• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lanitana Ta poslední fotka nemá chybu, je božíííííí
17. čer 2014 ve 12:27  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana super fotecky a nadherne miminka :slight_smile: my cekatelky budeme vdecne za kazdou radu
17. čer 2014 ve 12:29  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy neboj naučíš se...nosem přidržovat lahvičku, nohou houpat kočárek, jednou rukou držet hlavičku při krmení a druhou podávat šidítko druhému miminu a to všechno najednou. :grinning: a do toho zvedneš telefon, kde ti manžel oznámí, že přijde až v devět večer . A spoooooooooooooustu jiných kouskůůůů. A pak se tě někdo na ulici zeptá, jak to zvládáš a ty se jenom usměješ a vzpomeneš na všechno, co jsi sama dokázala :grinning:
Sice je mám dva měsíce, ale přemýšlím, že napíši knížku. :wink:
17. čer 2014 ve 13:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jinak holky doporučuji knížku od Karpa...Nejštastnejší miminko v okolí....
17. čer 2014 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana já jsem na ty knížky taková opatrná, není to nějakej fanatik ten Karp? Nějaká moc alternativa? Snad chápeš jak to myslím
17. čer 2014 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy to víš, že si z každé knížky musíme vzít jenom to co se nám líbí a chceme aplikovat. Mně se docela líbila, v něčem mi pomohla...nad něčím jsem mávla rukou, něco úplně vyloučila. Záleží, v jaké rovině se každý z nás nachází a jak sám jedná, čemu věří....
17. čer 2014 ve 13:58  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Tak držim palce, ať to není nic závažného. Já už zvládám jen nějaké aktivity kolem Elišky (v neděli akademie taneční školy, dnes ukončení šk. roku ve školce), jinak ležím nebo sedím u pc, občas něco uvařím nebo upeču. Včera se mi chtělo celý den spát, padá na mě velká únava... Zítra poradna, utz a první monitor. Bolí vás také tak moc záda - mezi lopatkama?
17. čer 2014 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@erin5 Neboj vše bude ok!! Ale chápu tvé pocity!!!!Věř lékařům. A kde jsi v nemocnici? Jinak ti trochu závidím, že už víš, že to brzo bude. Já už fakt fyzicky nemůžu... Jsem z toho otrávná a protivná....
17. čer 2014 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana Díky za tipy, fakt mě to pobavilo.. ten starý kočár je asi super pomoc že? Kde jsi ho sehnala, začínám o něm vážně uvažovat!!!! Babyvak také - mám manducu - mohla by ho nahradit... A tak jsi na děti většinou sama? Jinak máš krásné prdolky!!!
17. čer 2014 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 jsem v Podoli, a dnes se nic konat nebude, rano bude UTZ a pak se uvidi jak se bude pokracovat, eventuelne by to odsati plodovky mohlo vyvolat porod a docela bych byla i rada, fakt mam to bricho jak casovanou bombu,a jak rikas, jsem z toho taky otravena
17. čer 2014 v 15:12  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak my od včera doma a jsem z toho teda hotová. Dnes celý den bulim že to nemuzem zvládnout. Jsem hrozně unavená, nevyspala a vlastně jsem zjistila že si s nima vůbec nevím rady!!! Mám o ně hrozný strach aby jsem je dostatečně nakrmila..... Nekojimholky to neutahnou a odsavat si moc nestiham tak pocitam že mi mliko moc dlouho nevydrží. Stejně za den odsaju tak decku max. Jinak ji nutrilon,ale Beatka jí hrozně špatně, tak mi to její krmeni zabere tak půl hodiny. Asi taková blba otázka, prebalujete před každým jídlem,nebo i mezi? U nás zatím padne tak 10 plen denně pro jednu. Nevimz jestli musím prebalovat i když maji jen curnuto? Poradte zkušené mamky? Zjišťuji že nevím úplně základní věci. Hlavně že jsem si nastudovala jaký lehatko je lepší... Ještě máte některá zkušenost s mon.dechu snuza go? Budu je kupovat z druhé ruky.
Všechny zdravím a ať jste v pořádku. Netiham číst...
17. čer 2014 ve 20:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro Ale co bulíš? Jsi máma, mámy si s dětma poradí. Jen neumím poradit, budu tápat podobně ...
17. čer 2014 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro jo a prosím tě, jsi na ně sama nebo tam máš manžela? mamku?
17. čer 2014 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro ahoj, myslím, že se skoro "známe", co jsem semtam četla :slight_smile: taky jsem měla takové začátky, vydrž, bude jen líp. Snad bude kočár sloužit :wink:
17. čer 2014 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 ahoj...kočár jsme koupili přes bazárek...moc jich tam nebylo, tak jsem ráda. Je perfektní...dvě možnosti houpání a projde všemi dveřmi. Na dětičky jsem sama od začátku. Manžel chodí do práce a vrací se v podstatě až na koupání. Ale zase všechno nakoupí, vyřídí...člověk si zvykne, ale lhala bych, kdybych neřekla, že někdy je to opravdu na palici. Každý den přináší něco jiného, nového a je to úvazek na 24 hodin. Všichni mi říkali, děvče, jen se v těhotenství vyspi, co to jde...pak už toho moc nenaspíš...no jo, měla jsem poslechnout :grinning:
Takže těhulky...hezky spěte (i když s tím břichem).
Krásny večer všem... :wink:
17. čer 2014 ve 21:52  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro Nic si z toho nedělej, vše zvládneš, jen jsi teď vyplašená. Já jsem nepřebalovala při jídle. Taky si pamatuju, že nám říkali v porodce přebalovat před kojením, ale nám to přišlo jako blbost, protože při jídle se vždy počurala nebo hned po jídle kakala, takže pokud to nebyla velká hrůza, přebalila jsem až po jídle. A máš odsávačku? Já nemám zkušenost s UM, ale přijde mi krmení půl hodiny v pohodě - některý děti to tak mají - třeba na to musí jen přijít. Já bych kojení nevzdávala - zkus kontaktovat nějakou laktační poradnu... Já vím, že se to lehko říká. Ber to tak, že ted nic jiného dělat nebudeš než krmit a přebalovat. Zalez s holkama do velké postele a hodně se s nima mazli - někde jsem četla, že to uklidńuje. Já nevim, to jsou jen mé, třeba blbé nápady... Možná budu stejně zoufalá... Drž se. a také mě zajímá, zdy máš někoho k ruce? Sama to na začátku budeš zvládat těžko....
17. čer 2014 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro ahoj...přesně vím, jak se cítíš...jsi na ně sama? ..vše dělej podle toho jak to cítíš...neřeš pleny...to kojení, nebo krmení je tak časté, že tu plenu můžeš vyměnit, když uznáš, že by jim bylo nepříjemně. Za tu krátkou dobu, se jim nic nestane. Hlavně nekoukej na čas..nech dětem čas na pití. Zkus usnout hned, jakmile ti malé spí. Nic kolem neřeš. Poplač jsi v koupelně...Nejsem žádnej cíťa, ale šestinedělí se mnou pořádně zamávalo..pláč a bezmocnost je úplně v pořádku. Hlavně si nenamlouvej, že jsi neschopná a k ničemu. Jsou to tvoje dětičky...všechno co uděláš bude pro ně a děláš to dobře. A když máš možnost, popros někoho o pomoc...i hodina spánku navíc, hodně pomůže. Neboj, za pár dní budete mít svůj režim a budete to společně pilovat a vylepšovat. Kup si hroznový cukr, dodává rychlou energii a zlepší náladu :wink:
17. čer 2014 ve 22:06  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lanitana Já hned bazárky zkoukla a takový fajn, co máš ty jsem neobjevila. Fakt super na doma. A to že jsi sama celý den obdivuju... Já teda aktuálně pořád potřebuju spát, ale stejně...dopředu to nejde naspat.... Jsi šikovná mamina a vypadáš vyrovnaně a smířená se svým udělem.. :slight_smile: To je super! A za tvé tipy ještě jednou díky!! Hodně sil a pěkných chvil s dětma!
17. čer 2014 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 jj @lanitana vypadá hrozně v pohodě, to je krása na to koukat
17. čer 2014 ve 22:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky to je super stejně ta možnost podpory od zkušenějších a sdílení starostí přes nějaké takovéto fórum...
17. čer 2014 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
nevim cim to je ale doma sem chodila spat kolem 1 hodiny,aj to na prd a tady v nemocnici,kde se ten den vlece bych spala porad,tak to aspon tady dozenu :slight_smile:
17. čer 2014 ve 22:37  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, taky jsem byla vděčná za tyto stránky.
Po pravdě, navštívili jsme předporodní kurzy, laktační poradkyni, pořídili vše nemožné. Ale nikdo z nich mi neřekl, co to jsou koliky, prdíky. Jak to dokáže potrápit. Jak se člověk cítí bezradně, že tomu malému človíčku nemáte jak pomoci. Nakupujeme ty nejlepší kočárky a ostatní vymoženosti. Momentálně bych dala Nobelovou cenu pro rektální rourku.
Taky ještě pořád brečím a cítím se bezradně. Ale vím, že to stejně stojí zato a najdu si každý den čas pro smích a dobrou náladu. A hlavně se učím brát moje děti jako radost a né stres, i když se zapotím. :wink: Prostě když vybíjejí, musejí i nabít. :slight_smile: A proto netěšit se jenom, že usnuli, ale těšit se i z toho, že jsou zase vzhůru. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2014 ve 22:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
@ebro Neboj se ničeho, ono se to vystříbří :slight_smile: Miminka jsou jenom tvoje a nerozbitný. Maximálně si popláčou. Mě ti moji nerváci řvou taky co chvíla, protože nemám 4 ruce (a co bych za ně kolikrát dala). Začátky jsou těžký , ale jakmile si nejdeš nějaký systém tak to bude rychlovka. U nás to je takto, jakmile začnou kňourat letím nachystat mlíko, než se ohřeje prvnímu tak ho přebalím po cestě zpět vezmu mlíko a krmím s odbrknutím je to cca 30 minut, druhe buď spí a nebo řve. Pokud je vzhůru a dožaduje se jídla, tak toho prvního svážu do zavinky a opřu o polštáře, aby byl na stojáka a mohl odbrknout (rada sestřiček z porodky), mám ho na sedačce kde krmím i toho druhýho takže vidím na oba.
Přebalovaní mezi jídlama vůůůbec neřeš, ty pauzy jsou krátký, že jim ta plína vydrží. Pokud ale víš, že se pokadí třeba hned po jídle - u nás to dělá Mates, tak na to kolikrát prdím a přebalím až po, protože vím, že si mi neublinkne, když mu zvednu nohy. U nás taky padne každýmu tak těch 10 denně.
Jinak jak tu někdo psal, hlavně odpočívat. Zkus odsávat aspoň 10 minut z každýho prsa, je to škoda příjít o mlíko, aspoň ať mají míchaný s nutrošem, taky jim to tak míchám. Kašli na pořádek, na prádlo, na teplý večeře. Pak to půjde líp.
18. čer 2014 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, jak se máte?
Já se doma tak hrozně nudim, jak pořád ležim, tak je to hrozná otrava, občas už i vstanu, když nekrvácim a trošku se projdu, ale stejně mě bolí břicho, tak zase zalezu do postele. Už mě to dost zmáhá a to jsem teprve v půlce.
18. čer 2014 ve 12:03  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina utrácím za vlnu a pletu
18. čer 2014 ve 22:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina jím, spím, žehlím (v sedě), čučim na TV a vařím. Na nic víc se nezmůžu, čím dál tím unavenější :slight_smile:
19. čer 2014 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina tak já zatím musím zaklepat.. Chodím ještě do práce a relativně funguju normálně. Jsem zvědavá, jak dlouho to ještě vydrží..
19. čer 2014 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky chtěla jsem se zeptat jakou váhu měly mimča kolem 27-28 týdnu ,dnes měndoktor docela vyděsil,že je tam nesouměrnost malá má 1100 g a malý jen 890 g,do toho mám zánět a asi i cukrovku ,za dva týdny mám jít znova na poradnu a že mě bude muset poslat do rizikové poradny do fakulky
19. čer 2014 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucik024 ahojky...naši kluci měli v 28+3 Ačko 1335g a Béčko 1546, takže taky nějakých 20dkg rozdíl
19. čer 2014 ve 14:12  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Moc vám děkuji za podporu! Moc mi to pomáhá. Je se mnou 14 dní doma manžel i když přes den je chvíle má v práci,ale v noci dělá mliko a jednu z holek krmí, tak je to velká pomoc. Já je právě prebaluju před každým krmením což je po 3 hodinách.
Zatím se opravdu tesim až se vzdy nají a zase usnou. Včera jsme byli poprvé venku s kočárem,to bylo fajn. Byla jsem po dvouch měsících na prochazce:slight_smile: To mě pro změnu vynervovala naše ohařka když zdrhla za zajícem...

@zunem michas jim svoje mléko s nutrilonem do jedné lahvičky? V porodnici i to zakázali,ale netusim proč. A nemáte nějakou ychytavku jak dělat um mléko aby nebylo vařící? Já to dělám tak že uvarim vodu v konvici a dám si jí na noc do termosky a pak to z ní prelejvam,ale občas s tim bojuju že je to horký, holky řvou....a já nestiham chladit.
Taky je asi neumím dat odkrknout. Skoro vzdy se mi poblinkaj po jídle. Dávám je taky v zavinovackach nastojaka opřené o polštáře :slight_smile: Ale zatím jsem nezkousela si je opřít o rameno,bojím se že se mi pridusi o to rameno.. No prostě ve všem tapu.
19. čer 2014 v 15:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek