• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lanitana Krásná maminečka máš... Už se také na ně těším. Včera jsem nemohla vůbec sedět, jak mě to břicho tlačilo a v noci se převaluju z boku na bok...Včera jsem byla u dr. na přeměření tlaku, protože v pátek v poradně naměřil dost vysoký...zvýšil mi dávku dopegytu, tak vypadá, že to zabralo. Jsem ráda, pač do nemocnice by se mi nechtělo. Taky jsem už celá oteklá...Je to dost nepříjemný, čekala jsem je ale déle...Taky jsem si v pátek uvědomila, že už maximálně 6 týdnů a budou kluci tu. Chytla jsme mánii, že musim vše dokoupit, co mi chybí. Míry kluků v 32tt+0 byli 1818g a 1580g.. Jo a taky mám doma maroda, v neděli Elišce vyskákaly neštovice....Takže to bude náročných 14 dní, hlavně jí zabavit. Je mi jí líto, ale nesmím to dát znát.

A jak jste na tom vy, ostatní těhulky? :o)
20. kvě 2014 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 no nejak podobne jak ty :slight_smile: mame stejny termin :slight_smile: my mame mereni v utery,sem zvedava jak zas narostli, uz mi to zacina docvakavat ze se to blizi a zacinam stresovat jestli mame vsechno a mit obavy aby to dobre dopadlo
20. kvě 2014 ve 13:11  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erin5 A ty čekáš taky kluky koukám? Jak budeš rodit už víš? Já ne.. čím dál více přemýšlím nad porodem, jak to vše bude...
20. kvě 2014 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 jj,kluky, to bude radost s kolikama :slight_smile: no mela bych cisarem ,snad nenatrefim na Dr,ktery me bude nutit normalne,protoze sem od zacatku psychicky pripravena na cisare, a B mame otocene KP, tak nevim jestli se jeste otoci,uz je takhle docela dlouho
20. kvě 2014 ve 13:54  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
AHoj, tak typuju že ještě bude předbíhání ... no snad ještě vydržíme, čípek dobrý, o to nejde, ale průtoky se nezdají, uvidíme co za týden, a prý jsem oteklá, tak hlídat, ale tlak 115/75 cca ... a rodit budu prý na 90% císařem
20. kvě 2014 ve 14:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bejbyy ale co to,se chces predbihat :slight_smile: ja sem taky zvedava na nase prutoky,snad to byl jen plany poplach,a taky tlak dobry ale opuchy zacinaji byt cim dal horsi ale nemusi to nic znamenat
20. kvě 2014 ve 14:28  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak dnes jsem byla na ultrazvuku v nemocnici, tak ti naši lumpíci mají ve 37+3tt A-3200g a B-3500g no jestli to dotáhnu do toho 39tt budou to pěkný macani.Holčička je hlavičkou, chlapeček se opět otočil a sedí.I když je to vlastně jedno, stejně je to stoprocentní císař. Jinak melu z posledního, oteklá jsem jak pra...,sedět,ležet ani dlouho stát nemůžu, ruce mě brněj už i přes den.Zítra mám ještě poradnu tak si říkám,že když uvidí ty váhy z ultrazvuku třeba se slituje a půjdou v tom 38tt.Jinak je,ale zas vše úplně v pořádku tak nechci bejt macecha a vyhánět je zbytečně brzo.
20. kvě 2014 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adusak ty jo,krasne vahy, dopekla si je pekne :slight_smile: pomaha Ti neco na to brneni, ja si pripadam ze mam nemotorne prsty jako nejaka starenka,mam problem neco uchopit
20. kvě 2014 ve 14:32  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 mě to naštěstí začalo tak před týdnem, tak jsem si říkala,že to do konce vydržím,ale je to fakt jak popisuješ ,jak stařenka žádnou jemnou práci nezvládnu.Nejvíc mě bolí-brní palec a ukazovák. Bohužel též netuším co by pomohlo...
20. kvě 2014 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 A kluci jsou jednovaječný? že víš, že budeš rodit císařem... Já bych radši přirozený porod, pokud bude pro kluky bezpečný. Pokud jsem tomu v průkazce rozuměla, jsou oba hlavičkou dolu.. Naši kluci jsou dvouvaječný. Já mám obavu z toho tlaku jinak myslím, že mám předpokad je udržet do toho 38tt. Ale co udělá tlak se neví, zatím se to vyvíjí spíš na zhoršování.. Ale chci být a jsem optimistka. No a na koliky to se taky připravuju...S Eli jsem to moc neznala, malinko v začátku, ale pak už ne.
20. kvě 2014 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Jsi statečná, musí to být fakt dřina už. To brnění rukou mě děsí, musí být hodně nepříjemné..
20. kvě 2014 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy ahoj, no ja jsem na tom dost podobne. Otoky velke, tlak nizky. Prutoky v patek byly na spodni hranici...konkretne hlavickou:( jeden ma mene plodovky. Uvidime, co mi reknou v patek. Dnes asi prvni poslicci , takze lezet nohy nahore... Snad nebudeme predbihat ani jedna.
20. kvě 2014 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak ahojky, tak jak jsi na tom? čtu, že ruce už ti taky začaly brnět, mě už nepomáhá ani magnézko:( navíc vysokej tlak, furt je i vedro, no je ten konec veselý:slight_smile: zítra jdeme na kontrolu, tak uvidím, jak jsou nachystaný...stejně mě čeká sekce v 39+0, jen do ní vydržet :wink:
20. kvě 2014 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick tak copak? moc na tebe myslím...
20. kvě 2014 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 ahojky, já nejvíc nakupovala v Nextu, Lindexu, HM a Mothercare, pár věcí mám i z bazárku, snad bude v létě hezky a prťata vydrží jen v letních overálkách:slight_smile: ale všeho mám samozřejmě kvanta, první těhotenství a už to jelo:slight_smile:)) kde budeš v Praze rodit? já Apo, sekce...
20. kvě 2014 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem gratuluju ke krásným mimčům, krásná jména i váhy:slight_smile: koukám, že se tu pěkně předbíhá:slight_smile:) všechny negativní zkušenosti stejně asi zapomeneme, až se na nás ty naše štěstíčka usmějou :wink: a kdy vás pustí domů, popiš pak první pocity, držím palce
20. kvě 2014 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm ahoj tak ti to naplánovali také až na 39tt? Já jsem nějak původně počítala s 38tt,ale ten tejden navíc už snad vydržim :slight_smile: .Máš už datum? Já předběžně 30.5.Zítra mám také kontrolu v poradně, dnes mě hnali ještě na ultrazvuk vše je ok,děti veliké a evidentně u maminky stále spokojené :grinning: .Jinak můj den vypadá tak,že vždycky 20min. něco dělám a pak se z toho hodinu léčim no sranda :sweat_smile: .Jinak mám už téměř vše nachystané, mimo tašky do porodky tu mám zbalenou tak z půlky nějak jsem na to líná...Blanick to má už jistě zasebou tak snad je vše ok a brzo se ozve.
20. kvě 2014 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 taky se teď rvu s tlakem a bílkovinou, musím si to zapisovat a ty hodnoty jsou docela hustý:( bojím se, aby si mě tam zítra nenechali...a na druhou stranu nechci zas nějaký prášky na snížení...co pomohlo tobě? a není ti potom blbě?
20. kvě 2014 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adusak jj prý je to maximální datum, kdy musí ven. Do toho bude mít můj porodník pár dnů dovolený, tak se asi nějak ucpu:slight_smile:)) kdyby to náhodou přišlo...dětičky máš teda hezký, to budou cvaldové - přes 3 kg:slight_smile: možná jim ani nebudeme dávat 50, ale rovnou 56...a to já nakoupila "kdyby náhodou" i 48:slight_smile:) pišišvoři mají zatím 2700, tak uvidím, kam se taky vyšplháme...tašku mám taky z půlky, bojím se jí dobalit celou:slight_smile: jinak vše nachystáno, kromě mě:slight_smile:)))) blanick už musí být možná i doma, no snad dá brzy vědět...
20. kvě 2014 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm také mám obavy,že oblečky vel.50 rovnou vyřadím :unamused: .Trochu začínám mít strach,že i soupravičky co jsem koupila do porodnice jim nebudou...no uvidíme.
20. kvě 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm No já zatím bílkovina dobrý. Na tlak mi beru už od 6.měsíce Dopegyt 1 denně a teď mi to zvýšil na 2xdenně, což asi pomohlo zdá se. Ale horší se mi ty otoky bych řekla..... Někdy je mi dost blbě většinou po ránu mě bolí hlava a jsem asi nejvíc oteklá... Cítím se i tak malátně. Jdu zase zítra na kontrolu..Budu tam chodit asi často, aby mě hlídal, ale to je lepší varianta pro mě něž být v nemocnici. Je jasný že když bude fakt zle, půjdu tam ráda. Nechce se mi hlavně kvůli dcerce, je ted nemocná a bylo by nám oběma smutno...Navíc by za mnou ani nemohla.
20. kvě 2014 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 ne ne ,jsou dvojvajecny ale ja chci rodit cisarem, rikali ze by to nemel byt problem,tak uvidime,si myslim ze kdyz to na me pride tak mi to bude jedno :slight_smile:
ted sem se vratila z pedikury a masaze nohou, to je paradicka, ani mi nevadi ze jsou otekle :slight_smile:
20. kvě 2014 v 16:46  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erin5 No tak to ti závidím, také bych to potřebovala...Ne správně se hýčkáš...po porodu na to asi nebude hned čas a možná ani myšlenky... :slight_smile:

Jinak holky, jak vypadá Vaše bříško...mě každý říká, že ho mám dost dole...Mě se teda také zdá. Kamarádka co, měla dvojky mi říkala, že je to normální u dvojčátek, tak mě zajímá, jak jste na tom vy?
20. kvě 2014 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 kdyz uz sem vzteky brecela ze si nemuzu ani nechty na nohach udelat,tak sem se objednala :slight_smile:
myslim ze s tym briskem je to tak,ja ho mam hodne dolu uz mesic, me by spis zajimalo jestli ho mate krasne kulatucky nebo dve boule pod kuzi ktere tvori divny tvar bricha? ja ho mam hrozne srandovni, jak kazdej jinak lezi,na jedny strane prdelka,na druhy hlavicka :slight_smile:
20. kvě 2014 v 18:41  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov a co ti řekli že by se dělo, kdyby ty průtoky byly blbý? Ty máš taky jednovajky? :confused:
20. kvě 2014 ve 20:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak tu 50tku unosíte,my teprve lezeme z 46tky,ba ještě malé dokupuju,sem ai myyslela že to neunosí a Michalka ve všem plave.Nakonec budeš v novinách že si porodila největší dvojčata v čechách,tak jak to bylo na slovensku,tak je trumfni,bude prdel :grinning: :slight_smile: Já držet dál a nevyhánět je,tak by byli taky pěkní macani :slight_smile: I tak měli po třech kilech
@bejbyy ty neblni drž,nějak je ukecej ať mají průtoky v cajku.Máte ještě mooooře času,budete na tom jako @savci, chuďata místo úžívání s miminkama jenom lítají po doktorech.
@erin5 co bych za to dala kdybych je mohla porodit oba normálně,když jedu s malýma ven s kočárem,všechno mě pak bolí,hlavně břicho.Taky mylý byl otočený KP a šel by přirozeně,kdyby si nelehnul napříč

Holky uzívejte si že je máte v bšíškách,mě právě začíná kojící šichta u Michalky.jak se blíží večer,přicucne se ke kozám a pustí se až ráno :slight_smile:
20. kvě 2014 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 ja to respektuji, kazde vyhovuje neco jine, ja nekolik porodu videla, u cisare asistovala takze vim co chci, a budu mit doma mamku,takze vim ze mi pomuze a nebudu se muset na zacatku natahovat
20. kvě 2014 ve 20:48  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jsem to prostě dneska přepískla s těma dvěma doktorama, půl dne v Bohunicích... tak snad zítra lehárko a bude líp i psychicky ... musí
20. kvě 2014 ve 22:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy nic mi nerekli, pry se uvidi po dalsim ultrazvuku .

Jsem to holky dneska zakrikla..lezim v podoli. Cele odpoledne tvrdnuti briska. Tak jsme radsi jeli. Cipek je ok, ale nelibi se jim to tvrdnuti , tak si me tu nechali , dostala jsem kapacku magnezka a pichame kortikoidy pro jistotu,dva dny si tu pobudu. Blbe je , ze lezim na porodnim sale - vsude plno. Porod se pry zatim nekona, ale nechteji nic zanedbat. Jeste mi dr nasla nejaky zanet tam dole, tak preleci vse.

Drzte palce. Premlouvam kluky, at tam koukaji jeste byt a nezlobi.
20. kvě 2014 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov no aspoň vám pohlídají i ty průtoky, no sype se to tu pěkně, tak držme ještě
20. kvě 2014 ve 22:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek