• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@bejbyy Aha takže oni dávaj něco od bolesti,tak aspon ,že tak ,ale mám z toho docela depky :unamused:
22. črc 2014 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 jasně že dávají, ten den co jsem měla císaře jsem dostala ještě epi jak to začínalo být cítit, a celou noc vlastně, ale nesmí ti mrtvit nohy, aby jsi byla ráno schopná vstát, předtím nám dali kapačku taky od bolesti, ale i tak to byl zážitek to vstávání, ale mě se spíš dělalo mdlo než že by to ukrutně bolelo. A celý den ještě kapačky a další už jen včelička do pr ... a pak případně prášky, a doma si mám prý taky kdyžatk dát brufen nebo jak jsem zvyklá když bolí třeba hlava. Ale nebylo a není třeba
22. črc 2014 v 16:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Aha a měla si třeba ten poporodní pás ?hodně holek píše,že to pomáhá...
22. črc 2014 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 neměla jsem nic,ale asi by nebyl špatný na chvilku ho dycky nasadit
22. črc 2014 v 16:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucik024 Nám dávali injekce nejdřív do břicha a pak až do zadnice. Já si je teda nechávala pichat co to šlo 5 dní, Já jsem asi cìtlivka, tak mě to bolelo fest,ale dá se to nějak přežít. Některé holky vstávaly v pohodě už za dva dny.
Já taky pás neměla, ale celkem mi pomohly i stahovací kalhotky.
22. črc 2014 ve 21:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se hlasíme ve 2,5 měs. Včera kontrola: Ondřej 4,5kg/54cm a Matěj 4,45/55 cm. Takže dle tabulek máme normální děti.
Teplo pro kluky hrozný, jsou pěkně protivní, už se jim nelíbí ani v kočáru. Ondra bojkotuje jídlo, vypije tak 1/3 a řev a vztekání. Problém je, že jsou zvyklí být zavázaní a těch teplech to je snad nemožný, takže je balím do osušky na naho. Krmíme UM Hipp + MM(odsávám, takže pakárna jak blázen).
Teď řeším jestli budu látkovat, aspoň někde bych ušetřila - snad, protože kluci jedí jak kyseliny, takže jen krabice od UM letí.
Fotky nic moc, jakmile vytáhnu foťák tak jsou oba okamžitě v pohybu a nemožno vyfotit něco společně. Chtěla jsem udělala klukům newborn fotky a katastrofa, došli jsme k fotografce a začali brečet, no přestali až když jsme dojeli dom, takže děs běs .) Jsou to miláčči.

@lucik024 byla jsem v FN Brno dávali mi to stejně jako ebro proti bolesti, mě teda bylo druhý den děsně, další už to bylo fajn, pak přišla fyzioterapetku donutila mě lehnout na břicho a jedno místo mi začalo hnísat, takže jsem třetí den málem už zase nevstala. Stahovací pás jsem taky používala a dobrý, sice jsem měla břicho chvilku ok a pak zase zfungovala gravitace, ale nebolela mě záda, když jsem třeba vařila.
23. črc 2014 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@ebro No já jsem právě taky dost citlivka co se týče bolesti,tak mám docela strach :D
Zítra mě čeká poradna ,tak jsem zvědavá jestli se náhodou neotočily
23. črc 2014 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
resili ste nekdo prujem,ridkou stolici? co se muze nato dat? mame uz treti den,ale ne kazdou plenku
23. črc 2014 ve 14:54  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se také hlásím po krátké odmlce :wink: .Všechny vás moc zdravím! Včera jsme byli na 8týdenní prohlídce a dětičky nám pěkně nakynuly :slight_smile: Magdalenka 4900g a Jenda 5200g a to jen kojíme...no zachvilku je asi neunesu :frowning2: .Jinak noci máme pěkné,dopoledne také ujde,ale odpoledne řvou jeden přes druhého až do koupání :confounded: .Přikládám pár fotek a potvrzuji,že vyfotit nějakou normální fotku je téměř nemožné, buď sebou hází nebo jeden řve no mazec.
23. črc 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@erin5 ahoj, strana 158...můj příspěvek o ORS 200
23. črc 2014 v 15:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak krásné dětičky...my jdeme v pátek, tak jsem taky zvědavá jak jsme nakynuli :grinning:
23. črc 2014 v 15:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem ty jsou boží..ta poslední fotka nemá chybu. Ono to vedro zmáhá asi všechny...já je do toho parna ani ven neberu, až večer. Jo a my jsme se v neděli nadobro rozloučili se zavinováním a spíme a krmíme na volno. Dva dni breku a ted jsme pašáci. :wink:
23. črc 2014 v 15:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 naši maj řídkou pořád,ale jsou kojení a prý je to normální......nevím jak u UM.
23. črc 2014 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak ja aj kojim, a ridkou ma jenom jeden,no muze to byt aj z tepla,a zacala sem davat aj probiotika,tak taky by to mohla byt reakce
23. črc 2014 v 19:02  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
protoze nam nezabrali ATB do ocka tak nam doktorka napsala dalsi kapky a ted ctu na letaku ze jsou pro deti od 1 roku, ted jako co?????
24. črc 2014 v 09:33  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania ahoj, Julča měla hlenitý průjem až 15x za den, Bětuška asi 5x za den. Objevilo se to potom co jsem na dokrmovani vyměnila HA mléko za obyčejný počáteční mlíko. Musela jsem koupit Nutrilon alergy care a sama v úplně vynechat mléko a mléčné výrobky. Taky pečlivě hlídat složení všech potravin, aby tam náhodou nebylo sušené podmáslí nebo syrovátka. ... je to skoro ve všem. Po 3 týdnech se to teprve začalo trošku zlepšovat. Ekzém se bohužel objevil taky - nejdřív to vypadá jako potničky, pak se to spojilo v suchý červený fleky, ale už taky mizí. Byl hlavně na tvářičkách a hrudníku.
Teď musím tu bezmléčnou dietu držet dokud budu kojit. Včera na návštěvě jsem omylem snědla 3 lžíce šopáku s s balkánským sýrem, tak se bojím, co nastane.
Když měly průjmy, dávala jsem jim pred kojením cca 40 ml vody asi 3x denně. A teď jak bylo vedro tak taky.
24. črc 2014 v 11:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dnes jsem byla na poradně a od příštího týdne začínám chodit na natáčení KTG budu 33.neni to brzo?
24. črc 2014 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Posílám fotečku našich nejmladších
24. črc 2014 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@lucik024 neboj,až půjdou prckové ven,bude ti to jedno.Já na císaře plula a budu pořád,není o co stát,pár dní budeš skučet a pak tě to přestane bavit :grinning: POkud si cíťa,tak otravuj sestřičky ať ti něco dávají,mě se pořád ptali a pořád do mě něco pchali,prva do kapačky,pak sem dostávala tablety a 4 den sem si debil jeen,nechala pichnout něco do prdele,já sem myslela,že ji šlahnu,chytala mě křeč do celé nohy a jak mě ta prdel bolele,pak to přešlo a celou noc a půl dne sem nevěděla že mám kuchlé břicho,no vlastně to stálo za to :slight_smile: prvních deset dní stojí za hovno,pak už je to lepší a dá se normálně fungovat,píšu ti to jak sem to vnímala jako matka už dvou normálně narozených dětí,protože vím,že už taky něco doma máš,bohužel,my vícerodičky to máme víc na to hono,protože děloha se rychleji zatahuje a to bolí víc,než celá debilní jizva.Maminy co píšou,že jim bylo za pár dní dobře,mě akorát serou,protože mě nebylo :slight_smile: HOlky to je jen závist,nic proti vám nemám,jen závidím,ale teď už je to v pohodě,až na tu debilní jizvu,několikrát denně mě v ní rýpně,jakoby někdo tahal stehy,bachor visí pěvně dolů :confounded: a už i kozy ,ta gravitace mě někdy zabije,jo a to nemluvím,jak sem se rozežrala v Praze,když sem byla s malým na té operaci,už mám i prdel až pod kolena,třepe se jak rosol,bléééééé
JO a ten poporodní pás je bomba,z rozestupu ve velikosti chlapské ruky,zbyl tak 1cm ,fakt se to zmenšilo a ta děloha se taky zatahovala líp,no a hlavně mě tak nebolela,pač si neplandala jen tak volně v rytmu kačení chůze.

@zunem
@adusak holk mohli byste přestat chodit k nám šmírovat,u nás je totiž stejná situace s pazůrama :grinning: přes je to vysmáté nebo nasrané,momentálně posraté,fuj to je smard z toho um.Vyfotit? Ani za prd,jak vtahnu foťák,tak ty svíčky začnou řvat,nebo přestanou dělat to,proč sem ten foťák vytahovala,třeba včera Míša čučela na Fildu a pořád ho chtěla chytiti za obličej a něco mu vykládala,dnes to dělala Káji,ale tam měla výhodu,že má dlouhé vlasy a pěkně ji za ně potahala,no samo to zdokumentované nemám,buď přestala,nebo se vyblil foťák.JInak v úterý budeme mít 3 měsíce a mám strach jít k dr,asi jí ti mamlásci zthnou váhu,naposled měli 5 a necelých 6 kg,62cm
24. črc 2014 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a co se děje u tebe @savci ?
Mimochodem jak vypadá tabulka,víte některá kde je? Mám bordel kdo je kdo a kdy sme rodili :grinning: ZAse se to tu vzteká,du je provětrat ať se vztekají v kočáře
24. črc 2014 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vrtulka81 myslis ze ma jeste vyznam mesic po porodu davat ten poporodni pas? nejak sem na nej zapomela v tom frmolu a bricho visi,lita ze strany na starnu a rozestup tam je take,to me sere nejvic :frowning2:
24. črc 2014 v 19:23  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 tabulka strana 130
24. črc 2014 v 19:27  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5
@vrtulka81
holky někde tady byl příspěvek ohledně cviků na ten rozestup. Nechce se mi to procházet...když už nás to potkalo, tak at aspon cvičíme, když čas dovolí. :grinning: Tak kdyby něco máte, tak šup sem s tím.
24. črc 2014 ve 21:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 už ti taky hezky drží hlavičky. :wink:
24. črc 2014 ve 21:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 pokud ho máš,tak dej,nebo aspoň ztahovací kalhotky,mě to fakt pomohlo,netvrdím že mám břicho jak modelka,ale je mnohem menší.
Jinak mám doma ztahovací kalhotky,ty lepsí,teď si nevzpomenu na značku,měla sem od nich i těhotenský pás,sou to eSka,tak některá chcete,sou vaše,já už to seru,když si dám volnější triko,tak to není tak vidět .
JO a spíš na břiše? POkud ne,tak začni,taky pomáhá
24. črc 2014 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana jo už ji mají jako stožáry,sou vyžránci,tak se jim moc nechce,Míša je teda mrštná,točí se na bok a na břiše skoro vůbec není,hned se z něj dostane na záda,Filip je lenoch,leží jak lata,toho musím otáčet,ale zase ho to na zádech baví.
NO já právě nevím jestli sem ty cviky nedávala já,něklikrát sme to tu řešili s @koksi ,aspoň myslím,že s tebou :grinning: KDyž to najdu,mrsknu to sem,ale já se snažím cvičit normálně,prva sem jen zatínala báchor,tusím se mají prva zapojit šikmé a až pak přímé,no denně udělám 10 kliků o kuchyňskou linku,nějaké dřepy na tu dvojtou prdel a ještě cosi k tomu a pak sedy lehy,nebo se točím na rotaně,z toho mě většinou děcka sundají.Mrknu kde to je,mě se zdá že sem to fotila v porodce a dávala sem,nebo se mě to fakt zdá :slight_smile:
JO nějaké sem našla na baby online,akorát bylo složité se k tomu prokousat,musela sem se zaregistrovat,tak to z tama zase vytáhnu
24. črc 2014 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81
@lucik024 vidím tu diskuzi přirozený porod vs. císař. Já jsem ve 36tt, v týdnu jsem byla na kontrole v porodnici, kluci mají zhruba 2300 a 2600g, prý jsem stále uzavřená, což mě i doktora překvapilo, protože cítím, jak už doléhají na spodek a mám je oběma hlavama dolů, takže MUDr. rozhodl, že zkusíme přirozený porod. Nejdřív jsem nevěděla, jestli z toho být nadšená, protože mi císař přijde bezpečnější pro narození dětí, ale taky vím fakt, že si to po porodu "užiju", nicméně bezpečí dětí je 1. místě. A prý bude ideál, když to přijde spontánně a porod se zvládne přirozeně, ale kdyby to nepřišlo, tak mi ho vyvolají nejpozději 38+něco. Ale co nechápu, že mě chce cca za týden hospitalizovat. V té záplavě informací jsem se nebyla schopná zeptat proč. Nevíte co je za důvod? Pokud má být vše přirozené a neřekl mi o žádném problému, tak proč mě chtějí před porodem dát do nemocnice, třeba i na víc jak týden?
25. črc 2014 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, včera jsme byli v pordaně a pěkně nás vyděsili. Řekli nám, že kluky minule doktor blbě změřil a že je mezi nimi velký rozdíl. Jdu příští týden na kontrolu a uvidí se. TTTS prý zatím není, průchody pupečníkem jsou vpořádku, ale jeden má míň plodovky a víc v moč. měchýři. Je mezi nimi rozdíl 18%, což se jí nelíbí. Jsme 24+5. Moc se bojíme. Máte z tím někdo zkušenosti? Dopadlo to dobře?
25. črc 2014 v 10:43  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Super si to rozvedla dík,aspon vím do čeho jdu :D, doktor mi říkal ,že je to stopro císař,tak už jsem s tím smířená.plánovaný císař mám někdy na 38 týdnu,ale po pravdě doufám,že 36 a konec,ty poslední týdny jsou strašné a když si řeknu,že to tím neskončí ,po císaři příjdou další bolesti tak mám docela dost.
25. črc 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 ahoj, nestresuj se. Bud ráda, ono to může přijít i dneska, a budeš pod dohledem. On nemusí mít důvod, nic zbytečně nehledej. Těš se na dětičky. Stejně už máš vše nachystáno a za chvíli budeš mamkou. Aspon si to tam všechno okoukneš. :wink: Hlavně, že je všechno v pořádku a všichni tři jste zdraví. :wink:
25. črc 2014 v 11:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek