• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@blanick držim pěsti :wink: ať jste všichni OK
13. kvě 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem akorát došla z kontroly na tomášově a jedno srdíčko krásně tlouklo a druhé tam nebylo ikdyž se váček zvětšil a má tam bílí flek doktor mi řekl že mám ještě počkat do příštího tydne,že tam srdíčko se může ještě objevit,máte stím některá zkušenost??dík
13. kvě 2014 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já se už hlásím z nemocnice :frowning2: mám to tu prý do konce. Se z toho picnu. Už se otviram i ze spodu na prst a mám i nálevku. Čípek zase o něco kratší ale nevím kolik. Těch informaci na mě bylo moc.Tak snad tam aspoň měsíc ještě vydrží. Na příjmu jsem byla tak zblblá že jsem ani nevěděla kdy jsem se vdávala :slight_smile:
13. kvě 2014 ve 14:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Moc držím zítra palce ať vše dobře dopadne a jste všechny brzy doma.
13. kvě 2014 ve 14:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro držte se ... najednou to bude tu, ani nemrkneš a bude ve špitále potřebné odležíno ...
13. kvě 2014 ve 14:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Drž se, třeba to nebude tak zlý...Ale taky si to neumim představit...Musíš myslet na dětičky, že je to pro jejich dobro...

Holky jinak já už si říkám ať už to uteče. Je to čím dál těžší - tedy nejen břicho a já celkově, ale nějak to zvládnout. Je pravda, že moc neležím, ale nevydržím ani leže. Nemůžu už vůbec ležet na břichu a na boku mám tendence to také pořád střídat. Moc se kvůli tomu už nevyspím. Když chodím bolí mě spodek a když sedím tlačí mě šíleně břicho kolem pupku...Nevim, co je menší zlo, ale snažím se to střídat.. Ale jak jsem psala výše - kvůli prckům to musím vydržet. Ale ta představa, co bude třeba za měsíc... Jak to zvládáte vy?
13. kvě 2014 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za podporu. Ono to tu třeba nebude tak hrozný, ale já sem desnej cíťa,tak už jsem včera bulela manželovi doma ze sem budu muset jít a bude se mi stejskat:slight_smile: no horší jak malý dítě.
13. kvě 2014 v 15:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ebro ahoj, pobyt v nemocnici je hrozný..vím to sama. Ale zas na druhou stranu, bude o tebe postaráno a radši si to tam tedka odbít 3 v 1, než potom na nedonošeneckém a o to dýl. Neboj to zvládneš...každá mamka co nosí pod srdíčkem dvojčátka je o to silnější. Každý týden , den je dobrý...on ten čas, i když se to někdy nezdá utíká velice rychle. Ani nevím jak, můj vysněný datum porodu byl 14.5. a ejhle, to už je mám dva týdny u sebe. :wink:
13. kvě 2014 v 16:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Držím pěstě, ať to uteče. Já ležela 14 dní a měla klid na lůžku a pak ještě dalších 14 dní doma. Docela to uteklo, když na to teď koukám zpětně, ale v tu chvíli mi to přišlo jako celá věčnost, takže tě chápu.
Ale v ČB jsou dobří, bude o tebe dobře postaráno, známá tam ležela skoro 3 měsíce než porodila.
:wink: uteče to a budete zdraví doma
13. kvě 2014 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě padlo do oka pátek 13.6. :slight_smile: to je teda brzy,ale ono to zatím k tomu celkem směřuje. Nejvíc mě právě děsí kolik týdnů mám ještě před sebou. Ale jinak si zatím nemohu ztěžovat. Pokoje jsou sice malé ale jsme tu jen tři a sociály jsou společné s dalším pokojem,ale ten co je u nás se neobsahuje pokud je to možné takže to máme jen tři ženský pro sebe a taky jako jedni z mála máme TV na pokoji. Takže takový skoro nad standard:slight_smile:
13. kvě 2014 v 17:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny a také se přidávám do diskuze. Jsem 9+0 a včera mi na kontrole bylo sděleno, že čekáme jednovaječná dvojčata. Před 2 týdny to ještě nepoznali. Byl to trochu šok, protože doma už máme dvouletého lumpíka. Jen mám trochu strach, protože druhé je o 3 dny pozadu. Doktorka se netvářila moc radostně, spíš říkala, že s tím mohou být spojeny komplikace. Tak nevím, jestli se mám radovat nebo bát.
13. kvě 2014 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sopta78 neboj se ... Začátky jsou těžko poznat a ty tri dny se ztratí :slight_smile: :slight_smile: tvoje dr by mohla byt trochu vic empatická... :slight_smile:
13. kvě 2014 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sopta78 hele a jak poznala ze jsou jednovajecná??? Prý nikdy neni stopro jistota na zacatku...
13. kvě 2014 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Děkuji za povzbuzení! :slight_smile: Na UTZ byla jen jedna dutinka a přímo v ní 2 píďáta. U dvojvaječných jsou asi od začátku vidět ty dutinky dvě ne?
13. kvě 2014 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro neboj to zvládneš, já ležela měsíc kolem 26 tt pro hrozící předčasný porod, naštěstí zažehnán, docela to utíkalo, já jen byla nervozní co doma, přece jenom už jsem doma měla 4 dítka ale ty si užívej těch posledních pár týdnů v klidu a za sebe můžu říct, že jsem si nikde líp neodpočinula jak tam :slight_smile:

@sopta78 mě se druhé srdíčko i s dutinkou objevilo až v 11 týdnu, do té doby nebylo vůbec vidět, tak tomu dej šanci :slight_smile:
14. kvě 2014 v 06:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co už máte miminka u sebe využili jste odsavačku mléka? Má cenu ji pořizovat?
14. kvě 2014 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka ahoj, když máš dobré prsa a bradavky a víš že nemáš s kojením problémy, tak nepořizuj. Naučíš se kojit i v tandemu. Kdyby ty bradavky byly špatné, nebo by jsi měla málo mléka, tak bych ji pořídila. Já odsávám a dokrmuji s lahvinkou. Tvoje zkušenosti se 4 dětmi ti určitě napoví, zda to půjde. I když, pokaždé to může být jinak. To odsávání taky zabere hodně času. Hodinu je krmím, dvacet minut odsávám a pak mám na odpočinek a věci okolo asi hoďku. Ale když pláčou, nebo nespí, tak ani to. Krmím co tři hodiny. Tak snad ti to pomůže. :wink:
14. kvě 2014 v 09:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka ahoj prosím tě ty tady píšeš že se ti druhé objevilo až v 11 týdnu předtím nebylo vidět??
já jsem na prvním UZ měla dvě bublinky jednu větší a druhou menší, na druhém už byla jen jedna a druhá nebyla vidět a ted na třetím UZ bylo krásně vidět jen jedno a u druhého byl vidět jen váček i když mi doktor řekl že porostl .....myslíš že se mi tam ještě to srdíčko muže ukázat doktor řekl že mám ještě počkat do příštího týdne. mám celkem strach :slight_smile:
14. kvě 2014 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sopta78 gratuluju a příprav se že tě budou strašit pořád, ono je to pak jednodušší, když člověk ví, tuší, že to je rizikový celý

jinak jedno nebo dvojvajky jdou poznat právě nejlíp takto brzo
nám se, že jsou dvě, ukázalo v 8tt a pak se řešilo jestli je společná jen placenta, nebo i obal.
a jedno je celou dobu menší
14. kvě 2014 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sopta78 také gratuluji a bejbyy má pravdu strašit tě budou pořád, ale nedej se tím vystrašit. prostě co má být bude...doktoři tě upozorní na rizika všechna, ale vůbec nad tím nepřemýšlej nebo si akorát ty problémy přivoláš.
14. kvě 2014 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem řešila jestli pořizovat odsavacku,zatim teda nic nemám, tak poc kam co bude po porodu. Jinak mě Rano natočili horší monitor že jsem prý měla kontrakce,tak mi daly kapacky hořčíku a odpoledne dostanu kortikojdy na plíce.
14. kvě 2014 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka
@bejbyy
@pholikov Holky, děkuji za povzbuzení. Příští středu jdu opět na kontrolu, jak se to vyvyjí a poté mě doktorka chce předat do Podolí, kde s tím mají narozdíl od ní velké zkušenosti. V Podolí jsem rodila i prvního syna, tak jsem ráda, že budu pod dohledem a ve známém prostředí.
14. kvě 2014 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro v klidu,já sem byla otevřená na prst od 25tt,akorát mě to nechtěl můj gyekolog říkat,že abych nestresovala,řekl mě to až pár dní před porodem,taky mě strašili že už se dom nedotanu a šla sem,čípek sem měla medium a zkrácený na půlku,vydrž to bude dobré a ještě mrkneš doma na telku :slight_smile: Dokud máš jen magnézko,tak je to dobré,já sme měla konterkce po deseti minutách 14 dní v kuse,pak sem je přestala vnímat,už mě to nebavilo,ani sem je nehlásila doktorům.Držím palečky ať to všechno v pořádku,hlavně nemaluj čerta na zeď a buď optimista,zbytečně se tím vystresuješ a bude to horší
14. kvě 2014 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka odsavačku mám,ale je to taková pizda levná a akorát mě z ní bolí kozy,pokud nebudeš mít problém kojit,tak je ti k ničemu,jediné co sem si pořídila,tak kojící polštář,ten velký,hodím prcky každého z jedné strany,vyvalím dudy a jedeme,pohled je to asi děsný,ale aspoń je to jedním vrzem,dokonce si u toho vyřídím vzkazy na netu,dokonce mám obě ruce volné :slight_smile: Akorát prvních pár dnů sem měla nutkání si ji pořizovat,protože Filípek neuměl sát ani z flašky ani z prsu,ale to sme za dva dny vychytali a teď jak správný alkoholik :slight_smile: Takže bych s tím popř počkala po porodu.Ještě dodám ,já prcky kojím asi 20 minut,pak odpadnou jak po boji :slight_smile: Neodsávám,nechám je ať si to vytahají sami,párkrát za den teda dokrmuju,spíš ale když někam jedeme,aby vydrželi.

JInak holky mám tu zbytečný těhotenský pás Anita,sehnala sem ho za pár korun na aukru,je to velikost S,jestli některá chcete,pošlu ho třeba za 150,-,leží mě tu zbytečně,určitě ho některá využijete,já sem bez neudělal ani krok,hlavně na konci a to sem měla mega bachor :slight_smile: (rozměr se měří pod pupkem)
14. kvě 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
A když už sem se tak rozepsala,mimina sou fajn,akorát se trochu přetočili a spí víc ve dne než v noci,takže ráno stávám jako morka,když už chrní,tak se zbudí dcerunka a začne do nich rýpat a budí je,na zabití prostě.Včera sme byli v první poradně a filípek má už 3320g a Michalka 3020g,dr byla velice spokojená,hlavně u Filípka,jeli sme domů s váhou 2800 něco a za ten týden co byl doma nabral hodně,je pěkně vypapaný.Občas nás trápí bolavé bříško,ale to vyřeší spracovat je do klubíčka,vprdí se,vykadí a je klid.

A co tabulka,jak vypadá? JE tu hodně nových maminek,tak jim gratuluju a máte se na co těšit,je to fakt úžasné,kam se hrabou mono děti,tohle je správný adrenalin :slight_smile: Už dvakrát sme byli na prochajdě,sme tak trochu pouťová atrakce,včera sem se od obchodu ušla 100m za 20 min,chytla sem blbou dobu na vycházku,v dědině bylo moc lidí a každý čuměl do kočáru,hlavně mě pobavili komentáře,bože to je krásné,ale já bych to nechtěla,tak sem odpovídala,jestli náhodou nemám utopit,fakt jebnutí ti lidi. Ale na to se nachystejte,lidská blbost nezná hranic.TAk zatím čauko a hlavně nepředbíhat se v pořadí,pěkně pečte miminka,ať krásně nakynou
14. kvě 2014 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoooj tak se hlasím po dnešní kontrole. Vše ok, monitor jsme točili přes hodinu pořád někam utíkali potvůrky :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Mudr. kouknul do kalendaře a povídá tak jaképak se vám líbí datum maminko, já na něj, že mi je to úplně jedno a on tak co 30.5- neprotestovala jsem i když jsem měla nutkání říct mu vyžeňte je co nejdřív pane doktore :grinning: . Tak když už teď vím ten termín jsem taková klidnější a najednou mám pocit, že toho musím ještě strašně moc stihnout a pokud tam mimča do toho termínu vydrží, tak budem toho 30.5 - 38+6tt a jak tuším budou to pěkní obříci :dizzy_face: .
14. kvě 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ahoj, teď právě ten podpůrný pás řeším...vzala bych si ráda......poslala bych ti penízky a adresu...jestli je ještě aktuální tvá nabídka...jsem 27tt a začíná to být náročný
14. kvě 2014 v 17:18  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak ty jo,tak to můžeš být ráda že budeš mít plánovaný císař :slight_smile: Já vyržet o ten týden dýl,tak se do klasického porodu nepohrnu,měli by okolo 3.5 kg každý :slight_smile: Držím palce,budou krásně dopečená,mě teď ti moji připadají jako obříci,ale sou to miláčci,pořád je musím muchlovat :slight_smile:
@dvojstesti aktuální je,tak pokud chceš je tvůj,není zničený,akorát ta bílá až tak bílá není,ale nic hrozného.Jestli teda chceš,napíšu ti do IP číslo účtu,ty mě pošli adresu kam to zaslat.
14. kvě 2014 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak našim dvojčátkům už je měsíc. Jsou moc hodní, většinou krmím najednou a nebo hned po sobě, takže potom oba spí a je klid do dalšího krmení. Ze začátku pili malé dávky a měla jsem i méně mléka, tak jsem využila odsávačku. Teď už bych ji ani nepotřebovala, pijí už pěkně, ale dělám si aspoň malé zásoby do mrazáku. Chlapeček už má 3700 a holčička 3000g. Starší kluci / 4 letý a 3 letý/ dělají chůvičky, nosí jim hračky a dudlíky :slight_smile: Plínky máme látkové. Dávám čtvercové na novorozenecký sklad a snapi sponku a svrchňáky / mám pul i vlňáky /. Suším je sušičce, což hodně zjednoduší práci. A to kvantum plín by se mi na náš minibalkon ani nevešlo. Jinak ale s látkováním žádný problém, tak chci povzbudit ty, které třeba váhají. Všem držím palce hlavně ať jste zdraví a vy, co jste ještě 3 v 1, ať vydržíte co nejdéle a miminka pěkně dozrávají v bříšku :slight_smile:.
14. kvě 2014 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata zdravím a přidávám se do klubu dvojčecích maminek :slight_smile:
Předbíhat se sice nemá, ale kluci nedali jinak.
S radostí oznamuji, že 9.5.2014 se nám narodil Ondřej 2070/43 a Matěj 19008/43cm. Bohužel 33 tt, takže je máme v dopékárně.
Plná rozhorčení z českého zdravotnictví, nemocnice, císařském řezu a tak celkově se výpišu později a shlédnu jak kdo jste na tom za těch pár dní.
14. kvě 2014 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek