• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

autor
@blanick dej si čaj med a trochu zázvoru, hlívu neznám tak nemůžu soudit... Zeptej se raději dr nebo v lékárně :slight_smile: ja mam ted rýmu jak trám tak doufám ze to miminkům nevadí...
12. lis 2013 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick To je ale blbina,nebrát vůbec nic a na imunitu? KDe na tom byla? Normálně se bere na podporu imunity,já odpíjím malé MultiImun od začátku a teda mimča sou tam pořád,ta hlíva je dobrá,je to přírodní věc, rakztník je fajn,,takže se může,hlavně vit C,na kašel se může taky Stodal,ten sem si dávala u malé,myslela sem že vykašlu i ji,měla sem hrozný kašel,na rýmu klidně kapky,ty sou do nosa,k mimču se nedostanou :slight_smile: Ale taky mě říkala kamarádka ,že měla v těhu dokonce ATB,ono když to jinak nejde.... nejhorší je to do 12tt,to se vyvíjí orgány a je lepší to tělíčko nezatěžovat chemií.
@pidisek to ej ale krásný pupík,konečně se vyklubal pořádn ěven,já se radši nefotím,mám pivas a ne pupík :frowning2: Ale taky to dávám za vinu,že nemůžu na velkou,sem hrozně ucpaná,tak sem nasadila chlorellu,sem zvědavá,jestli zabere,i kamoška mě ji doporučila,může se v těhu,tak je to dobré
12. lis 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 to řeším furt...mam projímací prášky z lékárny pry se taky můžou...
12. lis 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky, @vrtulka81 ! Já si taky myslím, že to je krávovina, takže si budu brát každý večer 1 tobolku a je to. S tou zácpou ráda poradím, taky jsem to řešila. Navíc se živím jako dietní sestra (nutriční terapeutka). Pokud nepomáhá dostatek ovoce a zeleniny (cca 400 - 500 g/den) a hodně vody, zkuste si koupit Lepicol nebo jinou rozpustnou vlákninu. Konkrétně Lepicol beru já je to gut. Doporučuji začínat s polovičním dávkováním, po dvou dnech, pokud to nedělá problémy (někoho zpočátku nadýmá, ale to přejde), najet na plnou dávku. Samozřejmě hodně pít. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2013 ve 13:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick zatim sem to měla u každého tehu,šílené,pak sem jak balon a vaechno mě tlačí,dr ke u malé doporučila syrovatku,ale tu nepoziju.Zkouším tu chlorellu,brala sem ji do tehu,pak sem mela strach aby me nebylo zbytečně špatně,pokud nezabere,zkusim tohle.Uvidim zitra co bude
12. lis 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

@pidisek krásný bříško :dizzy_face: Snad zase nezmizí :grinning: :dizzy_face:

Já sem nějaká nachlazená. V krku mě bolí, mám rýmu. Malá má taky rýmu :unamused: Snad se jí to nezhorší-sem ráda,že je ve školce :grinning:

Včera jsem byly na té nefrologii. UTZ ok. Dala malá nějaký léky,aby ju tak nedráždil močák na čurání. Sirup,aby byla v noci lépe probuzná na wc. Stanovila nějaký režim, který se máme snažit dodržovat a dala malé motivační kalendáře. Jsou tam mráčky a když se nepočůrá odškrabe mráček a je tam sluníčko :slight_smile: Až tam bude sluníček hodně mám ji vymyslet odměnu :slight_smile:
13. lis 2013 v 09:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sacvi já mam taky rýmu jak trám... Furt kýchám tak tam mají prckové asi pěknou trampolínu :slight_smile:
13. lis 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky já teď řeším Mikuláše. Malá se fakt čertů bojí. U nás v dědině chodí velké skupinky lidí a čertů se bojím i já :sweat_smile: Jsou vážně škaredí a strašidelní. Já ju nijak tím nestraším,ale stejně sem už kolikrát slyšela,že se jich bojí. A nevím jestli chci,aby se k nám nahrnula skupina lidí a ona chuděrka v pláči říkala "básničku" a slibovala,že bude hodná :frowning2: Stejně nebude :grinning: Do školky chodí Mikuláš, chodíme na Mikuláše i do kostela..ale zase mi příjde takové divné doma ji to dát za okno a tvrdit,že jí to nechal on..

Sama si vzpomínám,že sem se taky hodně bála. A dlouho.. :unamused:
13. lis 2013 ve 12:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zase si říkám,že ve školce to budou určo děcka probírat,že u nich doma byl a ona bude snad jediná u koho ne..
13. lis 2013 ve 12:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi mě už tohle taky xkrát napadlo, že vůbec nevím, jak bych se s tím s dětma vypořádala. Fakt je, že jako malé dítě jsem se čertů opravdu bála, ale ten zážitek, který jsme z toho měly a který si do teď pamatuji, rozhodně nevnímám jako něco traumatizujícího. Asi bych dětem několikrát vysvětlila, že ti čerti mají jen za úkol hodně strašit, ale že nikdy nikoho nikam neodnesli, i když se to říká. A vlastně nejsou vůbec zlí. A že budou strašit i u vás doma, ale že to vůbec nic neznamená... nebo nějak tak. Ta radost, kterou pak děti mají, když dostanou dárky od Mikuláše za to asi stojí. Podle mě. Nejsem žádnej psycholog ani pedagog, možná se na to dnes hledí jinak.... Zkus se zeptat ve skupině Respektovat a být respektován.
13. lis 2013 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi ja letos asi malou tem certum nacpu do pytle sama,na to ze mela dva roky,me strašně štve,i jinak bych to napsala,ma šílené období,je palicata a neustale odmlouva nebo ječí.Moje nervy.Loni sme certy neresili,to byla malá a navic měla těžký atopicky ekzem,letos pozvu Mikuláše a certy nechám za dverama,myslim ze buse stacit kdyz tam budou hudrovat,i tak z toho bude blbnout nekolik dni,loni videla jen v tv a fakt hnusné,rekla sou to kozy :grinning: Takže takhle u nas,jen Mikulas a anděl,pokud bude,max malinky čert,ale jak pipne,tak pojede az mu bude kožich malý :-P
13. lis 2013 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky mě asi šmékne,já mám pupek už jako s malou v 20tt,kde se to naskládá,já si snad pořídím trakař abych je uvezla.
Od rána mě teče krev z nosu,ne teda nonstop,aleuž mě to štve :frowning2:
14. lis 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick to je moc dobrý nápad. Dík :wink: Nějak to s ní proberu a uvidím co tomu řekne.

@vrtulka81 ty máš malou ještě malou. Ale Jaňuláče bych tam taky nejraděj strčila sama :grinning: Vážně!! Zlobí, dělá,že neslyší, je drzá nebo na nás řve. Kolikrát nevím co s ní..ani jak na ni :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Máš asi nízký tlak,ne? :unamused: Když ti teče krev? To je blbý teda. Vidělas moji novou fotku ve fotoblogu? Taky už mám pupek véélikej :grinning:
14. lis 2013 ve 14:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi s tim tlakem mě to nenapadlo,nizky mam.Asi to mam i z toho,ze se furt honim,litam za malou a včera sem uklizela cely den,aby tu dne byl zase bordel,tak to prdim a nedelam nic.Na pupek mrknu :grinning:
14. lis 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co to nachlazeni,je to lepší? Ještě sem si vzpoměla co zabírá na boleni krku,kloktat slanou vodu a vyplivat ten hnes z krku ven,akorat v našem stavu je to tak na pobliti,ale zabere to,sul desinfikuje.Osobně to nedávám,jedině vykloktam vlaznou vodu a to mam co dělat.Do nosa mě zabírá Vicks s aloe a eukalyptem
15. lis 2013 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 v krku už pohoda,ale rýma pořád děsná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nos proplachuju slanou vodou. Máme na to takovou konvičku-doporučení z ORL. Ale asi si musím koupit i nějaký kapky-v noci nemůžu skoro spat :angry:

@pidisek krásný, už máš 24tt :dizzy_face: Kupuješ už něco víc do výbavičky? :slight_smile:

Mně to nedalo. Viděla jsem bodýčka v akci - tak už sou moje :grinning:
15. lis 2013 v 09:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sacvi ja uz mam docela dost veci od kamarádek - jen nejaky kousky co býky láska ma první pohled - tak ty uz jsou moje - ted uz pomalu kocarek :slight_smile:
15. lis 2013 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek @savci taky jak něco vidím,du potom :slight_smile: Mám doma modrý a růžový flees,tak si ušiju nějaký komplet na cestu z porodnice,beztak bude ještě chladno :slight_smile: Akorát se na to musím vrhnout dokud vlezu za šicí stroj,jinak nevím :grinning:
15. lis 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já jsem pořád nastydlá. Včera jsem večer musela jít na důležité jednání z práce, tak jsem unavená a dneska mě zase začalo bolet v krku, nos ucpanej pořád stejně. Chjo. Ale i dobrá zpráva!!! Mám za sebou další ultrazvuk! Měla jsem dnes být na prvotrimestriálním screeningu, ale u Apolináře je vůbec nezajímalo, když jsem jim říkala několikrát, že mám dlouhé cykly a že ten výpočet stáří podle poslední ms asi nebude sedět... I na každé kontrole byli velikostí trošku jako pozadu, což mě neděsilo, protože to vždycky sedělo na to stáří, které si myslím, že mají (skoro o týden méně). No a dneska zase. Prý je všechno v pořádku, miminka vypadají dobře, mávají ručičkama, srdíčka tlučou, ale mají jen 43 mm, což je prý málo, aby udělali ty výpočty. Místo 12. týden jsou prý 11. týden... No, mě to nepřekvapilo. Takže příští pátek znova, tentokrát s manželem, hurá, konečně je taky uvidí. A já vkládám fotky ;)
15. lis 2013 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@blanick kraaaaassaaaaaa :slight_smile: gratuluju ke krásným miminkům :slight_smile:
15. lis 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bříško 3v1 23+3 :slight_smile:
16. lis 2013 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky holky, jsem teď v 11. týdnu s dvouvaječnými dvojčátky, ale včera mě dr na utz vyděsil, protože to druhé je o týden menší. Obě mají krásnou srdeční ozvu. Prý by se mohlo jednat o syndrom mizejícího dvojčete. Setkala jste se taky nějaká s tím? a Jak to dopadlo? nemůžu vůbec spát, jsem z toho hotová...díky
16. lis 2013 v 11:38  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cekatelkadvojcatek ahoj nevím proc te dr děsil,co je to za pitomce???? Me ještě ted na utz lítají hodnoty váhy a míry a tím i stáří.... Vykašli se na nej!!! Ted to ještě vůbec nemůže byt dobre vse poznat - čeká te ted NT screening ne? Tam to vse řeknou a zkontrolujou !!!! Tvůj dr je necitelnej idiot... Promin, me tohle dokáže vždycky vytočit... Nechci tvrdit ze je vse ok, to neni nikdy a do 12 tt byt nemusí, ale nemá právo te strašit !!!!!
16. lis 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cekatelkadvojcatek podívej se tady a hlavne bud v klidu !!! :slight_smile: neboj se :slight_smile: to miminkům nesvědčí :slight_smile: bud tady s náma, ta podpora je důležitá :slight_smile:

http://www.emimino.cz/diskuse/dvojcata-tydenni-rozdil-ve-stari-96139/
16. lis 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek: co to je ten screening?:slight_smile: teď jdu snad na nějaký genetický testy z krve a z toho prý mi taky řeknou co a jak. A každý týden utz, aby viděli jak se vyvíjí. Vůbec si nic z těch vyšetření nepamatuju, jen co mi to řekl, mám mlhu:(
16. lis 2013 ve 12:09  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cekatelkadvojcatek z krve to udělají max triple testy a ty uz se nedělají - krev berou i před tím screeningem ale to bys věděla - NT screening není povinny a evidentne tvůj dr ti ho nenabídl - ja ho mela v rámci pece soukromé kliniky tak nevím jestli ho hradí pojišťovna ale myslim ze částečně ano a ty platis jen par stovek... Řekni si o nej uz nemáš čas - musí se dělat mezi 11.a12.tt
16. lis 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek díky moc za uklidnění, v úterý jdu na utz, tak uvidím dál...a dr určitě o tomhle vyšetření řeknu. Taky chodím do soukromé praxe, k vynikající doktorce, tak vím, že jsem v dobrých rukách. Už víš, co čekáš?:slight_smile:
16. lis 2013 v 16:44  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek NT screening urcite,podle me je blbost tam nejit s jednim dítětem natoz kdyz maji byt dvě,objednej se hned v pondeli,vsechno stihnes,dělá se az do okonceni 14 tt,ale je to uz na hraně,ideál je tak do 13 tt,aspoň co sem cetla :slight_smile: Dr je vul,protoze jedno mimnko ste mohli udelat driv a druhé později,je to normalni u dvojvajecnych ze to lítá,ja je mela tri dny od sebe a dohnali se,důležité je,aby obě meli co met maji a rostli.Dezim palce a dej vědět kdy půjdeš na screening,budeme na tebe myslet.podle me uz to jedno nezmizi,bude hezky usidlene,e zmizelo pri tehu s dcerou nekdy okolo šestého sedmého,ale pokud ma vsechno a je tam činnost,to se bude držet :wink:
@blanick to sou aspoň sporadana miminka,jak hezky bucaji a stejně,doktoři sou paka,meli by obcas opravdu posloucahtat co se jim říká.
Jinak holky,u nas je toho uz plná dedina,mamka nevydrzela a rekla to v práci,no rozhlas je proti těm drbnam chrastiko.Dnes me rekla sestrenka co je na tom prada,ze čekáme dvohky,no co asi,ze jo.Hodinu na to,kamaradka co teda fakt mlčela,me volala,ze nase druha kamaradka ji tu novinu oánamovala ve stylu,ty vole Blaza čeká dvojčata,me poser,slyšelas to,to je co? No a ta co to věděla se ji zeptala kde to slyšela,no od naší druhé kamaradky a ji to řekla jeji mamka a te moje mamka v práci,s tim,ze nikomu to ještě neříkej.Slunce Seno hadra,ještě jim dat ty smetaky aby letali a rychlej ty drby roznesli:grinning:
Jinak se teda momementálně nudim,proto pisu romány,sedim v autě pod dekou a cekam az se dcera zbudi,to bude zase noc .Nasi zabili sviňu,tak posilam iminkum vitamíny ve formě skvarku,aby pěkně narustli ,no a ja asi prasknu.Mam blby signál,tak to musim vecpat do jednoho chlivku.Jinak ja budu asi ojedinely pripad,manzel vcera ta mimina taky citil a ne jednou.Pak ten pupek okupoval snad hodinu.
16. lis 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cekatelkadvojcatek cekam holčičku a chlapečka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. lis 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek