• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Tak asi taky skončíme na UM :frowning2:
12. črc 2014 ve 20:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy My už jsme bohužel 100% na UM, ale má to tu výhodu že je může krmit kdokoli a já můžu jíst a pít co chci.
Beatku taky trápí prdy, tak dost řve. Je to na palici.Zatím cvicime nozickama a masiruji bříško mastí Pupik, ještě zkusim ten čaj.
12. črc 2014 ve 22:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky my taky bojujeme, Vojta je téměř plně kojeny,ale Honzik se špatně prisava...zkouším ho přikládat,ale nedaří se příliš. Měla bych ho dokrmovat strikackou,ale někdy,kdyz uz nemuzu dám mu to z flašky.... Nevím,jak to zvládneme dál. Prdiky zatím nemáme...ale čekám,že přijdou....
@bejbyy od nás také velká gratulace! Jak už víš,že budete na UM? U tebe je brzo ne?
12. črc 2014 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 No je jim 6 dní dneska, celou noc jsem co dvě až tři hodiny odsávala, a TOnda byl na Nutrilonu. Krásně jsme se vyspali, papá hezky, i tahá hezky, ale mlíčka jsem za tu noc odsála jen asi 25-30ml což není ani jedna dávka :frowning2:
A tak dokrmovat musíme.
Myslíte že se to ještě může změnit a že bych kojila oba jo?
Sice to asi několikrát obrečím, ale na UM budeme nakonec spokojení
13. črc 2014 v 06:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Myslím,že jo,ještě to nevzdavej....Je to ale náročný,take vidím,že s UM by byl klid. Já se snažila dat in jen v akutním případě a nakonec Honzik ubyl,plakal,nemohl spát a fr Um naridila-jako dokrmovat,ale po každé! Hned mu bylo lip a byl spokojej...
13. črc 2014 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 právě, nechci zas experimentovat aby nezhubl, chceme domů
13. črc 2014 v 06:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen mě mrzí že on tahá a všecko, ale mamka nemá :frowning2:
13. črc 2014 v 06:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy nevzdávej to. Po císaři nastupuje laktace později. Zkus homeopatika ricinus, kojící caje. Hlavne to chce hodne pit 3-4litry denne. Skoda, ze v Brne nemají mléčnou banku, to byla výhoda Podolí - dávali jim darované mlíčko než jsem já mela dostatek.
13. črc 2014 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov my taky měli darované, ale to je co sestra to názor, prý musímestejně přejít, co bychom jedli doma - ta měla teď noční.
ráno malej vypil 10ml ode mě... tak nevím jestli ho v minimálních intervalech držet na kojení, nebo dokrmit nebo co
13. črc 2014 v 08:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy se sestrami je to boj...taky jsem s tím válčila. Kontaktovala si nějakou laktační? Nechapu, proč když mají darované, tak mu nedávají to než se ti to rozjede. Vim, ze se to lehko říká, ale je důležitá i psychická pohoda pro kojeni. Jak často malého přikládáš?
13. črc 2014 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy A co máš za odsávačku? Určitě to nevzdávej, hodně pij a hlavně nestresuj. Odsávej dál, mě se to spouštělo po císaři postupně a kluci byli v inkubátoru, tak to bylo horší, spíš jde o to přiložení, aby se to všechno nastartovalo. Teď mícháme UM a MM, protože odsávám dál, ale MM klukům nestačí. Když jsem míchala první dávky nutrilonu, tak mi to bylo strašně líto, ale jinak to nešlo, kluci potřebovali jíst a čím víc jsem se tím trápila tím bylo mlíka míň.
A jak dokrmujete?
13. črc 2014 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem stříkačkou, si to z ní vysaje
Já teď byla za bráchou Jáchymem v nemocnici ... je sladkej a má jizvu skoro jak mamka :slight_smile:
13. črc 2014 ve 14:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov jo psychická pohoda, ani nevíš jak chci domů, i kdyby s nutrilonem, tak dom, a pak bojovat o mlíko. Je tu Medela symphony.
A přikládám ob jedno krmení, to jedno rovnou dokrm, a odsávám
13. črc 2014 ve 14:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vlastně moc nevím jak kombinovat to odsávání, kojení, dokrm, časově a vůbec. Je to na palici a navíc když jsem dneska jela ještě pryč ... nějak si to neumím zorganizovat
13. črc 2014 ve 14:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Tak jsem taky krmila. :slight_smile: Medela je dobrá, tu jsem si na začátek půjčila i dom, než jsem si koupila swing. Časově to zkombinovat moc nejde. Když jsem byla v nemocnici tak jsem neděla nic jinýho. Pokus o kojení + zvážení před a po, dokrm, odstříkat co zbylo. Pak jsem se vybodla na kojení, protože to bylo na palicu, mimina se mohli vozit jen ve vozíku a váhu jsem měla za rohem, jenže jsem musela vždycky naložit oba dva, protože nesmí ani chvilku zůstat samo na pokoji, byla to děsná pruda. Takže jsem odstříkala a krmila rovnou stříkačkou a bylo to pohodlnější a ne tak na palicu, kluci přibírali v pohodě, protože jsem je furt netahala sem tam po chodbě.
13. črc 2014 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak když už jsem odsála 40ml tak mi moje mlíko bleje a Nutrilon ne :frowning2: Jsem zoufalá asi už
13. črc 2014 ve 20:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy hlavne zadny stres ja se stresovala u male...nechtela se prisat mam vpacene bradavky kdyz se prisala dvakrat trikrat potahla a usla nez jsem ji vzbudila bradavka zalezla byla jsem na prasky kazdy rikal neco jineho kazdy radil ze stresu jsem prisla o mleko naonec nutrilon a byly jsme spokojene obe takze ted az se miminka narodi nebudu nic hrotit kdyz to nepujde tak to nepujde nejsem prvni ani posledni jen jsem si rikala ze jsem si nemyslela ze kojeni je takova drina a ze nekomu budu zavidet bradavky :0)
13. črc 2014 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to v porodnici měla taky hrozně stresující. Prsa se mi začaly nalívat až 4. den po přirozeném porodu, do té doby nic, děti nechtěly sát - neměly co, sestry mě proháněly. S mou začátečnickou neobratností mi kolečko: přebalit, zvážit, přiložit, zvážit, přinést si příkrm, dokrmit obě děti a jít odsávat trvalo 3 hodiny. Neměla jsem tedy čas spát, provádět osobní hygienu, najíst se, natož se vzpamatovávat a léčit po porodu a cvičit s nohama nahoře... :frowning2: Teď ale už 3. měsíc kojíme a dokrmujeme půl napůl. Je to sice pracnější, ale jsem za to ráda...
13. črc 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já na jednu stranu se snažím, teď tu sedím na odsávačce místo spánnku, hrabe mi z toho, nestačí to, a to tu mám jen jedno dítě!
Na stranu druhou vidím jaká "pohoda" by bylo UM
prostě chvilku tak, chvilku tak
13. črc 2014 ve 23:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy jsem na tom podobně....jeden na UM druhý na Mm a je to náročný zkloubit. Kojit stereo mi nešlo... Um by bylo na jednu stranu vysvobozeni. Ale když vidím Vojtu,jak hezký pije ode me.....Ach joooo
A jak ty to máš,že máš u sebe jen jednoho? Vím,ze b na operaci,ale to byl někde úplně jinde?
14. črc 2014 v 00:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 je to uplne na jine strane mesta a stejne je v inkubatoru na hadickach
14. črc 2014 v 01:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy je to peklo, já vím a prošla tím asi každá maminka dvojčat, která chtěla a chce kojit. Včetně mě. Holkám byly včera dva měsíce, kojím je, ale denně (spíš nočně) odsaju ca 150 ml mléka Medelou swing, kteé postupně přes den skrmím a ještě k tomu přidávám Nutrilon. Každá ho vypije asi tak 70 ml za den. Takže jsou převážně kojené, ale jt o opravdu hroznej boj. Můžu Tě uklidnit, že mlíko se mi spustilo sice asi 5. den, ale strašně málo, více ho bylo asi až po 12 dnech. To jsem dokonce stačila bez dokrmování, takže jsem přestala odsávat a to byla chyba, začalo zase ubývat.. Doporučuju, až budeš mít mlíčka dost, nepřestávej odsávat, alespoň párkrát za noc. Mlíko dej klidně do mrazáku.
@zunem mi psala, že mají lahvičky Calma,tak jsme je taky pořídili. Je to o hodně lepší, než stříkačky a můžeš mít v každé ruce jednu lahvičku, odpadá tam ten křik druhého hladovce. Ze své zkušenosti ještě přidám podpůrné prostředky ke kojení: tobolky s pískavicí řecké seno a benediktem lékařským - trochu pomohly, ale o hodně lepší a o něco levnější kombinace je kojící čaj od Weledy s pískavicí + kojící čaj Leros Bio s jeřabinou. Zaúkoluj někoho doma. Do jednoho hrnku oba sáčky najednou, zalít vodou 4x denně a pít 15 minut před jídlem. Budeš tím čajem trochu smrdět, ale dětem no neva :grinning:
Piju hodně Caro a Meltu, nevím, jestli to pomáhá. A jez. Pít stačí tolik, abys měla světlou moč bez zápachu, nadměrné prolévání se vodou nemá smysl. Jestli máš teď pocit, že skoro nechodíš na záchod, je to paradoxně dobré znamení, jak se dělá mléko, trochu oteče tělo a tekutiny jsou v těch otocích.Takže teď pij hodně a až sejdou otoky, stačí pít dost, ale není nutný to přehánět.
My jsme ke všemu, aby toho nebylo málo, zjistili alergii na bílkovinu kravského mléka, takže musím držet přísně bezmléčnou dietu. Hlídat i složení pečiva...úplně všeho. Holčičky mají už 3 týdny průjem a strašné bolesti bříška, nespí, pláčou, neustále by se kojily, takže teď třeba sedím na posteli s kojícím polštářem,holky na prsou, hlavičky vypodložené pytlíky s pohankou (super věc - máš pak volné ruce) a já můžu jíst, něco dělat s pc atd. Ale to už se musí umět dobře přisát.
Držím Ti moc palce,je to na hlavu, ale dáš to :wink:
14. črc 2014 ve 12:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy A gratuluji ke krásným chlapákům :slight_smile:
14. črc 2014 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy
@blanick
No já jen doplním k těm Calma lahvičkám, špatné nejsou, ale úplné terno to není, protože kluci se mi začali u kojení vztekat, prostě si nacucnou a teče, což u prsu tak není, bohužel jak jsem měla na začátku mlíka, že to stříkalo na všechny strany, tak teď chvilku trvá než se spustí. Takže mám teď objednaný suplementor od medely a uvidím to už je poslední pokus o kojení.
Jinak jsem viděla te´d v časopise, že se dělá i od aventu a ještě nuk?? Nevím jak je to cenově, tak mrkni, kdy bys je pořizovala.
A ještě homeo ricinus communis 5Ch - brala jsem a bylo to poznat.
14. črc 2014 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem jj, je to prostě lahvička, prso je prso. Ale s tím spouštěním mléka se mi to zhoršilo taky. A ještě při těch stříkačkách. Ptala jsem se laktační poradkyně a ta říkala, že to je asi tak na stejno stříkačky i Calma. Co se týká vlivu na kojení.
14. črc 2014 ve 13:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick To souhlas, mě stříkačka přišla horší, jak toho bylo víc, tak jsem pak přišla na to, že mu to tam šplíchám sama víc než si to sám tahá.
14. črc 2014 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já na ten píst stříkačky většinou vůbec nesahám
14. črc 2014 ve 13:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy no já je neukojila,mléko mě začalo nastupovat až 10tý den,do té doby to stačilo malé,pak už se vrátil i Filípek a konec,orkmovaní oba a už asi 2týden jedou jen na flaši,jednou za dva dny nechám jednoho aby si cucnul a mléko odsál,jinak jedeme na nutrilonu.Ale nezoufej,zkoušej,odsávej a dokrmuj,hlavně to nelam přes koleno,budeš víc ve sresu a bude to stát za kulové.
Nesnášela sem v porodce tu stříkačku na dokrmení,koho čeká porod,vemte si flašky pro prcky,je to na palici a akorát se mě zablila a pak řvala hlady
14. črc 2014 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 no ve stresu jsem ... to dycky přijde nějaká vlna a řvu a řvu a řvu
14. črc 2014 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 teda ty mas cvalíky :slight_smile: my mame v půlce 5 mesice 5,450kg a 6100kg a to mi prijdou veliký !! :slight_smile:
14. črc 2014 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek