• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahojky, tak ja stale v nemocnici a zatim to na propusteni nevypada i kdyz se mnou nic nedelaji, jen jednou tydne zmeri cipek a miminka a zas jen lezim. Vsechno se uklidnilo a je me dobre. Doufam, ze tu nebudu do konce, jinak moravacky lezim kousek od Vas v Olomouci,
13. dub 2014 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka Ahojda, teda to je doba v nemocnici... jak to tam zvládáš psychicky? Já se na to připravuju :slight_smile:. Otevírá se mi vnitřní branka, prý funeling nebo co, hrdlo 12 mm tak jsem na nervy. Může se ta branka ještě zmenšit, když budu poctivě ležet? Tobě se nález nezměnil nebo zlepšil?
13. dub 2014 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick me se nalez nezmenil, dokonce po tydnu lezeni jeste zhorsil a ted stav setrvaly, je to tu hrozne dlouhe, nnesmim poradne z postele jen na sprcha a wc a uz zacinam mit prolezeniny :slight_smile:,jinak je fakt, ze jsem poradne vyspana a odpocinuta ale je me smutno po deckach, uz mam nerviky na pochodu,cipek kontroluji jen utz, mam taky otevrenou jen tu vnitrni branku ale to je prej horsi, bobanci jsou jeste malinkaty, kdybych byla tvoje tydny uz by me to tolik netrapilo,takhle budu delat vsechno pro at vydrzim co nejdyl,
13. dub 2014 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, mně je dneska taaak špatně :frowning2:
13. dub 2014 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy tak to.nevím.Jen vim ze do urciteho tydne posilaji vetsinu na Obilnak,aspon co nam tady řekli
13. dub 2014 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já mám dneska za sebou testovací výjezd na obilňák. Ráno jsem zakrvácela, ale jinak mi nic není. Tak nás pěkně zkontrolovali, zvládli jsme poprvé i monitor a teď už odpočívám doma. Kontrola za 3 dny. Cítím se mnohem líp, když vím, že se prý nic moc neděje. Asi se to pomalu chystá, ale pokud se zopakuje malé krvácení bez bolestí, tak prý ještě jezdit nemusím. Jinak pálení žáhy, bolest zad, špatná pohyblivost v kyčlích, občasné pobolívání břicha, tvrdnutí a tlačení dětí na východ beru jako normální.
13. dub 2014 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk v nejhorším mame na jip volnou postel :grinning: Ted sme tu dve maminy s dvojcatky a kedna co o jedno dosla a druhe se tam drží,docela rarita,ale spis to dopadne spatne.Vidíš,tobe řeknou ze to nic neni a me k vuli tomu drží,kdyby nahodou,pak si vyber.A si i otevřená nebo jen krvacelas ?
13. dub 2014 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Jen jsem krvácela, žádný důvod nenašli, otevřená nejsem, tak proto mě asi poslali domů.
13. dub 2014 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vidím, že jsou zde nové maminky čekatelky :slight_smile:. U nás žádné změny. Holky už budou mít ve středu 4. měsíce (kor. dva a půl). Už se více provojevují. Nikolka má občas své dny, kdy řve, a to ten její chraplák je pak slyše určitě několik pater níž :slight_smile:. Anetka je pořád pohodář. Nejlépe je jim v kočáře, takže se snažíme vyrážet ven. Už jsme si dovolili vyrazit na víkend na Vranov a v květnu to zopakujeme. Jinak se dá jejich režim skloubit s našema aktivitama a už chodím na tréninky. Co nesnáším, tak je to žehlení. Ani nevím, kde se to prádlo bere :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .

@rritulka Taky jsem ležela v Olomouci a nic se mnou nedělali. Dali mi prášky, zeptali se jak se vede a šli o kus dál. Velké vizity nebyly a malé byly rychlé, tak se člověk moc toho nedozvěděl, ale sestřičky tam byly fajn. Přeji Vám, ať tam malošci jsou co nejdýl. Já poprvé rodila v 25tt a teď jsem vydržela do 33+5tt.

@vrtulka81 Vidím, že už máš krásný týden :slight_smile:. Držím moc palce. Nechce se mi to dočítat. Proč jsi v nemocnici? Našla jsem další mouchu na tfk. Holky nám spaly na Vranově v korbičkách (nechtěla jsem tahat cestovní postýlku) a jak je pak manžel skládal do auta, tak tam byla sražená voda. V peg peregu gt3 se nám to nestalo. Připadá mi, že ty dvojčací kočáry dost odrbávají. Jinak se s ním jede dobře i po trávě. Zkoušala jsem od známých kočár na dvojky asi hartan a byl to děs běs. Byl šíleně vratký a špatně ovladatelný. Zase se dají dát do koše větší věci, protože tam nezavazí tyčka uprostřed.
13. dub 2014 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka Držím Ti palce, ať dopadneš co nejlépe a držíš a držíš a držíš :slight_smile: Já jsem odhodlaná taky ležet co to půjde, jen aby se holky ještě trochu nafintily. :wink: .
@vrtulka81 tam je maminka, co jedno dítě porodila a druhé ne? :astonished:
@pehu to je krásný, že se vám daří, to je fajn. Blahopřeju. Kolik měly holky, když se narodily a kolik teď? A ve kterém tt.jsi vlastně rodila? Jinak TFK mám doma taky, škoda, že není úplně ok, ale asi bude něco u každého...
14. dub 2014 ve 04:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick jo.o chlapecka prisli a ted cekaji 3 tyden co.holčička,ta tam zůstala.Cekq nq kontrolni utz a my sme napnute,je to pořád dost rizikove,ze prijdou i o ni.Ale zase holcina ma jasno,kdyz se neco posere,je s tim smirena,chce zdrave dite,24 tt je dost málo.
@pehu ja mam jeste nejaky cipek,tak uvidime co bude zitra a šla bych jeste dom,zatim sem se vic neotevrela,ale maii bobky ze to pujde rychle.Navic me nastval klucik,zase se otocil prdeli dole,pokud tam tu hlavu nedá,pujde prdeli napred.Dr me rekl ze jedno udela cestu a druhe uz jen vyklouzne.
Myslim ai ze uz se neotoci,asi zjistil ze tam ma vic mista,silene se mrvi,dokud byl hlavou,tqk sem o nem nevěděla.Je to chlap,co bych po tom chtěla :grinning:

Podle.ke bude ja kazdem kočáre něco.
14. dub 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tekze holky i kdyz lezim jak magor furt v posteli tak cipek zase kratsi, takze domov se nekona a ani na ty velikonoce dom nepujdu. Uz me dali hlavou dolu at bobci netlaci na spodek, zitra me je premeri kolik pribrali a zatim maji polohu na patro, kluk dole, holka nahore, proste kopou vsude.

@vrtulka81 segra rodila dvojcata taky jedno hlavickou a druhe prdelkou a to prej ani nevedela, ze uz je venku takze teto polohy bych se nebala..
14. dub 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka ja se toho nebojim,hlavne aby nehodil příčku,o by me fakt naštval :slight_smile:

Dnes byla nejaka maminka.s dvojkama na ktg okolo desáté,36+6 ,to asi nebyla zadna z vas co ? :slight_smile:
14. dub 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..teda člověk na pár dní vypadne a tady se toho teda událo.

@nikina88 viděla jsem tvoje nožky...můžu se zeptat, zda ti to začalo až teď v tom 37 tt? Já už tři dni nemůžu ani chodit, jak to mám nateklé a táhne se mi to až ke kolenům. Naštěstí tlak a bílkovina o.k.
Už se ti to krátí..přeji pohodové poslední dny...budu na tebe myslet.

@hanulikb tobě taky, ať to všechno dobře dopadne a vše proběhne jak má. :wink:

@blanick tak už si asi zabydlená. Jen ať na tebe dávají hezky pozor a vydržíš co nejdéle 3 v 1. Jsme od sebe pár dní..tak koukej nepředbíhat. Jinak mě říkají, že vše v pořádku, ale to že se nemůžu ani postavit, co krok to bolest, to je nezajímá a kontrolu mi dali až za tři týdny. Tak si říkám, zda by nebylo lepší být pod dozorem.

@vrtulka81 já ti to furt říkám, že z nás vydržíš nejdýl...za chvilku budeš říkat doktorům a sestrám, co a jak :wink: Ale hlavně, že je vše v pořádku.

Holky co jste ještě ve špitálu, držíme pěstičky... :wink:
14. dub 2014 ve 13:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Rodila jsem 33+5tt. Nikolka měla 1800g a na konci března měla 5 100g. Anetka měla porodní váhu 2100 g a teď měla 4600g. holky si to pěkně prohodily. Ten rozdíl je teď mezi nima dost znatelný a já nakoupila dopředu oboum stejnou velikost oblečení. Nikča asi bude muset mít větší :slight_smile:. Na další kontrolu jdeme na konci dubna s očkováním a píchnutím naušniček.

@vrtulka81 Tak se drž. Kluci jsou pěkní paličáci, ale snad se ti ještě otočí. Holky se mi tam netočily a já prostě byla smířená s císařem. Stejně to pak zase bylo šup šup, tak by ani na výběr nebylo a už jsem věděla, co mě čeká. S tou holčinou je to mazec. Já to zažila taky, ale mi jsme byli rádi a doufali, že to zvládnou oba i tak v brzkém týdnu, po tolika letech čekání na mimi. No nakonec to zvládl jen chlapeček v 25tt narozen a je zdráv. Proto jsme měli hrozný strach u druhého těhu. Naštěstí to dopadlo dobře :slight_smile:.

Posílám vám fotku, té naší trojky :slight_smile:.
14. dub 2014 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holky, tak takhle to dnes vypadá se mnou...se těm nohám ani nedivím..přes břicho 115...(33+5)
14. dub 2014 ve 13:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu tak to je nádhera...krásné dětičky. Ono to čekání a problémy a strach stáli za to...palec nahoru, že jste to všechno takhle zvládli.
14. dub 2014 ve 13:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 jak je???
14. dub 2014 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Ahojky, nohy mi začly natýkat už několik týdnů nazpět, ale bylo to jen nárazové, ale teď už to mám několik dní v kuse, přes noc mi to splaskne, ale jak vstanu, tak do půl hoďky to mám zpátky, ale tohle mi moc nevadí, ty bolavý kyčle, pánev a stydká kost jsou horší, ale těch pár dní už to vydržím :slight_smile: už se těším až vám napíšu, že už to máme za sebou :slight_smile:
14. dub 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 no právě, že co popisuješ mám taky, už jsem úplně neschopná..odpoledne mám pocit, že zdolávám každý den maraton. Obávám se, že to moje tělo to už jaksi nezvládá. Aspoň, vím, že to půjde, když jsi to dotáhla tak daleko. :wink: Budeme čekat na zprávičky. Už všechno sbaleno a nachystáno?
14. dub 2014 ve 14:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana zvládnout se to dá, člověk se tomu nesmí poddat, litovat se a fňukat :slight_smile: přes den funguju úplně v pohodě, ale jak si lehnu večer do postele tak to jsou muka, takže toho moc nenaspim a spíš pochoduju po baráku, abych to rozchodila :slight_smile: zbývá mi pár dní doma a nevím co dřív, mám doma resty a snažím se to dohnat, ještě nemám ani zabaleno do porodky :grinning: včera jsem do půlnoci montovala postýlky, obě mají stahovací bočnici, na dceru sem měla s vyndavacíma špryclema, neměla jsem návod, tak trvalo než sem na to přišla :slight_smile: dneska budu postýlky dodělávat, povlečení, mantinely, nebesa a taky do nich rovnou dám monitory, tak když se mi to podaří dát dohromady, tak pak hodím fotku :slight_smile:
14. dub 2014 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 šikulka...je vidět, že jsi zvyklá být doma sama bez chlapa. Pak se pochlub. Já už mám vše hotovo...a fňukat se mi taky nechce, jenom padne dobře vědět, že je to normální stav a nic nehrozí. Každá to s tím těhotenstvím má hold jinak a když se někdo s někým potká se stejnými příznaky...tak je tak trochu rád. :wink:
14. dub 2014 ve 14:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nikina88
@lanitana
Holky nikdy nevíte - ja taky porad mela dost casu naplanovaný termin a najednou na poradne ze uz musí ven a bylo ....
14. dub 2014 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek ahoj tak co? jak to s vama vypada?
14. dub 2014 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek je to jako na houpačce,jeden tak druhy jinak.Myslim si,ze kdybych bylq doma a normalne fungovala iz sou venku.Ten nemocniční rezim me vyhovuje,doma bych nelezela.Prckove se dost tlaci dolu,cipek mam měkký,ze to muze byt kdykoliv.Tak se uvidi a čekám,myslim si ze zitra me ale pusti,popr ve stredu,kdyz se to zase nezhorší
14. dub 2014 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb v kolik nastupujes,pokud to pujde navstivim te,jestli tu jeste budu.Urcite budes nejaky den mimo.
Jako s tim planovanim,v patek tu meli deset porodu a porad se to tu točí.Mw.uz taky pomalu vyhazuji,drzim tu postel
@blanick me ta nemocnice nejak nevadi,na to ze mam tyden za sebou,celkwm to uteklo,nevic nemam ani navstevy,je tu blba doba a manzel to ma docela z ruky.Tak sem ráda ze sou tu v poho holky.Bud jime,chrapeme nebo kecame.Obcas teda slyšíme plac novorozence a zarvat maminu pri porodu,jinqk pohoda :slight_smile: Vim ze doma buch nelezela a hlavne si cele telo opravdu odpocinulo
14. dub 2014 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Poprvé v kočárku :slight_smile:
14. dub 2014 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojky holky. Musím se pochlubit zítra už by měli jít prckové domů. Jen malá má zánět spojivek tak budeme kapat očička. Ale přerostla bráchu. Včera měla 2450 a malej jen 2390. Jsou to šikulky moje. Jinak jak sem měla šíleně oteklý nohy tak mi normálně popraskali na kotnících. A to sem myslela že popraskat může jen břicho a prsa.... Ale těším mě že mám pomalu o patnáct kilo míň než před těhotenstvím :slight_smile:. Jen to musím nějak udržet.
14. dub 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak zitra dopoledne deme na to- zvolila sem si lokalni anestezii,ale i tak nemuze byt manzel se mnou,bude vedle v mistnosti jak se budou mimca osetrovat - manzel uz je ve stresu ted,na me to prichazi pomalejs,ale zitra budu ze vseho vykulena! Tak az budu moct,tak vam pak poreferuju - mladatka uz taky asi neco tusi a mam pocit,ze me z toho bricha vyskoci uz dnes :slight_smile:
14. dub 2014 v 17:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb - tak držím palce :slight_smile: a epidural nebo spinal? Já měla u prvního císaře epi a teď protože bych nevydržela ležet na zádech než by zabral tak sem měla spinal. Obojí mi sedlo a všechno bylo super.
14. dub 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek