Dvojčátka 2014

Ahoj pravě jsem v 7.tydnu zjistila, ze to budou dvojčatka. Termín porodu pri dobrém vývoji vychází na březen 2014. Bude nas tu s dvojčatky víc? Mám z toho uz ted dost strach....
hanulikb
11. dub 2014
@blanick ten vikend obskakovani od manzela si uzivej plnymi dousky 🙂)) zaslouzime si to za ty komplikace 😉
hanulikb
11. dub 2014
@bejbyy tak aspon se muzes trosku pripravit na to,co te muze potkat ale taky nemusi 😉 a jeste lip jak proti tomu bojovat 😉
blanick
11. dub 2014
@bejbyy neboj, třeba mně nohy tak moc neotékají... (zatím 😃 ) je mi spadly klenby
hanulikb
11. dub 2014
@blanick a me jen trosku a tak 3x za celou dobu 🙂 ale slapky trpi tou mou vahou,uz mam z 62kg 80kg a klenba zatim drzi
nikina88
11. dub 2014
@hanulikb nějak nerozumím tomu postupu před císařem, proč musíš na internu a na aro? divím se, že tě nechají jít v pondělí domu, já mám nástup ve čtvrtek a císaře mi budou dělat v pátek, jakou narkozu si zvolíš?
hanulikb
11. dub 2014
@nikina88 abych pravdu rekla ja taky moc ne,na interne me asi budou nejak vysetrovat,na aru se buddu domlouvat s anesteziologem - no rikali ze uprednostnuji lokalni anestezii a ja bych ji brala taky,ale jeste uvidim co mi doporuci na tom aru- no a vezmou me az v utery protoze nejspis resi mista v nemocnici,i jednu maminu,co ma naplanovanyho cisare v tydnu poslali dom i kdyz ji rekli,ze to vypada,ze bude rodit uz dnes
nikina88
11. dub 2014
@hanulikb já právě nastupuju ve čtvrtek a v ten den mi provedou x vyšetření, krev, utz atd a domluvím se co a jak, já se taky rozhodla pro lokální anestezii, ale taky musím počkat až co anesteziolog a jak mi taky dopadnou výsledky z krve, při špatný srážlivosti se uspává celkově, ale co mě mrzí je, že i když budu jen pod lokální anestezií, manžel na sále být nesmí 😞
vrtulka81
12. dub 2014
@hanulikb jo ka jen lesim jak lazar napichnuta na kapackach.Monitor mam vedle postele.Jako ted uz je to dobry a zvladam ho v mensim lehu,pred tim by to nešlo,bych se zadusila.Holky me uz to sere,bud at porodim nebo to da pokoj.Celou noc zase kontrakce,me uz to nebavi.Nejde o ty kontrakce az tak,ale spíš,ze z toho stejne nic nebude,drazdi me jen to počasí.Stejne neporodim,rano prijd vizita a scenar bude porad stejny,bud se to rozjede nebo ne.Fakt na palici.Byla sem na záchodě,vycicstit zuby a kontrakce nikdeJa je stejne budu prenaset jeste.
tygrisek09
12. dub 2014
@vrtulka81 na jednu stranu Ti docela závidím, první syn je v 34.tt předčasně, ráno jsem se nemohla otočit na posteli, den předtím jsem měla ambulatně kapačku hořčíku s tím, že není místo, mě propustili, že kdyby něco, tak ať druhý den přijedu. Tak jsem přijela, nechali mě tam na kapačce a už ráno jsem byla na 8cm otevřená a v půl 6 večer se malý narodil císařem. Teď čekám dvojky a už od začátku mi bolestivě tvrdne břicho, jenže v Podolí je neustále plno, tak jsem doma. Takže tam třeba co dva dny jezdíme na pohotovost, jestli se něco neděje. Pro klid bych tam raději už zůstala.
blanick
12. dub 2014
@hanulikb tak to jsme začínaly na stejné váze 🙂 Já mám teď 78. Myslím, že Tě předženu 🙂
@vrtulka81 Tak to musí být fakt opruz.... :-S Jsem fakt zvědavá, co tam budou dělat se mnou. Preventivní hospitalizace... řekla bych, že možná vůbec nic, týden si tam poležím, pak kouknou znova na hrdlo a uvidí se co dál. Teď doma fakt víc ležím, jen jsem vsedě vyžehlila pár plín a strčila kuře do trouby. A fakt je, že břicho tvrdne mnohem míň. Ale pořád mě u toho píchá v podbříšku... to se nějak nezměnilo.

@pidisek prosím Tě, nevíš jak to je u Apolináře s netem? Je tam wifi? A přístup neomezený? Nebo placený?
nikina88
12. dub 2014
@blanick u apolináře je wifina, jen je někde problém se signálem, asi záleží v který části člověk zrovna je, přístup neomezený a neplacený 🙂
vrtulka81
12. dub 2014
@blanick ono to počasí taky nepřidá,sestřičky rikaly ze do rana bylo.deset porodu,tak se nedivme jak nam je.
Ono to bude i u mě,pusti žilou a pak dom.Snaz se odpocivat a bude to dobré.
@tygrisek09 ja mam to same,celou noc kontrakce ale uz se tim nezatěžuje,do ranq to prejde a kdyz ne,stejne rodit nebudu,tak nejak to citim.Lepsi se nestresovat a valet se doma a nic nedělat,ono se to ozve az to bude oprqvdu aktualni
pidisekautor
12. dub 2014
@blanick jako pacient mas volnou WiFi staci jen vyplnit údaje 🙂 a je to docela rychly 🙂
tygrisek09
12. dub 2014
@vrtulka81 a kde vlastně ležíš?
vrtulka81
12. dub 2014
@tygrisek09 ja lesim v Brně,na Obilnaku.Jako v tvojem případě byfh volila i jinou nemocnici,stejne te napichnou na magnezko a budes mit klidovy režim,sledovana tqky budes a rozhoene se nemusis nervovat ze te porad posilaji domu.Mensi nemocnice te urco veme a budes hlavne v klidu.Taky sem tqk byla,akorat ted ze sou kimina obe hlavou dole a porod se kuze rozjed kdykoliv,tak me nechteli a poslali sem.
tygrisek09
12. dub 2014
@vrtulka81 jenže právě že v Podolí je neonatologie, vybavená pro případný porod od 24. týdne a já jedu 30. týden, takže ještě patřím sem 😞 a tím, že je to spádovka pro krizové případy z celé ČR a ještě je tu Centrum fetální medicíny a leží tu maminky s jednovaječňátkama, takže pro všechny je tu na rizikovém oddělení cca 20 lůžek
bejbyy
12. dub 2014
TO jsem teda zvědavá, kam bych jela kdyby něco, jestli taky Obilňák nebo ty Bohunice =-) Jsou někde vybavenější?
bejbyy
12. dub 2014
@tygrisek09 už jsem taky koukala a šťastná z toho nejsem
tygrisek09
12. dub 2014
@bejbyy proč? špatné recenze?
bejbyy
12. dub 2014
@tygrisek09 ne ne je to jedna nemocnice, ale nedá se tam parkovat, a v Bohunicích mám mamku :-p a taky svou dr
sacvi
12. dub 2014
@bejbyy já byla na obilňáku 6týdnů a muž pokaždé zaparkoval a ani mu to moc dlouho netrvalo 😉 Taky záleží na týdnu. Pokuď je to dost brzo tak tě stejně pošlou na obilňák. Já volala do bohunic a říkaly ať jedu na obilňák.
sacvi
12. dub 2014
Sem ani nepozdravila :-N Ahoj holky 😃
tygrisek09
12. dub 2014
@sacvi Ahoj, ahoj, jsem se chtěla zeptat na tvou recenzi na kočárek?
sacvi
12. dub 2014
@tygrisek09 Ahoj,můžu recenzovat jen autosedačky. Kočár ještě zabalenej..
tygrisek09
12. dub 2014
@sacvi a jak vypadá?
sacvi
12. dub 2014
@tygrisek09 máme autosedačky k tomu kočáru.
tygrisek09
12. dub 2014
@sacvi a kvalita?
vrtulka81
12. dub 2014
@bejbyy jako obilnak jednoznačně,kor s dvojkama bych jela tam.Navic Bohunice nejsou tak vybavené na predcasnata a vubec,potom co sem si to tu oznackovala a očchala jinam nechci.Dokonce sek chci i keybych je donosila a mohla jet do okesni nemocnice.
bejbyy
13. dub 2014
@vrtulka81 pak mi hlava nebere, proč odborník na jednovajky dělá v Bohunicích