• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@erin5 a @bejbyy - jen kontrola jestli jsem stále v obraze - holky jste doma a v poho stejně jako já???? Máme ten podobný termín a trochu mě znervózňuje, že už jsme na řadě my co? :slight_smile: taky už jste nervózní? Mě by už alespoň zajímalo, jak budu rodit... ta nejistota je hrozná, ale vím že to jinak nejde. Bejbyy ty s jednovaječnými kluky budeš rodit dříve, pokud se nám nic nezkomplikuje že?
Jak jste na tom, já v podstatě funguju až se musim někdy brzdit - obzvlášť když vidím, jak tu všechny rodí. Chtěla bych vydržet do toho 36tt, abych mohla rodit u nás v porodnici a hlavně kvůli dětem samozřejmě.

Holky obdivuju vás všechny, co jste porodily, jak to zvládáte vše..
4. čer 2014 ve 23:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 ahoj :slight_smile: no zatim doma ale uz je to nekdy neunosne,otoky,necitim si vubec pravou ruku,a v podstate kazdy den poslicci, kazdy tyden UTZ kontrola kvuli prutokum,ktere jsou porad nejake divne, ted v patek mam poradnu tak uvidime co mi rekne na posledni vysledky z UTZ
jo a nervvozni sem teda poradne :slight_smile:
4. čer 2014 ve 23:31  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@erin5 No jo, to už se asi nebudeš mít dlouhého trvání 3v1. Já teda poslíčky vůbec neznám...ani u Elišky jsem je neměla a nakonec mi porod vyvolávali... ale dvojčata jsou něco jiného, tak třeba ještě přijdou... Já jdu na UTZ v úterý 10.6. a k tomu mi bude dělat odběry kvůli selhávání jater nebo ledvin - jen prevence a zjištění stavu a asi v souvislosti s tím mým vysokým tlakem a otoky.. Tak snad to bude ok.
Jinak také se tě už každý ptá, kdy to bude? A do nemocnice tě zatím dr. neposílá?
4. čer 2014 ve 23:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 u me je to tak posledni tyden, a jednou to trvalo celou noc,neco jako menstruacni bolesti,ja budu rodit poprve takze novacek :slight_smile: taky du v utery na UTZ, znova kontrola prutoku a biometrie, sem zvedava jestli narostli. tlak mam ok, otoky porad jenom jedna noha a ruky. ja chodim do poradny primo do nemocnice kde budu rodit,zatim mi rika ze je spokojen
no nejvic me bavi jak se kazdy divi ze mam velky bricho ale kdyz reknu ze cekam dve, tak najednou reknou ze to zas tak velky bricho neni :slight_smile:
4. čer 2014 ve 23:44  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erin5 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: No lidi jsou fakt vtipný... Mě zas říkají, že zezadu ani těhotná nevypadám a že mám jen břicho....ale já vidím, že jsem nateklá celá - nejsou mi žádný boty a i hodinky na ruce mám najednou zapnut úplně natěsno... No někde těch dvacet kilo plus musí být vidět...
Nejhorší je pro mě noc a večer...začíná to sprchou, kdy se nemůžu vyhrabat z vany.... (nemáme sprcháč) a pak se celou noc převaluju z boku na bok, hlavně, abych jednoho prcka neutlačovala více a také kvůli pálení žáhy, která je zas teď aktuální, měla jsem chvíli od toho klid a ž je to tu zase..
4. čer 2014 ve 23:56  • Odpověz  • To se mi líbí
holky prosim co pouzivate nebo jste poridily za kojenecke lahvicky?
4. čer 2014 ve 23:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@kolco Já se zatím chystám pořídit - uvažuju o Aventu nebo Mam. Uvítám také tipy a zkušenosti ostatních.
5. čer 2014 v 00:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 no proto sem vzhuru, vecer to vsechno zacina, hrozne me stvou nohy,j ako kdyby mi nepatrili a kdyz uz konecne najdu polohu tak musim na toaletu nebo prckove se porad melou :slight_smile: a porad dokola, to zna asi kazda z nas.
taky mi to rikaji ze mam jenom bricho, ale realita je jina, hodinky tesny, ruce mam fakt natekly, nohy jak hobit :slight_smile: taky mam 20 kilo nahore ale snad uz to moc nevystreli, to paleni zahy nezavidim, to me nastesti obeslo
5. čer 2014 v 00:04  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kolco poridila sem sadu Avent dle zkusenosti od znamych
5. čer 2014 v 00:05  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@erin5 Přesně, mluvíš mi z duše - když konečně najdu polohu, tak musím na záchod nebo pro nějakou tabletku na tu žáhu... Je to úlevný pocit, vědět, že v tom nejsem sama a někdo to má podobně.. :wink:
5. čer 2014 v 00:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 urcite to takhle na konci mela kazda, ale nekdy sem hrozne sebecka a mam vycitky protoze si v duchu preji to mit za sebou
nevim jestli to tady nektera z holek mela ale rano mam prsty zkroucene v krci,musim je vyrovnavat a pak rozcvicit, bolest vystreluje az do predlokti, pomaha nato neco???
5. čer 2014 v 00:17  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@erin5 jedině porod nic jinýho :slight_smile: Mě to dělalo taky, ale našla jsem polohu naspaní, kdy to přestalo, ale tři prsty mě brněly i po porodu, jeden stále :D Vydrž :slight_smile:
5. čer 2014 v 01:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky idealni termin mam 7-9.7.
A pribrala jsem asi 7 kilo. Mam jen pupek. Ani otoky skoro. Jen jsem zavisla na melounu
5. čer 2014 v 06:29  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy tak to ti holka zavidim ja dostala strasnou zravou a ted 23tt uz mam 12kg nahore ale je pravda ze pri prvni holcicce jsem byla daleko vetsi :0)
5. čer 2014 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Když jsem chodila ke svému doktorovi, tak bylo vše vpořádku, změřil je, vše mi řekl, naposledy jsem tam byla ve 13tt, hned po genetice a pak mi napsal žádanku, že už musím chodit do rizikovky do nemocnice, jenže já jsem druhý den krvácela, tak jsem jela na pohotovost a od tý doby ležim, do rizikovky jsem se nedostala, protože jsem i pár dní ležela v nemocnici a tak jsem v rizikovce byla až minulý týden a tam mi doktor právě řekl, že neví jak to je s miminkama, že jsem dlouho nebyla na ultrazvuku a nikdo je neměřil, já jsem se divila a říkám mu, že mi vždycky dělaj ultrazvuk i on a on mi na to jen odpověděl, že sledují odkud krvácim a jestli jsou miminka živá, ale jak se jim daří to neví. Je to hrůza, pokaždý když přijdu do nemocnice jinej doktor, každý říká něco jiného. Já se snažím být v klidu, špinila jsem do úterý a teď už nic, tak jsem moc ráda, doufám, že je vše vpořádku. Jen ještě necítím pohyby, když jsem byla tak v 15tt, tak jsem si myslela, že je cítím, ale teď nic.
5. čer 2014 v 08:06  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@erin5 Ahoj, ty máš taky jednovaječná dvojčátka? Mužu se zeptat co ti řekli doktoři? Jestli budeš rodit císařem a v kolikátým týdnu? Já jsem teprve cca na půlce.
5. čer 2014 v 08:09  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Jo a dr. mi říkal, že máme jednu placentu a nějakou přepážku. Jsou Mo-bi.
5. čer 2014 v 08:09  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina kluci jsou taky mo-bi
A to bys měla právě od 16tt být v rizikové poradně v nemocnici.
Jinak porod na 90% císař a ASI 36tt ale to mám vyčtený z netu, na to jsem se ještě neptala, nevěřím že vydržíme :grinning:
Hlavně mě od začátku všichni něčím straší ... ale vše zatím jakš takš dobré
5. čer 2014 v 08:16  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@kolco pouzivam MAM a sou supr,hlavne se daji cele rozebrat,maji dobrou savicku,takze prckove nemaji problem s kojenim,zvladaji oboji.Aventy sou taky supr,rekla bych ze sou na jedno brdo,akorat g cene je krapet rozdil
5. čer 2014 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Tak to máme stejné, v kolikátým jsi týdnu?
5. čer 2014 v 09:20  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina dneska už 31+1
5. čer 2014 v 09:23  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy tak to už je krásné, ještě chvilku ať tam prďolky vydrží...já jsem teprve v půlce a vleče se to strašně, jak už přes měsíc jen ležim, tak jsem z toho hotová
5. čer 2014 v 09:50  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina mě v té půlce bylo hrozně dobře. Teď už se hned unavím. Ale ty tři týdny min vydržím
5. čer 2014 v 09:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina ja cekam dvojvajecne, jsem 33 + 1tt, a od 12 tt kdy mi delali screeening chodim kazdych 14 dni na UTZ, na mereni a pak se k tomu jeste pridalo mereni prutoku, chodim do Podoli a co vim , tak tam dvojcata sledujou kazdych 14 dni
to lezeni musi byt hrozne otravne a ted kdyz je tak hezky ale asi to budes muset takhle vydrzet do konce,zatnout zuby a myslet na miminka,aby vsechno dobre dopadlo
5. čer 2014 v 10:06  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem jsou krásní oba!!
5. čer 2014 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy jen 7kg? to se teda holka máš, všechno necháš v porodnici, možná i něco navíc. Já zatim 10kg a bolej mě nohy a paty z toho jak jsem těžká a to mám teď lehce pod 60kg. Už mívám posly, trochu mě to straší, ale doufám, že ještě těch zhruba 8 týdnů vydržíme.
5. čer 2014 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek
@zunem
holky ještě k té diskuzi nad monitorama dechu, na jak dlouho zhruba jsou potřeba? Někdo mi říká, že 3 měsíce, někdo že 6 měsíců....Jasně že záleží na tom, jak brzo se mimina narodí, ale zvažuju, že si je teda půjčím, nicméně kalkuluju s tím, jestli se to vyplatí.
5. čer 2014 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 jenže já mám 82,5kg :grinning: a chci pak na 65 ... byla jsem +10 už před těhu
5. čer 2014 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@adina007 to je na Tobe ale rika se ze do toho roku zivota,ja je budu pujcovat na pul roku a pak to kdyz tak na dalsi pul rok prodlouzim, uvidime jak na tom mimina budou

@bejbyy ja mam 84 kg,:slight_smile: nahoru to slo az ted ke konci
5. čer 2014 v 10:46  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy
aha a jíš jak se ti zachce, nebo se hlídáš? Já úplně co chci a kdy chci a to i v noci a dle mého názoru bych nabrala tak o 4kg méně, kdybych se mohla hýbat jako před těhu. Sice něco doma poklízím, občas na procházky, ale není to takové "akční", jako dřív. Ale to je jedno, co není, bude po šesti nedělí :slight_smile: .

@erin5
@bejbyy
holky koukám, že na letní dny se chystají přírůstky klučíků co? :slight_smile: Tak se ještě držte!
5. čer 2014 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek