• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Jo a už mi přijde že na mě každej v tom městě blbě čumí když si to valím někde :grinning:
20. čer 2014 ve 20:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy No že jo?už na tebe taky došlo... :slight_smile: Ale jinak to teda snášíš velmi dobře že? Jsi dobrá.
20. čer 2014 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 jj pohoda relativně, ale jsem oproti vám pozadu, tak uvidíme, ono se to mění teď nějak rychle ten tělesný stav :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. čer 2014 ve 21:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy To je pravda...každý den je znát mi přijde.... Doufám,že i pro ty prdolky v bříšku je každý den k dobru...
20. čer 2014 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy tak to Ti muzeme jenom zavidet, v tom tydnu co si ty sem davno byla kaput :slight_smile:
20. čer 2014 ve 21:25  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, našim dvojčátkům už bude 7měsícu, ale stále častěji tady čtu, že jedno z vašich dvojčátek má problémy se střívkem.U nás probéhalo celé těhotenství bez problémů,poté se v nemocnici dohodli, že porod v 37+4 vyvoláme(nezdáli se jim průchody pupečníku u A), šla jsme tedy na tabletu kde po 8 hodinách kontrakcí,totálně vyštavená a otevřená jen na 3 prsty, akutně odvezena na císaře, vše v pořádku, děti jsem viděla po dvou hodinách co jsem se probrala na pooperačním.Nosili mi je co 3 hodky na prso, druhý den jsme s nima již byla na pokoji, vše v pořádku kojila jsem a nebyl žádný problém.Asi 3 den, měřili test glykemie a u holčiny se jim hodnota nezdála, vzali si jí na sesternu kde dostávala nějaký glykemický roztok, vždy mi řekli, ráno ji už budete mít u sebe, přišla jse, ráno a je to špatný dáme další, budete si ji moct vzít večer, takhle se to opakovalo asi 2 dny, pak najednou přilítla dětská doktorka, že má Aninka v plíně krev, že volaj FN HK, že už jednou....Pocity atd ani nebudu psát, dodnes nevím co se přesně dělo....
Byla převezena sanitou do HK, kde byla nad ránem operována.NEKROTIZUJÍCÍ TLUSTÉ STŘEVO!!!Na bříšku dva vývody a sáček do kterého tekčou hovinka....já šla z porodnice jen s Toníkem, ani nevím jak jsem ze začátku fungovala, obden jsme jezdili do Hradce za Aninkou na JIP i s Toníkem, doma jsem kojila a pro Aničku odstříkávala, po 3týdnech na JIP, byla přeložena na normální pokoj kam jsem i s druhým dvojčetem nastoupila, abych se naučila vývod bokem obsluhovat....22.12.2013 nás pustili domů.....vše fungovalo...krásně hamala, žádný problém , každý měsíc jsme jezdilina kontrolu a 30.4.2014 proběhla úspěšně operace zanoření stomie.Dnes je dvojčátkům skoro 7 měsíců, Andulka je dáběl, strašlivá bojovnice, která má už jen památku na těžký začátek v podobě jizvy na bříško, začíná plazit, baští ukázkově a krásně chrupe.

Chtěla jsme Vám to jen popsat, aby jste věděli, že se to dá zvládnout a pak už bude jen a jen dobře.Sice to je někdy na odstřel, ale když je vidím jak se na sebe řechtaj, berou si dudlíky, je to nádhera.
21. čer 2014 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@xsaruska no tak to máme dost podobný zážitek,akorát Filípka sem vůbec neviděla,až když mě pustili z porodky dom,on měl pro změnu,teda má,atrézii konečníku,naštěstí nás stomie mine,zítra s ním nastuppuju do Motole,teprve ho budou operovat po skoro 8 týdnech.Místo toho abych si prcků užívala,sme jezdili tři dny po sobě do Brna za Fildů učitec zacházet s dilatátory.Tak držte palce ať to zvládneme,operace bude v pondělí,mám z toho depku,ani ne z operace,ale že nebude moct papat před operací a pak ještě po ní,nevím co s ním budu dělat,asi nad ním stát a řvát s ním :frowning2: Po operaci bude na analgetikách,tak snad to nejhorší pospí.

JInak se dívám že je tady hodně nových mamin,tak gratuluju k těhu a držte.
@bejbyy teda čumím v kterém si už měsíci,si borka,už je to záhul co :grinning: Jen vydrž aspoň 14 dní.Strašně to utíká,naši prckové už hledí po okolí a hlavně jak se někde mihnu,to mě šmírují a čekají co bude.Dokonce si užíváme první úsměvy,už to nejsou takové ty tiky co se jim podaří,ale pravý vykouzlený úsměv na maminu co na ně dělá blbiny :grinning: Dokonce se snaží "vykládat",teď Michalka místo aby tahala mléko z kozy,se dívá co vám tu píšu :slight_smile: ale začínají být dost vyčuraní a hlavně mají nějaký režim,v sedm se dou kupkat a už půl hodiny před tím sou jak na jehlách.
21. čer 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Ahoj Holky, mám šílenou depku, pár drobností mi nevyšlo a k tomu manžel přestal kouřit tak je nervózní jak pes, taky se nám rozbilo naše nové auto a tak..., nejraději bych vše zaspala a probudila se už s miminkama v náručí.. Dnes se mi zdálo, že už jsou na světě a já si v noci musela šahat na břicho, zda to byl opravdu jen sen.... Také se čím dál víc bojím, aby byli kluci v pořádku a zdraví, když to tu čtu.
21. čer 2014 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 neboj,vsechno zas bude dobry a vyleze slunicko, dulezite je aby si byla v klidu a nestresovala se, mimca to citi, ale sem chytra,co, zrovna ja co jsem vyklepana jak ratlik :slight_smile:
21. čer 2014 ve 22:11  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katy008 Z toho si nic nedělej, taky mám lechce depku. S financema jsme na suchu,taky se nám pos.auto co máme 2 měsíce a dnes přišel nedoplatek na byt 10 000 které teda fakt nevím kde vezmem...... Mě se zase každou noc stává že se vzbudim s drzimz v obětí polštář a jak jsem zblbla tak si myslím že držím mimi v zavinovačce,že jsem usnula při krmení :slight_smile: no jsem z toho už magor. Jdu spát, už mi to tu usnulo,tak to musím využít.
21. čer 2014 ve 22:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ebro
@erin5 Holky diky,doufám,že zítra bude líp...Ale ta psychika a hormony teda už dělají svoje....Jestli ti má být příprava na další etapu...nevim...
21. čer 2014 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já si nemůžu pomoct, ale Filda mi přijde jako děsnej rozumbrada, s ním si užijete určitě, to bude zvědavec :sunglasses:
21. čer 2014 ve 22:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky mrkněte ke me do bazarku prodávám dve ty zázračný zavinovacky :slight_smile: fakt je to super vec :slight_smile:
22. čer 2014 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, která jste rodila dvojky přirozeně, pisnete jak to probíhalo a jak jste to zvládly? Mě mají vyvolat ve čtvrtek, budu 38+2, tak mám celkem strach
22. čer 2014 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky po delší době se hlásím... gratuluji všem nově příchozím čekatelkám... Mojim láskám jsou 4,5 měsíce... Je to s nima fakt paráda už je zvládám sama jen jsem stabilně unavená... těším se až začnou spát celou noc... a jak jsem tady už četla, je pravda že když večer usnou tak už se těším na noční krmení abych se mohla znovu pomazlit.... Já ty svoje prdolky fakt miluju a každý den s nimi je zázrak :grinning: ... už máme za sebou i první příkrmy, které fakt byli nervi uf uf...
Ty jo je tu jedna mamina a má kluka 3 roky a holku 1 rok a furt mi tvrdí jak to má težší než já, že ona to musí všechno učit dvakrát a já že to mám při jednom atd... mno fakt hustý tak já ji to vždycky odkývu at mám klid... Takže si z toho vezměte příklad mi s dvojkama to máme hrozně jednoduchý :grinning: hlavy vzhůru :wink:
22. čer 2014 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana paráda
Dyť rozestup dětí 2 roky je běžnej, co maj říkat holky co je mají po roce ... :fearful:
22. čer 2014 ve 20:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy mno jasné že to je v pohodě. Mamka mě a sestru měla po 10 měsících a nikdy nic neříkala... Jsou prostě lidi který mají všechno nejhorší a chtějí aby je druzí litovali... :grinning: Prostě se tomu směji...
22. čer 2014 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana Tak já si myslím že ten roční rozestup je horší jak dvojčata. Nedejbože roční dítko a dvojčata
22. čer 2014 ve 21:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana ahoj, když mně někdo zasypává nesmyslnými srovnávačkama, tak jim řeknu..že mně nezajímá, jaké by to bylo v jiné kombinaci. Mám dvojčata o které se starám, jak to je tak to je...já nemůžu být v jejich kůži a oni zase v mé. I když jsme tady na diskusi samé dvojčecí mámy, i tak máme každá jiné děti a nemůžeme se srovnávat. Jenom se domnívat co prožíváme a držet spolu. :wink: Zbytečně zaměstnávat hlavu, jaké by to bylo, kdyby.... :wink: Stejně to jinak nebude. :grinning:
23. čer 2014 v 07:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ewulka88 ahoj, držím pěstičky, ať všechno proběhne jak má a budeš držet v náručí své drobečky. Dotáhla jsi to do hezkého týdne. Už i zato zasloužíš pochvalu.

Sice je rozdíl vědět, kdy bude porod a začít rodit nečekaně.... Tak tady máš můj příběh.
Moje těhotenství nebyla procházka růžovou zahradou..v podstatě, když se ohlédnu zpět, tak jediný měsíc mi bylo fajn. Zbytek bylo jenom přežívání a modlení, aby jsem to už měla za sebou. I když mé děti byly vymodlené a dlouho jsme čekali, po pravdě musím říct, že ten porod byl nic proti těhotenství.
Ve 33 tt jsem byla hospitalizovaná v nemocnici kvůli otokům a tlaku. Po týdnu mě pustili domů, prý nic nenasvědčuje porodu a dětem se daří dobře. Nestihla jsem ani znovu zabalit tašku do porodnice. Rodila jsem 35+4. Ráno ve 2:30 mi při návštěvě wc vylítla hlenová zátka a hned nato praskla plodová voda. Teklo to teda proudem...ale jak jsem tady již psala, nepodlehla jsem panice. Hrozně jsem se těšila, že to bude za mnou...stihla jsem se oholit, vykoupat, umýt a vysušit vlasy. Vzbudila manžela, pobalila věci a odjeli jsme do porodnice. Po přijmu řekli manželovi, že to může trvat i dva dny, tak ať jde domů, že by bylo zbytečné tam čekat. Monitor dopadl dobře, děti se měli pořád u mně fajn. Uložili mně na tu samou postel, kdy jsem ležela před týdnem, takže i sestry si dělali legraci, že jsem nemusela chodit ani domů. V pět ráno mi začali podivné bolesti, tak jsem si řekla, zda to nebudou kontrakce. Začala jsem si to měřit a ono ejhle, zvláštní bolest byla pravidelná po pěti minutách. Tak jsem neváhala a šla do sesterny. Ty na mně koukali, zda si to nevymýšlím, že i doktor řekl, že to bude na dýl. Pak si mně prohlédly a já už jsem se otvírala. Takže jsem zavolala manžílkovi a došla jsem si na sál. V ten čas jsem byla jediná, která rodila, takže mi dali vybrat, který porodní box chci. Ještě za mnou přišel primář a zeptal se mně, zda nechci císaře. To jsem odmítla. Celý porod jsme měli k dispozici koupelnu, míč, porodní lehátko. Bolesti stupnovali, ale snažila jsem se dýchat pravidelně, takže jsem ani nebulila. Nejhorší bylo napojení těch monitorů a že jsem musela ležet s nohama nahoru. Asi v deset mi nečekaně ustoupili bolesti a ustali kontrakce. Takže mi museli píchnout vyvolávačku. Pak začal kolotoč bolestí. To víte, že to bolí..žádný porod neni bez bolesti. Ale dalo se to rozdýchat. Jsem ráda, že tam byl se mnou manžel, který mně celou dobu podporoval a pomáhal všechno překonat. Ve finále mi pomohlo hodně si zařvat až jsem stratila hlas a celou sílou jsem vytlačila Radímka. Pak nastala chvíle uvolnění a euforie. Co bylo nejhorší, že nenastali žádné kontrakce pro Emičku a já neměla už sílu. Jen si pamatuji, jak mi sestra hupla na břicho a manžel mi silně stlačil ruky aby jsem ještě zatlačila. Holky, ty dvě minuty pro Emu byly nejhorší z celého porodu. Pak jsem jenom viděla jak mi odnášejí moje drobečky a slyšela jejich pláč a já jsem se štěstím rozplakala. Za chvilku mi je donesli ukázat a vysvětlit, že je musí vzít na JIP, aby byly v inkubátoru. Ujistili mně, že je vše v pořádku. Mně museli dát infuzi, trochu krve a zašít. Ale mně to bylo všechno jedno. Večer jsem se osprchovala a přes veškeré bolesti jsem šla za dětmi. Druhý den mně za nimi přeložili. Tam jsme byly deset dní. Po porodě to byla dva týdny hrůza..ani sednout, ani vyčůrat, ani...ale teď nemám žádný problém, nic nebolí, břicho se krásně zatáhlo, žádná jizva. A z porodu zůstal jenom krásný zážitek a moje dvě nádherné děti. Proto holky, když můžete rodit přirozeně, nebojte se. Je to bolest, ano, ale pak pomine. :wink:
Všem vám tady držím pěsti...a posílám hodně síly, aby jste to zvládli. A myslete nato, že my vícečetné mamky jsme ty nejsilnější bytůstky na světě. :wink:
Tady moji dvouměsíční bobánci, pro které se to oplatilo vytrpět. :wink:
23. čer 2014 v 09:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@lanitana moc děkuji za tvůj příběh. To vis, že mám strach ale to k porodu patří. Snad u nás proběhne vse bez komplikací a na maličké už se strašně těšíme:slight_smile:)
23. čer 2014 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Umíte to někdo vázat? :grinning:
23. čer 2014 v 11:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lanitana to je super, jen nevím kdo nás to naučí
23. čer 2014 v 11:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, těhulky, jak Vám to utíká?
23. čer 2014 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Ahojky, tak co, jak je? Už je líp? co dětičky?
23. čer 2014 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 ahoj, snažim se si to ještě užívat, ale nemůžu spát, budí mě brnění rukou. No vy už máte s bejbyy a erin nějaký ten týden navíc, já doufám, že si u mě ještě zbytek června a červenec pobudou. Jinak jsem byla na UZ, tak 31+1 mají kluci 1620g a 1847g a k mému velkému překvapení jsou nyní oba hlavičkou dolů, jeden se dokázal po 28tt přetočit, tak uvidíme, jestli takhle už vydrží...Co ty, dali ti už nějaký konkrétní termín porodu, nebo se ještě vyčkává? Jak to vypadá od 34tt výš, chodíte na nějaký ten monitoring a přímo do porodnice? Já zatím stále ještě k mému doktorovi...
24. čer 2014 ve 02:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky pridavam se k vam :slight_smile:cekame jednovajecna dvojcatka-holcicky a jsem ve 23tt.Je tu nejaka maminkanebo tehulka s jednovajkama?zajimal by me prubeh tehu a porod zda byl prirozeny nebo cisar?Dekuji;)
24. čer 2014 v 06:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivetaivetka Ahoj vítej, já čekám jednovaječný kluky
24. čer 2014 v 08:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy a zatim vse v poho zadne komplikace v tehu jo? jsi v krasnem tydnu jeste tyden a takovou mam metu i ja :grinning:taky jsme mo-bi....
24. čer 2014 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivetaivetka no popravdě nebylo to vůbec růžový, 13tt a že se nemám vůbec radovat dokud nebudem 26tt. Pak 20tt u jednoho něco na mozku, takže magnetická rezonance, pak u druhýho něco se srdcem a teď se čeká že Bčko půjde po narození na operaci se střívkem.
Takže veselo, ale vše dobře dopadne
Já měla metu ten 26tt, a pak co 14 dní :slight_smile:
24. čer 2014 v 08:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek