• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

autor
@lanitana tyjo dobryyyy :slight_smile:
24. kvě 2014 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek někdy se bojím, jestli jim to neublíží...ale oni zvednou ručičky a hlavičku, chvilku podrží a nechám je tak třikrát a u toho masíruji.

Holky byly jste někdo na neurologickém vyšetření? Co to obnáší?
24. kvě 2014 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak jako ta jizva nebyla tak hrozná,mě přijde že nejhorší sem si odkroutila ve špitále,co je pro nás jako více rodičky horší,je zavinování té dělohy,mě bolela jako kráva,ještě teď to občas cítím protože není na svém místě a delší dobu.Doporučuju už do porodky vzít ten poporodní pás nebo doré ztahovací kalhotky,nasaedit tak třetí čtvrtý den,první den je to na hovno,bolí to a chodila sem jak debil,vypadala sem že se každou chvilku musím poblít,hold se ztahlo břicho :slight_smile: Druhý den je to už paráda,akorát v tom pařáku se pod tím pásem šíleně potím,tak sem si objednala ztahovací kalhotky Anita,mám jedny po mamce,sice pamatují strýčka Masaryka,ale celkem účel plní a dá se v tom hýbat i když je pařák.
Víš co,ono je to i tím že už děti doma máme,třeba du vyhodit pračku a sou v klidu,samo jak se hnu z obýváku tak jeden začne řvát,tak si pořve než to dodělám,nebo malá ta mě pár dní usínala až okolo půl jedné v noci a to sem už fakt byla nasraná,furt řvala a chtěla k prsu,tak sem ji jeden den nechala trochu poplakat a bylo to.Chce to se obrnit,oni sou sojky ty děcka,na ot jak sou maloncí,tak sou pěkně vychcaní,velice brzo zjistí jak s náma vydrbkávat.Navíc s dalšíma dvoma děckama si nemůžu dovolit nějaké ektra chování,musím obejít i ty dva,navařit,uklidit,udělat úkoly a občas je seřvat,prostě na chudý lid patří přísnost :slight_smile: Ale a´t to nezní že je tu týrám :grinning:

Holky jedna zkušenost po císaři,pokud si budete kupovat jednorázové kalhotky,tak si vemte větší,měla sem na svou velikost a pěkně mě to sralo přes tu jizvu,ty sthy se zahakovali,pak sem vytahla jedny veliké a přetahla je pomalu přes celý bancek a paráda,ty nevadili,potvrdila mě to i kamarádka :slight_smile:
24. kvě 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte holky mam na vas takvy dotazek:slight_smile: v kolikatem tydnu mesici vam zjistili ze cekate dvojcatka?? :slight_smile:
24. kvě 2014 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulisaci hned v 5-6 týdnu.
24. kvě 2014 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana ted už vůbec ale když jsem kojila tak na malého převážně denně s malou to bylo lepší :wink: neboj to přejde jen vydrž :slight_smile:
24. kvě 2014 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám tatínka doma třetí týden a neumím si to bez něj vůbec představit. Přebalování a krmení nám jde spolu mnohem rychleji, uvaří nám, stará se o domácnost. Děti mají taky prdíky a často neusnou a chtějí chovat. Obvykle se střídají, jedno spí a jedno je vzhůru. Co bych ale dělala, když na ně budu sama a začnou křičet obě? Doufám, že časem si budu víc věřit a zvládnu to i sama...
24. kvě 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Fakt díky,doufám,že budu stejně v pohodě :wink:
24. kvě 2014 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja jsem na ne sama skoro porad přitel jezdí ven, ale je to pohoda, jenom ted začínají mít buďte kácí pláče kdyz krmim toho druhého, tak je tu veselo :grinning:
24. kvě 2014 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Melo tam byt : vztekací pláče
24. kvě 2014 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Souhlas s @vrtulka81 klasický kalhotky (kupovala jsem DMko) jsem k prdu páč končí v jizvě. Takže ideál byly z lékárny 3 ks za cca 76Kč síťovaný, ty se dali vytáhnout pod prsa a super :slight_smile: a Pás je taky super, jsem začala používat, ale 5tý den, hlavně proto že mě bolela záda. Teď ještě začít cvičit ty břišáky :slight_smile:

@kulisaci 8-9tt

Jinak kluci rostou jako z vody. Akorát mě trošku štvou ty sestřičky, každá řekne něco jinýho, každá má na kojení jinou metodu a jiný představy jak se to má dělat. V pondělí konečně nastupuju na rooming-in, tak uvidím jak jsou na tom kluci celodenně :slight_smile:Snad bude co nejdřív doma. Akorát tam není internet, takže bude virtuální smrt na 14 dní.
24. kvě 2014 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Ahojky, taky mi připadá, že je to ok. Sice někdy, když řvou obě a přidá se i nejstarší, tak je to na palici, ale musím přiznat, že jsem to čekala horší. Holky mají 5. měsíců a už jsme s nima 2x zvládli pobyt na Vranově, chodím 2x až 3x týdně trénink. Buď hlídá manžel, když není se mnou na trenalu nebo babička. Teď jsem právě na závodech v Praze a děti jsou u babiček, ale moc mi chybí. Jinak holky jsou ukecané a už se krásně smějí nahlas. Už méně spí přes den, a to většinou spí jedna a pak druhá. Večer jsou holky zlaté. V osm nakrmíme spí o půlnoci opět nakrmíme a pak spí do 6 - 7 hodin. V červnu nás čeká riziková poradna, ale vojtovku necvičíme, takže zatím s vývojem ok :slight_smile:. Manžel mi taky dost pomáhá a večer krmí se mnou. Akorát nesnáším žehlení. Koš na špinavé prádlo a na žehlení je u nás nekonečný. Jo jinak korbičky na tfk jsou nám už těsné.
24. kvě 2014 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek a ty je nekrmíš zaráz? když sou hore dostanou oba,nebo by mě praskli z toho řevu bubínky :slight_smile:
@zunem s tim kojením mě taky strašně srali,ale dělala sem si z nich prd,mám odkojené už dvě děcka,taks i do toho nenechám kecat jak co dělat,ale co tam byli prvorodičky,tak byly uplně zoufalé,každá jim řekla něco jiného,jedna chudina nemohla kojit,malý se jí nechytal,tak ji nutili a´t to zkouší třeba přes klobouček,lítali pořád pro příkrmy a malý jí pak blil,jela dom uplně vynervovaná,fakt chuďata.Kdybych měla jet znovu rodit,což v žádném případě,tak jedu do porodky vybavená dudlíkem a flašů,to dokrmování stříkačků je děsné,mě malá pořád řvala a mléko nenastupovalo.Doma sme dali flašu a ty keci že si děcko zvykne na ni a pak nebude chtět k prsu je blbost,oba dva střídavě kojím a dokrmuju z flaše a nemají problém,hlavn ěže to teče a mají plná bříška.
Holky oni sou tak strašně nenažraní,dám jim od sebe a to si vytáhnou tak 50 i víc a pak ještě řev jako kráva a chcou nášup,tak si dají 30-60 z flaše nutrilonu,teď sem do nich narvala čaj,aby zmkli :slight_smile:
@pehu jako s tím žehlením nemluv,já si připadám že nedělám nic jiného než peru suším žehlím,te´d sem dva dny nežehlila a asi se z toho poseru,jaká je tu hromada,navíc prckům přišly overálky a ještě nějaké serepetičky,tak se toho fakt sešlo,další prčka nachystaná a jedna se suší na sušáku,až to hodím k tomu co mám nachystné,tak mě ani vidět nepůjde jaká to bude hromada.To bych chtěla malé ušít sultánky,ale kdy nevím.Jo mě chlap taky hodně pomáhá,přes den sem na ně sice sama,ale jak dojde z práce,tak sem vděčná že mě zbaví starší holky,ta je na zabití a jak píšeš,když začne s malýma vřeštět aj ona,je to nervy.Jinak si to taky užívám a těším se až budou pořádně vidět a hlavně víc spat v noci,divím se že ještě funguju.Ale jinak je to super,hlavně když jedu s kočárem,to si užívám nejvíc,hlavně ty keci lidí,připadám si jako super žena :grinning: Kurňa zase mě teče mléko,ani u té snídaně to nedá pokoj.
Prosím tě,kdy ti začali pořádně vidět? Já si to už nepamatuju,kdy to asi přijde :slight_smile:
25. kvě 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevíte o nějakém normálním ne moc drahém ubytování v Praze?Pokud mě nenechají i s Michalkou v nemocnici,abyhc mohla byt s Filípek po té operaci,tak uvažuju,že se něke na ten týden upichnu,ale aby se tam dalo byt i s tou malou.ZAčínám z toho mít depku,.. jedem do MOtole,tak snad dostaneme brzo termín operace,nebude moci několik dní baštit,to se jim tam asi uřve,na jednu stranu,nevím jak to zvládnu,vidět ho řvoucího hlady a nebudu mu moc dát ani cucanec,Hlavně aby mu nenašli něco dalšího
25. kvě 2014 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jojo, to je přesně jak to říkáš. Jako prvorodička mám milion informací, milion názorů a nevíš co a jak .. pak se na tobě střídají sestry a k milionu názorů přibude další :D Já už si ten klobouk prosadila a s žádnou nediskutuju. Sice jsem včera pro změnu zase dostala pojeb za délku kojení, protože se mi mimina moc unavují, ale to už je detail. Ve fakultce dudláky mají, ale flašku teda neuznávají :slight_smile: Takže teď přežít to než nás pustí dom :o)
25. kvě 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 krmim je po sobě - nejdriv jeden pak hned druhej - lahvičku vypijou za deset minut takze pohoda :slight_smile:
25. kvě 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek já teda zaráz,i v noci se mě budí stejně,mě totiž přijde,že jak druhý slyší,že první dudlá mléko,hned se zbudí a musí to mít taky :slight_smile: Filípek má příšerný hlas,je strašně hlučný a v momentě zbudí celý barák,
Hlavně miluju,když už se zbudí jen jeden,nakojím ho,dám do postýlky,lehnu a zhasnu...sotva dám hlavu na polštář začne hulákat druhý,takže teď rychle zhasnu,lehnu a čekám,protiže když čekám u postýlky,tak se nezbudí :slight_smile: teď je třeba kojím oba,Filípek tahá dokud teče a Miška u toho chrní,jak je položím,tak se Míša zbudí a začne ječet dokud se nedostane k mléku,někdy je to na cvokaře :slight_smile: Sou malincí,ale tááááááááák vychcaní
25. kvě 2014 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, v patek 23.5. se ve 1443 narodil Matej, vazil 1430 g, 14:44 se narodil Kubik vazil 1570 g.
Zatim jsou v podoli na res. Dychaji uz skoro sami 6 hodin. Mlicko zatim dostavaji jen male davky. Nekdy ho snesou lepe nekdy ne. Snazim se nahodit laktaci, ale moc to zatim nejde. Ja jsem stale na JIP, mela jsem vazne problemy.

Cisar byl v pohode, ale ta rekonvalescence je pro me boj...vyleci se jedna vec, objevi se dalsi...
Za klukama chodime kazdy den. Zitra budeme snad i klokankovat.

Vsem drzim palecky, at vydrzite dlouho 3v1. Novym maminkam gratuluji, pokud nejake jsou. Nestiham docitat.
25. kvě 2014 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov moc moc drzime palecky at ste vsichni tri v poradku a at uz je jen lip :slight_smile:
25. kvě 2014 v 18:32  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov teda taková nekázeň, tak se držte, a kluci ať hezky papají a ty se pěkně vyzdrav ... gratuluju
25. kvě 2014 v 18:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov moc gratuluji a hlavně vám moc dzim palce ať jste co nejdřív OK a pustí vás domů.
My se zatím furt držíme v kuse :slight_smile: sice v nemocnici,ale držím je tam co to jde.
25. kvě 2014 v 19:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov Gratuluji a držím palečky
25. kvě 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov Gratuluji a držímě všechny pěstičky, at jste co nejdříve pohromadě a hezky doma. 23.5. je šťastný datum. Moje máma má taky narozeniny. :wink:
25. kvě 2014 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov taky moc gratuluju a hlavne at je brzo lepe ja si dneska dala tycku na 36tt tak jsem zvedava :0)
25. kvě 2014 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov gratuluji k chlapeckum a ted jen dopekat a tobe hodne mlicka a at si brzo fit :grinning:
26. kvě 2014 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov Obrovská gratulace ke chlapečkům :slight_smile: Krásný míry :slight_smile: Hlavně ať jste všichni tři v pořádku a brzo jdete z nemocnice domů. Podle data jste stihli ty plíce?
26. kvě 2014 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov Také moc gratuluju k chlapečkům. Všem Vám přeju hodně zdraví a ať jste brzo spolu! Hodně sil!
26. kvě 2014 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky cekame deti 2.10. nevim jestli mam chlapate overalky kombinezky koupit velikost 56 nebo 62 ale chtela bych aby nam chvilicku vydrzely :0)
26. kvě 2014 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81
@ruljana Tak u nás to byla taky pohoda než začaly Zdendu trápit ty prdíky ( jsou to pro něj muka!!! :( ), cca 4.týden to začalo a trápí nás to pořád, naštěstí Karolínka je hodná a prdíky zvládá bez řevu, ale i tak je to pěkný zápřah, Zdenda potřebuje všechno hned jinak nepřestane brečet (a řev je to pořádný!!!) - když prdíky tak konejšit a když hlad tak hned nakrmit, Karolínka musí na vše čekat. Když sem na vše sama tak se nestíhám ani napit natož najest, jakoby měli radar a kdykoliv se do něčeho chystám či si chystám jídlo tak jsou v tu ránu vzhůru a vyžadují pozornost - naštěstí mi pomáhají babičky, protože manžel potřebuje dostatek spánku na práci a navíc je tam až do pozdních hodin
Ale když spinkaj či smějí se tak to jsou největší zlatíčka :slight_smile: a všechny splíny z nestíhání jsou ta tam :slight_smile: aspoň na chvíli :slight_smile:
26. kvě 2014 ve 12:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka Já krmím po sobě, když jsem zkoušela tandem tak sem nevěděla jak jedno dat odříhnout a postarat se o něj když bylo neklidné a to druhé ještě baštilo. (navíc tomu jednomu to mlíko tak rychle teklo, že se zakuckávalo a pak i zvracelo). Zatím kojím bez příkrmu a přímo, ale začínám přemýšlet, že si budu odstříkávat ať stíhám víc věcí a můžu se někdy vzdálit na víc jak hoďku a půl, když potřebuji vyřizovat věci ve městě, no ale taky mě strašili, že jak zkusí pít z láhve tak prso už chtít nebudou.
26. kvě 2014 ve 13:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek