• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahoj holky,
Takže žádný posličci, furt se to stupňovalo a zkracovaly se intervaly, ale všechno nepravidelný, na monitoru se sice něco ukazovalo, ale zdaleka to nedělalo takovou křivku jaký jsem měla bolesti. To už jsem pak fakt trvala a kousala do polštáře. Ještě mi to zkusili zastavit kapackou a nějaký pilulky, ale o půlnoci už jsem krvacela, tak zavolaly dr. od jiného porodu aby mě vysetrila a jelo se hned na sál. Ani mi nechtěli dát spinal, ze musí rychle ven.

Takže se nám 3.6. narodily V 00:44 Michaela 1920g a 00:46 se narodila Beáta 2020g :slight_smile:
Já jsem je bohužel ještě krom fotek neviděla, ale manžel k nim chodí.
4. čer 2014 v 09:02  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ebro gratulujuuuu a musím, ač se to nesluší, říct, že Beátku závidím, třeba se taky jednou dočkám té své.
Takže jsi měla celkovou? No vydrž, brzo je budeš mít v náručí
4. čer 2014 v 09:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy No moje to bylo taky vysněné jméno, naštěstí s tím manžel souhlasil takže jsem ho nechala zase vybrat si pro tu druhou jméno i když já chtěla Esterku, ale Míša se mi taky líbí.
Měla jsem celkovou kvůli tomu že rychleji zapůsobí a musely rychle ven.
4. čer 2014 v 09:44  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro velká gratulace :slight_smile:
4. čer 2014 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro Teda - velká gratulace, to nabralo rychlý spád docela. Hlavně přeju všem hodně zdraví a ať máš holčičky brzo u sebe! A jak je Tobě?
4. čer 2014 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 moc děkuji za gratulace:slight_smile: zatím mi vůbec nepřijde že nějaký miminka tady někde mám. Mě je zatím bídně. Břicho bolí jako prase, jinak je mi dobře. Ale po probuzení jsem asi hodinu měla pocit že se dusím a mám hrozně sucho v krku.
4. čer 2014 v 10:21  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro gratuluju, hlavne at ste vsichni zdravi a brzo spolu :slight_smile:
4. čer 2014 v 10:21  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro moje vysněné jméno je to taky a i taťkou schválené, jen kluci měli jiný názor asi :grinning:
4. čer 2014 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro A dávají Ti něco na bolest? Už ti řekli, kdy děti uvidíš?
4. čer 2014 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana muzu se zeptat na ty prsni kloboucky?
4. čer 2014 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro ahoj, gratuluji. Vahy mate pekne. At jste brzy spolu.
4. čer 2014 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro
@adusak Maminky moc gratuluji k drobečkům. Ať Vám dělají radost, hezky rostou. :wink:

@kolco v inzerátu jsou kloboučky vyfocené. Je to velikost S od Medely. Jemný silikon. Ty formovače pomáhají vytáhnout bradavku, stačí nasadit půl hodiny před kojením a pak nasadit klobouček. Já jsem je jenom vyzkoušela, moji drobečci nechtěli sát a brzo si zvykly na láhev.
4. čer 2014 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky , tak jsme vcera poprve zkusili kluky prilozit k prsu - jsou 32+6, pry dle doktora jen tak pocumlat, ze nic nevytahnou...a oni kazdej vytahli 15ml, dneska ten muj sikula vytahl 20 ml...jsem na kluky pysna. Zvladaji to zatim moc dobre. Jeste 3 tydny a budeme s nimi doma.
4. čer 2014 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pholikov odesláno.
Tak to gratuluji, jsou opravdu velcí šikulové. Není nic hezčího, než svoje dětičky kojit. Já to tak obrečela.
Ještě ted, když se mně někdo zeptá, zda kojím, tak mám slzy na krajíčku.
4. čer 2014 ve 13:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 Zatím mi pichaji injekce do břicha a nějaké kapacky dostávám. Původně jsem za nima měla jít dnes když mě pustili z jipky,ale jelikož se mi bolestí Motala hlava i při převozu na sedačce, tak mi to ještě dnes ne doporučili, ale zítra už to doufám půjde. Daly mě na pokoj na gyndu jelikož je to hned přes chodbu k neonatologii.Prý tak za tři dny už budem moct bejt spolu na pokoji.
4. čer 2014 ve 13:42  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, tak broučci se narodili 2.6.2014 akutním cs o půl 8 večer, Magdalenka 1700gr, Matějíček 1400gr, bohužel ho museli křísit,měl hodně zkalenou vodu, prej vytažen na poslední chvíli, teď už je v pořádku, jsou oba na JIPCE, dýchají samy a už se rozvinula žloutenka,já za nima chodím každé 3 hodiny, teda až dnes, napřed mě museli dát asi 3 transfuze,jsou zlatí ale malinkatí. Když si uvědomím, že Matýsek tady vůbec být nemusel.....kdybych neležela v nemocnici tak ho nemáme......
Gratuluji k novým přírustkům, krásné váhy :slight_smile:

@pholikov to se máte, že už jste zkoušeli kojit, už se na to taky těším
4. čer 2014 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@rritulka gratuluju, at ste vsichni zdravi, uz ted jsou to bojovnici a ty samozrejme taky :slight_smile: drzim palce
4. čer 2014 v 16:34  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
ráda bych se k Vám přidala a podělila se s Vámi o své starosti.

Čekáme jednovaječná dvojčtka, dnes jsem 17+4, už víc jak měsíc ležím a skoro se nehýbu, ve 13tt jsem začala krvácet a doktoři nevědí z čeho, beru ascorutin, magnesium, utrogestan... Nevim co to je a moc se bojim. Nemáte někdo zkušenosti, jestli je možné, že se to srovná a bude vše vpořádku? Doktor mi řekl, že se s tím nedá nic dělat, jestli o ně mám přijít, tak se to stane a já se pořád bojim. Naposledy jsem krvácela v sobotu, jezdim do nemocnice a pokaždé je tam jiný doktor a každý říká něco jiného. Jeden mi řekne, že když budu krvácet a nebude to nějak moc silné, že mám vydržet doma, že s tím nic víc neudělají a druhý mi tvrdí, že mám ihned přijet do nemocnice, tak jsem z toho zmatená. V úterý jdu konečně na ultrazvuk a do poradny, trnu co se tam děje. Taky mi minulý pondělí doktor řekl, když jsem se ptala, jestli jsou miminka vpořádku, tak že neví, že jsem dlouho nebyla na ultrazvuku a že je nikdo neměřil, jak jsem ležela v nemocnici a doma, tak prý jen koukali odkud krvácim a miminka nikdo neměři, jsem z toho v šoku. Poslední míry mám z toho 13tt a objednal mě na ultrazvuk až na příští úterý, tak jsem nervozní. Už mi to ležení leze pěkně na nervy, hlavně, že nemůžu nic dělat, ale chci abych miminka donosila a abyla zdravá. Nemáte někdo podobnou zkušenost s dobrým koncem ??
4. čer 2014 v 17:53  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro
@rritulka Holky velká gratulace k miminkům :slight_smile: Ať se daří.
@vrtulka81 Dá se někde upravit ta tabulka, že bych také doplnila novinky :slight_smile:

My jsem od pondělí doma. Kluci si poleželi v nemocnici přesně 3 týdny. Minulé úterý jsem nim nastoupila na hostinský pokoj a v sobotu jsme mě jít dom, nakonec jsem si to protáhla do pondělí, ne z důvodu komplikací, ale přece jen jsme měla strach co s takovýma mrňatama o víkendu, když by se něco dělo. Natrénovali jsme krmení, ještě plně nekojíme, takže krmíme fingertipem a přikládám příložitostně, Matěj má malou pusinku, takže výbradně s kloboučkem a to jde oběma super.
Kluci měli při propuštění Ondřej 2,51 kg a 47 cm a Matěj 2,21 kg a 48 cm. S oběma budeme cvičit vojtovku. Takže se tak nějak sžíváme a snažíme se nějak doladit vše, vojtovka se má cvičit 3x denně, do toho kojení, aby se neunavili moc :slight_smile:
Přikládám foto, když jsme šli s porodky :slight_smile:

Holky, prosím co máte mimi v jedné postýlce a máte monitoru dechu.. JAK jste to řešili. Zjistili jsme, že se nám to nese přes matraci a né úplně dobře funguje??
4. čer 2014 v 18:53  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
autor
@zunem ja tu matraci rozřízla napůl a kazdou půlku povlíkám zvlášť a funguje mi to :slight_smile:
4. čer 2014 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
4. čer 2014 v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek To nás taky napadlo, jen mi to přišlo škoda řezat do matrace a pak kupovat další, ale asi to fakt jiný řešení nemá. děkuji
4. čer 2014 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zunem nebo ty monitory na plínku - Respisense Ditto
4. čer 2014 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek Také možnost, ale máme doma ty nany :slight_smile: jsem nečekala, že to budou takový šprčci a budeme je mít tak dlouho v postýlce, takže řežeme :slight_smile:))
4. čer 2014 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina Ahoj, no hlavně bys měla být v rizikové poradně ne? Máte jednu placentu nebo každý svou? Kam do nemocnice jezdíš?
Já nevím, ale co občas čtu, tak to je peklo jak se o ty těhotný starají.
Já krvácela někdy ve 12tt a pak asi 14dní už jen tmavou krví, to jsem neřešila, ale hlídali si mě pak dva doktoři každých 14dní!!! UTZ a měření a vše.
4. čer 2014 v 19:46  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@rritulka Taky moc gratuluji a posilam hodně sil! Hlavně že jste to zvládli, teď už to bude jenom lepší.

@zunem krásný bobánci.
4. čer 2014 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ležím na pokoji s holkou co porodila před cca 5ti dni ve24 TT. Malá má něco přes 400 a pak je tu další co se narodil v tomto týdnu a už jsou mu dva měsíce. Když to pak člověk vidí jaký drobecci jdou zachránit. Doktor říkal že naše holky jsou z těch inkubatorovych největší habáni.
4. čer 2014 ve 20:15  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@rritulka gratuluju a přeju hodně zdravíčka
@zunem a proč je chceš v jedné postýlce,já je občas dám přes den do jedné a akorát do sebe žduchají.Mám Nanny v každé postýlce jeden.Tuším že na tuto stránku dávala odkaz bejbby,tam to upraví.
4. čer 2014 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@ruljana no mě naštěstí neřvou,mám fígl od mamky,všecky děcka sem zabalila do plenky a dala do vanečky i s ní,oni se nebojí a neřvou,jo až je vytahuju,tak to jo,hledají čeho se chytit,až je zase zabalím,uklidní se :slight_smile: KOupeme asi hodinu,prva de jedn a pak hned druhý,pak krmím,většinou sou hodinu před koupáním najezení,takže jim to tak akorát vyjde na další baštění.Dnes sme koupání nestihli,zasekla sem se v zahradě :slight_smile:
4. čer 2014 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Tak jsem taky chtěla, že budou mít každý svoji s jedním nany v patře. Ale jak jsou malinkatí, tak jsem si dala jednu postýlku do obýváku a vegetujeme tady v přízemí. Mě se nežduchají, mají mezi sebou snad půl metru. :slight_smile:
4. čer 2014 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek