• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahojj holky ,jaký je poslední termín narození dvojčátek,do jakého týdne se musí vyvolat porod ,straší mě ,že až do 39 týdne,ale hodně jsem četla aslyšela,že po 38 týdnu hrozí opotřebení placenty,že optimální týden pro narození dvojčat je 37 max 38 týdnu.Já jsem dnes 37plus 3dny.Už to nezvládám bolesti celý týden naspáno skoro nic je mi na omdlení ,je to hrůza už.
29. srp 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 Ahoj,tak to se ani nedivím..už jen trpké a čekás co? Já rodila 36+6tt a druhý den jsem měla jít do porodky na domluvu,co a jak. Me říkali,že nejdyl 38+0. Asi záleží také na velikosti dětí a způsobu porodu. Jak máš rodit?
29. srp 2014 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy neboj, všechny ty pitomé myšlenky pominou a ty si to taky začneš užívat. Každý den je jiný a hlavně si nenamlouvej, že to nezvládáš. Si jejich nejlepší maminka na světě.

Posílám trochu naši pohody.

Jinak dnes na očkování. Tak držte pěstičky, at moc nepláčou a maminka pak neměla chaos, kterého vzít prvního do náruče. Jdu sama, ach jo.
29. srp 2014 v 10:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lucik024 ahoj úplně tě chápu také jsem už odpočítavala dny, termín mi naplánovali na 39tt,ale na poslední kontrole jsem tam už panu doktorovi dala najevo,že to nedávám, měla jsem i vyšší tlak a děti byli velké, tak to nakonec naplánovali na ten 38tt.Normálně pokud ti už je fakt blbě tak jim to dej najevo, dokud sem se tvářila,že mi nic není, tak by mě snad nechali nejraději až dokonce a já bych pak rodila 4kg dvojčata :frowning2: .
29. srp 2014 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 Je to strašné ,ještě když mám doma ddvě dítka ,chlap v práci vaření uklizení je to něco.čekáme holčičku a chlapečka.Obě mají přes 2600 g takže myslím ,že na dvojčata váha v pohodě.Porod nejraději bych chtěla fakt přirozený porod ,ale pokud bych měla rodit dneska nebo zítra tak bych to nedala jsem ,tak vyčerpaná,že hrůza
29. srp 2014 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak No právě mě taky chtěji nechat do toho 39.týdne ve středu už jsem doktorce říkala v nemocnici,že už to nedávám,každou hvíli mi je na omdlení,spát se nedá absolutně každou noc mám strašné bolesti ,ale ona mi na to řekla že jim je fajn v břichu,taikže musím vydržet.Ve středu jdu na kontrolu a to budu už 38plus 1den ,paní doktorka si odemně vyslechne pokud mi už neřekne termín porodu.
29. srp 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 tak je vyžeň sama,sou na to dřepy,chození do schodů a delší procházky :slight_smile: TO mě řekl přímo dr na obilňáku,když sem mu ve čtvrtek na kontrole řekla,že už je nechcu tahat,v úterý ráno šli ven :slight_smile: (dřepovala sem poctivě až tak v neděli a v pondělí) TAk šup šup,už nemáš co ztratit,už jen kynou a to můžou i v postýlkách :grinning: HOdně štěstí
29. srp 2014 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lanitana hlavně dávej studený kapesník na místo vpichu,to pomáhá,ale to by ti měl říct doktor,já je seru,nechám je zaočkovat až v půl roce a MMR až budou mět jít do školky,nebudu nic riskovat,stačilo mě co sem se zase dozvěděla :rolling_eyes:

krásná pohoda u vás,na mě se už nevlezou,pořád zdrhají :slight_smile:

HOlky tak je tak něco úžasného když si spolu vykládají,to sou nádheerné okamžiky,než začnou hulákat jako paviáni :grinning:
29. srp 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 no te´d nevím jestli máš jednovajky nebo ne,pač dvojvaječné pokud je všechno v poho,nechají klidně i do 40tt,tak být tebou radši dělám dřepy :wink:
29. srp 2014 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 a co si se dozvedela? ja rikala mudre ze to chci posunout,ona ze jo jo a nakonec sem zistila ze mam termin ve 3 mesicich a 1 tyden,no pudu tam ale ockovat je nedam,at si trhne
29. srp 2014 ve 13:20  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás čeká neurologie a pravděpodobně pak cvičení vojtovky... :frowning2: Pořád jsem se radovala, že je všechno ok, byly donošené, ale teď už vypadá, že motorický vývoj zaostává - pást koníčky se nechce, hlavičky bimcají...
A já, i když všem vykládám, jak se máme dobře a jak jsou hrozně hodní, večer vyčerpaná zápasím s mírnou depresí, protože jsem vysadila antidepresiva a potřebovala bych trochu času na oddych, ale fungovat pro děti musím stále. Kolikrát se dětičky chcou smát a já bych brečela... Ještěže mají na zábavu babičku a dědu a i táta občas dělá blbosti, když není v práci.
29. srp 2014 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Mám dvojvaječné, dám na tvé rady dneska dřepuju,protože už se to fakt nedáááá,ozvu se jak budou na světě ,doufám ,že to bude o nejdříve
29. srp 2014 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk tak to je mi lito ale to urcite zvladnete,chce to pevne nervy a cas.
ja mam zas pocit ze nas starsi ma hypertonii a nevim jestli to nejak resit a taky jit na neurologii nebo vyckat jestli se to zmeni
29. srp 2014 ve 13:45  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk neboj, to bude dobré...my tam chodíme od narození a nic strašného to není. To cvičení, je pak i zábavné a taky trochu víc uteče čas, když máš s dětmi co dělat.

@lucik024 přeji ti, ať to všechno zvládneš a co nejdřív porodíš krásné zdravé dětátka. Nevím, zda se nepletu, ale jsi poslední čekající mamka v naší diskusi.

Tak očkování máme za sebou, no řevu bylo...ted jenom vyčkat, co to přinese. Jo jinak holky zkušené, mám koupat, nebo radši ne????
29. srp 2014 v 17:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak posílám taky fotku těch mých pokladů :slight_smile: . Jsme doma z porodky něco přes týden a musím říct, že je to těžší, než jsem si myslela - resp. jsem naivně očekávala, že budu po dvou operacích jako rybička, ale ještě nejsem úplně fit a práce kolem mimin je dost náročná - nejvíc mě dorazí, když se v noci nevyspím a 30x vstávám střídavě k jednomu nebo druhému. Potom jsem celý den tak vyčerpaná, že kdybych neměla mamku event. manžela, tak to nedám. Ale některé dny a noci jsou klidné a já jsem šťastná máma ;)
29. srp 2014 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Chci se zeptat na elektronickou odsávačku - klasické kojení se neosvědčilo (málo mléka a nemůžeme najet na režim po 3 hodinách) odsávám ruční zhruba 3x denně, což je dost vopruz, potřebuju maximálně ušetřit čas a energii..Vyplatí se investovat do elektronické a popřípadě jaký tip? Manuální mám AVENT a oproti té v porodce je dobrá.
29. srp 2014 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana ne ne jeste jsem tu ja :0) po vcerejsi poradne 35+2 chlapecek 2600g a holcicka 2300g, ale ta nesla uz moc zmerit hlavicku ma az v trislu a v noci me to docela dost bolelo. A k porodu to u nas taky vubec nevypada.
30. srp 2014 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adina007 no co měli vypůjčenou holky madelu na předčasňákách,tak se rozkojili a že je dobrá,otázka je,jestli ti pomůže.ONo to chce hlavně klid,hodně pít,třeba ty čaje pro kojící,má je leros,koupíš třeba v kauflu a fakt hlavně ten klid.Mě se nepodařilo najet na 3 hodinový režim,pak ani u flašky,jedí cca každou druhou hodinu,max po 2.5 hodinách.
@margaritavnk čeho máš deprese? Z dětí a všeho nebo už si je měla dřív? TA vojtavka pokud ještě není jistá,tak bych si s tím nelámala hlavu,některé děti sou hold pomalejší a potřebují svůj čas.To že sou donošené,ještě neznamená,že sou dost vyzrálé,doktoři sou taky nevyzrálí,kdyby neměli ty jejich tabulky,tak sou v prdeli,jak jim tam někdo nepasuje,hned vojtovka a nevím co....NAši se třeba otáčí sami na břicho a hlavičky jim lítají pořád,nemůžu říct že sou pevní když pasou,sou divocí,tak je to zase jiné,nedostatky by se taky našly.Nevěš hlavu a raduj se s miminkama a brečet můžeš až zabiješ myš,nebo tak něco :wink: Snaž si to užívat,ty hnusné blbé věci si tak neber,těch je na světě fůra,zaměř se jen na to hezké a ňuhněj broučky
@erin5 řekla sem že mají rýmečku :slight_smile: jako dvojky nejsou mono,tam strašně hraje roli vyzrálost,já nebudu riskovat,že nemají dostatečně vyzrálou nervovou soustavu a pak si budu něco vyčítat,prostě natvrdo řekni,že je necháš očkovat až v půl roce,většina normálních doktorů to tak dělá,i MMR očkují až okolo druhého a ne dřív.Navíc děcka musí uplně zdravé,aby je mohl někdo očkovat.J8 s tím mám právě blbé zkušenosti u starší holky,nepotřebuju,aby se to pakovalo u dvojek,to bych si šla fakt hodit
30. srp 2014 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 jo ten začátek je horší,bohužel až tak do konce 6ti nedělí,pak se to láme,znovu okolo třetího měsíce,chce to vysledovat proč řvou,jestli sou to prdy,hlad,nuda,chtějí se chovat a podle toho se zařídit,jak je naučíš,tak je budeš mít po celou dobu.Trochu mě u tebe děsí ta výpomoc,strašně rádi děcka tahají,jak je na to naučíte,tak se z toho sory za ten výraza,posereš,přijde ještě horší období,kdy budou miláčkové zkoušet co vydržíš a hlavn ěco jim dovolíš.Naši zkouší pořád,hlavně při spaní,sou naučení chodit v určitou dobu do hajan a někdy se jim nechce,ale prostě nepovolím a nějak je tam zabavím,než abch je vytahla a vzala třeba do obýváku,udělám to jednou a mám po klidu,sme jen lidi a taky musíme odpočívat.Teď mě štve Filip,je od šesti hore a ne ne chrápat a to je půl desáté,kření su tu jak jelimánek a já mám vařit :slight_smile:

HOlky držte a vydržte,myslete na to jak za nima budeme lítat až budou chodit,to bude teprve nářez,vlezou do každé skříně,bordel bude na denním pořádku,já se děsím hlavně jak začnou lozit,to bude teptve něco,než zistí kde co je........a hlavně se naučí co se smí a co ne
30. srp 2014 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kolco ahoj, promin...super týden, tak vydrž chviličku...dětičky mají krásnou váhu. Já rodila 35+4 a všechno v pohodě. Užívej každý den navíc, i když vím, že už to tolik nejde. :wink:
30. srp 2014 ve 12:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Díky moc za povzbuzení. Na deprese jsem netrpěla, jen na úzkosti. A v těhotenství jsem nezvládla hrozný strach o děti - doktoři pořád strašili s riziky u dvojčátek a pro mě to byly po 6 letech neplodnosti vymodlené a vybojované děti. Než bych tím děti ještě v bříšku deptala, radši jsem nasadila prášky. A po šestinedělí, když jsem se cítila dobře, jsem je začala pomalu zase vysazovat. Teď se mi jen víc střídají nálady a trochu si všechno beru, ale to snad přejde... :slight_smile:
Uvidíme, co nám na neurologii řeknou, doufám samozřejmě, že to bude ok, ale raději jsem na vojtovku dopředu připravená...
30. srp 2014 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk kam jdete? my byli na Obilnaku u Kyselkove
31. srp 2014 v 09:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky výborná rehabka je v Tišnově. Máme to tam 50km,ale jsem moc ráda,že nám ju doporučili!! Chodíme do rizikovky taky ke Kyselkové a ta rehabka říkala,že ona vždy najde něco špatného a že je teda nic moc. To co mi na Obilňáku ukázaly za cvičení bylo úplně blbý. Říkala,že kdybych s nima necvičila vůbec,že by to bylo stejný. Teď s nima cvičím jeden cvik a dělají super pokroky. Hrozně je chválí..jak jsou šikovní. :dizzy_face: A je to vážně super baba. Vojtovce se věnuje už 30let a má výborný recenze i na netu :slight_smile:
31. srp 2014 v 11:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy Doktorka nás poslala na Smetanovu (u Veveří), tak uvidíme. Rehabku zatím vybranou nemáme, ale asi budu řešit spíš dostupnost šalinou, to cestování je náročný... I když všichni říkají, že reference jsou nejdůležitější, že to každá neumí stejně dobře...
31. srp 2014 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak chodíte s dětmi po doktorech? Samy a nebo s doprovodem (manžel, babička...)?
31. srp 2014 v 19:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana ja zatim s doprovodem,jednou s mamkou a jinak s manzelem, zitra pude taky s nama k chirurgovi
31. srp 2014 ve 20:50  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky taky to tak mate,kazdy vecer stejny repertoar, koupani,papani a pak zadny spanek,jenom rev, ja sem na plac docela odolna ale co je moc,to je moc,ani za boha nechteji vecer spat,uz mam nervy v kyblu
31. srp 2014 ve 20:55  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naši čochtani :slight_smile: Matěj z toho byl úplně nadšený kopal jak o život, Ondra se spíš jen tak plazil po dně a otáčel se na břuch.. Musím uznat, že jsme se u toho nasmáli jak blbý..
1. zář 2014 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@zunem Taky se chystám objednat a těším se na to... :slight_smile:
@lanitana Po doktorech jedině s doprovodem...
@erin5 Křik před spaním nebo v noci vůbec neznám. Pokud nemůžou usnout, tak jedině kňourají, Jaromírek píská... Snad se vám to brzo srovná... Přes den občas křičí jeden z nich, většinou klouček, holčička je spavější a hodnější.
1. zář 2014 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek