• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Já se taky divím, že nám nejdřív nedoporučili něco lehčího, třeba by to stačilo... :frowning2: Ale sami jsme si nic nenašli a teď už to musíme vydržet a doufat, že to nebude na dlouho...
10. zář 2014 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008
@margaritavnk
Zkuste mrknout na stránky www.prodetiarodice.cz teď si nejsem jistá,ale třeba tam má i nějaké odkazy a nebo ji zkuste zavolat,může vám někoho doporučit či poradit,za zkoušku nic nedáte :wink: my jsme s ní moc spokojeni!
10. zář 2014 v 10:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky jak ukládáte děti spat? Dáváte je do spacích pytlů nebo je jen přikrýváte?
10. zář 2014 v 17:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy
Ahoj, prosím tě, jak si spokojena s šátkováním? Je to lehký navázat si je? Přijde mi to strašně složitý :slight_smile: zatím sem si objednala didysling-ringsling jen na to přenášení z bytu do kočárkárny, ale nad těma šátkama taky uvažuju na jaro, aby sme nebyli vázáni jen na kočárek :slight_smile: a mohli vyrazit s taťkou tak jako vy :slight_smile:
10. zář 2014 v 17:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb na noc kdyz jsou v postylkach tak jeste do zavinovacky, pres den kdyz nahodou chrapou tak je to v kociku, ve vajicku atd :slight_smile:
10. zář 2014 v 18:09  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb není to složítý vůbec, naučit se ten úvaz, jen doporučuju šátek z druhý ruky, nějaký zanošený, je jemnější a líp se to dotahuje, i když u těch větších už to není tak podstatný jako u miminek. Já chci ještě Mei tai na vyběhnutí třeba z auta
A kluci spí jen přikrytí, Jáchym i zavinutý většinou ...
10. zář 2014 v 19:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb My v noci v zavynovackach zatím, a přes ně peřina,ale až se tam nevejdou zkusím spací pytle...
Holky a me zas zajímá,jak řešite postylky, my zatím oba v jedné v noci,druhou mám v obýváku na den. Uvažuju,že už půjde každý do své,ale pak řeším,co pořídit do obýváku.... Máte ohradku?popř.jakou?
10. zář 2014 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 My měli jednu postýlku v obýváku, jednu v ložnici a jednu v pokojíku, během dne jsme dělali kolotoč :slight_smile:, od 3.měsíců jme z pokojíku přemístili postel do ložnice a přes noc už spávaly každý zvlášť a přes den je máme ještě teď v jedné v obýváku. To pak když nespí tak střídáme postýlku s houpačkou a s kobercem a jak se jim chce spat tak i přes den jdou do ložnice každý do své :slight_smile: ohrádku začnem řešit až se budou plazit a určitě nějakou velkou pro dvojčata, snad se nám do toho obýváku vejde, dyštak budem v ohrádce i s dětma místo gauče :D
10. zář 2014 ve 20:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 v obyvaku se stridaji na sedacce, ve vajicku, v houpacce , ohradku planuji koupit jak hanulikb, az budou lozit, rada bych velkou ale nam se nevejde :frowning2:
jinak v loznici spi kazdy ve sve postylce, a kdyz jedne zacne mrncat tak vzbudi hned druheho a to me hrozne sere
10. zář 2014 ve 20:41  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já myslela spíš takovou ohrádku i s matrací, co se polohuje stejně jak postýlka - takový ten šestihran nebo tak něco, klasickou ohrádku jasně, že až budou lozit... Já právě nevim, jak to řešit....do ložnice je nechci dávat spát, chci aby měli rozdíl mezi spánkem nočním a denním...Navíc, to je z ruky :slight_smile: ... v obýváku je nemám, kde mít...A pořizovat další jen postýlku se mi nechce, stejně by se tam za chvíli nevešli...
10. zář 2014 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše děcka strašně milovaly ty péřový zavinovačky a když už se do nich nevešly tak sme to vyřešili málo naducanou peřinou na kterou je v dupačkách položím a ta je krásně obejme, pak už jen přikryji tenkou dekou - ale začínají se odkopávat a aji si s tou dekou hrát a já se začínám bát, že si ji přehodí i přes hlavu, tož řeším ty pytle jestli koupit či ne, jenže to zas maj buď zip na boku nebo přes tělíčko a ještě různou výhřevnost, tož babo raď :slight_smile:))
Jo a kámoška co má už 1,5 stará dvojčátka mi doporučila parní hrnec od Aventu na příkrmy, že prý je to moc dobrá pomůcka, tak už ho mám doma a jen vyčkávám, kdy zahájím jeho provoz :slight_smile: možná s těma příkrmama začnu už od toho 5.měsíce pozvolna :slight_smile:
10. zář 2014 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 mě v noci krásně spí a když se vzbudí na krmení tak je v posteli nakojím a šup zas zpátky do postýlky a hned zaspí, když je tam dám přes den, jak zjistím, že už jsou utahaný tak taky krásně usnou a moc je neruší televize či výpary a randál když vařím, to mi spinkají 2 hod cca a pak se ozvou na jídlo, tak nakojím a jdou si hrát cca na 2hod :slight_smile: a tak furt dokola :slight_smile: mezitím jdu ještě s kočárkem ven, když se vypravíme - ve vajíčkách (houpačkách), když v nich zaberou je nechci nechávat spát kvůli zádům, se mi tam pokroutí (stačí to cestování autem) a v té jedné postýlce co je v obýváku se moc nevyspí oba, tak je vždy přenáším - všechny pokoje mám tak na pár kroků od sebe, vtom má zase bytovka výhodu :slight_smile: ani chůvičku nepotřebuji :slight_smile:
10. zář 2014 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 My máme šestihran v obýváku:
10. zář 2014 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@margaritavnk
@hanulikb Holky díky za tipy, mě by se ten šestihran asi hodil no. Nejde mi jen o spinkání, ale o to, že musím mít nějaké místo, kam je mohu bezpečně přes den položit. Jedině na zem, jenže bude zima a nám tu u země dost táhne průvan.
10. zář 2014 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk Jaký to je rozměr?
10. zář 2014 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk téda :slight_smile: začínám o tom taky uvažovat :slight_smile: jak tam jsou spokojeníííí :slight_smile:
11. zář 2014 v 00:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb naši jen pod peřinou,ale jak se ochladí,půjdou do pytle,naéc Filip cestuje po celé postýlce a tahat nohy ze šprušlí už mě taky nebaví :slight_smile:
@katy008 my máme cestovní ohrádku 100x100,nedá se polohovat,ale spoň neřeším ty nohy v špušlích i tady :slight_smile: NAvíc když někam jedem ,budou v tom zrovna i spát,nechci kupovat další cestovní postýlku
11. zář 2014 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 no ty si borka :slight_smile: gratuluju azávidím tem normápní porod,ať rostou k radosti a sou hodní :slight_smile:
11. zář 2014 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro naším se taky TAko nelíbí :slight_smile: asi divné klima nebo co a vlastně ani KIK :grinning:
@katy008 holky neřešte to,časem si zvyknete :grinning: S mojím sme byli v kauflu,smo aj s děckama,no mimouši zlatí,kaufl jim nevadí.. ale za to KArolína,já sem mysella že ji tam zadusím jak káče,spustila hysterák jako prase,můj ještě valil k ťamanom pro kočky v bulce a já sem ji chytla po pažu a tahla jak sysla ječící,kopající a v druhé ruce vezla plný vozík s nákupem a dvojkama,no jako ty prodavačky s okrajových obchůdku vylézali a dívali se na ten cirkus a doslova se chlámali,venku stál sekuriťák,on je od nás z dědiny a tak sem jí řekla,že jestli nezavře hubu,tak si ji veme mezi pejsky,omotala se okolo nohy a byl klid.FAkt jako o nervy s ní,ale mě nenasere.Jinak si teda od té doby,co jedna mamina na dvojčatech na fcb psala,že plácla jedno z dvojčat po řiti a za chvíli na ni doletěli policajti,že ji někdo anonymě naprásal,že tu týralasvé dítě,si sakra dávám pozor,kde ji lištím,jako ty lidi fakt neví do koho by se ještě srali.Du á lštit vaše příspěvky,nějak sem to tu zanedbala :slight_smile:
11. zář 2014 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já je jinak teda na gauči mít nemůžu,sice máme široký,ale oni z něj padají :slight_smile: Sou strašné šidla,Filipa věčně Kája drží za prdel a huláká na mě že zase padá,regulérně válí sudy,se z nich zblázním,snaží se sedat v čemkoliv a jak je někdo veme,rovnou na nohy,budou asi pěkné éra,se z nich zblázním.TAkže u nás jedině ohrádka ale to sou pořád v sobě a ječí pač se mlátí rukama a hračkama,nebo se ztekají že jim ten druhý zavazí ve válení,takže budou muset i na zem,asi vytahnu staré dobré pěnové puzzle a hodím na to deky,tam by si zavazet nemuseli,jak se ochladí,musím vymyslet něco k balkonovkám,aby na ně netáhlo.POkud takhle blbnout,počítám že začnou lozit koncem listopadu,max do vánoc a to už je neuhídám.JInak jeden mě spí přes den v monokočáře a Míša usne sama kdekoliv,Filip je bekota,musí se sním hrkat a dudlíkovat aby chrněl,naštěstí ne když dou spát večer,zavřu zhasnu a fertych
11. zář 2014 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy a zkoušíš dávat na bříško,ať se tam poplácá? to je na prdy taky dobré,nebo ho vem na letadlo,pokud sou to prdy,bude mu tak dobře.
@adina007 poslouchej ono to blití může být i alergie na mléko,někdo blije,jakože si blinkne několikrátale ti co hážou šavle...tam bych se pozastavila,mě to udělala starší dcera a nechápala sem proč,no a do měsíce bylo jasno,měla na mléko alergii.A HA mléko nemusí stačit,místo něj vyzkoušej alergy care,pokud kupuješ HA,tak finančně to tuším vyjde nastejno a balení je taky malé,ale toto mají jen v lékárně,je ještě o něco víc hořké než HA,nebo potom antirefluksní,ale to prý zacpává,vyzkoušej to takhle,za jendo balení nic nedáš.Pokud by se ti to potvrdilo,budeš mít mléko zadara :slight_smile:
@margaritavnk strašně to hrotí,oni sou normálně v termínu? Dácej je hodně na to břicho ať posilují svaly sami,mezi cičením,uvidíš sama jestli bude nějaká změna,aspoň byste se toho cvíča dřív zbyvili,ale většinou si na těc děckách něco najdou dalšího,držím palce,ať cvičíte jen chvilku,oni to doženou neboj a pak nebude stíhat chytat lítající děcka :wink:
@katy008 @kolco běžná porodnice prostě dvojk dřív neveme,je to pro ně riziko,ač 36tt by měli v pohodě ustát,může se stát že ne,že budou potřebovat malinko popostrčit a oni na to nejsou vybavení,navíc je pro ně lepší když mamina a děcko sou v jedné nemocnici,takto by vás museli rozdělit a prcky byste viděli až by vás pustili po porodu,což taky dělají neradi,je to zase psychika na rodičku a bla bla ...prostě tak,jednoše se jistí,nikdo si to na triko neveme
@hanulikb to plavání ti docela závidím,my chceme taky začít,akorát je u nás problém,málo lidí moc dětí,jezdila byi tříletá a na dvojky bych byla já a můj,ale kdo s ní,nevím.Je to na hovňouse,takže to dopadne,že asi budeme jezdit lavat sami jen tak v týdnu
11. zář 2014 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jojo přesně tak to bylo s tou porodkou.. Když mi řekli,že by jedno mimi museli převést,radši jsem brala tu sanitku...byl to teda zážitek na celý život ta jízda tou starou mrchou...ale hlavně že to vše dobře dopadlo..
11. zář 2014 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jj dáváme na bříško, teď teda víc jak předtím ... a včera kontrola, měli jsme cvičit aspoň 3x denně, cvičili jsme tak 3x od minule (necelý týden) a kluci byli pochváleni jak se zlepšili :dizzy_face:
11. zář 2014 ve 14:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak parada dnes 37+0 zitra nastup :0)
11. zář 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@katy008 Ohrádka se v obchodech dá dohledat jako "Ohrádka pepíček". Jsou tam spolu hodně spokojení, koukají na sebe, sami nevydrží...Pro mě velmi pohodlné, přesunu si je, kam potřebuju, otočím a pod. Možná až moc pohodlné, nedávala jsem jim moc motivace ke cvičení a teď to musí dohánět... :frowning2:
11. zář 2014 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera byla krize - první den s vojtovkou. Magdalenka na mě koukala vyčítavě a dlouho mi to nechtěla odpustit. Dneska už je to lepší, už se na mě zase i smějí, tak snad si zvykneme. Sama ještě cvičení nezvládám... Jaromírek se zlepšuje zdá se rychle, Magdalenka to ale asi opravdu potřebuje, sama se neopře o ručičky... :frowning2:
Tak jsme si aspoň udělali radost koupáním:
11. zář 2014 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@margaritavnk ty jsou boží :slight_smile: dnes jsem si kruhy taky objednala, tak snad se jim to taky bude líbit.
Já taky furt s Vojtovkou bojuju. My ji máme teda od narození, ale moc mi to nejde a ještě jak u toho ječí... Michálka si taky neumí dát rucicky pod sebe a nožičky furt zatahuje pod zadek.Beatka drziz hlavu dobře, ale když jsme u dr. Na kontrole tak se vzteká a hlavou plácá o podložku.
11. zář 2014 v 16:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro kruhy jsou super, holky budou nadsene, my sme se vcera vyradili, kluci se 2 tydny nemohli koupat kvuli pupikum tak si to vcera uzili, no a dnes znova pupiky prelepili na 2 tydny :frowning2:
11. zář 2014 v 17:31  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 co máte s pupíkama?
11. zář 2014 v 17:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já u těch kruhů furt nevím, mě se to jako líbí, ale na druhou stranu mi to přijde děsně nepřirozený ... :confused:
11. zář 2014 v 17:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek