• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lanitana Já tu svoji lásku taky zanedbávám, ale jak přijde rodina, tak se nedá nic dělat :slight_smile: vložím si na profil nějakou fotku a jinak sem vkládám na ukázku foto, jak jezdím s dcerkou na houby :grinning: hodíme moto do roští a hurá do lesa :slight_smile: ale jak to udělám se třema dětma to nevím :grinning:
16. dub 2014 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lanitana palka to je a navic z tou krvi to neni uplne tak idealni jak se pise.Jedna mamina co se mnou lesela ja pokoji ke to docela objasnila,ptala se na to dr a ta ji rekla,ze hohuzel se stane,ze to ditko od ktereho sebkrev veme,muze vyt nemocne a ta krev neni pouzitelna,ten zarodek te nemoci je uz v te pupecnikove krvi.Hodje zjednodusene řečeno.Sem si rikala,misto aby to letělo do kose,tak ji maji odebrat pro nekoho potrebneho a ne z toho delat byznis
16. dub 2014 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Už jsem vystřídala hodně motorek, předposlední byla Honda CBR600RR, teď mám Hondu Horneta, taky šestistovka :slight_smile:
16. dub 2014 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi magnetickou máme za sebou taky, každým utz se to jen a jen lepšííí, držím palce, hlavně klid, nepřipouštěj si problém
U nás má Toník široký jakýsi postranní komory a podle prvních zpráv neměl mít snad "půl" mozku, a najednou má :wink: já teda odběr plodovky odmítla, když stejně není řešení
16. dub 2014 v 17:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana pupečníková krev je jen byznys, těm kterým je odebrána nepomůže, pokud onemocní, byla nemocná už ta krev ... spíš pomáhá krev cizí, následujících sourozenců a tak .... můj názor je tedy ANI ZADARMO
16. dub 2014 v 17:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jojo, druhé mimčo vypadá že je naprosto zdravé :wink:
@lanitana díky, taky v to doufám :slight_smile:
16. dub 2014 v 18:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy jj, moc si to nepřipouštím, jinak bych se už sesypala :slight_smile: Ale padala silná slova teda, hned tam na mě vybalili možná řešení jakože se to mimčo nedožije ani porodu nebo umře hned po něm nebo prostě bude ležák na přístrojích, ale mě zase přijde divné, že kdyby to bylo tak vážné, že se to neprokáže ani v jednom z genetických testů, tak pořád doufám,že jen doktoři plaší. Jinak vzhledem k tomu, že chodím do UPMD tak je tam možnost operace, kdy odříznou to hodně nemocné dvojče, chirurgicky laserem přeruší pupečník a tím pádem bych donosila jenom to zdravé - příšerná představa. A pamtuješ si kolik Toníčkovi naměřili ty komůrky? Asi ne co?
16. dub 2014 v 18:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi mám někde ve zprávě i 10mm ... ale začalo se to řešit cca tři týdny zpátky, rezonance a tak, a srdíčko mu zkontrolovat, jestli to nemá nějaký sdružený ty vady, a to má v pořádku (tam má zas něco Jáchym :grinning:) ... jo a ještě Toník neměl vůbec mít CC (Corpus callosum) a větší zadní jámu.
Mě teda až takto nestrašili, zezačátku mi právě neřekli nic, až po rezonanci s výsledkama
A to jsem šla za genetičkou, a ta mi nabízela ten odběr plodovky, ale že to má chromozomální původ jen z 10-15% a navíc potrat obou je blbost, potrat toho jednoho, resp. to přepálení ohrožuje donošení druhého, bych se bála že tělo maminy to bude chtít vypudit a hrozí potrat/předčasný porod, tak jsem řekla, že věřím že je v pořádku a stejně je donosím oba
16. dub 2014 v 18:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy nám právě v pátek naměřili už 11,5 :confounded: , tak snad to neporoste. Tu rezonanci mám objednanou až na 29.4 v Motole, tak dřív stejně budu vědět houby :slight_smile:
16. dub 2014 v 18:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi to já šla do týdne na magnet, ty jo, tak to pevný nervy, deš předtím ještě někam na utz? Mě i jeden doktor řekl že magnet je na prd, že líp to v tomto stadiu ukáže utz ... a za týden to i na utz vypadalo jinak.
A on má Toník prostě větší hlavu, ale už o tom moje doktorka nemluvila, a doktor, kam jsem ještě chodila říkal že by to tak tragicky neviděl ... tak věř že bude dobře
16. dub 2014 v 19:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy no trošku jsi mě povzbudila, tak díky :slight_smile: Já chodím od 10tt na velké utz do porodnice co 2 týdny. Teď už asi budu chodit o týden. Naposledy jsem byla na utz, když mě kontrolovali po tom odběru plodovky než mě pustili ze špitálu (spala jsem tam na pozorovačku pro jistotu) a teď jdu zase v pátek a jsem fakt zvědavá co mi řeknou. Dám vědět jak jsme dopadli :slight_smile:
16. dub 2014 v 19:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lussi držíme ti palecky, jsi statečná, tak hodne sil, vim ze to zní hrozne, ale kdyby bylo nejhůř, budes mít jedno zdrave miminko....ale neboj, kdyz testy vycházejí v pohode, tak porad je to nakloněno na lepši stranu.... Myslim na tebe drz se...
16. dub 2014 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikina88 No neke, motorkářky :slight_smile:. Já jsem otěhotněla ve fázi šetření na vysněný Triumph Street triple, do té doby jsem si občas moto jen půjčila od strýce, ale víte, jak to s tím půjčováním motorek je.... Taj jsem zvědavá, jestli se k tomu ještě někdy vrátím. Muž motorkář není a ono to nedělá dobrotu, když holka jo a chlap ne....
16. dub 2014 v 19:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek děkuju pidísci :dizzy_face:
16. dub 2014 ve 20:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick No motorky a ženský se nepůjčujou :grinning: já nejsem lakomá, ale na motorku jsem taky cíťa... Můj chlap taky nehoví motorkám, jednou měl záchvěv, abych ho naučila jezdit, řadit, ale já to pár minutách řvaní motoru nervově nevydržela :grinning: takže jezdím sama, párkrát jsem se byla projet ještě s jiným motorkářem a to bylo samozřejmě ještě větší zle, ale chápu to, já bych se zbláznila, kdyby mě chlap nechával doma u dětí a jezdil si někde s nějakou babou :grinning:

Holky, já ráno nastupuju a ještě nemám ani sbaleno :grinning: ještě narychlo vařím, aby měl chlap alespoň na prvních pár dní co jíst, balit budu asi o půlnoci.
16. dub 2014 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick
@nikina88
co by zato můj manža dal, kdyby jsem se naučila jezdit :sunglasses: Teď dá aspoň na chvilku pokoj. :grinning: Je pravda, že hodně cestujeme a ta motorka bude chybět. Ale dvě děti do báglů asi nezabalíme.
Přidávám foto na ukázku.
16. dub 2014 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lanitana pěkný cestovní endurko :slight_smile: taky jsem si plánovala, jak se s moto dostanu za hranice, nevyšlo to a už jen tak nevyjde, musím počkat do důchodu :grinning:
16. dub 2014 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den všem!

@bejbyy
@lussi
Co vám to dělali za vyšetření? Jsme všechny tři zhruba v podobným týdnu, já byla pouze na screeningu v 1. a 2. trimestru a to mi řekli obojí v pořádku a někdy koncem 1. trimestru mi brali asi 5 zkumavek krve, nevím zda jsou to ty tripple testy, o nichž jsou tady diskuze a taky řekli O.K. Jo a nesmim zapomenout, že chodim do poradny, kde mi měří tlak a važí mě :slight_smile: . Ale jinak nic a to jsem na soukromé klinice za tučný příplatek...To vás posílají na nějaké další vyšetření, když zjistí tím velkým screeningem nějakou abnormalitu?

Lussi moc držim palce, ať ti vše špatné vyvrátí!
17. dub 2014 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro
Co se týče mé fotky, tak to je svatební z minulého jara, měli jsme svatbu na ranči, takže se to nabízelo, ale od doby, co vím že jsem těhotná bych teda na koně nevlezla ani omylem, jednak ze strachu z pádu a jednak namáhání svalů a skákání není určitě žádoucí. Určitě v tomto případě neriskuj!

Koukám, že je vás tu víc co milujete motorky.

Já jsem se musela po dvou měsíců od otěhotnění vzdát svých fitness hodin, předcvičovala jsem a moc mě to bavilo, jenže postupem času jsem se tam už spíš trápila. Nejdřív jsem si říkala, že si alespoň dám chvíli "prázdniny" (kdy jindy že) a teď mi to celkem chybí, i ten kontakt s lidma...Taky jsem se vzdala bruslí z důvodu strachu z pádu. Takže jediné co mi zbylo jsou procházky a domácí práce, na domku je furt co dělat. Tak snad není všem dnům konec a jen jsme ty koníčky na chvíli (možná větší chvili) "odložily".
17. dub 2014 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 přesně tak, když zjistí na utz něco co se jim nelíbí, tak někdo posílá kvůli mozečku mimča na magnetickou rezonanci. Někdo to jen hlídá utz.
Buď ráda, že jste v pořádku :wink:

jo holky, ty koníčky, jsem u tchánovců a včera jsme s přítelem byly na procházce, nebo kdy to bylo, u skal, áááá to lezení, lítání ... chybí, ale příští rok už to půjde, maličko
17. dub 2014 v 07:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 Adi děkuju :wink: Nám dělali NT screening (krev+utz) to bylo někdy okolo 12tt, potom triple testy v 16tt (to už jenom krev) A teď ve 20tt velký utz zaměřený na vývojové vady - projede se komplet celé tělíčko, mozek, orgány, všechno se měří, počítají se prstíky atd - no a tady nám přišli právě na ten problém, do té doby bylo vše ukázkové. Jinak mezitím chodím do rizikové poradny co 2 týdny :slight_smile: Jo a poslali mě na amniocentézu a ještě magnetickou rezonanci.
17. dub 2014 v 08:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, mám jednu zdravotní. Do teď mi bylo ok, ale poslední 4 dny mě strašně v noci brní ruky a ráno bolí hřbety a zápěstáí, mám je oteklý a blbě se mi s nimi hýbe. Je to běžný? Jak se rozhejbu tak to většinou přejde.
17. dub 2014 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem já nevím, jestli je to běžný, každopádně jsem ale takhle zadřená taky :slight_smile: . Nic příjemnýho. Bolí mě první klouby u rukou - ty mezi dlaní a prsty. Dokud jsem nebyla ležmo a řídila jsem, pěkně mi to vadilo třeba při řazení. A zápěstí trochu taky.
17. dub 2014 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prsty na rukách mám taky oteklé a v noci ztuhlé, přes den to rozhýbu. Pouze konečky prstů na pravé ruce mě brní pořád. Ale nezhoršuje se to, jinak oteklá nejsem a dá se s tím žít...
17. dub 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk taky nejsem právě nijak výrazně oteklá, jako nohy a kotníky. Jen mě trošku vyděsily ty ruce, aby to třeba nebyl zánět šlach nebo něco z ruka. Z toho nicnedělání :D :D
17. dub 2014 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy slyšela jsem o té krvy to samé, takže pokud to půjde tak ji klidně daruju,ale nechavat pro své děti je nebudu.
17. dub 2014 v 11:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mam hned dneska lepsi naladu :slight_smile: kluci jsou v poradku , mamka taky - teda az na otoky nohou, rukou a obliceje po ranu. Tlak mam porad nizky. Ruce me brni take obzvlaste po ranu.

Kluci maji kazdej 750 g a dle doktoru ukazkove tehotenstvi s dvojcatky. Tak jeste vydrzet 10 tydnu.

Vsem v nemocnici at to utece a je vse v poradku.
17. dub 2014 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov Tak to jsou dobré zprávy. Můj doktor mi nikdy váhy neříká, jenom změří vel. břišek a když jsem se na váhy ptala, tak říkal že jsou úplně stejný a odpovídají velikostně mono dětem v tomto týdnu...
17. dub 2014 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 tak já už bych teď taky na koně nelezla, ale ty první tři měsíce mě to hodně lákalo když jsem ještě žádné břicho neměla. Taky mám hrozného pohodáře koně, takže pádu bych se nebála. Ale náhoda je blbec,tak chodim na procházku pěšky vedle něj :slight_smile: venčím společně se psem.
17. dub 2014 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už si taky válím šunky v nemocnici, zítra ráno v 8:30h jdu na to :slight_smile:
17. dub 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek