• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@adina007 uplne te chapu jak Ti je,ja kazdy den prosila doktori aby mi kluky vyndali :slight_smile:
my mame problem jenom rano kolem 3 - 4 hodiny,kdy se jeden z nich rozhodne ze uz spat nebude a takhle se stridaji,nevim proc se na me domluvili :slight_smile: uz je to tak ctvrte rano
18. črc 2014 v 11:06  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Jé mě to dělají taky,nebo spíš dělali,teď se podaří že spí oba do půl páté ráno,jinak se vždycky jeden z nich probudí třeba ve dvě nebo ve tři a pak se budí ob hodinu,naštěstí to není pravidlo a stane se,že mě fakt nechají vyspat,asi když cítí,že jich mám plné zuby a sem unavená :slight_smile: ZA to přes den je to nářez,na jídlo sou uplně sehraní,začnou hulákatat na vteřinu přesně,ale spaní to už ne,jeden spí,druhý chce pozornost a pak se vymění,spí třeba 10 20minut a vymění se,no mazec,naštěstí je zajímá co se děje okolo a já je zbytečně netahám a dá se to s nima zvládat i s vařením,úklidem a starší holku zabavit.Tak mě naštěstí nějak nepřijde,že by to bylo horší mít dvojčata,až na ten nutrilon,to je nářez,žerou jak kyseliny :-/
18. črc 2014 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy co se stalo,že taky operace? UPlně s tebou soucítím,není to jednoduché byt bez jednoho mimča :frowning2:
18. črc 2014 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Jak se předpokládal ten problém se střívkem, měl to za žaludkem zúžený, asi dvanáctník. Ale jen banální tukový prstenec, který to stahoval. Tak mu to uřízli a leží v dětské. Děsný je že se spolu vlastně neznáme :frowning2: proto budeme pak šátkovat, ať si to vynahradíme v co největší míře.
19. črc 2014 v 06:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Taky Nutrilon? Do kdy je vlastně ta Jednička? Já si to budu muset nastudovat. U nás to zatím nemizí, jak je jeden a ještě je to prďolka
19. črc 2014 v 07:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy ahoj...tak to je nemilé...vím, že to je naprd, ale to se zvládne. Kámoška porodila 700g chlapečka a po4 měsících jí ho dali domů a ted se od ní nechce ani odlepit. Je od vás daleko nemocnice? A můžeš za ním? Pak si ho dávej co nejvíc na nahé tělo... :wink:
19. črc 2014 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ahoj, tak to máme s dětmi na stejno. Chtěla jsem se zeptat, jak je tedka krmíš, oba najednou a pořád v zavinkách? Jo a už máš nějaký termín na očkování?
19. črc 2014 ve 13:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš postoj ke kojení, aneb serem na to (ještě z porodky)
19. črc 2014 v 15:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@bejbyy a viděla si ho aspoň po porodu,já ne a řeknu ti,když sem jela po propuštění z porodky za ním do dětské,bylo to dost hnusné,asi nejblbější pocity,připadala sem si ,že hledím na cizí dítě,věděla sem že budu řvat,ale přitom jakoby nebyl můj.Druhý den už to bylo lepší a pak to přešlo,ale když sem ho poprvé kojila,no to se nedá ani popsat,fakt jakoby sousedovic škvrně.... Ale doženete to,neboj,ani sem nešátkovala a ani sem ho víc nechovala,nebo tak,nuhnala sem je stejně.Hlavně buď ráda,že to má za sebou,jako čerstvé miminko to vůbec nevnímá a rychle se hojí.
Nutrilon 1 je do půl roku,pak je dvojka,nic nečti,bude ti z toho akorát blbě :slight_smile:

@lanitana v zavinovačkách byli dokud bylo chladno a nelezly jim z toho nohy ven :slight_smile: Krmím je zaráz,jak jeden mlaskne,okamžetě chce druhý taky,mám takový velký kojící poštář a na ten je položím a krmím,odmysli si z fotky tu velkou cácorku a tak se krmíme :slight_smile:
Očkování máme odložené,že sou o 3 týdny dřív,čekala sem že je mudra bude chtět opíchat v klasickém termínu,no asi zas tak uplná kráva nebude,ale jen z větší části
19. črc 2014 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vrtulka81 krásná princezna s dvojičkama :slight_smile:
Neviděla, po porodu ne, ale můj mi poslal fotky obou kluků a pak jak jsem vstala ten den po císaři tak jsem na něj šla kouknout, a pak ještě jednou a pak mi ho odvezli.
JAko cizí mi nepřijde, je můj, ale hrozně to mrzí že je daleko. A všude jak je ten brzký kontakt nejdůležitější ... jak kdybych to mohla nějak ovlivnit.
A ještě prý máme s mojím jít na genetiku, když máme ty "vadný" děti. Nechápu proč, jako změní to něco? Neřeknu kdyby nás tam hnali až budem chtít další, ale takle? Seru na ně
20. črc 2014 v 07:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy k tomu kojení, když to vidím na fotce. Nedoporucili ti kojit s kloboucky? Kluci mi bez kloboucku nevytahli nic, protože naji malinkou pusinku, ale s klobouckem to jde lépe.
20. črc 2014 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pholikov ne ne ale v tom asi problém nebyl, nevím ... už je to asi jedno
20. črc 2014 v 09:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy on leží v dětské na Černopolní že? To je tam klasika,máte jednu vadu,musíte na genetiku,nás tam taky hnali a spoustu jiných miminek.V Praze nás nikdo nikam nehnal,když nás poslali na sono,jak to střívko má,tak už mu tam sjeli všechno a bylo,nikam sme nešli,nikdo ho zbytečně nepícha,to sou prostě Brňáci,oni mají jiné postupy.
Nezkoušela si kojit na fotbalistu? Zatím to byla nejlepší poloha,hlavně u těch malinkých,až se pořádně chytali a zvládali kojení,zkoušeli sme jiné polohy.
Tak v tom to máš jiné,že si je viděla po porodu,já ho poprvé viděla 5 den po porodu a bylo to fakt zvláštní
20. črc 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jj tam, ale na tu genetiku máme jít my, rodiče. :rolling_eyes:
20. črc 2014 ve 13:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Blani, prosím poraď. Psala si, že holkám zjistili alergii na mléčnou bílkovinu a že průjmovaly. Jak jste na to přišli? Nebo jak se to dá poznat? A dávala jsi při průjmu třeba víc tekutin? Holkám jsou tři měsíce, jsou plně kojené a teď tak tři, čtyři dny zpátky, se u nich objevil průjem (taková hodně světlá, hlenovitá stolice). Obávám se, zda-li taky nemají alergii. Já si u sebe totiž žádné dietní chyby nejsem vědoma...tak nevím z čeho by to mohly mít. A je vhodné dávat plně kojeným dětem čaj při průjmu (navíc když je teď takové horko)?
20. črc 2014 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak to mate s dvojcaty? muj starsi kdyz nespi tak porad breci, pride mi ze vzteky, a nekdy se k nemu prida i mladsi, aby v tom nebyl sam :slight_smile: otevre oci a hned chce jist, a dyz jidlo nedostane do minuty tak to je rachot,asi na me nekdo posle socialku :slight_smile:
20. črc 2014 ve 20:23  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania ahoj,nepsala si někdy že si alergik nebo tak něco? Alergie na mléko se dá poznat,že buď vyskočí ekzém a vrací při požití mléčných výrobků,krvavé nitky ve stolici,průjmy křeče.Ale nesedí mě,že to přišlo tak náhle,vzpoměň si co si měla,třeba mléko v kafe,kakao....něco co si do teď neměla,něco na smetaně.....u naší Kajky se alergie projevila,až sem si začala dávat mléko do kafe a dělala kakao,prý abyhc měla víc mléka :-/ do té doby nic,ale jí začal ekzém a ten má do dnes,průjem ale není pořád,většinou se objevý po požití a zmizí,prostě až to z těla vyleze ven....
@erin5 u nás je taky pořád řev,malá teda řve po chvíli a malý chvilku drží,řechtá se a když mu nepřistane nic v puse,tak začne.Taky řvou na střídačku,jeden počká až druhý přestane a začne,vetšinou se střídají.Ale sem ráda že sem si je nenaučila moc chovat,jina bych se asi zbláznila.Aspoň že chodí sami spinkat a nemusím je chovat ani jinak blbnout
20. črc 2014 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 u nas je to ze spanim ok jenom pres den,pak v noci ale treba i ted breci a breci, uz prislo i na chovani ( manzel a moje mamka ) a jeste vyvadeji rano kolem 7 kdyz se najedi, fakt nevim jestli ich neco trapi
20. črc 2014 ve 21:34  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 ahoj, vítej v klubu...nebyla jsi náhodou u nás doma? :grinning: ..s jediným rozdílem, že kluk nemá ani otevřené oči a už řve, že chce pít...(teda hlavně v noci)...mě pomáhá, že vím, kdy se asi budou budit a budím se pět minut před nimi a vše si nachystám...(to je jasné, že to neklapne vždy)..naštěstí jsou na přesných intervalech, co se jídla týče.

@dobrmania radši se zeptej doktora. Moje zkušenost s takovým průjmem je, že mi doktor doporučil ORS 200 (mrkovo-rýžový odvar od Hippu) a za den to bylo pryč a stolice se upravila. Ale děti jsou na UM. U kojených dětí se čaj nemusí dávat. Když mají žízen, tak si z prsa vytáhnou jenom řídké mléko. Ale někdo dává a ještě nikomu to neublížilo. Zeptej se doktora. :wink:
20. črc 2014 ve 22:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 @lanitana jéé díky holky, jste zlaté.... No já sama jsem alergik a atopik, tak se právě děsím, kdy se něco objeví i u holek a možná to i podvědomě přivolávám :astonished: . Jinak já si nejsem vědoma,že bych jedla něco, co dosud ne. Jen meloun jsem měla, ale to zase není žádný typický alergen... :unamused: Co myslíš? No uvidím, co budou mít holky v plínce zítra a zkonzultuji to s pediatričkou. Vím, že u kojených dětí není potřeba dávat už čaj, spíš mi šlo o to, že tím průjmem ztrácí spoustu tekutin, tak jestli v mezičase mezi kojením by nebylo dobré čaj přece jen dát... Jinak holky jsou v pohodě, nejsou nějak mrzuté ani extra spavé, jsou spíš furt vysmáté, jak lečo :grinning: . tak jsem z toho fakt jelen :sunglasses:
20. črc 2014 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania ten ORS 200 se právě dává proto, aby děti nestratili mnoho tekutin. Tady popis:
HIPP ORS 200 je perorální roztok umožňující přírodní léčbu průjmu. Průjem způsobuje ztrátu minerálů a tekutin a to ORS 200 okamžitě kompenzuje. Působí jako prevence proti dehydrataci a problémům s krevním oběhem. Kombinace mrkve, rýže a glukózy dodává dítěti již v počátku léčby potřebné živiny, čímž tělu navrací tekutiny a podporuje činnost střev.
Ale když holkám jinak nic nechybí a jsou čilé, tak bych to až tak neřešila. Chápu tvoje obavy, kdyby měli alergii na mléko, tak už jsou tam příznaky od začátku. (teda aspon podle mně)....tak hodně zdaru, ať maj holky zase krásnou míchaninu. :grinning:
21. črc 2014 v 10:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,konečně mám chvilku času tak se jdu na vás mrknout. Jsou to teda galeje s těma prďolama. Mám pocit že opravdu furt jen krmim, nebo podavam dudliky a přebaluji.Holky už jsou dost vzhůru a dost bulí, Přes den je to celkem v pohodě, ale v noci mě to vytáčí hrozně. Pořád trpit na prdy, tak občas pokrikujou i ze spaní.
Nám dr. řekla že se budou očkovat až ve třech měsících.

@bejbyy Já je krmim v zavinovačce jen v noci když je nechci moc vzbudit a neprebaluju. Jinak je dávám jako vrtulka na velkej kojící polštář z kuliček, na tom mám prebalovaci podložku aby mi to celý nepoblily a krmim najednou obě aby ti byl rychlejší.
Už mi to tu zase ryčí,takže padim k nim......
21. črc 2014 v 17:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania a nejsou jen hladné ? :slight_smile: TAk podělat se mohli i z toho melounu,ne jako alergenu,ale že je vodový,já sem si ho proto dávala,ještě než šel malý na tu operaci,aby se mu líp kakalo.
Ale hned nemylsi na nejhorší,sma dobře víš,že atopáci být nemusí,našim se teda ukazuje když se zapotí a malý má suší pokožku,tak na t dávám bacha,ale na mléko zatím nereagují.Spíš se zeptej dr,podle mě by tam byly ty krvavé nitky,než jen průjem,navíc u toho bolí břicho,rozhodně by nebyly vysmáté
@ebro s tím očkováním není kam spěchat,pač můžou vypadat že sou uplně v pořádku a dostatečně dopečené,ale nervová soustava na to nemusí být připravená,většinou to u dvojčat posunují aspoň o měsíc,neli v půl roce.
To spaní se srovná a prdy taky,naši mě točí hlavně přes den,sou vyčuraní jako ty mraky co tu chčí proudem :slight_smile: Spí na střídačku,aspoň v noci je to už ok,zbudí se nejdřív okolo třetí,ale většinou okolo páté,což si myslím jak sem vyspaná :grinning:
21. črc 2014 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 a vy mate kdy to ockovani? me dr dala jasne najevo ze ji do toho nemuzu kecat protoze je to ze zakona ale to posunuti si vydupu,a co nepovinne ockovani, budes neco z toho davat? ja se musim priznat ze mam z toho gulas, jedine nad cim uvazuji jsou pneumokoky
21. črc 2014 v 18:51  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
zprdnu,nenech se,sou to tvoje děti,oni sou zmetci,myslí si ,když na nás zabučí, že se lekneme a budeme jim plnit plány.Nebudu do nich rvát nic navíc,ale u nás je to hlavně k vuli těm alergiím,no a kecala bych,nebudu podporovat farmaceutické firmy,za tu dobu co mám děcka,pořád mění vakcíny a čím novější,tím to stojí za to,nefungují,nebo sou to reklamní tahy,takže dávám jen co je nutné.Třeba MMR-spalničky,zarděnky a teď nevím co je to třetí.... přeočkování je pár měsíců po očkování,v době okolo - roku už neučinkuje,v době kdy děcka začínají dospívat a měla by chránit nejvíc,ono se totiž může přeočkovat až tomto věku,ale dr to mají dané jinak a tak musí....postrádá to logiku,hlavně že to sype.
Mě toto téma vždycky nadzvyhne,tak si ze mě neberte příklad,ale neboj,nejsem biomatka,jen mě to sere,hlavně když vidím co to dělá s malou,je věčně olezená,pusu samý bolák a ta kráva ji chce očkovat,skončili bysme v nemocnici,její stav by to rapidně zhoršilo,hold pokud nemám na papíře od alergologa štempl,že ji nemá očkovat,nedá pokoj.NO a to ji posílám já do prdele,neudělá nic,pokud to nedovolím,nemůže do ní píchat
21. črc 2014 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojj holky,chtěla jsem se zeptat od kdy ste měly plánovaný císař?Já jsem 32.týden a ve 29 týdnu byly mimča polohou A bylo PPM a B bylo KP.Doktor říkál,že nemám moc počítat ,že by se otočily.
Od kdy ste chodily na KTG?Chodily ste do rizikovek ke konci?Omlouvám se ,že mám tolik otázek,ale ten můj doktor stoji za prd.A já už začínám mít obavy co bude...
22. črc 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 očkování, věčné téma, já na látkovacím kurzu potkala paní co dělá v očkovacím centru, a prý jde hoooodně o skladování vakcíny, že pak vznikají ty reakce, tak se na to až přijde vhodná doba mudry zeptám
22. črc 2014 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 císaře mi naplánovali ten den co mě kuchli, a to jsem tam už týden ležela. Ale tak jako ty jsem věděla, že to tím císařem skončí.
Já chodila do rizikovky furt.
A monitory od nějakýho 34/35 týdne
22. črc 2014 v 10:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Aha děkuju za odpověd,já jdu po třech týdnech ted ve čtvrtek do poradny tak jsem zvědavá jestli mě pozzve zase za tři týdny :unamused:
A co bolesti po císaři,každý mě straší,že jsou to strašné bolesti .
22. črc 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 Ale prd, jako bolí mě to i teď při nějakým pohybu, ale já už třetí den nechtěla nic od bolesti, ale dostala jsem, že si to mám nechat dát ... dá se to v pohodě.
22. črc 2014 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek