný, tak mám radost že za pár korun mám hafo oblečku :slight_smile: O víkendu by jsme si měli jet pro jednu postylku,tak už se mi to tu začíná koupit.Byla jsem z toho už celkem nervózní že nemám vůbec nic koupeneho kdybych si musela jít lehnout do nemocnice už dřív. Od kdy jte začaly stradat věci vy?
10. dub 2014 v 15:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm... tak na kontrole mě moc nepotěšili... Holky málo přibírají, jsou na 1500 a 1700 g a mně se tak zkrátilo hrdlo, že nastupuju do nemocnice. Chtěli mě tam nechat hned, ale že jsem neměla věci, nechali mě přes víkend doma, přísný režim v poloze ležmo a v pondělí nástup. :unamused:
To mě štve, doma to vypadá jak po výbuchu atomovky, postýlka je plná nevyžehlených věciček...
@ebro zařizuj, zařizuj, já začala dřív než ty a ještě že tak. Mám sice všechno doma, ale stejně má člověk pocit, že mu toho určitě spousta chybí. Když pak přijde takový překvápko, že hurá lehnout do špitálu, tak už se toho moc nezařídí. Vystresovat se ale nenech! Ani mnou :grinning: :wink:
11. dub 2014 ve 13:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick nohy nahoru a odpocivat, atomovka doma pocka popripade manzel prevezme domaci prace. Uz mas dobry tyden i vahy jsou dobry, drzim palce at jsi co nejdele 3v1.
11. dub 2014 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick ty jo to jsou zvraty...tak drzim pěsti ať klid na lůžku pomůže a holky si ještě chvilku pobudou v bříšku.
11. dub 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ahoj,tak jak si na tom?promin,ze sem se nezastavila,ale byla sem vystavena,cely vcerejsi odpolednea noc sem mela poslicky,v noci uz po 5min,tak ze pojedem,ale pak se to z niceho nic uklidnilo,rano mi rekli ze je vse o.k. A poslali me zas dom i kdyz me bylo spatne,asi setrej mista,cisar mam naplanovany na utery pokud prcci nezmeni polohu-do toho sem zrejme chytla zanet svalu u krku,tak upim bolesti a zveda se mi teplota,je to horsi nez ty krece v brichu,cely telo mam nesnesitelne bolavy :'(
11. dub 2014 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda holky, to jsme se nedostali ani do půlky dubna a už jste skoro dvě ve špitále, to nejste moc poslušné dle tabulky...
No hlavně ať jste všechny dvě/šest v pořádku
11. dub 2014 v 16:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb ty jo tak to je me líto.Me prave vcera večer ulevilo a cekam co bude dnes,myslim ze to dela i.to pocasi ,na me ma teda hrozne vliv.Budu na tebe myslet a kdyby to šlo,mrknu za tebou já,jestli teda neporodim do te doby,to na sebe nekde.narazime určitě.

Na JIP je se mnou dalai mamca s dvojkama,tak je to tu zajimave,prva sem cekala jestli to neni nektera z vas :grinning:

@blanick nestresuj se tim,bude to ok,oni to zastavi,tak jak u mě.Holky dostanou kortikoidy a bude dobre.Hlavne ted odpocivej a kasli na bombu doma,kdybys vedela s cim sem odjela ja:wink: Myslim ze je to tam do dnes.Taky nemam vsechno jeste v cajku a nachystane,ale to počká,ted mysli na holky at nejdou ven.Drzim palecky
11. dub 2014 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna nemocnicni pokojovka 34+5 tt :grinning: Akorat me chybi sonda na monitorovani dělohy,žákynka zapomela
11. dub 2014 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 ten monitor zvladas v leze??to ja bych sotva popadala dech!
Holky,nevite jestli si muzu vzit vubec neco na bolest? Ten sval boli jak cert,jako by me tam bodali nozem a brni me cela ruka!:'(
11. dub 2014 v 17:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb můžeš jen paralen :frowning2: me pred par dny chytl zub a bez tech prasku je to vazne sileny :frowning2:
11. dub 2014 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje dnesni sloni nohy :frowning2:
11. dub 2014 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 no ty blaho! Chudino,to taky musi byt pekny mrtveni co? Uz abychom to meli za sebou,uz to fakt nedavam,to si jeste hodne rozmyslim,jestli mit treti dite - a kolik si muzu toho paralenu vzit?zatim sem si vzala jen pulku 500 ze strachu,jestli ho vubec muzu :-/
11. dub 2014 v 18:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 no ty kráso ... sem fakt přestanu chodit, takový šoky
11. dub 2014 v 18:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb manzel ma dneska narozeniny tak sem delala chlebicky a ty nohy jsou nasledek, staci chvili stat a neco delat :frowning2: paraleny si muzes vzit klidne i dva naraz, hlavne nesmime nic co obsahuje brufen. Ty nastupujes do nemocnice v utery?
11. dub 2014 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 v pondeli rano musime dojet na internu pak do jedne cekat a jit na aro,pak zas jet dom a v utery na sedmou ranni nastup na lacno do nemocnice,cas cisare mi nerekli :-/ krev uz mi brali dnes
11. dub 2014 v 19:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov @vrtulka81 @adusak @bejbyy
Díky holky, ležím jak lemra a čtu si, vařit bude muž, to bude sranda :slight_smile:)) psa jsem pustila na zahrádku k sousedům, jsou hodný, vyvenčí ho.

@hanulikb dej si na to bolavé místo nahřátý pytlík s pohankou nebo s třešňovýma peckama, to fakt pomáhá. Hlavně ne vanu nebo horkou sprchu. Chce to suché teplo.
11. dub 2014 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb jo a ty dva Paraleny jsou taky ok, taky jsem si je asi 3x vzala, když mě brala krční páteř a od toho hlava k nevydržení... Paralen se odbourá v tvých játrech a k miminkům se nedostane.
11. dub 2014 v 19:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick aha,tak to sem na to sla spatne,prvni sem myslela ze to mam prelezeny,tak sem si to trela-horsi,tak sem si nahrala ten polstar pohanky,trochu to pomohlo,jenze do toho me zacli bolet jeste klouby z te mirne zvysene teploty a sla sem se nahrat do sprchy,no z tama uz sem lezla s brekem jak me ten sval silene chytl :frowning2: no a pak sem zkusila ledovat a to sem asi uplne podelala-no uz se to trochu zklidnuje nebo si na tu bolest zvykam,kazdopadne diky bohu aspon za ten paralen,zaroven se i potim aby mi ta teplota nevylezla vic
11. dub 2014 v 19:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 taky sem couhala po maminach v kosulach,co chodili pres cekarnu na monitor jestli te tam mezi nima nenajdu,ale tobe ho delaj primo na pokoji dle fotky ze? Tak jen tak dal s tim zlepsovanim :wink:
11. dub 2014 ve 20:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek