• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lanitana no super,betonovat zrovna nepotrebujeme :slight_smile: mame zacpu i bez toho, Matimu to menit nebudu,ten by sned i slona , Dr rikala ze se to nema casto menit,fakt nevim jestli jeste vydrzet nebo skouset
19. srp 2014 ve 13:16  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz. Koukám, že se bavíte o režimu... holkám jsou 3 měsíce a pár dní a pořád nevydrží být vzhůru a neřvat. Občas když mají výjimečně dobrou náladu, tak koukají na hrazdičku nebo kolotoč, ale vydrží jim to cca 10 minut, pak zase řev. Já je řvát nechci nechávat, takže celý den utěšuju, kojím, houpu, uspávám a přebaluju. Řvou vám děti? Nebo spí? Moje spí cca 2 - 3x denně, od 20 minut do 1,5 hodiny. Nic moc.
Jo a nesnášejí kočár. To je děs. Jen co je tam strčím, tak začnou vyvádět, takže venku to je utrpení.
19. srp 2014 ve 14:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Mě to nějak mudra počítala a říkala, že pokud vypije 90ml 7x denně tak je to v pohodě. A mají oba taky přes 5 kg.

Střídání mlíka... veselý mno :slight_smile: Konečný závěr je, že ondra má nutrilon good sleep a matěj Hipp. Zkusili jsem toho vcelku dost..A stejně žádný zázrak. DM bio babylove - zacpalo to oba (to bych chtěla teda ještě zkusit, mám doma krabici). Sunar complex - řev po něm jak prase, ani jeden to nevypil, Hami citlivé bříško u Matěje nic, Ondrovi jsme koupili proti ublinkávání - to přestal a místo toho nám celý den problil, a to doslova to byly tyčky a hlídal tatínek :D
Ráda bych něco levnější, sice to mají stále s odstříkaným MM, ale jak to začne samotný tak to bude pálka. Ještě mám v záloze poslední a to tuším Beba a bebavita
19. srp 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick me zrovna rvou,po jidle a spat ani bohovi,velke kukadla a rev, je u me mamka ktera je porad nosi a houpe,co me teda stve ale co nadelam, jedine kdy prospi 3-4 hodky to je v noci
19. srp 2014 v 15:27  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 a kolik je dětem? Mně z toho už jebne. Prej že šestinedělí je nejnáročnější...hmmm, pak teda že ty první dva měsíce, pak že tři měsíce a pak přestanou řvát... Já teda nevím, asi řvou fakt o dost méně, ale i tak to je občas očistec. Celý dny jsem s nima sama doma, manžel chodí domů kolem sedmé a diví se, že jsme nebyli venku, když je tam tak hezky.
19. srp 2014 v 15:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick 8 tydnu,a rvou vic protoze min spi,prvni mesic rval jenom jeden,ted oba,taky se nemuzu dockat kdy to skonci a hlavne koliky,ven s nima chodi mama a ja dohanim co nestiham nebo dospavam :slight_smile:
19. srp 2014 v 16:08  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jak čtu je to všude stejné i u nás, pokud nespí tak brečí.....na palici.Do toho starší holky mají vždycky napilno když krmíme nebo odstříkávám, kojení už jsem vzdala, normálně jsem to nezvládala, kojit, odstřikávat a dokrmovat.Teď právě zkoušíme které mléko děckám sedne a zatím vyhrál Hipp, měly Bebu comfort ale po té blinkali, Babylove z dm zase nekakali, jsem zvědavá jak toto dopadne.
19. srp 2014 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Taky mi přijde že šestinedělí byla skoro větší pohoda než teď. Předtím buď jedlý nebo Špály a teď to prokladaji řevem. Já s holama byla teď 3 týdny na chalupě kde byli naši a moje babička a všichni se kolem nich točili jakmile piply,takže teď se jim snažím zase nastavit trochu režim. Nechovam a neuspavam. Prostě řvou:slight_smile: Je to ale na palici. Už se hrozně těším až budou trochu větší a víc vnímat a bude to trochu zábavnější. Zatím začínají konečně trochu pozorovat. Beatka i hezky drží hlavičku.
19. srp 2014 v 18:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky asi to bude všude stejné. Já se snažím, aby řvali co nejméně, ale někdy teda selhávají všechny metody.
Největší pomůckou je starší houpací kočárek, který mi můj milovaný manžílek udělal na elektriku, takže se houpe sám a já mám čas na jiné věci. Ven se snažím chodit každý den, taky je to někdy na palici, bydlíme v desátém a každý den musím zdolat od výtahu 20 schodů, co znamená vynést korbičky, pak konstrukci a pak je znovu nasadit. Někteří milí sousedi se schovávají za stromy, jen aby mi nemuseli pomoct s kočárkem. To víte důchodci nad námi a pod námi a jejich děti nikdy neplakali :grinning:
Nejradši mám větu, neboj to bude lepší, to je jen takové blbé období. Ale zas na druhou stranu, někdy jsou hrozně hodní a je s nimi sranda. Byt mám rozdělený na pár zon, které s nimi měním, aby se nenudili a hodně s nimi cvičím, povídám a hraji. Není nic horšího, než když se mimino začne nudit.
Holky přeji nám hodně energie...at nás nabíjí vědět, že nejsme sami. :wink:
19. srp 2014 v 19:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak já se musím přidat se zkušeností trochu jinou, aby to tu nevyznělo tak pesimisticky. Máme 3,5 měsíce, řev je jen příležitostně, v noci spinkají od 23 do 7, ve 2.30 je vzbudíme a nakrmíme. Přes den jsou spolu v ohrádce, koukají na sebe, povídají si, pokňourávají, když chtějí pozornost nebo jsou unavení. Potřebují vidět, že u nich někdo je. Spinkají přes den nepravidelně, na jídlo je vzbudíme po 3-4 hodinách. Holčička je někdy jak šípková růženka, klouček se víc směje a víc vyžaduje pozornost nebo chování. Tak doufám, že se nám to nepokazí... :slight_smile: Kdybych s nimi byla celé dni sama, asi bych se z toho ale zbláznila i tak. Kojíme a dokrmujeme od začátku mlíčkem Hipp, většinou vypijí 60, někdy nechají.
19. srp 2014 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@blanick ahoj tak nevím zda to nemáme podobné s tím kočárkem...naši nemají moc rádi když jsou v hlubokých korbičkách,ale v autosedačkách na kočárku se jim líbí,tak když něco vyřizuju tak pouze takto. Ještě mají rádi zahradní kočárek, kde leží spolu :slight_smile: .Jinak spinkají celou noc,ale přes den je to bída, pozornost udrží zatím tak 20min a nejvíc uřvaní jsou před koupáním.
19. srp 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, pridam svou zkušenost. Máme 3mesicni kluky. Uz vnímají okoli, pres den toho moc nenaspi. Nebaví je ležet. Chteji chodit a nebo koukat z lehatka. Breci jen pred jídlem a nebo když se jim něco nelibi. Jinak jsou schopni se na ne mezi jidly smat. Hodne si s nimi povidam, hraji s hračkami. Stale plne kojim a vypiji tak v prumeru 100-110. Maji mit 80-100. V noci krasne spi a budi se jen na jidlo nekdy po trech, jindy po peti hodinach. Maji uz pres 4 kila. Kdyz ctu vase prispevky, tak si budu vice vazit toho, jak hodna miminka mam.
Tak hodne sily vsem
20. srp 2014 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lanitana ahoj ještě máme čas,teprve budou mít 4 měsíce,tak začnu až na konci 4tého,nebo možná vyzkoušíme v půlce olízat špinavou lžičku od rkvičky,uvidím jak se budou tvářit :grinning: Už začínáte ?
@bejbyy to samé sme měli taky,ze začátku budeš laborovat,já teď co nevypijí,tak hodím do ledničky a pak jim to přihřeju nebo namíchám do nového mléka,posrat se z toho neposrali,tak je to ok :slight_smile:
@erin5 na sunar pozor,malý se ti může ze začátku zacpávat,je to jedno z nejsladších mlék
20. srp 2014 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 koupila sem nakonec Nutrilon a uvidim,chudinka je zacpanej dost,dneska ma zas blby den,jenom rve od bolesti a jeste ma pupecni kylu, Matiho sem nechala dal na Hippu, no to mlicko budu muset taky takhle odkladat,jinak zkrachuju
20. srp 2014 v 15:16  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ta právě se polámala jedna boudička :frowning2: Snad ji manžel opraví,to sou ty bazarové korby :frowning2:
20. srp 2014 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za ohlasy, je fajn slyšet, že v tom nejsem sama :slight_smile:. Dneska jsem se odvážila je zase vyvézt v kočáru (včera jsem to nedala, byly na balkoně). Tato anabáze zahrnuje vynést korby s dětma z druhého patra do přízemí, kde je musím namontovat na podvozek. Mezi tím samozřejmě ječej. Než jsem vyrazila, opláchla jsem si bosé nohy ve vaně od psích chlupů a rychle skočila do kecek, řvoucí korbičky s dětma na chodbě. Když jsem dorazila celá splavená domů (brečely), zjistila jsem, že jsem po vsi chodila s vyhrnutejma manžestrákama - jednu nohavici nad kotník, druhou do půlky lýtka , jak jsem si myla nohy.
Holky, pls, který kočár houpe? TFK je v tomto směru úplně na dvě věci. Budu ho dávat pryč.U našich mám takovej strarej vyšisovanej krám, kterej hodně houpe a holky jsou spolu v boudě a tam se jim líbí. Uvažuji, že koupím podobný www.kocarkynec.com/241-twist-duo-kocarek-pro-dvojcata-cerny.html
@adusak v autosedačkách se jim taky líbí, bohužel až tak, že už jinak než v nich neusnou, takže je uspávám v nich a pak přenáším do postýlek. Jak debil :slight_smile:
20. srp 2014 v 16:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick brouku,tys je chovala od malinka co? Toto už jim neodpářeš :-P Naši sou zvyklí se ztěhovat,když už je to nebaví na gauči a začnou hučet,jdou do houpaček,ohrádky.....nenosím je,neutěšuju,teda pokud řvou jne z hecu,když je to ten vážný řev,tak se dou chovat.ZA 10 dní budou mít 4 měsíce a hrají si s hrazdičkou,točí se za tím co vedle nich zapomenu,prostě sou v poho,hlavně je nenosit.Jinak režim mají a nehodlám měnit,baští teda cca co 2 hodiny 120ml,mezi každým jídlem si schrupnou,kočár jim nevadí,pokud je v chodu,jinak řev,ale není pravidlo.Koupu je mezi půl osmou až osmou,aby jim vyšlo jít do hajan okolo půl deváté,buď se nabaští v obýváku vedle nás,nebo když sou hodně unavení,dostanou flašky do postýlky,pak rosvítím želvu (blikací),fantastická to věc,zhasnu,zařvu a hajáme.Usínají sami,občas některý má schýzu,tak dostane ládyna přes úsměv (dám jim plínečku přes pusu a ta jim drží dudlík,mají rádi něco okolo pusinek,sou klidnější,malý nejlíp usne s plenkou přes oči) budí se buď okolo 2 ráno.,nebo až páté,což je bomba :slight_smile: Jinak už se oba přetáčí na břicho,takže mají okolo sebe neustále bariéru aby nesletěli :slight_smile:
20. srp 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vrtulka81 Mno jo, když ty jsi ostřílená matka :grinning: Já je od malička nechovala, ale zkazila jsem to asi v druhém měsíci, když začaly reagovat na to mlíko (alergie) a mít příšerný průjmy a koliky. To jsme je chovali a litovali měsíc v kuse pořád. Teď už jsou skoro ok, ale houpání vyžadují pořád. My v rukách moc nechováme, na to si nezvykly, ale ty autosedačky jsou ještě horší.
Dneska odpoledne už mě ale naštvaly, tak jsem je zavinula do osušky jak malý miminka, uspala a spaly 3hodiny. Asi se teda na chvíli vrátíme k zavinování. Dudlik nesmíme kvůli gotickým patrům, aby se ještě nezhoršilo. A sláva, dneska poprvé usnula Alžběta sama bez houpání. Asi tím, jak byla odpočatá z odpolednío spánku. Což už se mi potvrdilo po několikáté - když spí dítě dobře ve dne, spí dobře i vnoci. A na noci si nestěžuji, budí se jen dvakrát, nakojím a hned usnou.
Za pár týdnů se budeme stěhovat, holky budou mít víc klid. Teď jsme všichni v jedné velké místnosti, nemůžu jim večer zhasnout a zavelet ke spaní. Bývá šero a snažíme se být potichu, ale není to ono.
Koupeš je denně?
20. srp 2014 ve 22:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick tak podobně sem to měla já se starší,taky alergie na mléko,pořád jenom utěšování,houpání v autosedajdě,nářez,dodnes nění v pohodě a to jak sou bobci úžasní,si fakt užívám.To je možná taky ono,že nemají klid,naši když už neleží v postýlkách,hulákají,prostě chcou klid.
Nekoupu je denně,dneska šli na prasátka :slight_smile: Když byly vedra tak jo,jinak se osypali jak byli spocení.
A jak válčíš s dietou? Já sem milovala den,kdy vzala nutrilon alergy care,sem se nažrala,ona toho měla víc,takže sem měla fakt krutou dietu a stejně to nepomáhalo,měla skřížené reakce,no děs.Ale jídlo bez mléka máme vychytané,tak už je to ok a kdyby malí nakonec měli taky alergii,tak už vím co jim dát a co ne
20. srp 2014 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pěkně dlouho sem tady nebyla, koukám,že prikrmujete skoro všechny,mam zatím štěstí že pořád jen kojím,už mají 4 měsíce a váží 7,5 kg, taky máte takový cvaliky?
21. srp 2014 ve 02:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 nejím kravské, ovčí, kozí mléko, výrobky z něj, sóju, hovězí maso. Už jsem si trochu zvykla, ale na den, kdy si dám jogurt k snídani a smažák k obědu se fakt těším. Dokrmuju taky Nutr.alergy care, pijou ho bez problémů. Úplně dobrý to ale není pořád, Julie má ekzém a Bětka občas průjem. Nevím co ještě z jídla vyřadit
Chodili jste na v astro ent etologii nebo alergologii? Nás dr.nikam neposlala.
21. srp 2014 v 09:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě tu úplně chybí věk těch dětí, jak pěkně nám to psalo kdo je v jakým týdnu :confounded:
21. srp 2014 v 09:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 jak to s vámi vypadá? :slight_smile:
21. srp 2014 v 11:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb ahoj, to máš teda krásně výživný mléko. :wink: Přidej foto a pochlub se.
@blanick ty paneláky pro malé děti a zvlášť pro dvojky a víc je hrůza. Všechno je slyšet, kočárek rozebrat a pak zase dát dohromady. Já vždy ztratím tolik energie. Nevím, co budu dělat, když budou mít víc kilo a budou ve sportáku.Stěhování, to bude taky makačka, ale už se asi těšíte, co?
@vrtulka81 já jsem se taky rozhodla, že je budu přikrmovat až později. Uvidím, co řekne doktor, ale chtěla bych až na ukončeným pátým měsíci.

Holky dnes se malá vzbudila se slepeným zaníceným očkem. Dávám ji kapičky, tak doufám, že ji to odezní. Jo a párkrát mi v noci kašle a přes den pak nic. Čím to může být? Rýmu, ani teplotu nemá.

@bejbyy taky si myslím, že by to bylo fajn. Myslím, že jsem to už někde viděla, že to bylo nastaveno i na věk.
21. srp 2014 v 11:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Tak my jsme taky v paneláku a ještě k tomu ve 3 patře bez výtahu, takže kočár je v kočárkarně a domu je nosim v taškách. I tak se už pronesou.

@blanick Já mám easy Walker a taky s ním nejde houpat. Pak mám na balkóně nějakej polském dorjan cros a ten houpe jen trochu,ale netuším jak se s nim jezdí, to jsem nezkoušela.
@bejbyy taky tápu v tom kolik komu je :slight_smile: ještě že to holky často píšou.

Máte někdo figl na blízcí děti? Míša vrhá po každém jídle, takže ji furt prevlikam komplet někdy i s postylkou. Je to fakt vyčerpávající a zabírá to spoustu času. Nejlépe se mi u toho pobleje ještě jednou jak s ní manipuluju. No na palici.
21. srp 2014 ve 13:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro my když jsme měli blinkací období, tak jsem je omotala plínkou a po krmení nechala ležet na polštáři. Až pak, asi 5 min. dávala odříhnout. Když, tak to odnesla jenom plena. Jinak blitinky do půl metru jsme měli po Bebě. Ted máme bryndáky. A nepřejídají se?

Jinak taky máme EW. Mě vadí ty malé korbičky. Ještě měsíc a už tam nevejdou. :grinning: a ty pláštěnky, hrůza.
21. srp 2014 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme taky v panelaku a je to na palici, podvozek necham v kocikarni a taham korbicky nahoru,sice vytahem do 5 patra ale po jednom, o vikendu si jdu koupit zatim jednu klokanku, uz nemam silu je oba tahat v korbickach,jeste mam aj levu ruku v pr....tak funguji jenom s pravou
holky nevite co by to mohlo byt, Mathias ma bily jazyk uz druhy den ale me to pride jako srazene mleko,snazila sem se mu to vytrit,ale to je nadlidsky ukol :slight_smile: ale aj tak to moc neslo
21. srp 2014 v 15:25  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 to bílý na jazyku jsou kvasinky neboli moučnivka. Najdi si na netu, jak to léčit. Je to nepříjemné a dlouho odolává..
21. srp 2014 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Moučnivka?
21. srp 2014 v 15:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana tak my máme papírový kapesník pod krkem, na tom brindak,na tom další kapesník a na něm plena a i tak je to děs. Vždycky jí to proteče na záda nebo se ohodimimo obalení. Blíže pi všem. Zkoušeli jsme Nutrilon, bebu, babylove, teď máme nejakej zahustovac Nutriton a furt blinka. Jediný kdy se nezbleje je v noci kdy u toho SPI zavynuta a nedavam ji odkrknout vůbec.
Plastenky jsou fakt na prd! Než je nandam, tak už to není pomalu třeba .
21. srp 2014 v 16:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek