• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@ebro však o prd jde :wink:
31. kvě 2014 v 11:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy mam vse pripravene tak snad se nam podari latkovat,nebo alespon kombinovat
31. kvě 2014 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lanitana super váhy :grinning: ja se musim taky pochlubit,mame za sebou prvni mesic ( ale.sme 37+1) a Michalka ma vahu 3670g a Filipek 4270g ,je pekny macek a pusinku ma jak křeček :slight_smile:
@hanulikb tak ja se na net dostanu celkem často,vzdycky kdyz male kojim,tak brouzdam po netu,mam je na tom polštáři a proto mam obe ruky volne a cas pro sebe.Vetsinu se teho i najim a sezeru nejake mlsky,vypiju kafe.....nebo jedu pres mobil,ten mam po ruce pořád,ale ted spis hledam a nakupuju prckum co je nutné,sem chodim malo.

Holky kryz se na ty příspěvky divam,tqk me prijdeze to tehotenstvi je jedna velka tragedie,zadna slqat.Furt nejake stížnosti,dokud sem neměla prcky venku,prislo me to normální :grinning:
31. kvě 2014 v 15:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Zkušené maminy a event. zasvědcené čekatelky dvojčátek - potřebuji radu ohledně monitoringu dechu. Skutečně potřebuji speciální monitoring dechu pro dvojčátka? Koukala jsem, že se cenově pohybují něco přes 6000,-, což je teda síla. Neexistuje nějaká levnější alternativa, event. najdu někde nějaký bazar, kde by se to dalo pořídit od mamin po dvojčátkách? Já jsem nic takového nenašla...Poslední otázka je, jak moc cítíte, že je to třeba? Někdo mi říká nepostradatelné a někdo, že je to zbytečnost. Já jsem samozřejmě přikloněná k bezpečí mimin, ale...
1. čer 2014 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 No za mě je to hlavně pomůcka pro můj klid a klidnější spánek. My ho u první dcery měli na první půl rok půjčený z nemocnice a bylo to pro nás fakt klidnější, vždy jsem v noci jen mrkla, zda bliká zeleně a spala dál, nebo když jsme byli v jiné místnosti, že jsem nemusela mít stále uši nastražený a stále chodit koukat zda dýchá.... Jinak já je koupila bazarové - te´d pro dvojčátka, ty za plínku, ale nevim, zda to nebude míň praktické...vzhledem k tomu, že je chci mít zezačátku v jedné postýlce, tak to jinak nešlo vyřešit. Myslím ,že i taky na bazárku se dají sehnat. Nebo napiš poptávku na nějaké dvojčatové fórum.
1. čer 2014 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 Já měla taky vybrané cca za 6tis s chůvičkou. No nakonec jsem jeden monitor dostala půjčený od kamarádky (s chůvičkou) a dokoupili jsme za 2,2tis. Ale u tohoto jsem se docela starších bála, ale to i autosedaček a máme od známých ... takže klidně zkus bazarové, tady na koníkovi v bazaru toho je, a na FB jak jsou ty dvojčatové bazárky, určitě seženeš. Je otázka jestli chceš prostě dva monitory, nebo jak máme my ten set jakoby poskládaný taky s dvou, ale jedno jak má chůvičku tak do přenáší zvuk a vše jakoby z obou pak
Ale určo jsem monitory chtěla raději
1. čer 2014 v 19:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 zeptala bych se v Podolí, tam je půjčovali,
1. čer 2014 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamata - přímo v porodnici?
1. čer 2014 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy nevím jestli jsem to správně pochopila - když máš každý monitoring zvlášť, resp. jeden máš od kámošky (s chůvou) a druhý sis dokupovala, to se ti vzájemně neruší? Ta chůva ti funguje v místnosti pro oba? Omlouvám se, že vyžaduju další vysvětlení, jen nechci koupit něco špatně...
1. čer 2014 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 je to tohle - http://chuvicky.heureka.cz/angelcare-set-monitoru-pro-dvojcata-ac401-a-ac300/
Každý mimčo musí být ve svý postýlce. Nemá se to jak rušit, a chůva přenese cokoliv z místnosti, i když alarm bych slyšela asi i bez ní.
1. čer 2014 ve 20:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy jj, tohle jsem chtěla, jen jsem nevěděla, zda to nejde nějak levněji, např. z bazaru koupit 2 monitory + chůvu, ale ne aby to byl speciální set pro dvojky... Já osobně našla set pro dvojčata na bazaru jen jeden :( No nic, budu dál hledat. Děkuju moc.
1. čer 2014 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 jj, v porodnici v Podoli, taky sem si rikala ze si pujcim v Podoli ale co sem koukala, tak spolupracuji se sdruzenim slunicko, tak si pujcim primo od nich
www.monitordechu.cz
1. čer 2014 ve 20:29  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 ano, dostali jsme nabídku přímo tam, ale už je to pár let, skoro 7, pak jsme našli v Praze paní, která je půjčovala a měla servis přímo od výrobce
1. čer 2014 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ja je mam v jedny postýlce - rozřízla jsem matraci aby tam byla pul cm mezera a funguje to s dvěma monitory krasne :slight_smile:
Nebo potom ty na pripnutí na plinku - Respisense Ditto
1. čer 2014 ve 23:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 určitě to jde, je to furt to samý, dva monitory a chůva ... toho bych se nebála
2. čer 2014 v 07:01  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem...nabízím k prodeji elektrickou odsávačku Medela Swing s příslušenstvím, ještě v záruce, formovače bradavek a kloboučky vel.S. Kdyby byl zájem, mám tady inzerát pod mým nickem.

Krásný den a žádné komplikace. :wink:
2. čer 2014 v 10:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak po chvilkové odmlce zdravím všechny dvojčátkové těhulky i maminky. Pokusím se vložit foto těch našich broučků :slight_smile: .Od soboty jsme doma a zatím je vše v pohodě, děti papají,spínkají, kakají a čůrají to vše stále dokola cca po 3-4hod. kojíme a to pouze společně na kojícím polštáři. Císaře jsem přežila celkem v pohodě, rozhodla jsem se pro spinál. Nějak jsem ten spinál blbě snášela a při samotné operaci mi bylo celkem šoufl, pak jsem ještě na pooperáku dostala takovou třasavku a pak už se to jen lepšilo. Teď doma už funguju celkem normálně, ještě mě tedy bolí jizva,aletoje týden pooperaci asi normální. První je ještě z porodnice, druhá teď z domova výtuh po kojení :slight_smile: .
2. čer 2014 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@adusak roztomile prdolky, vypadaji tak spokojene,jeste jednou velka gratulace :slight_smile:
2. čer 2014 ve 12:48  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@adusak jsou krásňoučký
2. čer 2014 v 16:56  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak my hlasime, ze nam kluky po 5 dnech na resu prelozili na intermedial. jsou to kluci sikovni, zacali pekne pribirat. zatim je vse v naprostem poradku. dari se mi pro ne odsavat i mlicko. kluci jsou pekne akcni - zvedaji hlavicky, pretaci se mi na bok... delame si srandu, ze nez pujdeme domu, tak budou umet chodit :D v podoli zatim vse v pohode, jen k nim nebudu moci nastoupit na rooming :(, pac se rekonstruuje intermedial. jak budu moci vlozim fotecky. jsem v jednom kole :(

tehulky drzte se co nejdele 3v1, maminkam pevne nervy.
2. čer 2014 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak já si to v nemocnici fakt vyžírám.Sice jsem sama na pokoji,ale do vedlejšího pokoje se kterým mám sociály daly fetacku, takže mám strach abych tu ještě něco nechytla. Prý teda není ničím infekční, ale i tak....a ještě tu za ni byli nějaký dva sjety kluci s dredama a slyšela jsem jak jeden z nich moči do sprchace. Takže na záchod chodim na chodbu do klistyrny a vyspchovat vedle k holkam. Jestli zítra nepodepise reverz,tak se stehuju k někomu jinými,mi slíbily sestřičky. Si to tu fakt musím zpestřit.....
Jinak já monitory nekupuji. Koupila bych je asi jen kdyby se holky narodily hodně malé.
2. čer 2014 v 18:51  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro chudinko... já bych tam nevydržela ani přes noc.. a monitory jsem taky nekupovala děti se narodili v termínu a stejně jsem do měsíce měla monitory koupené... malej se mi hodně zalykal tak pro jistotu jsem koupila oběma a rozdělila do postýlek... mno a Nikolce zachránil život... :slight_smile: ted jsem ráda že ho děti mají :slight_smile: jinak držím palce...
2. čer 2014 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ruljana díky, doufám že zítra posype domu....
Právě si taky říkám že je pak muzukoupit vždycky.
Dneska mám celý večer takové chvilkove nepravidelné bolesti v podbřišku jako při menzesu. Asi tak 5* za hodinu. Sestricka na to nic nerikala tak snad to nic není. Ještě není čas!
2. čer 2014 v 19:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro možná jen poslíci,ale doporučuju aby tě vyšetřili,jedna to tak taky měla,pak už to trvalo tři dny (byl taky v nemocnici),až si razantněj vyžádala vyšetření,zjistili,že jim porodí.Tak se nenech a buď krapet drzá :slight_smile: ržím palce ať stte co nejdýl 3v1
3. čer 2014 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
holky hoďte sem některá ten odkaz na tabulku,nemůžu to najít ,díky :slight_smile:
3. čer 2014 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@adusak tak už sem ty míry našla,mají víc než moje první dvě děcka, kluk měl 3350 a holky 3250,po 50cm :slight_smile: trumfla si ty slováky :grinning:
3. čer 2014 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Z té tabulky - myslím, že na řadě je ebro nebo ewulka88, jinak už mají určitě všechny před nimi prcky v náručí.. Akorát čekám, až sem přispěje blanick, nevíte o ní někdo něco?
3. čer 2014 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy musim se tam podivat,za tu dobu co sou koji prckove vylehli,tak tu pribylo dost mamulenek.A taky jestli mam akrualizovane udaje,stara se o to někdo ?
.
Holky jedete do Boskovic na sraz vicercat? Ja teda nee,ale zajímala by me super máma s paterčatama :wink:

@pidisek @savci @hanulikb .........a ostatni mamci,jak vam de koupani,mate to s muziku,jak dlouho vam trva koupel a vcem je machate ?
3. čer 2014 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 jo tak na ten sraz bych taky chtěla ale je to daleko... Koupání bylo dost náročné ze začatku :unamused: když si na to vzpomenu tak mě mrazí ... koupala jsem hodinu a půl ve třiceti stupních kvůli malým, a i tak mi modrali :frowning2: , a řevu jak na nádraží :confounded:.... ted už je to pohodička... nejdřív Pata vykoupat, namazat, napapat a uložit. Mno a Nikolka jako druhá i s povídáním (místo řevu) až do postýlky :slight_smile:... úplně nesnáší oblékání oba dva to je řek furt :grinning:
@ebro mno tak to ti nepovím já bolesti necítila vůbec a to jsem ten den císaře už měla na monitoru prý velké a pravidelné kontrakce... já to přikládala na střeva :grinning:
3. čer 2014 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek