• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Maminky, nebudete některá prodávat oblečení po dvojčátkách - 2 kluci - vel. 50-62??
25. čer 2014 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky my máme doma,už skoro 4letý dvojčátka kluky,musímvám říct že to strašně moc letí,takže vy které jste ještě 3v1 si to užívejte,vím že se moc už nevyspíte,ale po porodu to teprve všechno přijde.:slight_smile:Ale v dobrým slova smyslu je to radost,ale samozdřejmě i starost.Tak držím palce všem které se chystají rodit.
25. čer 2014 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky koukam na tydny a dost z vas se to blizi nebo uz mate miminka u sebe. Takze velika gratulace. Ja si dneska pripadam jako slonice tak jsem teda skocila na tu vahu a? 18 nahore..tak to nebyl jen pocit a to jeste nezacaly zadne otoky no holt to bude asi dost zajimave.
25. čer 2014 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@erin5 velká gratulace, jsou nádherní... přeji pevné nervíky :wink:
25. čer 2014 ve 22:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme včera byli na kontrole a chlapečci jsou vpořádku. Dělali nám ultrazvuk, kde je měřili. Je mezi nimi rozdíl cca týden, ale prý to je v normě. Už nekrvácim a nemusim pořád ležet. Postrašil nás, protože jak má jeden chlapeček úpon pupečníku v blanách, tak stoupá riziko trans. syndromu o 20%.

Gratuluji všem novopečeným maminkám, miminka jsou úžasně krásná!
26. čer 2014 v 08:55  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina fakt? To máme taky v blanách, ale možná oba, to teď nevím, a prý to na TTS nevypadá, podle těch úponů a tak právě
26. čer 2014 v 08:59  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Včera mi dr. říkal, že je tam vyšší riziko TTS a taky, že se nemůže rodit přirozeně, ale císařem, pokud se ty úpony během těhotenství neupraví... Ještě mám placentu praevia, ale to se ještě může vytáhnout, je to taky indikace k císaři. Hlavně, že už se u nás zastavilo to krvácení. Taky tě při chůzi tak bolí břicho? Mě to úplně táhne, nebo si připadám, že vypadnou :grinning: Asi je to taky tím, jak jsem byla dlouho přivázaná k posteli, nevím. Ujdu jen kousek, tak se snažím po troškách.

A s tím úponem si myslím, že TTS můžou mít miminka i když mají úpony vpořádku. Jednovajky jsou rizikovější, ale na to se nesmí moc myslet...
26. čer 2014 v 09:05  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@multina no mě ty úpony a tak psal v tom prvním screeningu, od tý doby o tom nikdo nemluvil, a špekulovalo s ei s přirozeným porodem kdyby náhodou byly hlavama dolů a donošení, což teda nebude .... tak jsem z toho jelen
A ono asi taky dost záleží kde ty úpony mají, u mě je mají jeden hooodně na kraji té placenty, a jeden na druhé straně až, ale ne úplně v kraji. Tak podle toho mi říkala že tam ty spojky asi nebudou. Že kdyby rostli nerovnoměrně spíš by měl ten jeden větší kus placenty pro sebe a druhej menší. Ale nevypadá to.
Minule měli sice veliký rozdíl mezi sebou (1300 a 1600) ale teď posledně už zas 1800 a 1900 takže pohoda, ono to měření není přesné a z jednoho nedělají paniku, naštěstí.
Jinak včera jsem šla do kopce na město u nás na poštu, a bolelo mě to, a ještě jsem si říkala, že takto to ale bolelo už někdy ve 20tt občas, prostě zpomalit (pokud to ještě jde při mé rychlosti) a i třeba to trošku rozmasírovat a najednou to bylo pryč, možná jak jsem se zamyslela nad něčím jiným
No držte se, je to fuška
26. čer 2014 v 09:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy aha, tak to máme asi jinak, jeden má úpon centrální - normálně k placentě a druhý ho má v blanách úplně mimo placentu v blízkosti porodních cest
26. čer 2014 v 09:37  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnes domluva v porodce neproběhla podle mých představ...Doktor mě ani neprohlížel, zeptal se, zda chci rodit přirozeně a odpověděla, že pokud budou dobré podmínky, že jo...ale to jsem si myslela, že se na mě aspoň mrkne.. četl jen v průkazce a řekl ať přijdu 1.7. do poradny a tam se domluví termín vyvolání porodu....Přijde mi to dost divný, tahle od stolu a nechat to na mě...Co myslíte? Můj gynekolog před týdnem mluvil spíše o císaři, ale nevím přesně proč...ale jinak mě zrovna říkal, že to záleží na porodníkovi těsně před porodem... Nechci to mít takhle na zodopovědnost... doufám že za týden budou dělat aspoň utz. Ach jo sama nevim, co chtít....
26. čer 2014 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 to je nepříjemné, mělas říct že dáš na jejich názor ... tak příště, resp. v úterý. Nebo si zavolej svýmu dr ještě, pokud máš důvěru že tě s tímto vyslechne ...
Bože jak já chci aby mě rodila ta má dr, a ona má příští týden volno ... a já pocit že mi odešel kousíček hlenový zátky dneska
26. čer 2014 ve 13:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Já vím, úplně mě s tím zaskočil, že se zeptal, jak chci rodit...Můj Dr, má také příští týden volno, ale on k porodům nechodí...škoda... Taky jsem si uvědomila, že to přesně takto bylo u první dcery...můj zkušený a opatrný dr. mě tehdy poslal do porodnice - radši, cítila jsem méně pohybů ale on zjistil, že je to ok, ale stejně mě tam raději poslal, pač už jsem měla termín a oni se se mnou nepárali a zas mě poslali domů, že je čas...Tehdy jsme z toho byli všichni špatný, volali jsme mému dr. a on řekl, že se nic neděje, že kdyby to bylo nutný, zařídí, aby mě vzali, že to byla z jeho pohledu prevence nebo tak něco a teď je to tu zas.... Jenže dnes tam byl takový mladý dr. a já nevím, jestli mu můžu důvěřovat...Fakt mě štve, že co jiný dr, to jiný názor...kdo se v tom má vyznat... Podle toho mého už jsou kluci dost velký a poslal mě tam dnes, aby se vše včas naplánovalo, ale tam mají evidentně čas.... Je teda pravda, že se u dvojvaječných dvojčat čeká do 38.tt, ale ty moji jsou už opravdu větší a navíc jeden má méně plodovky.. , bojím se aby něco nezanedbalo....už jsem z toho fakt nervózní ze všeho a plaším a stresuju....
26. čer 2014 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 Tak jestli to že chceš přirozeně neberou tak, že počkají až se rozrodíš sama, nebo min do toho 38tt
26. čer 2014 ve 14:24  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Díky za tvou podporu! Taky mě to tak napadlo, ale jsem blbka, že jsem se nezeptala.... Já fakt čekala něco jiného, i sestra od mého dr. mi říkala, že mi udělají poradnu normálně a utz jsem brala automaticky...Jsem trochu od mého dr. rozmlsaná asi... V porodce je to takové moc anonymní mi přijde... jinak říkal, že mi dá termín vyvolání na příští týden nebo max. hned po víkendu... Jenže kdoví, kdo tam bude až tam půjdu v úterý...aby zase neměl jiný názor....Ale aspoň mě snad vyšetří..Jsem blbá, že jsem se neptala víc, už jsem se domluvila s mužem, aby šel v úterý se mnou, bude se ptát o svým, budu klidnější, jen nevim, jestli ho tam pustí...dnes všichni tatínkové seděli v čekárně a nikdo nešel dovnitř... :confused:
26. čer 2014 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 Pustí neboj! A on je po bitvě každý generál, si ty otázky napiš, to funguje
26. čer 2014 ve 14:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
tak holky, první fotka z domova :slight_smile:
28. čer 2014 ve 02:27  • Odpověz  • To se mi líbí (8)
Jsou nádherný!!!! Gratuluji
28. čer 2014 v 07:38  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jak je? Já už to chci mít za sebou!! :slight_smile: Nervozita stoupá, už ani nechodím,ale po rovině se kolíbu a do kopce sunu....
@rritulka Krásný miminecka :slight_smile: Já už taky chci....
28. čer 2014 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, my se včera stěhovali, malovali .... no KO jsem byla večer a to jsem houno dělala, jen dozor .... ale i tak ... a dneska pokračování
29. čer 2014 v 05:46  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, no my asi tak brzo domu nepujdeme, Mathias pribyva na vaze ale Maxik ne,spis hubne, porad spinka tak se mu nechce tahat ani z prsa, ani z lahvicky a neumim byt na nej drsna :frowning2:
29. čer 2014 v 10:59  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@dano12 ahoj mam v bazaru zázračný zavinovacky, a udu po dvojcátkách přidávat postupně skoro vse :slight_smile:
29. čer 2014 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008
@bejbyy Holky ty břicha vám fakt nezavidim. Taky jsem se hrozně těšila až se ho zbavim a to jsem ho moc veliký neměla. Teď jsme dokonce o 15 kg lehčí než před těhu,tak mám hroznou radost že aspoň nemusím řešit hubnutí po porodu :slight_smile: daly mi holky zabrat.
Jinak doma furt tak nějak válčíme. Jídlo už nám naštěstí docela jde, sice jen z lahviček ale aspoň něco. Mlika mám čím dál tím míň a holky mi teda moc nepomahaji a nepřisávají se,tak skončíme na um. mliku. Což je teda další finanční darda spolu s plenkama. To to lítá. Taky máme ohromnou spotřebu prebalovacich podložek. Holky se na ně zásadně vyčůrají než jim vrazim novou plenku.... nebo mi to poblinkaji. No furt něco. Je s nimá opravdu furt co dělat. Dnes máme první probdělou noc kdy Beátka pobrekávala a jen co jsme Rano teda už v stali tak spí jako dudek...
29. čer 2014 ve 13:26  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek ja te nemuzu najit :0) muzes mi prosim hodit odkaz diky
29. čer 2014 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro kup si ty praci prebalovaci, sice 300 a vic ale mas klid. nebo v ikea meli nejakou
29. čer 2014 v 16:43  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro Já prebalovaci podložky používala jen chvíli, pak jsem pod Eli dávala dětskou osušku nebo klasické látkové pleny a ty pak prala. Ty jednorázové jsem používala jen k dr nebo ven,kde jsem neměla k dispozici prebalovak. A jaké dáváš UM? Podle doporučení dr. nebo podle sebe?

Jinak dnes mi je fakt dost divně,lítá mi tlak a jsem unavená jako blázen... U nás je teda šíleně dusno. Ty změny počasí me nedělají dobře...Taky se mi zvětšily otoky nohou...
29. čer 2014 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 ja jsem taky dneska otekla a vubec mi bylo do odpoledne blbe z toho tlaku. .. v utery budu prosit dr at si me tam nechaji :slight_smile:
29. čer 2014 ve 21:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
maminky co uz ste s dvojkama doma a prikrmujete jake mleko pouzivate? nam v porodnici davaji Hipp a kluci ho zatim snaseji dobre, ale nevim o ktery HIPP se jedna,prosim poradte :slight_smile: zitra asi uz pudeme domu
30. čer 2014 v 10:36  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy Také bych brala,kdyby si me tam už nechali... Mam strach,aby se v závěru něco nepo...
30. čer 2014 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy008 no já mám ten omyvatelný přebalovák a na něj dávám ty jednorázový, ale asi zkusime taky jen látkovou plénu.
UM dávám nutrilon 1 co jedlý v nemocnici. Říkali mi že ať to chvilku necham když po tom dobře přibírají a pak ať si to změním na co chci,tak bych pak ráda něco trochu levnějšího.
30. čer 2014 ve 12:05  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@erin5 Ahoj..no my jsme vyzkoušeli snad asi všechny značky. Holka mi zůstala na Hipp combiotic bio 1, dobře ho snáší, hezky se rozkadila a celkově jsem spokojená. S klukem to bylo horší...trpíme na koliky a prdíky. Ani speciální mléka nezabrali. Nakonec papá Babylove bio 1 a hezky ho zasytí a občas se vykadí i sám. Tak asi tak moje zkušenosti. Ale každé dítě je jiné. :wink:
30. čer 2014 ve 12:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek