• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Tak nevím, ale v jaké poloze mám spát? Stále mě připadá, že mám málo vzduchu, na zádech nemůžu vůbec to je mě ke všemu ještě zle od žaludku a na boku jsem fakt nedokysličená, měla jsem už úplně fialové nehty a rukách, jestli mě tak klesl hemoglobin, už v nemocnici mě strašili transfuzí a od té doby to nikdo nekontroloval.
Už se těším až toto těhu bude za mnou, takové problémy jsem ještě neměla, jsem úplně marná, doma nepoužitelná :frowning2:
16. kvě 2014 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, děkuji za přijetí. Čekáme dvojčátka holčičku a chlapečka. Jsme ve 20tt. Zatím je vše ok... jen ten začátek nebyl nic moc :0) A doma máme ještě skoro tříletou holčičku.
16. kvě 2014 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se pustím do soupisu zážitků :slight_smile:
Musím uznat, že jsem strašně naštvaná. Do 27.tt kdy jsem byla u své gynekoložky bylo vše ok, nicméně trvala nejpozději od 28. tt je nutné jít pod rizikovou poradnu porodnice. Po dlouhé úvaze, když jsem brala v potaz, že těhu je v pohodě a okresní porodnice doslova přes kopec, jsme se rozhodli pro porodnici Boskovice, šla jsem přímo k primáři. Brno máme cca 45 km. KO ve 26.tt - ok.
KO ve 28.tt OK - další až za 3 týdny!! Ultz ve 30.tt taky posunut až na KO ve 32tt - na dotaz proč až za tři týdny, mi bylo řečeno mám ukázkové těhu, navíc s dvojčata, stačí to tak.
KO ve 32 +4 mi bylo řečeno, že primář ,,běžné,, ultrazvuky nedělá, takže tak byl zástupce primáře, bohužel můj první gynekolog, který se chová ženským jako ke kusu mrtvýho masa. Jak jsem zjistila, za ty leta se nic nezměnilo.S rozklepanýma kolenama jsem vešla, skoro si ani nepřečetl minulý nález, rovnou na kozu, narval do mě železný studený zrcátka a promačkal břicho - v tu chvíli jsem měla slzy v očích jak to bolelo. Zkonstatoval zkrácený čípek a klidový režim. Na dotaz doma nebo nemocnice, klidně doma. Napsal magnézko, byl vzteklej a nepříjemný. Prý děti odpovídají týdnu 30 a jsou malé. Poloha plodu A už od 16.tt hlavičkou dolů. KO 32+6
Celý dva dny jsem poctivě ležela, jen se zvedala na záchod.
32+6 ve 2:50 praskla voda. Samozřejmě po volání do oné porodnice mi bylo řečeno, že pokud jsem 32+6 tak mě ani nevyšetří a mám jet rovnou někam do Brna. Takže jsem vyrazili do Fakultní nemocnice (Obilný trh jsme ani jeden s manželem neviděli kde je :o))). V 5:00 přijatá po testech na rizikové oddělení. Po vyšetření konstatováno, že plodu A praskla voda z důvodu kolizní polohy s B a vyhřezla mu nožička do porodní cesty. Prostě se po 16 týdnech z ničehonic otočilo hlavou navrch, spíš chtělo, protože to nešlo a byly pak obě našikmo, tím pádem byl jasný císař. Miminka měla obě konstátována, že na daný týden jsou velikostně nad, malý obříci. Začali mi podávat kortikoidy na maceraci plic, horčík. Celý den jsem měla bolesti, ale na monitoru nebyli vidět žádné kontrakce, takže jsme to brali, že A hejbe nožičkou, vždycky jak jsme měla bolest tak se mu zvedl tep.
Před 18. hod jak chtěl manžel odcházet z návštěv jsem ho vyslala do lékárny, jak odešel tak poprvé zatlačila a jelo se na sál. Jen jsem mu zavolala, že jsou už obě nožičky venku a, že rodíme. Chudák napřed šok v noci s vodou následně šok, když se vrátí z lekárny tak okolo mě 10 lidí :o)))
No, a 18:18 byl venku Ondra a v 18:20 Matěj.

Císař- musím uznat, že mazec. O půl 10 jsem se probrala na pokoji, nevěděla vůbec nic, tak mi jen manžel poslal mms kluků, sestřička chodila celou noc s kapačkama, že to musí být do rána vykapaný. A o půl 9 ráno jsme už vstávala do sprchy a šla na normální pokoj. První den si člověk připadá úplně neschopně a nepoužitelně a říká si, že to prostě nedá. Druhý den už to bylo lepší. Mě tam teda v ráně něco zhnísalo, takže mě to děsně bolelo, 3 sestřičky na to koukali a prý že ok, asi namožený. Takže 6 dní po porodu jsem vcelku ok, půl jizvy nevím, že mám a druhé půlka je furt taková živá.

Miminka - oba šli do inkubátoru s kyslíkem, bylo strašný koukat jak se jim těžce zvedá hrudníček a vede z nich spousta hadiček. Paní doktorka Jančářová z novorozeneckého strašně příjemná vše vysvětluje, to stejné i sestřičky. Včera byli kluci oba přeloženi jen do výpekových inkubátorů. Vypadá to tak, že Matěj ačkoliv je menší tak je na tom lépe co se týče dechu, takže zvládá sám ze stříkačky, už jsme i 2x zkoušeli přikládat k prsu. Ondra je sice větší vypadá, že půjde dřív na postýlku, ale krmíme furt sondičkou.
Musím říct, že první dny jsem si všechno vyčítala, že jsem vůbec do těch blbých Boskovic neměla lést, přiznávám to si asi budu vyčítat furt. Ale když vidím jaký pokroky dělají kluci tak je mi hned líp.Měla jsem strach, že se mi ani nespustí mlíko, protože jsem ležela na posteli se slzama v očích. Naštěstí jsem měla vedle sebe paní, co měla mimi sice ve37.tt ale malinké, tak jsme byly obě na pokoji bez miminek a její optimizmus mě fakt nakopl. Zatím pendluju mezi domem a porodnicí. Jak budou kluci na tom tak, abych se mohla starat,m tak zase zůstanu ubytovaná v nemocnici.
Kojení se rozjelo, momentálně si ze mě dělají sestřičky srandu, že zásobuju celý novorozenecký oddělení. Doufám, že to množství hlavně vydrží až to budou kluci potřebovat všechno. Mám půjčenou zatím medelu sympfony, pokukuju po Swingu, protože stojí vcelku dost peněz, šla jsem do ní schválně, protože mi to s ní šlo dobře v porodnici.

Přikládám foto těch našich Vendelínků. První dvě po porodu A - Ondřej, B- Matěj. Zakuklenec Matěj na přiložení ze včera. :slight_smile:
16. kvě 2014 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Děkuji za gratulace.

@vrtulka81 jak jsi používala ten stahovací pás? Včera jsem ho koupila, ale nějak mi to nikde nesedí :o))
16. kvě 2014 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem ahoj, normálně tady sedím a bulím. Dnes je to pátý den, co malí řvou bolestmi kvůli kolikám. Maminka je úplně bezbranná...a to si říkám, jak jsme na tom blbě. Některým doktorům bych vzala diplom :angry:
Přeji hodně sil a energie. Neboj kluci to určitě zvládnou. Jsou to bojovníci. Už teďka vypadají, že to budou velcí fešáci. :wink:
16. kvě 2014 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka mě nevadila akorát lehnout si na levý bok,doporučovali mě to i v porodce,dokonce ani žáha mě tak nepálila.Je to šílené,sem ráda že už to mám za sebou,ale hlavně ze vylezli dopečení,to trápení stálo za to
16. kvě 2014 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak to máte nebo jste měly s čípkem? Já jsem 33. tt. a čípek mám 23mm, neotviram se a bříško nesestupuje. Monitor 1x denně vždy OK. No a v nemocnici si mě pro sichr nechali abych neporodila dřív.
16. kvě 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem jaký máš? Nasazuje se v leže,de to blbě hlavně ze začátku než na to přijdeš.,mě bude za chvíli velký.Kde si nakonec rodila ?Já si obilňák nemůžu vynachválit.Cestu sme tam plánovali dva dny,aby sme veděli kam jet :slight_smile: Kluci sou krásní a vypadají dobře,nejsou takový scvrklí,ani bych neřekla že sou tak brzo narození
16. kvě 2014 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ewulka88 ahoj, já jsem ho měla taky tak. No a doktorka mi řekla, že na dvojčátka super a dala mi kontrolu o tři týdny. Taky jsem byla 32 tt. No a den před kontrolou jsem porodila (35+4). :wink: Radši to tam vydrž, budeš hlídaná ...doma člověk vidí co by mohl udělat a neodpočívá. Nemocnice je na hlavu, ale musí se to brát pozitivně. :wink: Tak dopékat, dopékat, dopékat :slight_smile: :wink:
16. kvě 2014 v 17:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 budes chtít ty overalky? :slight_smile:
16. kvě 2014 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem mocinky gratuluji a přeji hodně mlíčka :wink: jsou to krásné miminka

@lanitana To znám moc dobře ale naštěstí jen s Pátulkou, Nikolka byla zlatá... Bylo mi hrozně když jsem mu nemohla nijak pomoct se nám i stalo že si vykřičel hlas asi na týden chudinka malinký. Hrozně nám pomohly masáže s mastičkou PUPÍK. A bříško přestalo úplně bolet po tom co jsem přestala kojit. Jinak přeji pevné nervy... :slight_smile:

@vrtulka81 Jej ty jsou nádherní bobánci... docela tě obdivuji s dablkojením...
16. kvě 2014 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem jsou to prdolinci, ale vse urcite dozenou. at se vam dari a kluci ti delaji jen radost.

holky ja dneska byla na kontrole 30+1, odhadovane vahy jsou 1548g a 1348g, nektere parametry mame u prutoku a plodovky na spodni hranici. jsem z toho celkem vyjukana, ze je neco spatne. do ted se kluci vyvijeli stejne a hodnoty byly v poradku, kontrolu mam za tyden. zaver doktora byl, ze je zatim vse v norme a nemam si s tim delat hlavu. snazim se na to nemyslet. tak drzte palce at se vse klukum zlepsi. doktor mel tedy pry spatne podminky pro mereni, pry bylo vse spatne videt, tak si rikam, ze je mohl taky spatne merit. jinak cipek je v poradku. mam pred sebou metu 34.tyden, tak jeste vydrzet.
16. kvě 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov hlavne v klidu,nam se to stalo asi 3 tydny dozadu s tema prutokama,tak sem sla za 4 dni na kontrolu a uz to bylo ok,me je vzdy u UTZ spatne takze tam ruzne lezim na boku a nekdy je to fakt tezky zmerit, ale u dalsi kontroly mi zas zistili mirny polyhydramnion,zvysene mnozstvi plodovky,dalsi a posledni kontrola tenhle tyden zadna zmena,takze ted sem nerouna z plodovky a Dr,rikal ze mam byt v klidu tak verim ze to nic neznamen, kluci jsou skoro stejne velky,1554 g a 1604g
drzim palce at je to priste ok
16. kvě 2014 ve 21:09  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana my jsme vyzkoušeli snad všechno...Pupík nezabírá...dáváme kapky Espumisan a nejlepší kamarátka je rektální rourka. Co mu dáváš za mléko? Dáváme Nutrilon anticolic, ale vůbec nezabírá. Jo a ještě , jak si prosím zastavila laktaci? já mám tak 50 ml za den z obou prsou a už jsem se rozhodla, že to ukončím. Jen mi to zabíralo čas a malí to nechtěli už ani pít.
16. kvě 2014 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.cz/blog/collette/article/jak-pohoupat-brisko-pomoc-pri-problemech-s/

Malé pomohlo toto a také když jsme vymněnili Nutrilon za Hipp Bio Combiotic.
@lanitana
16. kvě 2014 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já mám taky chlupaté overálky na prodej ilustrační foto ti pošlu to sprav... :wink:
17. kvě 2014 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arabiana děkuji..určitě vyzkoušíme. Ach jo další noc bez spánku. Teď to chytlo i malou. Já už nevím, co za mléko mám koupit. Všude doporučují něco jiného. :frowning2:
17. kvě 2014 v 08:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Jo jo zlatá trubka :grinning: ta nám pomáhala strašně moc... používali jsme jí do půlky třetího měsíce prý by se to emělo že si zvyknou ale blbost. Jinak Měli jsme Bebu pro ale malá po ní nemohla kadit tak mám Bebu Comfort a oba kakají a prdí krásně... Jinak espumisan mi nepomohl vůbec to spíš sab simlex. Byla jsem si u doktora pro prášky na ukončení laktace.... Neboj opravdu jsou nejhorší ty první 3 měsíce... ted už je jim dobře a jsou úžasní, jen mě štve to jejich noční spaní budí se stejně jako když jsem kojila :cry: takže doufám že až začnou příkrmy bude to lepší :slight_smile:
17. kvě 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana no malý díky tomu problému se střívkem taky trpí na bříško,u něj sou hodně zácpy atd,takže cvičím s nožkama a dávám si ho na sebe bříškem,jakoby klokánkujeme,(když si tak dám malou,tak v momentě je plenka plná) jinak aspoň jednou denně mu dám vypít fenyklový čaj,to je pak smršť a vyprdí se.Hipp bio sme měli do včera,mě přijde že po něm měli hustou stoličku a to kakání jim dělalo teprve problémy,včera sme zkoušeli klasiku nutrilon a uvidíme,ale podle mě to mlékem nebude
@ruljana no já sem zvědavá ak se nám budou budit až trošku odrostou,ne že bych si ztěžovala, noci se to dá,jednou kojím a při druhém jídle dostanou flašku,ať se trochu vyspím,pak zase kojím,nštěstí se budí zároveň nebo chvilku po sobě.Teď se zase cpou do tandemu,ono to má i výhody,jak chytnou oba prsa,nemusí tak tahat,teče jim to pomalu samo :slight_smile: Akotá po kojení jim rychle vyhládne.
Laktaci sem u děcek neukončivala,prostě sem je odstavila a za pár dnů bylo po mléku,jednou za den nebo za dva sem odstříkala aby mě to mléko odešlo a byl klid
17. kvě 2014 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek děkuju ale nakonec ne,jeden dostanu od kamarádky a @ruljana má hodně podobný pro kluka,tak vemu asi od ní

Mě by zajímalo jak ty dvě prdelky byly ve mě poskládané,když je sotva nacpu oba do náruče
17. kvě 2014 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
autor
@vrtulka81 to taky nechápu... Jak se vešli do briska
17. kvě 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ty jsi taky hubeňour teda ... tos měla jen ten pupek co? no jsou úžasní
17. kvě 2014 v 18:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 tak na tohle se strasne tesim
17. kvě 2014 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kolco jo je to úžasné,na všechno hnusné (debilní císař ) se hned zapomene,jen se na ně podívám,když mě ovšem nerýpne v jizvě nebo někde jinde :grinning: No musím si jich užívat než vyrostou a začnou ty hlavinky používat k jiným věcem,díky tomu pubošovi co mám doma,si to musím užít na 300% minimálně :grinning:
@bejbyy jo měla sem jen pupek,jestli se mu dá tak říkat :confounded: Teď tam mám vytahanou žlažu ve velikosti 4 měsíce,snad to sviňa splaskne,jak se z toho zretýruju,začnu zase cvičit,asi u toho chcípnu,hlavně když budu vypadat s kočárem a čtyřma svišťama nějak nomálně :slight_smile:
Toť můj báchor 4 dny před porodem.Jinak vy co to máte už za pár a chcete mimina vyhnat,doporuju - proletět s motyků zahrádku,několikrát denně svižně vylézt schody,udělat pár dřepů kdekoliv vám to nepřijde blbé a jít na prolézačky,delší procházka ( tak abyste měli jistotu že dojdete zpátky) a do dvou dnů zaručeně rodíte - předem si vytypujte nejrychlejší cestu o porodnice a radši vyřešte i možnost ucpaných silnic,třeba místo kde vás vyzvedne v případě průseru rychlá :grinning: Jen vlastní zkušenost - ve 23:15 praskla voda, 23:30 odjezd do porodnice,cca 70km - rychlostí 130km/h se to stíhá,00:10 příjezd do porodnice,do 01:00 cca probíhal ultrazvuk,vyšetření,mezi tím čekání než přejdou kontrakce,v 02:18 první mimčo venku - nestihl se epidural ani klistýr,byla sem ráda že sem zvládla ujít tři metry na hajzlík (s velkýma obavama sestřiček,že jim tam porodím),nesedla sem ani na balon,který mě nachystali,měla sem strach že se nevyškrábu zpátly na lůžko :slight_smile:
Tak přeju pevné nervy a rychlý porod :grinning:
18. kvě 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ještě dotaz,přes jaké stránky nakupujete mimouškům hadříky,krom bazošů,ty mám prollezené.Chcu jim pořídit nějaké nové kabátky na ven a prolezla sem kde co a buď mají škaredé nebo drahé,to si mě poslala @ruljana je super,mám tam něco vybrané,škoda že tam nemají deky a víc spotřebního zboží.

Na www.dvojcatka.cz mají nový střih pláštěnek na TFK,EW...... cenově vychází líp než originál a pokryjí ceý kočár (sporťák) ,mají dost doplňků na duo kočáry
18. kvě 2014 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já se hodně koukám přes heureku... můžu si tam vybrat cenově přijatelné věcičky.
18. kvě 2014 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 ebay
18. kvě 2014 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak co nového? Maminky, těhulky...jak pak to jde?
My máme za sebou další bezesnou noc. Já ty koliky tak nenávidím. Holka zabetonovaná, kadí broky. Kluk řve bolestí a já už nevím co dělat. Dělám vše možné, jen aby se jim ulevilo. Jo jinak monitor dechu mě taky straší. Stačí, že malá tlačí a na chvilku zadrží dech a už je vzhůru celý barák. Ale když teď na ně koukám, tak jsi říkám, že jsme to zase zvládli. :wink: Jak psala vrtulka, je to adrenalín. Já už mám o pět kil méně , než před porodem. :slight_smile:
Všem přeji krásný den.
20. kvě 2014 v 08:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@lanitana ahoj, teda ti jsou kouzelní. já mám před sebou ještě 5 týdnů. no snad vydržíme. bříško už mám velké a ta vedra mě teda moc netěší, to budu jak bambule...
20. kvě 2014 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana no jsou krasni :slight_smile: noci jsou dlouhe,bezesne,pupek velikej,otekle nohy,no musime to uz nejak vydrzet a tesit se na prdolata :slight_smile:
20. kvě 2014 v 09:02  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek