• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@bejbyy jak to? jak to vis?
9. čer 2014 v 18:51  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 v rizikovce říkala že má moc plný žaludek, a dneska na kardiu taky a i tlusté střevo. že se to většinou řeší operativně hned po porodu, že by mi miláčka odvezli hned do dětské. Uvidím co mi k tomu řekne ve čtvrtek na kontrole moje dr
9. čer 2014 v 19:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana v pohoa zabralo to :slight_smile: nebo furt válčíte? :unamused:
9. čer 2014 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
my kupovali EW z druhé ruky za šest tis. černý...přesně co jsme chtěli se dvěmi originál. fusaky, slunečníčky atd. ...taky si myslím, že penízky se dají utratit zábavněji :grinning:

@bejbyy jsem asi pět dní za tebou a naštěstí se mě také otoky a ostatní neduhy těhotenství a tepla zatím netýkají.....jen v noci je to mazec....najít nějakou polohu.....kluci jsou vedle sebe a když spím na jednom boku bolí mě kyčle a mám pocit jakoby kluci přes sebe přepadávali....to je bolest než vstanu a oni se tam nějak urovnaj :grinning:
9. čer 2014 ve 20:44  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana ani se neptej...dnes jsem úplně vyřízená...oba záchvaty od pátý, až do teď...jen doufám, že v noci budou aspon trochu spát.Zítra máme jít na kyčle, ale bojím se, aby je to tam nelaplo. Hold budu doufat, že to v tom třetím měsíci přejde, jinak mně asi odvezou. Dnes jsem si objednala starý houpací kočárek, už je prostě neunosím.
9. čer 2014 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dvojstesti Jsi napřed, já jsem teprve 31+6 dneska ... ono jak jsou v tabulce napsaný ty termíny různě, někdo 38tt někdo 40tt tak to klame :wink: mě otíkají jen prsty, jak nohou, tak rukou, jinak nic ...
10. čer 2014 v 07:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my už jsme s holkama třetí den na pokoji. Jsem z toho teda dost rozhozena. Je to masakr to stíhat v těch jejich časech když mám obstarat dvě mimča. Některé sestry jsou hodné a třeba jednu mi nakrmí-jsou na flaškách ale hned první den mi to teda daly pěkně sežrat a musela jsem vše sama i když jsem vůbec nevěděla co kdy a jak dělat. Mliko mám zatím z bídou pro jednu. Domů vůbec netusim kdy pujdem. Jsme furt v inkubatorech. Musím letět, už se mi to tu budí. Mějte se všechny krásně.
10. čer 2014 v 09:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak neboooj, žiju:slight_smile: jen nebyl čas se dostat na net, teď to stíhám akorát když spinkají:slight_smile: naštěstí máme ložnici na sever a není tam vedro, takže spí hned po krmení. A jak řešíš ty prdíky? Já neukojím ani 2:( trošku odstříkávám, ale je to den ode dne horší. Tak to kojení závidím:slight_smile:
10. čer 2014 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co už máte štěstíčka na světě...co používáte za UM? nechci zas aby po nich děti nezvykle rychle přibývali...a jak řešíte pobrekávání v postýlce po krmení, když už mají spinkat? nevím co jim může být...ale hladem to nebude:slight_smile:)
10. čer 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já dnes poradna a ultrazvuk. Kluci rostou velmi pěkně, jejich váhy jsou 2347g a 2534g - což znamená, že vyrostli skoro o půl kila za 10 dní!! Průtoky a čípek v pořádku. Ale já směřuju k preeklampsii - mám mírně bílkoviny v moči a šílené otoky - přibývání na váze, tlak pod léky je v normě. Zatím se držím, ale byla jsem poučená, že pokud se nějak můj stav zhorší, mám jet do špitálu, hned v kteroukoliv hodinu. Ještě čekám na výsledky krve. Snad bude vše ok. Trochu mě ta preeklampsie děsí - měla jste jí některá z maminek?
10. čer 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme dnes po poradně, po dlouhé době ultrazvuk a snad je vše v pořádku. Jeden je 18+2 a druhej 19+0, ale říkali, že tr. s. nemají. Mám placentu preavia, tak musim pořád ležet. Dř. říkala, že jednovajky můžu rodit normálně, pokud nebudou nějaké komplikace, tak jsem čučela, všude většinou tvrdí císaře. Jak viděla ale tu placentu, tak pokud se věc nezmění, tak to bude císař.
10. čer 2014 v 16:46  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 no to je neprijemny s tou preeklampsii,snad to bude dobry, a kluci krasny vahy :slight_smile:
my dnes prutoky ok, Dr.rikala ze to mohli taky spratvit kortikoidy co mi pichali a proto se to jeste v patek pred monitorem a poradnou skontroluje ale dnes vsechno vypadalo dobre,dokonce mam super fotky A, cucalo pusinkou a cez levy oko ma pupecnik :slight_smile: B melo za nim schovanou hlavickou, vahy mame 2019 a 2069, neco narostli tak snad to bude dobry
10. čer 2014 v 17:53  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erin5 Tak to jsou super zprávy ne? :slight_smile: To je dobře, že je vše ok. Fotečky závidím. Já už si o ně ani neříkám, přišlo mi, že už jsou moc velký na fotky, ale asi je to blbost. Váhy máte taky fajn, já nevim, že ti moji kluci tak rostou, ale vzhledem k situaci je to dobře, kdyby náhodou museli ven....Musím myslet pozitivně. Ale jestli takhle porostou i dál, budu rodit děti přes tři kila.... Ale copak rodit, ale to břicho....už teď je to krize... Nevim, jestli už teď mi nepraskne.... Mě už se kvůli tomu lidi na ulici ptají, kdy už to bude - podle břicha vypadám, že už musím každou chvíli rodit. Každý na mě čučí...docela mi to vadí, nikam už se mi moc nechce chodit, kvůli těm otázkám a pohledům.
Jak jsou na tom Vaše bříška? I když u mě se už o "bříšku" mluvit nedá... :grinning:
10. čer 2014 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 neboj moje je taky veliky a lidi fakt cumi ale je mi to jedno, ja vim co tam nosim :slight_smile: a uz se na uzlicky tesim
ja uz sem ani nedoufala ze by mohla byt fotka ale Dr. ho nahodou dobre zachytila a sama se nabidla jestli chceme,je to jen oblicej ale aj tak sem rada
10. čer 2014 v 18:56  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erin5 Já jsem pokaždé dostávala fotky od svého dr., ale od té doby co jezdím do nemocnice, tak nedostávám :frowning2:

Holky, myslíte si, že když mají mezi sebou miminka velikostní rozdíly, že je to do nějakých mezí normální? Bojim se toho trans. syndromu.
11. čer 2014 v 08:37  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@multina do 20% je to normál, my jsme měli 9-13%
Pak taky záleží co průtoky, plodovka u mimin a tak, hlídají si tě ne? Kolik mají?
11. čer 2014 v 08:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Já byla včera poprvé, naposledy jsem byla ve 13tt na screeningu a tam bylo vše vpořádku a teď jsem byla po době včera. Budu teď chodit každých 14 dní, tak to snad už začnou hlídat tak jak mají.

Já těm mírám vůbec nerozumim
HC/AC 1,16 a 1,20
BPD/FL 1,69 a 1,49
máme normální množství plodovky, 3 cévy
a úpon pupečníku velametozní u jednoho a centrální u drohého. Máme placentu previa.
Kdyby mi to někdo uměl vysvětlit, co to znamená ten úpon velamentozní, tak budu ráda.
11. čer 2014 v 08:50  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@multina urcite je tam nejaky rozdil normalni, ale vubec nato nemysli, oni si te ohlidaji, neboj
ja mam taky spoustu fotek,ze zacatku s kazdeho UTZ ale kdyz jsou uz veliky tak je s fotkama problem
11. čer 2014 v 08:52  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@multina to máme taky ... tuším že pupečník nevychází z placenty ale z nějakých cév, počkej, zkusím ti to najít. pupečník se upíná do plodových blan mimo vlastní lůžko. Pupečníkové cévy nejsou chráněny rosolovitým vazivem, proto jsou snadno zranitelné. tohle mi řekli už v tom 13tt ale je to jen indikace k porodu císařem, protože by ty cévy pupečníku při porodu mohly prasknout a vy/my vykrvácet.
Placenta previa je že ti zasahuje do vnitřní branky, tedy do "východu" ale to se může vytáhnout ještě a navíc, je to zas jen že tě nenechají rodit normálně
JInak ty čísla nevím, mě už říkají váhu převedenou tady z těch měr. Se příště zeptej, neboj se ptát
11. čer 2014 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@multina tak to je super, taky chodim kazdych 14 dni, nekdy casteji, u dvojcat to tak mam byt
zakazdym se ptej Dr. musi ti to vysvetlit, kdyz je takovy upon ( pupecnik mimo vlastniho luzka ) mela by si rodit cisarem. skratky najdes tereba tady
http://www.maminkam.cz/zkratky-z-ultrazvuku
11. čer 2014 v 08:57  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju, já jsem byla na ultrazvuku po dlouhé době a hrozně jsem se bála, to krvácení a tak, ale už se to zastavilo, naposledy minulé úterý. Mám pořád ležet, ale už mi je o dost líp, už mě ani břiho tolik nebolí a tak si myslím, že to nakonec všechno dobře dopadne.

Máte pravdu, musim se na všechno zeptat, příště až tam půjdu, tak se na všechno zeptám, ať mi to vysvětlí, v nemocnici je hodně těhulek, tak to berou jak na běžícím pásu :slight_smile:
11. čer 2014 v 09:02  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 Já jsem měla preeklampsii - až v 37. týdnu jsem začala hrozně otíkat, pak už byl v 38. špatný i tlak, ale moč ok. Pozvali mě na kontrolu hned za 2 dny, pak už jsem v porodnici zůstala, ani jsem to nečekala tak rychle. Preeklampsie v počáteční fázi se z krve potvrdila a hned mi začali připravovat porod k vyvolání, vyvolávat se měl až druhý den, ale kontrakce začaly už během příprav a porod proběhl už v noci. Taky to vypadalo na 3 kilové děti, ale měli oba 2 860. Jen teda v porodnici jsem byla po porodu ještě oteklejší než před porodem, starat se takhle nepohyblivá o děti byl docela problém. Otoky zmizely po týdnu, tlak se srovnal asi po dvou týdnech... Hodně štěstí...
11. čer 2014 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk Jé tak děkuju za tvou zkušenost. Doufám, že se můj stav nezhorší, když jdu až za týden a kontrolu. Nejvíc se bojím, že to nepoznám, že je něco špatně.. ´Ted se zase moc pozoruju a mám pocit, že si potíže vsugeruju.... Možná bych raději byla pod kontrolou...
11. čer 2014 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím poraďte, jaké plíny vzít do porodnice - jaké jste měli vy, případně, kde jste je kupovali? Zajímá mě velikost i značka. Já to vidím na jedničky, mám nakoupené pampersky, ale nevím, zda vést do porodky ten velký balík... Jak jste to řešili vy?
11. čer 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 ja mam zatim jenom jednicky a vemu cely balik, pampers premiuim care, kdyz bude treba 0 tak manzel prinese :slight_smile:
11. čer 2014 v 15:45  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam koupeny 3 velky baliky jednicek a jeden maly nulek. Brat budu jedny jednicky a ty nulky. A mam bile pampers a pak uz snad jen latka bude
11. čer 2014 v 17:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy No taky jsem nad látkováním uvažovala, ale nakonec jsem to vzdala, alespoň pro začátek...Neuměla jsem si to představit a trochu jsem se v té nabídce látkovek ztrácela... Musela bych jich mít asi dost na dvojčátka. Jaký jsi pořídila a kolik, jestli se můžu zeptat?
11. čer 2014 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Tak já vezmu také celý balík a je to. Kde kupujete pampersky? Na netu nebo normálně v obchodě?
11. čer 2014 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 já tu mám celém celkem balík pemprs care78 ks,jednicky, ale určitě by mi jich stačilo tak 10 ks. Tady v č. Budějovicích dávají 5ks na den a zatím mi to za týden asi třikrát nestačilo. Tady mi dávají buď 0hapy,nebo jedničky nějaký pandy. Sice v těch 1 trochu plavou,máme 1800g ale jde to.
Jinak mi už máme po všech vyšetřeních a dopadly jsme dobře. Jenom musíme cvičit vojtovku,takže totalnestiham.
11. čer 2014 v 17:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Tak to je super, že je vše v pořádku. :slight_smile: Já teda myslím, že u nás dávají jen první den a pak už ne, nebo tak nějak si to pamatuju...A tu spotřebu u novorozených dvojčátek neodhadnu.
11. čer 2014 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek