• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@sacvi a nevis jmeno te brnenske? a jak se dostat do toho Tisnova?
6. zář 2014 v 07:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro
@katy008 no my uz nejake nakupy mame za sebou,klid je kdyz jsou ve vajickach ale v korbickach rvou na stridacku,a to vubec nesmime zastavit,to je koncert,lidi se otaci,manzel je z toho vzdy na palici ale ja je mam u prdele,at si kazdy mysli a rika co chce
6. zář 2014 v 09:58  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pholikov ja chodila par dni s holcicckou k doktorce vzdy ji to brisko tak pomackala ze se vykakala u ni sama jsem se bala ze ji zmacknu hodne a pak jsme presly na jine mlicko a byla bez problemu
6. zář 2014 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 ted uz jsme 36+2 tak muzeme usti na orlici rodila jsem tam svou prvni holcicku a byla naprosto spokojena tak si to zopakujeme :0)
6. zář 2014 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
SOS holky jak poznám že ho něco (bříško) bolí? A že je třeba vyměnit UM? On furt pláče… spí mezi jídly třeba hodinku a pak pláče, v ruce taky
6. zář 2014 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy a zkusila si rourku do zadecku?
6. zář 2014 ve 13:13  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 kakají bez problémů
6. zář 2014 ve 13:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy no to my taky ale Maxik taky najednou spusti nezastavitelny rev,kope nozickami a kdyz strcim rourku najednou uleva,odejde mu nejakej blbej plyn :slight_smile:
a zrovna Maxovi sem menila UM, z Hippu na Nutrilon a asi se vratime zpatky na Hipp, protoze po Nutrilone ja stale hladovej
6. zář 2014 ve 13:18  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kolco nastesti se uzboba vykakali, ale byl to boj.
6. zář 2014 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tenkrat jsem si nemyslela ze budu mit radost z hovinka a zenskym zavidet bradavky :0)))
6. zář 2014 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kolco No pozor,já si to tak také myslela,také jsem tam rodila první dceru a byla jsem spokojená... Teď s dvojčaty jsme tam jeli a poslali me sanitkou do Pardubic. Byla jsem 36+6tt a s Dvojčaty se v Uo může rodit až id 37tt. Také jsem si myslela,že od 36tt. :frowning2:
7. zář 2014 v 00:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 No my to máme také tak. Pokud neusnou tvrdě,tak tam řvou když zastavím. Hlavně Vojta....my vůbec,kdybychom neměli Vojtu,nevíme,že nějaká dvojčata máme,Honzik je pohodář,Vojta ten občas pláče-nesnáší hlavně polohu na zádech to řve většinou a tak celkově si víc "vymýšlí"....
7. zář 2014 v 01:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 v patek jsem tam byla v poradne a pry uz muzu tam i sestricka rikala ze se modlila aby je donosila do 36tt...akorad ti doktori jsem zvedava kdo na me vyjde :0) kdo te rodil....chtela bych sveho parmu ale ma dovolenou a chodi tam je obcas tak uvidime :0)
7. zář 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kolco Teď když jsem tam byla s dvojčaty,tak tam byla nějaká hodně mladá dr. A ty porodní asistentky me také chtěli přijmout a normálně dělaly 2hodiny příjem a pak přišel Tangishaka (nevím jak se to píše :slight_smile: ) a ten právěb řekl,že tam nemuzu rodit,že dvojcatka jsou stále brany jako nedonoseny a že na to nejsou v uo zařízený.... Kdyby něco bylo museli by třeba jedno mimi převést a já byla v uo a mimi jinde. Nevím,ty asistentky na me koukali s lítostí, nevím možná jen nechtěl jít do rizika.... Třeba ty budeš mít štěstí. Ale me tvrdil,že tam mají toto pravidlo- dvojčata až od 37+0. No a u Elišky me rodila Bederkova a byl tam taky primář,ten rozhodl a prasknutí vody.
7. zář 2014 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky poraďte,Honzik se poslední dobou čím dál víc prohyba do Luku jak kdyby a nebo otáčí dozadu a do boku hlavicku. Je to hrozny,dela to cim dal vic. Delaly to taky Vase deti? Je to ten špatný tonus ne? To bude na cvičení? K dr.máme jít až 25.9.Ale je to cim dal horší....
7. zář 2014 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 U nás to od začátku dělala Magdalenka, 2. dvojče, a neumí kvůli tomu rovně zvednout hlavičku a pást koníčky. Podle neuroložky nic neobvyklého, rehabilitace na to dostala, ale ještě nevím, co a jak, jdeme tam v úterý...
7. zář 2014 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 tak ja nevim ten cernousek me ma ted na starost ale do patka snad vydrzim a to uz budu 37+1 do pardubek se mi nechce ak uvidime
7. zář 2014 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katy008 my to mame,uz sem to tady psala ze si myslim ze ma Mati hypertonii,2.10 jdeme k mudre a reknu si o doporuceni na neurologii, urcite to skonci cvicenim, ja ho nekdy prebaluji snad vecnost,co se tolik krouti a taky to dela u krmeni, ale uz sem si zvykla :slight_smile:
7. zář 2014 v 19:15  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zítra jdeme na očkování. Koupila jsem si pro holky nurofen a lekarnice mi říkala že se to dá dát už ten den před očkováním. Mate s tím někdo zkušenost?

Jinak jsme o víkendu absolvovali s holkama svatbu a byli jsme tam za atrakci :slight_smile: Celkem o ně byl zájem, tak jsem si to i já užila a holky byly v rukou všech možných tet až do jedenácti do večera venku . Pak začala hrát taková velmi hlasita kapela,tak jsem je odvezla na pokoj a hlídala je už jen prez chuvicku. Akorát se vzbudily ve 4 a až do rána houkaly na střídačku. Takže jsem spala asi dvě hodiny.... ale bylo to krásný, řvala jsem jak želva-asi ty hormony se mnou cloumaji :slight_smile:
8. zář 2014 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy vím, Holcnerová. Ale na Obilňáku všechny cvičí to stejné. Co jsem tam s klukama byla, tak se jich u nás vystřídalo hodně a všechny ukazovaly ty stejné cviky... :confounded:
My jezdíme autem..jinak nevím.. :unamused:

My jdeme zítra na krev a za týden na očko. Dostanou první Pediacel. Holky dáváte taky někdo? Kolik budete platit? Jen tak pro zajímavost :wink:
8. zář 2014 ve 21:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi jééé já nemyslela cestu ale jak se dostat k té paní aby nás vzala
9. zář 2014 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy a jooo :grinning: :grinning: Normoš tam dojedete. Klidně bez doporučení. Taky jsme tam jeli jen tak. Dopředu jsme teda volali. Ona kluky vyšetřila a při další návštěvě sme dovezli doporučení od dětské. Klidně se můžete nechat jen vyšetřit a nemusíte tam dál jezdit. Fakt to doporučuju!!
Miminka cvičí út a čt od rána do 17h.
9. zář 2014 v 10:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dneska dostali cvičit vojtovku. Jsem úplně vyšťavená jen z toho ukazování a neumím si představit, že to budeme dělat 3-4x denně... :frowning2: Myslím, že by to pasení koníků dohnali i sami, ale riskovat to nebudu. Jinak jsou v pořádku, tak nevím, proč mají takové zpoždění... Asi mají fyzioterapeuti na dětské moc přísné tabulky. Doktorům se zdáli docela ok, ale fyzioterapeutka řekla, že Jaromírek je na úrovni 8 týdnů a Magdalenka 6 týdnů (jsou jim 4 měsíce)... Doženou to snad rychle, ale asi se to mělo řešit dřív...
9. zář 2014 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, můžete mi poradit co s klukama, když mi blinkají Nutrilon? Je to divné, pač celý měsíc nebyl problém a teď, posledních pár dnů hází šavle téměř po každém krmení. Hlavně Dominik, než dojdeme na konec fláši vyzvrátí téměř vše co vypil. Situace je taková, že já denně odsaju zhruba 240ml, což stačí na jedno krmení pro oba. Zbylých 7 krmení denně dávám Nutrilon 1 HA beze změny, jen množství stále přidávám, nyní kolem 120-140 ml, kluci zatím krásně prospívali, teda teď nevím s tím blinkáním. Další věc je, že jak sílí, tak příšerně hltají. Jinak se pomalu smiřuju s tím, že nekojím a kojit nebudu, ať jím a piju za 4 (Gravimilky, čaje, jogurty, kefíry), tak mlíko prostě není, těch 240ml odsávám 3xdenně dohromady 1hodinu, je mi to strašně líto, nevím, zda to má nějaký smysl, zda stále bojovat, nebo to vzdát úplně.
9. zář 2014 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 zkus vymenit mliko, ja menila z HIPPU na Nutrilon protoze mi ho taky blinkal ale uz sme zpatky na Hippu protoze po Nutrilone mel porad hlad,zatim je to ok, a na to hltani si zvykni :slight_smile: ,taky mame pulku lahve mimo jak hltaji, priserne
9. zář 2014 v 19:57  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 Moje hoky blinkaly od začátku, tak jsem zkusila 4 různá mléka a přišlo mi to všechno stejné. MUDr. Mi poradila Nutriton od Nutrilonu. Je to zahušťovadlo. Docela to pomohlo. Beáta už nebleje, zato Míša se toho snad taky nezbavi...Blíže sice míň, ale třeba ještě dvě hodiny po jídle ublinkava. Tak vždy zavidim jak maji všichni načinčaný mimina a my jsme obalený v bryndaku a plenách.
Dnes holky absolvovaly to očkování, tak zatím je to v klidu bez teplot, tak snad to bude mít klidný průběh. Beat a už ma 5110. A Míša 4780
9. zář 2014 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi DÍÍÍÍÍÍKY MOC
9. zář 2014 ve 20:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 seber jim tu falšku když hltají, a dej až se sklidní, třeba hned, a už budou pít líp ... polykají třeba vzduch a místo brknutí to vyletí všechno. ... má úvaha a taky to dělám, i kvůli bolení bříška
9. zář 2014 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, té vojtovky sem se bála a zatím teda necvičíme a doufám, že ani cvičit nebudem. Od třetího měsíce jezdíme na plavání každý týden a po koupání mají ještě rozcvičku kde kontroluje porodní asistentka jak se jim vyvíjí svaly a zatím o.k., nám právě říkala, že někteří doktoři hned automaticky posílají na vojtovku a není to ani třeba - za týden mají 5.měsíců, koníka pasou pěkně, k přetáčení ještě nedošlo a Zdenda ještě nepřitahuje hlavičku, ale zatím se prý nevychylujeme nijak z normálu a není kam spěchat - vždy nás upozorní na to jak s nimi máme manipulovat a na co máme dávat pozor - Karolínka měla problém s otáčením hlavičky, kdy ji dávala jen na jednu stranu a to ještě nakřivo, byl nám doporučen masér, který se mimo jiné specializuje na metodu uvolňování blokací v mozkomíšním systému pomocí jemných manipulačních technik - že k němu máme zajít ještě před rehabkou, kde by nám určitě nastolili vojtovku - tak jsme k němu zašli a hned po prvním sezení Karča na druhý den úplně bez problému hlavičku narovnala a otáčela na obě strany :slight_smile: prý měla blokaci už od narození a ta se jí postupně zhoršovala.
10. zář 2014 v 01:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb Ty jo tak to je super-jak to plavání a to cvičení,tak hlavně ten masér. Máme tuším to stejný,ale nevím,zda u nás nějaké takové masáže někdo vůbec dělá......
10. zář 2014 ve 02:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek