• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@ebro má citlivý žaludeček. Jakmile se hne, tak to jde nahoru. Když už ani ty zázraky nepomáhají, tak jedine mít staré oblečení a pak převléct do jiného. Je to pakárna...nám to naštěstí skončilo. Malý přestal tolik tlačit a ustalo i blinkání. Občas teda něco ze sebe vyhodí, ale to pak vím, že je přelitej hrnek. :wink:
21. srp 2014 v 17:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick my se poslali sami,na alergo,na gastro sme nakonec nešli,přišlo mě to už zbytečné.Dáváš jim probiotika ? POkud ne,tak začni,pravidelně každý den jim nasyp,nebo nakap,podle toho co máš,já sem pak začala dávat chlorellu,to jí tak yhrozně pomohlo,jako popravdě,ona měla první normální hovínko snad ve dvou letech,do té doby takové řítké cosi,pokud mají atop,je to horší,bohužek nejlepsí by pro ně bylo aby si přestala kojit,protože jim může vadit cokoliv,i lepek,ne jako že by byli celiaci,ale mít na něj jen reakci,v podobě atopu,dokonce jim nemusí sedět ani alergy care,pak se přechází na plně štěpení um,třeba neocat,ale to bez alergologa nedáš finančně,stojí 1200 piksla a je to taky jen 400g,jinak platíš jen 20,- ,musí ti to alergolog potvrdit.Jinak na to alergo padej,budeš mít alergy care zdarma,do dvou let ho platí pojišťovna.NO k tomu jídelníčku,naší malé vadilo i rajče,kukuřice a fakt už nevím co,ale bylo toho hodně,dokonce i konzervanty,takže sem musela přestat kojit,nedalo se to vypozorovat,ikdyž sem si to psala,co snědla ona a já,pak už sem byla jen na rohlíkách,dost sem zhubla a malá měla mléko uplně šizené,živiny žádné,z čeho taky že,z rohlíku toho moc nevymáčkne.CO používáš na ten ekzém,já sem prcka začala hned mazat biodermou,zatím se drží,jen se nesmí zapotit,pak olezou,ael to je to nejmenší,čekám pořád kdy se co objevý,ale snad budou mít štěstí a nepotká je to.HLavně dávej pozor,ať včas chytíš že se naučili škrábat,tomu se snaž vyhnout,pak se dostanete do začarovaného kruhu a to je fakt průser.Kde že to býváš?
21. srp 2014 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro @lanitana holky já sme krmila malou nastoja a nehýbala s ní nějakou dobu aby to nevyhodila,ale když už tady řeším alergie na mléko,ono je toto taky jedna z příznaků,nemusí ale být,hodně dětí blije,ale aspoň bych to vzala v potaz
21. srp 2014 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb to jako oba jo ? TY vado,no u nás je takový mamlas jen Filip,Mišulka je kilčo a něco za ním,na délku téměř stejně,no deme v úterý,tak sem zvědavá.Už máš odočkované? Já to chci ještě odložit,aspoň na pátý nebo šestý měsíc,Filda nemůže,pač je po operaci a MIšku už chce,ale já ještě ne.Jak jinak válčíte,kolik že ste to před nama? My 29 duben,teď si nevybavím kdy sem tě navštívala na šestinedělce.Pošli fotku sem na ně zvědavá,jak se kukličky vykuklili,naposled sem je viděla zatahlé v peřinkách :slight_smile: Mimochodem pamatuješ na tu holčinu co tam ležela se mnou,jak sme se obě rozplývali nad tvojíma marňouskama,tak nakonec porodila ve 30tt,naštěstí všechno dobré a sou v cajku,ale taky si užili,sou z Brna,mohli bysme udělat jihomoravský sraz :grinning: @savci ty se ozvi a napiš jestli by ses taky srazila :slight_smile:

Jako vyfotit ty naše chrty v klidu je zážitek :grinning:
21. srp 2014 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 porod byl 15.4. ve 38.tt+5, zvládám to celkem fajn, táta je od rána do devíti večer v práci, takže zvládat musím :/, jen Zdendu pořád trápí prdíky, vykaká se jen za pomoci trubičky, i když už se mu to párkrát povedlo i samotnému :slight_smile: a v kočárku když spustí tak to je siréna na půl km! To Karča je ukázkově hodná, jen sem tam zamrčí :slight_smile: Tahám se s nima do 3 patra v bytovce v korbičkách, sem zpocená jen co je snesu, pak ještě vyndat kostru z kočárkárny, nandat korbičky a než to všechno udělám tak Zdenda spustí muziku a pravidelně přivolá sousedu, která ten řev moc ráda komentuje :/ takže sem vynervená jen co vyjedu ven :slight_smile: Naočkovaní ještě nejsou, doktor nám radí to oddálit do toho 6 měsíce, ale nevím jak dlouho to vydržíme, máme strach s něma jezdit tam, kde se vyskytuje hodně lidí, dětí a do obchoďáků aby něco nechytly, vždy s nima táta čeká o víkendu v autě a já poletuju mezi regály a nakupuju na celý týden, páč dělat i nákup s kočárkem a pak to tahat ještě s dětma do bytu je nadlidský úkon, taky už sem na své původní váze, nabrala sem 18 kg v těhotenství a tím kojením to jde jedna báseň dolů, jen ještě to bříško nemám ztáhlý do normálu, to mi jde pomalu. Jinak děti se ještě nepřetáčí, to máš teda šikulky :slight_smile: Tož se teda taky pochlubím holky se Zdendou a Karčou :slight_smile:
22. srp 2014 v 01:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@lanitana teď už se jim ta váha trochu stopla, ale Zdenda 7,6 kg a Karča 7,5 kg, na ukončený 4.měsíc to jsou opravdu cvalíci :slight_smile: ještě sem jim nedala ani čajík, prý nemusím když tak plně kojím, sama sem překvapena :slight_smile:
22. srp 2014 ve 02:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick ahoj, ve středu nás pustili po 14ti dnech z nemocnice, já mám doléčení na doma, snad se po šestinedělí správí - ještě bojuju s vysokým krevním tlakem...Je vůbec zázrak, že se mi po tom všem spustilo mlíko, takže kombinujeme s UM.

Jinak jsem teď v jednom kole.
22. srp 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Moučnivka se pozná tak,že nejde to bílé z pusinky setřít a bývá to i na pusince zevnitř. Jinak bílo v pusince je normální od mlíčka:slight_smile:
22. srp 2014 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky na jak dlouho máte přiznanou mateřskou? Na dvojky je delší než na jedno?
22. srp 2014 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb Ahoj také plně kojím a musím uznat,že je to fakt paráda,ale je jasný,že když to nejde tak se nedá nic dělat. Kojím je společně na polštáři, zvládám u toho surfovat na netu:slight_smile:. Když jsem někde mimo domov, tak je kojím po jednom, to prostě najednou asi ani nejde :confounded: . Přes den chtějí tak po 2-3 hodinách a v noci nechtějí vůbec, dáváme je spinkat kolem půl deváté a budí se v šest no v noci zlaté děti, jen aby to vydrželo co nejdéle! Jinak ti závidím tu tvojí váhu, já jsem teda proti tobě mega žena,ale šlo mě to dolů ze začátku a teď to nějak stojí,ale je pravda,že se nešidim a prostě žeru :frowning2: .
22. srp 2014 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka měla by bejt delší o dva měsíce myslím....
22. srp 2014 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
materska je 37 nebo 38 tydnu pro nas,aspon neco :slight_smile:
meli ste nekdo tu moucnivku??? co ste nato davali? ja se docetla ze pomaha jenom Infectosoor mundgel ktery se da koupit jenom v Nmecku tak rano manzel vali do lekarne do Nemecka

@adusak jak je to mozny ze tak dlouho v noci spi? fakt zavidim :slight_smile: neco si proto udelala ze si je tak naucila? me se porad budi tak 3-4 hodky,aj v noci,uz sem z toho na prasky
22. srp 2014 ve 13:44  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 My ju máme, máme Genciálku a Neocide Gel, který asi nepomáhá, možná nic nepomáhá, já nevím, ěm totak hrozný nepřijde, bílý jazyk, jinak nic
22. srp 2014 ve 14:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy v lekarne mi dali Calgel ale ten je na dasna kdyz jdou zuby tak to odlozim :slight_smile: a pak mam neco naredenyho z lekarne ale zatim je to stejne. muze to zmiznout ale taky nemusi a rozsirit se dal
22. srp 2014 ve 14:46  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 nám se to nešíří a to jsem to nemazala ničím. Protože Genciálka, fialová voda, je karcinogenní jsem si vyggoglila, a Neocide gel nezabírá.Ale už jsem to i mazala Genciálkou, a efekt možná trošku, ale kontrola u dr se blíží, tak ať nedostaneme sprďáka
22. srp 2014 v 16:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb to sů borci :grinning: no naši ty hlavičky tak nedrží,jako zvedají atd.. ale pořád jim bimbají,čekám kdy si je o sebe omlátí :slight_smile: Ty si stejný chrt jako když sem tě viděla v porodnici,ty kilča ti závidím,já sem ba naopak přibrala,kojila sem jen cca 9 týdnů a co sme se vrátili z Motole,tak to šlo nahoru,pupek taky nemám zatahlý,visí mě to jak psovi koža,no hnus,když ji chytnu do ruky,tak to vpadá,že mě dal někdo špatnou velikost,asi mě při tom císaři oblékli do někoho jiného,fuj :frowning2: Potřebovala bych se vyprat na 90tku,abych se srazila :grinning:
@bejbyy a co říkáte se někdy srazit? Na tebe bych taky zapoměla,mě by se líbilo někde u nějaké restaurace kde sou i prolézačky,aby ti starší mohli lozit a my v "klidu: kafrat,viděla bych to asi na Brno,na neutrální půdě,nebo u nás na dvoře :grinning:
Co baby,vy co ste okolo Brna,nechtěli byste se scucnout někde a poklábosit? Nemusíte mět děcka venku,klidně i vy co ještě pupkatíte :slight_smile: Na sraz v Boskovicích dvojčat a vícerčat máme téěř rok čas
22. srp 2014 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já jsem pro sraz určitě, a jsme i pojízdní, takže za nás klidně za Brnem ale nevím nevím jak vydržíme někde na jednom místě, tzn. nejezdit s tím kočárkem :grinning:
22. srp 2014 v 18:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 no nevím buď jsou to prostě spáči nebo je to režimem který dodržujem.Koupem v osm, pak cca 20min kojím a pak je manžel odnese nahoru, zabalí napevno do deček a dá do postýlek. Někdy trochu kňourají, tak pochová a zas odloží, věčinou si jen odříhnou a odchází. Vzbudí se kolem té šesté, nakojíme a pak spinkají nebo se vrtí v postýlkách, kde vydrží cca do 8hod. Když byly ty pařáky tak se budili ještě kolem třetí,ale teď to máme takto a jsem za to moc vděčná protože přes den toho zas tak moc nenaspí :wink: .
22. srp 2014 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanulikb to jsou bobánci. Dnes mi to nedalo a ukázala jsem je tchýni a ona na to, takhle mají vypadat správné miminka. :wink: Tu váhu ti závidím a kojení taky. Jen tak dál.
22. srp 2014 v 19:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 moji sice taky krásně vydrží s hlavičkami nahoru, ale zase leží jak placky a nemají tendenci se obracet. To tvoji jsou hotový gymnasti.

Holky nějakou radu na zanícené oči? Okolo očka to má červené a oteklé a teče ji zelený hnis. Už tři dni kapeme kapky a mám pocit, že nezabírají. Ach jo. :frowning2:
22. srp 2014 v 19:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jestli dáte sraz v brně, tak bych se taky přidala za JM
22. srp 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Tak tchýni jo? :D Že děkuju :slight_smile: To kojení je fakt super, škoda, že to není dopřáno každé a musíte se mordovat se sunary a příkrmy, to zas vám klobouk dolů u dvojčat! Sou to zlatíčka kulaťoučká :slight_smile: ale u chování to pěkně odnáší záda.........
22. srp 2014 ve 22:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já bych na sraz v Brně přišla. Dojet můžu do centra, 8 jezdí nízkopodlažní, takže po její trase se dostanu...
22. srp 2014 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Páni, tak to máš pěkný spáče!!! Se máš :slight_smile: u nás to je, že do půl desáté sou v pelíšku, pak se budí kolem jedné ráno, pak kolem páté a to už si Zdenda nastaví klasiku po dvou hodinách krmení a Karča po třech hodinách, takže to máme rozhozený přes den, ale aspoň mi moc nevyvádí při čekání na jídlo :slight_smile: Zkoušela sem ze začátku kojit obě zároveň, ale byla sem jakási neohrabaná v té poloze a nešlo mi je nastavit do pohodlí i mého, tož každý zvlášť, v noci je kojím v leže a to se jim začalo náramně líbit, v náručí se mi Zdenda občas vzteká přes den, tak doufám, že mě nedonutí lehat si i přes den :grinning: to bych na srazu s dvojčaty asi zabrala celou lavičku :grinning:
22. srp 2014 ve 22:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 :grinning: :grinning: :grinning: Jóóó, kdyby to tak šlo na tu 90tku :grinning: Prosím tě, dyť ty si byla jak lunt, když sem tě viděla, jen bříško trčelo a jestli máš teď pár kilo navrch tak to ti jen prospěje :wink: Vidiš, sem ti ani nenapsala, že vám držím pěsti, ale myslela sem na vás! :wink: Proběhlo aspoň vše bez problému?
Taky máš rozestup svalů? Já když si lehnu a šáhnu na břicho, tak mi ruka ještě nepříjemně zajede dovnitř a mám ho jak z rosolu! Při otočení na bok mi jedna půlka břicha vypadá jako že sem půl roku nejedla a ta druhá blíže k zemi je vyvalená a chce olíznout prostěradlo :slight_smile: Asi bude na čase začít i posilovat, ruky mám sice jako kladiva vytrénovaný z dětí, které mi můžou závidět i někteří chlapi :sunglasses: ale ten spodek je teda děs běs!
22. srp 2014 ve 23:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk to se muzeme domluvit na spolecnou 8, at je v saline veselo :wink:
23. srp 2014 v 06:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja to nechapu, ale s tema monomatkama takova prca neni :grinning:
23. srp 2014 v 06:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy monomatky sou sucharky ,hlavně ty jejich keci - ježíš ja mqm co delat s jednimto bych doma nechtěla,to musi byt hrozne se dvěma.....bla bla bla uz j s tema kecama serou,vwichni cumi do kočárku,tlemi se na prcky a na růžovou Michalku řeknou " to je taky chlapeček",kreteni jak to máte holky z vychazkama :grinning: @hanulikb
@margaritavnk
@zunem
No brnandy tak kdyz teda 8 šlina,tak vymyslete nejake hřiště,restauracku,nezakourene misto kde se da vegetit,pak jeste to počasí a je to :grinning: Naší taky nevydrzi stat na jednom místě,jo a mimochodem,naší Michalce ruplo v guli,chce si porad sedat,jak ji da nekdo na rukach do polohy miminka,v momete sedí,sem z ni na nervy,ma na to cas a bojim se aby si neponicila záda
23. srp 2014 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 probiotika dávám, beru je i sama. Včera jsem dostala od dr. žádanku na gastroenterologii, ten Neocate mi můžou napsat i tam. Alergy Care nám píše doktorka, stačí nám 1pixla na 2-3 týdny. Osypaný jsou hlavně na tvářích a hrudníku, Julča i na holeních. Je to boj. Mazu taky Biodermou Atoderm nutritive. Jsme kousek za Prahou.
Já právě kojit ještě chci, tak uvidím, do nám řeknou na tom gastru.
23. srp 2014 v 18:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky my mame dnes den blbec,ja uz nemuzu,od rana rvou, usnou jenom na rukach a kdyz je polozim tak nanovo rev, Mathias ma celou pusu uz olezlou tou moucnivkou,pupinky ma taky na obliceji, to vcera jeste nemel,
ani jist poradne nemuze takze breci porad ze ma hlad,je mi ho lito,manzel byl pro gel v nemecku tak se modlim aby to zabralo, do toho jeste koliky,no parada
jinak co jsem doma a castecne kojim tak sem nezhubla ani gram,porad stejny a bricho podobne jako hanulikb, na cviceni zatim neni cas :frowning2:
23. srp 2014 ve 21:15  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek