• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@ebro lepší ohřívat, než chladit. Takže já měla jen v čajový konvici převařenou vodu/vystydlou/ a vychytala jsem si v mikrovlnce, na kolik vteřin se ohřeje flaška, aby byla voda akorát.
19. čer 2014 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana nádherně jsi to napsala ! díky ! víc takových příspěvků. dodává mi to energii, že snad všechno dělám dobře...a pidižvata mají pohodovou mámu, co se těší až se vzbudí... :wink: jak jste porazili prdíky? už je to lepší? možná by mohl pomoct fenyklový čaj pár kapek...ale t víš, těch babských rad je:slight_smile:
19. čer 2014 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro holka drž se, já tohle taky dobře znám...bulela jsem furt:slight_smile: taky mám pocit, že jsem se spíš měla narodit jako chobotnice :slight_smile:) nejhorší když začnou plakat oba najednou...jinak měním plínu před každým krmením, někdy i během (asi jim chutná a pak jsem ráda, že ty jejich vajíčka plínka vůbec chytne:slight_smile:) UM taky dělám do termosky, ale už trochu vystydlý, abych pak rovnou míchala a šla krmit....s mým odstříkaným nemíchám, taky nám to v porodnici zakázali...odkrknutí se nám podaří skoro vždycky v poloze na tygříka...naši jsou zvyklý být hodně zavinutý, tak teď už trochu bojujeme se šermovacíma ručičkama, ale jinak neusnou:( nejhorší je ta nevyspalost...doháním to pak někdy přes den...a to padnu jak za vlast:slight_smile: co u tebe nového? už je trochu líp? :wink:
19. čer 2014 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm prosím tě a co je poloha na tygrika? :slight_smile: Dneska je o něco líp. Celkem jsem se i vyspala a asi se pro dnešek trochu zklidnily hormony. Nám Míša taky blbe spí rozvinuta,tak ji aspoň v noci nechavam spát v zavinovacce.Beátka spí v pohodě i na volno. Jen se furt točí jen na pravou stranu ať jí dám jakkoliv,tak se tam pretoci a ještě si prilehne ouško že si ho sroluje do roličky, tak aby jí pak chuděře nedostávalo. Ještě jedna otázka, nutrilon se už znova nesmí ohřívat když mi tu dávku dnešní a chtěla bych jim to dát příště že? Ještě to nemáme vychytany,tak nám furt zbejvá. Díky holky moc za rady.
19. čer 2014 v 18:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro to chce klídek,na nervy máš ještě času habakuk,užívej si miminek.Najdi si rytmus co ti vyhovuje,miminka když si krapet pořvou,nic jim to neudělá,navíc se tak naučí "čekat",jestli můžu doporučit,hlavně je nechovej k vuli každému zakňourání,oni sou malincí a stráááááááášně vyčuraní,rychle se naučí jak s náma vydrbkávat a pak se teprve budeš mít co ohánět.To mléko nezavrhuj,ze začátku sem je kojila oba zaráz na velkém kojícím polštáři ,ale čím sou větší,víc se tam mrví a Filip se u tho vzteká,takže sem to vyřešila jinak.Abych nedošla o mléko a nemusela odstříkávat,jednoho sem kojila a druhý měl zároveň flašku,pokud ale nejsou schopní to utahnout,tak jak se napapkají z flaše,budou unavení,vyprdni se na všechno okolo (nepořádek,nádobí,žehlení) a odsávej.Přebalování - mrknu bokem jeslti jsou podělaní,pokud nemají načuráno moc,tak je nepřebaluju,hlavně v noci,prostě pokudplenka nemá kilo,tak je nepřebaluju,nakrmím,odbrknem a dám je zpátky do postýlky,ať se jim chce spát nebo ne,chvilku vrní a usnou.Učím je i večer dávat spát samotné,žádné kolébání,uspávání na rukou,na dva prostě není čas a je to lepší,s KArolínou sem to dělala a pak si nadávala,protože nejsi robot a budeš otrokem.MEzi devátou desátou večer je nakrmím a dám do postýlek,za chvilku spí.Michalka měla první týden s usínáním problém,párkrát sem ji vzala na ruky a zase poožila zpátky,teď de spát v klidu.Prostě dělej všechno s klidnou hlavou a přijdeš do toho,jak si je naučíš,takové je budeš mít,záleží jen na tobě.Du se pomazlit než půjdeme koupat :slight_smile: Držím palce a hlavně neřvi,když budeš nervozní ty,budou i mimča :slight_smile:
19. čer 2014 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já je právě vůbec nechovam krom krmení, pak jdou zase hned do postylky. Až si říkám jestli je to normální. Úplně mi na to muckání stačí ta hodina při krmení a pak jsem ráda že jsou jsou v postely. Zatím teda naštěstí moc neřvou,tak nemám tendenci je vytahova a chovat. Mám je zatím spolu v jedné postylce,doktorka se nad tím hrozně podivovala že to ještě neviděla. Taky mě překvapilo že je máme dávat spát do kopce aby nebily na rovině. Prý se dává nějakém klín pod matrací. Zatím jsme to vyřešili tak že jsme jim udělali místo klínu z ročníku zvišeni pod hlavičky.
19. čer 2014 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 ahoj, být tebou, tak se nestresuji. Ten rozdíl není až tak markantní. Tady je odkaz na váhy plodu. Sice pro jedno dítě, ale mně to tak nějak sedělo s mými dvěma.
http://www.maminkam.cz/velikost-plodu-v-tehotenstvi
19. čer 2014 ve 21:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm ahoj..no my jsme vyzkoušeli snad asi všechno. Nejhorší je, že kluk se mi bez rourky ani nevykadí i když má průjem. Dnes mi brečel snad celý den. Naštěstí holka je už v pohodě a já mám víc času na malého. Už aby to období skončilo. Já vím, že přijde něco jiného...ale todle, je fakt někdy na palici.
19. čer 2014 ve 21:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ta rourka je z lékárny?

Jinak naše váhy jsou taky znepokojivé, kluci moc nerostou, Toník 1700 a Jáchym jen 1350 :frowning2:
19. čer 2014 ve 21:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro ahoj, doktorku neřeš. Já jsem matraci vypodložila knížkou až tento týden, když mi začal malý blinkat. Taky jsem o tom nevěděla a našla jsem to někde na netu. Spát odděleně by měli být kvůli monitoru dechu. Ale když je nemáš, nebo ty na tu plínku, tak proč né jednu postýlku. Jsou malincí a stejně o sobě zatím moc neví a prostoru na spaní mají dost. Najdi si na netu polohy nošení dětí...pomalu je zkoušej a uvidíš, které ti sednou. Taky jsme s manželem maturovali a teď se cítíme jak profíci. Nech tomu čas a nechtěj vědět všechno hned. UM by se nemělo míchat s mateřským...zkus jednu dávku UM a pak další krmení mateřské. Aby to nebylo moc pro jejich žaludky zátěží. Ale jak říkají holky odstříkávej, co to jde. Pak když budou větší, tak ušetříš hodně času i penízků. Na začátku budou hodně spací, tak je nech spinkat. To mazlení přijde dýl. Radši si na začátku pospi ty, pak toho času bude mín a mín. Ale tvůj organizmus se naprogramuje a nebude tolik spánku potřebovat. Jen vydržet to šestinedělí. Já jsem hned dostala menstruaci a po ní, se mi hrozně ulevilo a jsem jak nový člověk.
19. čer 2014 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy ahoj, ano z lékárny. Je to taková oranžová bužírka, ohebná. Stojí asi 17 Kč.
Co ti na váhy řekl doktor?
19. čer 2014 ve 21:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana že mám vydržet ještě 4 týdny :grinning:
19. čer 2014 ve 21:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky od dvojcatek, at uz cekate nebo mate uz kuratka doma. Ja mam doma dva 14mesicni broucky. Jen jsem chtela rict tem co jsou doma vhvilicku, musite nastavit miminkum rezim a ten dodrzovat. My jsme delali vse najednou. Kluci spolu spinkali, spolu papali. Vecerni koupani denne dodrzovat stejnou hodinu. Parkrat jsme meli navstevu nebo jsme se zdrzeli u babicky, treba jen o 30min uz jsme se s miminasma nemohli domluvit. Chce to duslednost. Ale vydrzte, da se to zvladnout. Jsem na ne sama. Manzel pomahal, kdyz byli malicci. Krmil se mnou v noci, to bylo fajn. Mohla jsem o ch vilicku dyl spat. To pomaha hodne. Ted je od rana do vecera v praci. Vikendy se snazi udelat co je potreba kolem domu, takze zase sama. Ale to je udel nas maminek. Jeste jsem chtela kdo by mel zajem o Maxi Cosi vajicka 0-13kg hnede barvy v perfektnim stavu tak at se mi ozve na email hasalovak@seznam.cz . Cennu bychom se domluvili. Jsem z jizni moravy. Drzim Vam vsem palecky a preju pevne nervy. A jeste neco mne hodne pomaha rceni, ze kdyz je spokojena maminka tak je spokojene i miminko. Poznaji na Vas nervozitu a placou jeste vic.
19. čer 2014 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 váhy - naposledy ve 28tt 1100g, doktor říkal, že jsou +-30g stejní a téměř ukázkově odpovídali týdnu těhu, ale teď je 3 týdny nikdo nekontroloval, doktora mám až v příštím týdnu, tak doufám, že bude vše O.K. dle mého pupku mi přijde, že snad nabrali, uvidíme :slight_smile: .
Jen co vím z vyprávění od známé - většinou jsou mezi nimi v těhu rozdíly, ale může se paradoxně stát, že až se narodí, ten/ta menší přeroste toho dominantnějšího a bude třeba i o dost živější, takže nevím, jak moc je to důležité.
Jinak mě teď teda kopou jak o život, do žeber a do močáku a už to i celkem bolí a nejlepší je, že si vybíraji nejlepší dobu - když ulehnu večer ke spánku. Ještě že už můžu přes den odpočívat fakt.
19. čer 2014 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy tak vydrž prťko vydrž!!!!!!!!!!!!!!!....hlavně si s nimi povídej a domluv.... :wink:
19. čer 2014 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, potřebuju trošku podpořit, včera jsem byla na 1. KO a dr. říkala že tam jsou dvě bublinky... je to pro mě šok, nečekala jsem to! Jen jsem se chtěla zeptat jak to s dvojčaty chodí? I co se týče vyšetření apod.. Byli jste z toho taky tak vykulení jako já?? Nebo jste hned od začátku byli šťastný za dbě bublinky? Dr. říkala, že máme 60% šanci že to zůstane... :slight_smile:
19. čer 2014 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
19. čer 2014 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@summer18 ahoj, v šoku z toho byla každá z nás ... a kontroly a tak, záleží jestli dvoj nebo jednovajky a tak ... někdo to má jak s jedním, já chodím co 14dní ... tak vstřebávej dvojnásobné štěstí a uvidíš :dizzy_face:
19. čer 2014 ve 22:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@summer18 první dojmy - překvapení, strach a štěstí a to se mi furt střídalo, takže možná výstižněji "zmatená euforie". Doktor mi na počátku řekl, že mě čeká dlouhá a náročná cesta, tak mě vyděsil ještě více. Ale proč těch 60%? Chodim na normální kontroly, jako by bylo jedno, do práce jsem chodila do 28tt a čekám dvojvaječný...A jak řiká bejbyy užívej si těch krásných pocitů, nějaký ten stach už tam bude pořád, ale stojí to za to!
19. čer 2014 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím všechny maminky a čekatelky dvojčátek :slight_smile: Jsem taky čekatelka, jsem ve 20 týdnu a čekáme páreček. Chvilku jsem vás četla a docela mě zaujali některé rady a tipy :slight_smile: je super že tyhle diskuze existuji, dneska už jdu se vyspat ale zítra se asi pustím číst od začátku :grinning:
20. čer 2014 v 00:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Mě to míchání MM+UM řekla sestra s doktorkou, když byly u nás n první návštěvě. Tak jim to tak dávám přes den, naspořím tak mlíko na noc a to už jenom ohřívám, abych nemusela ještě někde něco a něčím. Ohřívání se musí vychytat, taky co chvíla chladím. Odbrkávání je boj - s jedním musím jak v rukavičkám a pokládám si ho na hrudník, resp.přes prso, aby mu to tak lehce tlačilo. Druhýho stejně nebo jako by do sedu a chytnu hlavičku. Tygříka vyzkoušej před jídlem,mě se oba pobluli,páč jsem poprvé nevěděla jak je do té polohy dostat. :slight_smile: Taky máme miminka v jedné postýlce, každý má svoji půlku, nijak do té druhé nezasahují. V\podložený to máme polystyrenem.

@summer18 U nás jsou dvojky v rodinně -maminka. Tak jsem doufala a vyšlo to. Takže ze mě byla v šoku spíš mudr., že odcházím spokojená jako blecha. Na kontrolu jsem chodila každých 14 dní. Do práce do 27.tt. Takže si to užívej. :slight_smile:
20. čer 2014 v 00:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aby toho nebylo malo, ted budu jeste nervozi z toho ze u B neni jasne jestli je tam polykaci reflex, prekazka v travicim traktu, zisti se to az po porode, kdyz se nezhorsi muj stav,nebo stav miminek cez vikend tak v pondeli kontrola na UTZ a biometrie a asi predbzne aj pristi tyden porod
nepusti me ani domu na propustku protoze mam 2x denne moitor
20. čer 2014 v 11:34  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm díky,vyzkousime
@zunem to mě nenapadlo si to moje mléko na spořit na noc. Ono mi to teda vyjde tak na jedno jídlo, ale i tak to bude lepší než teď když třeba odstrikam jen 30 což není ani pro jednu a pak musím ještě domichavat třeba 15-20 um.
Ještě jeden dotaz, Beatka hrozně málo kádí. Třeba jen jednou za den. To Míša tak 5 krát. Jedí stejně, max Bea o malicko míň. Ale přijde mi to málo. V porodnici kadila taky několikrát denně.
20. čer 2014 v 11:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 drž se, taky čekáme jak to bude vypadat po porodu u Bčka
20. čer 2014 ve 12:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy to je sileny cekat az kdyz se nam narodi a vedet o tom ze je mozna ceka operace,no ale nic jinyho se neda delat,jen cekat a doufat,ach jo
20. čer 2014 ve 12:20  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro I to bude asi v pohodě. Mětěj kadí míň, ale má to ,, hutnější,, a Ondra častěji, ale vodovější. každý tělíčko je jiný, tak že pokud se nekroutí, že má bolení nebo zácpu, tak se tím netrap.
20. čer 2014 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Jo to věřím, že to není nic příjemného! Hlavně se snaž být v klidu, doktoři jsou machři a hlavně jste pod kontrolou!

Já se držím statečně - bílkovina tentokrát v moči nebyla, takže ok. Dr. mi dělal ve středu snad všechna vyšetření, co jdou a vše je ok. Byla jsem v poradně tři hodiny...Teda malinko mě rozhodily váhy kluků, ale dr. mi k tomu nic neřekl- a já se blbka koukla až venku - jeden totiž nepřibral téměř nic a druhý asi 200g. Ale myslím, že snad je to ok, když mám přijít zase až za týden do poradny. Asi jsou ty váhy už teď orientační... Nakonec budu prosit kluky, aby šli ven.... vypadá to, že budu jako třeba Vrtulka. Nemám žádné příznaky porodu... Už bych i nějaké brala :grinning:
20. čer 2014 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 nasi taky naposledy moc nepribrali,ted bude mereni v pondeli tak jsem zvedava,ale kdyby byl nejaky spatny monitor ,nebo by se zhorsil muj stav tak bude porod jeste do pondeli, jinak to taky vidim az do konce tehu :slight_smile: me boli zatim priserne zada,a mam natlakovany to bricho,amniocentezu zatim nedelali, jenom kdyby sem ji chtela ja, a to ji rozhodne chtit nebudu
20. čer 2014 v 16:19  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 I me bolí šíleně zada...v sedě,v leže pořád... A břicho ani nemluvim...Už odpočítavam dny i hodiny...
20. čer 2014 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak to mě pořád nic nebolí, dneska jsem byla 8 hodin v Brně, na kafíčku, za kámoškous práci a pak ve svý práci za děckama, a teď jsem lehla a ani se nehnu už
Já doufám že kluci budou mít oba nad 2kg, Jáchym ty 2 a Tonda 2,5 třeba ... to musím vydržet ( to je ještě 700g každej přibrat)
20. čer 2014 ve 20:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek