• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Holky tak pláču jak alik. Chlapeček bude muset nosit helmičku. Polohování, ani speciální polštářek nepomohli a nic jiného nezbývá. :frowning2:
4. zář 2014 v 11:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana tomu nerozumím, čím to je, co mu to způsobuje? :zipper_mouth:
4. zář 2014 v 11:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana jee chudak, ale brzo se mu to spravi. Pevne nervy a drzime palce, at je co nejdrive v poradku.
4. zář 2014 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy už po porodu měl trošičku deformovanou hlavičku, a tím, že je nedonošený a hlavička byla moc měkká, tak vznikli větší deformitky. Dnes jsme posílali fotky do jediného centra v české republice a vyhodnotili jeho hlavičku vhodnou pro nošení helmičky.

Holky tady jsou stránky, kdyby měl někdo stejný problém. Pediatři to moc neřeší a nechávají hlavičku růst bez kontroly.
http://plagiocefalie.cz/
4. zář 2014 ve 12:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov děkuji...zatím budeme domlouvat termín a pak se uvidí, co a jak. Vím, že mu to pomůže a je to vlastně jenom kosmetická vada, ale i tak mi je to strašně líto, že jsme tomu nedokázali zabránit. :unamused:
4. zář 2014 ve 12:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana děkuju, Jáša má taky oproti Toninovi šišoid vypadá to skoro jako ta Skafocefalie
4. zář 2014 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy omlouvám se že sem k vám takhle vpadám, právě jsem zjistila, proč má dcera takový zvláštní tvar hlavy a ona to skafocefalie.
Narodila se na 30tt, 1060 g a 36 cm, po měsíci v Praze jsem si ji nechala přemístit blíž k domovu a hned po příjezdu jí zjistili hydrocefalus, ošetřující lékařka trvala na operaci, naštěstí bylo období vánoc a náš milovaný neurolog operaci zavrhnul. Po propuštění jsme měly stálé kolečko: neuro, oční, ušní a rehábka.
Cvičit jsem nezvládla a stejně jsme pokaždé slyšely jak je šikovná, jak jí to pomáhá.
V pondělí začala chodit do školy a po zdravotní a mentální stránce je na tom lépe, než její dvě normálně narozené sestřenice
4. zář 2014 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamata já jsem zvědavá, co nám poví na tom cvičení postupně, taky to nezvládám tak jak by chtěli asi
4. zář 2014 ve 13:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy mě přišla normální a pak když klidné dítě řve jen u cvičení, tak to mi vadilo
držím vám všem palce!!!!!
4. zář 2014 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy to cvíčo nění nic moc,ale vydrž,opravdu jim to pomůže,klidně si pořvi s nima.Já sem necvičila,ale kamarádka s holkou jo,a pač sme se často navštěvovali,tak sem u toho byla a řvala s nima,ale pomohlo to,oni měli vychýlenou prdelínu,což je dost prolbém.Holt děcka u toho řvou,nelíbí se jim jak je drží,oni se chtějí mrvit podle sebe,bohužel nikdo zatím neřekne jeslti je to opravdu bolí nebo ne,ale jejich holčina se u toho i řechtala,takže těžko říct.No a bratránek měl taky cvičit s dvojkama a ta jeho na to srala,děckám naštěstí nic není,nechala je,ať si to v klidu doženou.Je fakt,že fakt že všechno dělali o hoooodně pozděj

HOlky tak ste tu psali,jak vám mimina krásně spí,mě už rupají nervy,Filip je na vraždu,v noci každou hodinu hore a já lezu po zdi,sem totálka ko,co přelezl 4m+síc,tak si moc vyskakuje,Míša se drží a spí normálně.To sem do nich začala rvát na noc kaši,myslíte že to zabaralo? Prd,už řval o půlnoci,mě hrabéééééééé a to co je přes den.....nebudu vám kazit iluze :grinning:
4. zář 2014 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 já se věšela děti dusila včera, pak mě vysvobodil chlap .. dneska dobrý.
cvičení se dozvíme zítra
4. zář 2014 ve 13:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ne ne,me taky nespi, fakt to skonci zobanim nejakych antidepresiv, a kdyz ctu ze ve 4 mesici se ti to zhorsilo,no mame se naco tesit :slight_smile:
4. zář 2014 ve 14:09  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, musim se pochlubit. Uz jsem prisla na to, co s temi vecernimi hysteraky pred jidlem. Cele odpoledne venku v kocarku na cerstvem vzduchu. To pomaha. Uz dva dny je klid. Jen nevim, co bude az bude hnusne... To asi skoncime zase tam, kde jsme byli.

Jinak kluci zacinaji odmitat prso. Musela jsem odstrikavat a krmit z lahve...no a potvory si na lahvicku zvykli.... Jsou pekne vycurani, delaji, ze spi...abych jim odsala a dala lahev. Dle laktacni to mam vydrzet, ale ha chci mit klid a pohodu, takze hold pomalu prestaneme kojit az se odstavi uplne. Kojim plne 3 mesice, coz u dvojcat mi prijde dobry vykon a doufam, ze jeste tak mesic kojit budu. Holky, kdy jste zacaly u nedonosenych deti s prikrmy?
4. zář 2014 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak už nemusíme cvičit vojtu. Hurááá. Jsou prý úúplně šikovní :dizzy_face:

@pholikov Já začala přikrmovat po ukončeným 4měsíci korig. Už jsem ale nekojila.
4. zář 2014 ve 20:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov no my sme teda donoseny,ale do toho 4 teho korigo bych nikam nespěchala,nemusi mit b pořádku střeva atd...nech je dozrát :wink: pak zacni treba růžovou kasickou do tveho mléka nebo um a pak se tusim dava mrkev a brambora,presnidavky,pak banan..... Uz se těším,hlavně ulevim penezence za nutrilon
4. zář 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy No já bych to řvaní moc nedoporučovala.. páč jsem měla taky pár dní, kdy jsem prořvala a byl to děs, odráží se na nich to jak je mě a hlavně u toho cvičení. Když se na ně usmívám a mluvím tak klid, teda pokud nejsou hladový.
4. zář 2014 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojj holky tak se hlásím jako mamca 4 dětí. :slight_smile: Narodily se nam v pondělí přirozenou cestou holčička vážila 2.35kg a chlapeček 2.55kg.Jmenují se Sofia Ella a Christopher
5. zář 2014 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
5. zář 2014 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lucik024 gratuluji.at se jim dari. Jsi dobra, ze prirozene.
5. zář 2014 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 moc gratuluji :slight_smile: krásný bobanci. A Hak jsi zvládla porod?

Dneska jsem poprvé absolvovala nákupy s holkama. Potřebovala jsem nutně na zítra něco na sebe. Jdem na svatbu a vše co mám doma je mi velký. Nejdřív to vypadalo nadějně že to prospí, ale jak jsem vlezla do taka tak to Bea prořvala a přestala zase až jsem vyjela ven. Asi to není její oblíbený krám. A le ulovila jsem dvoje džíny v akci :slight_smile:
5. zář 2014 v 16:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
REHABKY - Tak sestřička nás i po týdnu jen soustředění se na polohování a natáčení hlaviček pochválila, a že to nevidí vůbec tragicky, naopak, ale musí poslouchat paní doktorku a tak mají kluci jeden cvik na ramínka/lopatky.

@Sacvi, ke komu jsi chodila před Tišnovem?
5. zář 2014 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana mamky známé sestra má dvojčátka a tu helmičku museli nosit oba taky, neboj pomůže to!
5. zář 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucik024 velká gratulace a vítej mezi 4násobnými maminami :wink:
5. zář 2014 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 Jsi frajerka, tak užívej mimísky. Gratuluju ... co sourozenci na ně?
5. zář 2014 ve 20:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy chodili jsme dál na Obilňák. Tím,že se nám věnovali od začátku jsem myslela,že to bude nejlepší a kdeže. Nechápu,že to učí maminky "špatně" nebo proč to prostě dělají jinak, než se má. Ta v tom Tišnově vážně kroutila hlavou,že není možné co chtěla ať cvičíme. Děcko mně 2měsíce řve, mně je ho líto a ještě je to k ničemu? Vrchol :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Každopádně bych všem radila jet tam aspoň jednou a poslechnout si její názor.

Mně ta na Obilňáku taky připadala,že tomu rozumí..i to co říkala a jak to zdůvodňovala a paní Vallová se tomu jen smála..

@lucik024 Moc gratuluju. Jsou to nádherné děti :dizzy_face: Bobíšenečci :dizzy_face:

A představte si,že jsem kluků vařila nejdřív mrkev, pak cuketu, květák, brokolicu-ksichty a plivání a snaha téměř zbytečná. Koupila jsem 2skleničky První dýně a úplně bez ksichtění toho najednou snědli víc, než toho všeho předchozího dohromady :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. zář 2014 ve 22:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jen já co má miminka v bříšku? U nás to vypadá na příští týden, tak uvidíme :0)
5. zář 2014 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kolco Ahoj,tak se drž a ať to dobre zvládnete. Kde budeš rodit?
6. zář 2014 v 01:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 Moc gratuluju,jsou krásní a přirozeně paráda!
6. zář 2014 v 01:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Já dnes také vyrazila poprvé s kočárem po nákupech a taky nebylo nic podle plánu. Nejprve řval jeden a když konečně usnul,tak řval 2. Hrůza. Lidi na me koukali jak na atrakci. Ve finále me manžel doma sprdnul,proč jsem nepočkala na něj,že by jel s námi a kluky pohlidal,přitom nákupy nesnáší a nikdy sr mnou nechce jít..... :confounded:
6. zář 2014 v 01:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dotaz pro zkušené maminy…musela jsem klukům dat glycerinovy cipek, neměli 5 dni stolici. Hrozne tlačili a nic neslo ven. Jenže cipek nezabral a porad ho mají v konecniku. Co s tím??? Nemůže jim to nějak ublížit???
6. zář 2014 v 01:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek