• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@nikina88 hersov ty si rychla,krasni uzlicci,gratuluju a hodne zdravi,ty se brzo dej do cajku :grinning:
18. dub 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 Veliká gratulace! Kluci jsou úžasní! :dizzy_face:
18. dub 2014 v 18:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 moc gratulujiiiiiiiiiiii!!! Krásné váhy, nádherné miminka.

Ahoj holky..tak já od včera ležím v nemocnici. Ty sloní nohy přerostli ve sloní tělo a tlak mi prudce narostl. Tak mně rovnou nechali ležet. Zatím jenom na pozorování. Tak držte pěsti, ať mi mimísci aspoň ještě dva týdny v bříšku zůstanou.
18. dub 2014 v 18:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikina88 krásní kloučci, obr gratulace :slight_smile:
18. dub 2014 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuji vsem :slight_smile: ještě posílám tatinka se Štěpánkem
18. dub 2014 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana pekne se do tech nemocnic stehujeme.Tak snad tam odpuchnes a jeste se vratis domu.DrIm palce,35tt uz je dobrý :slight_smile:
19. dub 2014 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, píšu pár řádků ohledně porodu-byl to zážitek a šla bych do toho hned znovu, pokud některá půjdete na císaře jako já a zvažujete celkovou nebo částěčnou anestezii bežtě do částečný a nebudete litovat. Já měla spinál-účinkuje hned, ale jen po dobu pár hodin (u epiduralu se čeká déle až zabere a účinkuje dlouho po porodu), vybrat mezi spinálem a epi sem si nemohla, ale jsem ráda za spinál. Nejdřív mi opíchli misto vpichu, to bylo jako braní krve, píchání očkování, úplně ok, potom píchli druhou injekci do zad, to už sem necítla vůbec, hned mě položili a já cítila příjemné teplo v nohách, chtěli po mně, abych zkusila zvednout nohy, to nešlo, ale natírání desinfekcí jsem cítila, řekli mi, že cítit doteky budu, ale bolest ne. Za pár minut dorazili lékaři, jen jsem slyšela: Tak začínáme! měla jsem před sebou plentu, viděla jsem jen hlavy doktorů, po nějaké chvíli vytáhli první miminko-Šimonka, hned plakal a já začla dojetím taky brečet :slight_smile: hned mi ho ukázali a pak odnesli na zvážení atd. Pak jsem cítila tlačení a viděla sem, jak se mnou cloumají a za chvíli byl venku i Štěpánek, opět hned plakal a já ho hned viděla. Doktoři zatím pokračovali v práci a po pár minutách mi donesli kluky ukázat znovu, už jako kokonky, řekli mi váhy, míry a já je mohla opusinkovat. Když kluky odnesli, anesteziolog se mě zeptal, zda chci na to šití pustit hudbu nebo aby mě přispal, zvolila jsem přispání, byla jsem mimo asi půl hoďky, jak mě převáželi na pokoj, tak už jsem vnímala. Byl to zvláštní pocit nemoct hýbat s nohama, ale nijak mi to nevadilo, přišlo mi to legrační. Asi za dvě hodiny jsem začala cítit záda v místě vpichu, bylo to nepříjemný, pak se k tomu přidalo břicho a to u jsem si řekla o injekci na bolest, ta byla do stehna, pomalu jsem začala cítit stehna, lýtka, a pak sem hýbala už i s kotníkama. Chlapečky mi nosili co tři hoďky na kojení. Za celý den jsem neusla ani na chvíli, byla jsem plná dojmů, emocí atd. Šla bych do toho hned znovu, když to porovnám se svým prvním přirozeným porodem, na který nerada vzpomínám(a mám proč), tak tohle byl příjemný, hezký zážitek, ze kterýho si vše pamatuji a který jsem si užila. Vzhledem k tomu, že mě ke konci těhu bolelo břicho, špatně se mi leželo, vstávalo, tak stav po císaři hodnotím úplně stejnými pocity, takže se nic nezměnilo, jsem čilá, schopná, měla jsem být do zítra na pooperačním pokoji, ale protože jsem úplně v pohodě(jako bych včera na žádném císaři nebyla) tak jsem řekla sestrám, že chci zpět na svůj pokoj, nemuseli vůbec váhat, protože to že sem v pohodě je vidět na dálku :grinning: už jsem i podepsala předání miminek, takže jsem s nima na pokoji a mám je u sebe. Holky nikdy bych nevěřila, jakej ten porod a pooperační stav bude paráda(má na to hodně vliv ta lokální anestezie), takže se nebojte. Já byla nervní do poslední chvíle a chtěla se nechat uspat, ale díky bohu, že jsem to neudělala, kdyby kluky nečekalo těch nekolik vyšetření v průběhu týdne jako kyčle, oči atd tak jdem v pondělí domu :grinning: kdyby vás některou něco zajímalo, tak písnětě do zpráv :slight_smile:
19. dub 2014 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@nikina88 mě třeba blbě, ale jako prvorodičku zajímá, jak vypadá to břicho když se ty děti vyndají? :confused:
19. dub 2014 v 18:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy uplne stejne jako kdyz porodis prirozene, nějakou dobu je nafoukly nez se zavine deloha :wink: navic je akorat jizva na brise, ale v porovnani s tim jak sem mela po prvnim porodu zasity spodek je tohle parada :slight_smile:
19. dub 2014 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 já právě nevim jak vypadá po jakýmkoli porodu :slight_smile: si představuju vyfouklej balon :grinning:
19. dub 2014 v 19:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy ano da se rict ze to tak vypada, ale to se stahne, jen to neni ze dne na den :slight_smile:
19. dub 2014 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No uvidím nakonec sama :wink:
Ale píšeš to fakt s takovou lehkostí, to je krásný.
Je síla, že z takovýho bobka bude jednou chlapák jako je táta :slight_smile:
19. dub 2014 v 19:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 ještě jednou gratuluji.
Děkujeme za popis a trochu porovnání s přirozeným porodem. Já sice zatím nevím, jak a kdy, ale když se doktoři rozhodnou pro císaře, budu myslet na tvůj zážitek. Hezky si to s klukami užívej a ať jste co nejdřív doma.
19. dub 2014 v 19:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@nikina88 tak ja mam hodne podobný zážitek spinál je fakt super :slight_smile:
Jinak ja mam 7t po císaři brisko mini ale nad jizvou jeste je, tak snad to zhubnutim zmizí...
19. dub 2014 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy @lanitana je mi opravdu dobře, nevím jak to vnímají ostatní holky, který zažily oba porody jako já, ale pro mě je mnohem přijatelnější řízlé břicho, než zašitý spodek, pamatuju si, že jsem cca 14 dní fakt trpěla, nemohla jsem sedět a bolelo mě to víc, než teď to břicho, cítím se svěží a byla bych schopná jít v pohodě domu a o kluky se postarat. Byla jsem zastánkyně přirozeného porodu, ale přiznám se, že jsem ráda, že Štěpánek byl v příčce a já si tak díky císaři mohla porod UŽÍT bez bolesti a vnímat tak dění kolem sebe, z prvního porodu mám výpadky a vůbec třeba nevím, zda dcerka plakala, když mi ji pak přinesli v kokonu, tak jsem byla tak vyčerpaná, že jsem ji jen na chvíli pochovala a musel si ji vzít manžel. A o tom, že jsem jim tam nakonec málem zůstala se už ani rozepisovat nebudu, nerada na to vzpomínám, ale na porod chlapečků budu vzpomínat ráda a s úsměvem! :slight_smile:
Začínáme žloutnout, tak jsem zvědavá jestli se vyhneme svícení, dceru jsem slunila u okna, ale teď jsem na špatné straně budovy, leda bych ty moje miláčky strčila nějaký pani přes chodbu, ale asi by mi je brzy vracela :grinning: teď si užívám čtvrt hodinky klidu :wink:
20. dub 2014 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Bre ranko holky, tak ja se tu v patek frajerka kasala, jak budu urcite prenaset a ejhle... jedna z cacorek to jaksi rozhodla jinak. Vcera rano si "vypustila bazen" a bylo. Natalie a Terezie prisly na svet prirozenou cestou po 17hod kontrakcich:slight_smile:, ale byl to nadherny, nepopsatelny zazitek. Ted se jeste vyhrivaji v inkubatoru. Terezku (2500g) mi za chvilcu dovezou a uz bude se mnou:slight_smile:. Natalku (2000g) budou jeste testovat na cukr a snad zitra budene uz vsechny tri spolu:wink:. Ja jsem na ne tak pysna.
20. dub 2014 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@dobrmania Obr gratulace!!!! Ať se holkám na světě líbí a brzo jste spolu doma. No to je překvápko. On člověk opravdu neví, kdy...
Obdivuji super výkon u porodu :wink: ..si kabrnák a jak se cítíš?
20. dub 2014 v 08:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania wow tak to velikánská gratulace, vydržely jste hezky, tak jen tak dál holky
20. dub 2014 v 09:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania velka gratulace ,at ste hlavne zdrave a brzo doma :slight_smile: a rodila si teda v Podoli a cisarem? byla si spokojena? me to tam taky ceka,tak beru vsechny informace :wink:
20. dub 2014 v 09:53  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania Aaaa tak uz mame nevesty :slight_smile: Mooc gratuluji k dceruskam a preji hlavně zdravicko :slight_smile: uzivej tohle jedinecny obdobi, hrozne to utika :frowning2:
20. dub 2014 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja sem mela zase oba porody uplne v pohode,takze pro me je spis strasak to fiknute břicho.U mladwho me nastrihavali a taky šili,u male jen neco mainko zalatali,takze ja pořád doufam v klasiku.Jinak uz mam propousteci zpravu a du dom,za tyden na kontrolu sem.Uz si me tady budou hlidat a planovat.Mimca sou pry obě hlavou dole,tak uvidime jak jim to vydrží
20. dub 2014 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dobrmania gratulujeeeeem !!!!!!! Jsi frajerka ze přirozeně !!!!
20. dub 2014 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania Ty jo teď to tu frčí :grinning: VELIKÁ GRATULACE K HOLČIČKÁM!
20. dub 2014 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania gratulace , to te nechali jednovajky rodit prirozene??
20. dub 2014 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo,ja sem nejak prehlidla ze @dobrmania rodila prirozene

@pholikov mame skoro stejny termin,ja mam 23.cervence :slight_smile:
20. dub 2014 ve 13:20  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 vidis,ja ti rikala,ze to je krasny zazitek,taky na nej strasne rada vzpominam :slight_smile: sice to pooperacnu me uz tak v pohode neni,rez stale citim a sem omezena v pohybu,ale taky bych sla do toho klidne znova:slight_smile: ta bolest uz odezniva a ty panenky co mam doma sou prekrasne :slight_smile: mam za sebou uz par bezespicich noci a dnes prijela posila,tak sem sem mohla na chvilu skocit a mrknout jak si to zvladla ty a moc gratuluji k miminkum,sou kouzelni,taky sem pak pridam ty moje poklady :slight_smile:
20. dub 2014 ve 14:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania No to je něco! Fakt klobouk dolů před Tebou i před holčičkama, že jste to takhle krásně zvládly. Tys chtěla císaře, ne? Jaký je přirozený porod? Hlavně teda druhé holkčičky... museli ji nějak přidržovat přes břicho, aby se neotočila? Jak dlouho po sobě šly? A fotky, plííís!!! :slight_smile:
20. dub 2014 v 18:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania no tak to uz jen na me to přenášení,me si nic vypustit nechcou,max me vypustili z dom :slight_smile: Gratuluju a zavidim ten prirozeny porod,brzo budes rychle fit.Ja sem zvedava jak moc budou sedet nase váhy,blizime se ke trem kilcum. Myslim ze to ten tyden jeste dam,ani naznak ze by chteli ven.Tak preju at mas holky co nejsriv u sebe a sou hodne a spinkaji.
20. dub 2014 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick me rikali ze to druhe proste uz jen vyklouzne,prvni mu udela cestu a druhe se teda pridrzuju aby se nesprclo. Sem taky zvedava na info jak probiha porod dvojek,mono mam za sebou,ale tohle je prece jen jine.Rikala sem ze chcu rodit s epiduralem,v Brne ho davaji,tak kdyby se neco podelalo,tak me dopichnou a pujdou ven cisarwm a ja budu pri vedomi
20. dub 2014 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, od vcera rana mam otekle nohy - kotnik ani neni videt, zkousela jsem studenou vodu,nohy nahoru a nic ..porad jsou otekle. Je to normalni, ze vubec nesplasknou ? Pred tim mi natekly pres noc a rano splaskly..

Vsem hezke velikonoce.
21. dub 2014 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek