• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Prosím o radu zkušenějších :slight_smile: Kluci mají mezi sebou teď rozdíl cca 200g na délku měli stejně. Chtěla jsem dokoupit nějaký malý oblečení, aby ze všeho nevypadávali. Mám jim brát stejnou velikost? Srovnají se?
22. kvě 2014 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Jasně že pít, ale kolik.... :slight_smile:... Ty dva litry jsou asi optimální. Na netu jsem četla 6 - 8 sklenic denně, což by odpovídalo těm 2l...
22. kvě 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 to bude tezky v tech vedrech, ze dne na den jsou ty nohy horsi a jeste do toho brnici ruka :slight_smile: se picnu
22. kvě 2014 ve 12:27  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dvojstesti už mají oba velikost 50,Filípek i 56,Michalka měla do teď 46,všechno jí bylo velké,takže pomalu měsíc by plavala voděvu kdybych neměla i takové velikosti.Měla při propuštění z porodky 2600g,takže se není čemu divit,Filípek při propuštění 2800g něco,teď má přes 3.5kg.
22. kvě 2014 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kolco tak je to asi u dvojčat normální,vubec si nedovedu představit jak to bude za mêsíc za dva.kolik kilo jsi máš nahoře?
22. kvě 2014 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 S první holcickou jsem se vysplhala na 83kg :0) to jsem dala 23. Hodne vody. A ted uz mam 10..mazec, tak si myslim ze to bude stejne no holt nepatrim mezi maminky co to maji vsechno v brisku. Jen doufam ze to pujde dolu stejne rychle jako po prvnim porodu.
22. kvě 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 dík za podporu :slight_smile: .Ještě jsem se chtěla zeptat jak funguje tatínek? Měla jsi ho nějakou dobu po porodu doma? Jak je to třeba v noci? Pomůže?
23. kvě 2014 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kolikrát jste už dostaly dotaz, zda máte dvojčata v rodině? Já snad milionkrát, prakticky se na to ptá úplně každý. Kdyby se mě neptali, tak jsem vůbec netušila, že to má s dědičností něco společného...Už mě to moc nebaví, každému odpovídat...
23. kvě 2014 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, čím přikrýváte (nebo budete) nebo v čem máte mimča v kočárku teď v takovým teple? Původně jsem měla vybrané deky, ale ted, když jsem se je viděla a vidím ty tepla, tak mi to příjde blbost... Termín mám v červenci, tak čím mi doporučíte je přikrývat? Díky :slight_smile: :slight_smile:
23. kvě 2014 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 Mě se také ptá každý a nebaví mě to....Taky jestli jsou přirozeně? A pak jsou také fajn ty řeči - no to si užiješ...To bude náročný.... To bude starost... nebo toho jsem bála, abych neměla taky dvojčata apod....... Je to fakt síla někdy ty řeči... Má kamarádka na to pak měla dobrou odpověď, když jí říkaly, co bude dělat a tak, tak odpovídala trochu drsně, ale zabíralo to - hodím je do řeky a skočím za nima nebo co myslíte?
23. kvě 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adina007 Ale upřímně, myslím si, že dokud jsem sama dvojčata nečekala, že bych se ptala také, zda je mají v rodině...
23. kvě 2014 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 všechny tyto dotazy/připomínky jsem dostala též, asi tak 60x, ale ten dotaz na to, jestli to máme v rodině je number 1. Bohužel se obávám, že mě tato otázka bude otravovat celý život, nejradši bych si odpověď někam nahrála a pouštěla to, abych se nemusela unavovat mluvením.
23. kvě 2014 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katy008 tak me se zatim skoro nikdo nepta, asi je budu prikryvat max.plenkou,nevim,uvidime co napisou holky :slight_smile:
v kterem tydnu ma dat doktor to potvrzeni na materskou?abych to neprosvihla :slight_smile:
dneska v poradne vsechno ok,porad na fest zavrena
23. kvě 2014 v 17:06  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katy008 ahoj já mám oba první kluky narozené v červnu do veder.V kočárku často spinkali jen v bodýčkách s max. plenkou přes ně,ale nebyli jen teplé dny..... pak jsem vytáhla slabé deky nebo jsem použivala jako přikrývku rychlozavinovačku - růžek. Slabé deky určitě užiješ,to se neboj asi bych se vyprdla na ty Španělky - deky,ty jsou dost silné na léto. Já mám takové dečky z jedné strany jako sametové-jemný chloupek a z druhé bavlna myslím,že budou ideální.
23. kvě 2014 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Noo takové bych také chtěla - bavlna a chloupek !!!!! Kde jsi je sehnala nebo co je to za značku??? Právě je hledám na netu...
23. kvě 2014 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 No mě to je jedno že se furt všichni ptají. Holt budme rády že máme něco neobvyklého tak se holt lidi zajímají. Taky bych se asi na lecos ptala mít někoho v okolí s dvojcatkama. Nakonec,nepřišlo by vám skoro líto kdyby to vsíchni přešli bez jedinne zmínky.?
23. kvě 2014 v 19:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Či dát di kočárku taky zrovna resim. Mám teda taky nějakou slabouckou deku,ale ještě mě zajímá jestli i dát něco PID miminko aby nelezelo rovnou na matraci? Jestli se tam třeba dává rozprostřena plena?
23. kvě 2014 v 19:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro nekdo dava jenom plenku ale ja chci objednat prosteradla na gumicku,jak se davaji do postylky
23. kvě 2014 v 19:50  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Ahoj já mám tatku doma do dneška a děkuji za to... bez něj bych to nezvládla...

@katy008 měli je jen v body s krátkým rukávem a aby se mi neopalovali tak si je přikrývám jen plenkou, byli spkojený :wink:
23. kvě 2014 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana Já budu mít doma manžela 14 dní, pak mám možnost že by u mě byla14 dní mamka,ale moc se mi do toho nechce. Nějak si to nedovedu představit že by u nás měla bejt tak si říkám ze to pak už zvladnu sama.
23. kvě 2014 ve 21:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak náš tatinek super,hodne se zapojuje,v noci se sam nabizi ze bude krmit,kdyz zrovna nekojim.Ted sou tri hodiny rano a zrovna sem dokrmila,prvni daval Filipkovi flasku on,ale kdyz sem viděla jak mu pada hlava,tak sem to vzala radsi za něj :grinning: Ale v noci se ho snazim nezapojovat,stává ke starai dceři,nekdy je to s ni horsi jak s malyma.Po propusteni z porodky me vyšel zrovna vikend a pak byl asi dva dny doma,popravde sem to zvladala v klidu sama,i navarit a uklidit,oni jenom ji a spi,obcas jen tak hledi do nikam,ale sou v klidu,kdyz ne,tak si chvilku pořou nebo je dam do houpacek.Fakt to neni takova divocina jak se říká.Mozna ze tim ze uz zkušenosti s deckama mám,mě to tak přijde,nevim.Co na to holky? Jak vam to přijde? Mate s prckama zahul doma? @ruljana @pidisek @savci @hanulikb @pehu ......? Ja si to užívám,apis me serou ti dva starší,jeste ze malinci nemluvi B-)
24. kvě 2014 ve 03:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 popravdě ze začátku to byla paráda jen jedli a spali pak teda malého začli zlobit ty prdíky a od té doby se to táhne... malá se naučila řvát do té doby než ji nekdo veme takže sranda... chtějí furt pozornost :unamused: takže nestíhám nic... tatka se ted učí na zkoušky takže potřebuje klid mno a udržet je v klidu dá práci :slight_smile: ale jsou to miláčci :wink:
24. kvě 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 já je mám bohužel z Anglie :frowning2: .
24. kvě 2014 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana tak to máš dobrý to u nás bohužel nejde.Sice podniká a část práce z domova dělat může,ale má i stavby a tam by to po delší absenci dopadlo asi blbě :frowning2: . Je pravda,že ta pozice prvorodičky a rovnou dvě děti je určitě horší,vidím to na ségře má teď první dítko 2 měs. a chuděra hrozně moc věcí řeší,ale je to jasné také jsem to tak měla a prostě si tím dle mého projde téměř každá novopečená maminka. Já se trochu spoléhám na to,že mám spoustu věcí na háku a jedno dítko by bylo úplná brnkačka, dvě holt budou trochu mazec :grinning:
24. kvě 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...no já jsem od začátku na nich sama. Manžel přichází kolem sedmé z práce. Takže mi pomůže akorát koupat. Ale dělá proviantáka a všechno nakoupí a aspon trochu pomůže v domácnosti. U nás to teda záhul je. Oba trpí prdíkama a kolikama. Takže je o zábavu postaráno. Bude nám měsíc a jsou hrozně živí. Spinkají dvě hodiny, pak vyžadují hodinu pozornost. Pozorují okolí a obrázky. Paseme koníčky a cvičíme nožičky. Kdyby nebyli ty hnusné koliky, tak jsou to andílci. Holky ono se to vždy dá nějak zvládnout, tak se těšte. I já si občas pobrečím, ale pak se oklepu a mám energie za dva. :wink:
24. kvě 2014 v 11:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Díky, vždycky mě info od někoho v podobné situaci hrozně povzbudí :slight_smile: .Doufám,že to u nás bude podobné. Manžel bude doma cca týden,ale jak podniká tak se bojím,že bude stejně furt něco vyřizovat. Zatím jsme domluveni,že zajistí péči o starší kluky (odvoz škola,školka,kroužky atd.) a přes den pomůže s mrňousama, hlavně ten úplný začátek kdy bude bolet jizva. Už začínám být hrozně nervózní, zítra v 16h mám nástup do špitlu a v pondělí jdou ven...
24. kvě 2014 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, jak často používáš, nebo používala rourku?
24. kvě 2014 v 11:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 jukni např tady: www.detskedeky.cz
24. kvě 2014 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lanitana pasou koníčky v mesici????
24. kvě 2014 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek paseme, né dlouho, jenom chviličku...když jsme na bříšku a masírujeme záda.
24. kvě 2014 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek