• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Tak u nás oba nemocní :frowning2: už jsem fakt unavená, donesla to Andulka ze školky, nejprve zvracela ona, pak Stellinka a teď i dvojky, zvracení, průjem, horečky......Mám je furt na rukách, špatně usínají, furt se u nás řve.

Holky už máte kombinezy na zimu? o kolik berete větší? My teď nosíme 62 a něco 68 to by nám mohla 74 stačit že?
A ješště jídelní židličky, po holkách už jsem prodala, měla jsem tu klasickou dřevěnou, jaké máte vy?
22. zář 2014 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka ahoj,u nás podobné,malý má atb,už třetí týden chrptí a mudře to přišlo jako normální hlas,pak si ho poslechla a už to bylo,akže od středy zavřené všecky tři děcka doma,zítr deme na kontrolu a nemyslím si že by byl ok,buď se mu teprve uvolňuje,pač nekašlal ani nesoplil a teď má obojí,Míša se drží zuby nehty a my taky,ale čekám kdo lehne další.Na palici fakt.
Židličky mám baby design,jednu mám po Kajce a druhou mě dá kamoška.NO a kombinézy...Míša má vel 68 a Filda už spíš 74,takže pro ni sem objednala 74/80 a on má o číslo větší,radši ohrneme,pač sem si schovávala kombinézu vel 6-9 a je jí dobrá teď a Fildovi sem setjně neměla tak sem pořídila na párečkovém bazaru na fcb :slight_smile: Ještě musím sehnat bundičky a nějaké teplé kaťata.Fusaky budeme mít berany,letos do nich ještě vlezu i ve sporťáku na další rok budu shánět emitexový,jeden už mám,tak ještě Fildovi.

Holky ti naši smráďové sou pořád nasraní,jak s nima někdo není,tak jen hučí,toto je období na panáka :grinning:
23. zář 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem Nám se zatím holky do ew vejdou. Mají přes 5 kg,ale myslím že tak za dva měsíce půjdou už do sortaku.
23. zář 2014 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, posílám fotku té naší party a ještě jednu koupací aneb Majda v kýblu :wink: . Jinak též pořváváme, hodně slintáme, nudlíme a furt jsme posraný no máme veselo :grinning: .
23. zář 2014 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@zunem Ahoj, Pediacel je určitě šetrnější vakcína. Kór pro malá, nedonošená miminka. neobsahuje žloutenku B,ale ta se přenáší pohl.stykem, píchnutí o jehlu..to mi příjde úplně zbytečné..zatěžovat tím malé miminko. Doočkovat se dá vždy. Ale co je důležitý,že obsahuje míň hliníku a dalších přídavných hnusů než hexa. Platí se,ale když je to lepší, tak jsme ani neváhali. Už je to týden a neměli ani lehce zvýšenou teplozu,ani nijak neplakali..Jsem ráda,že jsem se tak rozhodla. Navíc,když se začne s očkem po půl roce,tak je možný schéma 2+1. Takže o jednu dávku míň. Kyselková chce ještě pro Tomíka Prevenar,ale to teda ne. Ještě se zeptám u Rybníčka (jdu s ním zítra),ale budu dělat vše proto,aby ne.
23. zář 2014 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi U nás chcou taky Prevenar pro oba ... a já nevím ... A mezi Hexou a Pediacelem furt váhám, dopr. to je situace
23. zář 2014 ve 14:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy u Pediacelu vážně neváhej :wink: A určo s očkem počkej co nejdýl. Já bych je nechala očkovat ještě později, ale Janička nemohla do školky..od dubna doma..navíc předškolačka..jinak bych ještě počkala. Mám rozumnou mudr.
23. zář 2014 v 17:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi My máme jít 3.10. na Prevenar :zipper_mouth:
23. zář 2014 ve 20:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem...tak u nás máme první zub...sice jenom špička, ale je tam. Jen nechápu, že to není spodní zoubek, ale vrchní stolička. :confused:
23. zář 2014 ve 21:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Tý jo,tak to je zajímavý,taky bych stolicku jako první nečekala.. Ale jinak gratulace k prvnímu zoubku!
Jinak my jdem ve čtvrtek na třímesicni kontrolu a jsem zvědavá to,jak to budeme mít my dd očkováním... Minulé ale sestra říkala,že asi nejdříve ve 4.měsicich. Také máme první virózu...Honzík to chytl od Elišky asi,má trochu kašel a rýmu.. :frowning2:
24. zář 2014 v 01:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi kolik kluci vážili při očkování?

Holky je tam nějaká hranice?
24. zář 2014 v 09:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy ahoj, ta váha asi nebude směrodatná...
tady jsou stránky, co se prevenaru týče.
http://www.babyonline.cz/ockovani-deti/jaka-jsou-dalsi-doporucena-ockovani-pro-deti/ockovani-proti-pneumokokum
24. zář 2014 v 09:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana já pod 5kg očkovat nechci totiž
24. zář 2014 v 09:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy čím déle necháš očkovat, tím líp.
24. zář 2014 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy já se tím taky trápím...první hexu už máme. A 1.10. jdeme na prevenar. Bude nám 5 měsíců a máme pomalu 7 kg.
24. zář 2014 v 09:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana my máme mít prvně Prevenar a místo Hexy dám ten Pediacel. Toník má přes 5kg, ale Jáša tak 3,5kg
24. zář 2014 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Mně říkala mudra nad 5kg. Moji kluci měli: 7,7 a 6,4kg.

Dneska jsem byla s Tomíkem u Doc. Rybníčka na alergu. Nabídnul mi očkování Synagis. Musí se to nejdřív v Olomouci schválit. Je to pasivní imunizace a očko by mělo bránit proti RS viru. Milej pan doktor mi řekl,že by mi na to Tomík mohl ještě úplně v pohodě umřít :frowning2: To mě teda potěšil. Zažádali jsme o očko i pro Mirečka. Jsem zvědavá a snad schválí. Každopádně mě teda pěkně vystrašil :frowning2: :confounded: :unamused: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Přitom říká,že je dobrej. Inhalovat jen při nemoci a 14dní po.
24. zář 2014 v 15:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi děkuju
A přeju ať je vše v nejlepším pořádku
24. zář 2014 v 16:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kluci
24. zář 2014 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@bejbyy tak nasi ani nahodou tak blizko sebe :slight_smile:
a sme taky v klubu nemocnych, vcera vecer na pohotovost a mame zanet ucha :frowning2:
24. zář 2014 ve 20:08  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Já už mám holky oočkované asi tři týdny. Já to teda moc neřešila jaké jsou možnosti a věřila jsem dr. Co mi doporučila. Holky měly jedna 511g a druhá 480g a zvládly to v pohodě. Dostaly nějakou tu povinnou vakcinuz plus nějakou nepovinnou co hradí stát. Pak jsem měla ještě na výběr z nějaké co se doplácí, ale jak se jmenujou netuším.
Dnes jsem byla na testu na cukrovku, tak jsem zase musela vypít ten sladké blivajs a zítra budou výsledky, tak mi drzte palce ať už nemusím držet dietu.
24. zář 2014 ve 20:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy
@sacvi
@lanitana no naše prcky nikdo píchat nebude,hlavně po tom včerejším průseru,má to tolik vedlejších účinků až hnus,nikdy sem proti očku nebyla,dokud známé kluk po očku nezkončil jako hadrová panenka,z ničeho nic,do rána konec,dcera je od té doby silným alergikem a nevvím co všechny,spouští autismus a další srance,navíc proti černému kašli není tak účiná jak se říká,90% těch co loni chytili černý kašel byli očkovanímezi nima byla i moje ségra,sestřenka její kluk a další děcka ze školy včetně některých učitelů,to samé zarděnky,proti kterým vakcína učinkuje pouze cca 15 let,takže v období kdy má fungovat,nefunguje....atd atd.. eď se bude ale vykládat to co vždycky,že zato očko nemůže,že je to zase jen náhlé úmrtí kojence..jako vždy,není to první případ co se takhle ututlal a taky natajno ztažené šarže.Dnes měla být očkovaná Míša,mudře sem řekla že zatím počkáme,takže příště jí mám podepsat papír,že očkování odkládáme.Co se prevenaru týká,je to tak pěkná sračkam,pokud možno,nedávat nic navíc.Žádná dr vás nemůže donutit to do děcek napichat.JO sacvi,stůj si za tím,naavíc ten pediacel je šetrnější,akorát tam straší že vám děcka nevemou do školky,tam se musí ta žloutenka doočkovat,ale není kam spěchat.Já vyčkám co bude z toho průsere,ale čítám že zase nic,že to bude další náhlé úmrtí (už několikáté)sou to hajzlíci,je v om fůra prachů.Radši ať vymyslí vakcinu která pomůže a nebude ubližovat
24. zář 2014 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy ty jo,naši už sebe tak být nemžou,umlátili by se :slight_smile:
24. zář 2014 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co chodíte k Mudr. Kyselkové na Obilní trh jaký na ni máte názor?? Jinak jsem byla včera označena jako za nezodpovědnou matku, protože nemáme očkování.
25. zář 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem pokud ti to řekla Kyselková tak to vůbec neřeš!!! Naopak. Fakt čím později tím líp.
A co jinak vám řekla? Máte hypotonii a normoflexii jak my? :grinning:
25. zář 2014 v 11:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi
No, napřed to očkování.
Pak mi řekla, že Matěj 6,6kg/62cm je překrmený.. vyšel jí v grafu těsně nad grafovou čáru čili je tlusté dítě. Mě teda nepříjde, když vidím kolikrát ty děti okolo, tak naši jsou stále špunti. Ondra ublinkává, takže další pojeb, že mu nezahušťuju mlíko a pak se divím, že váží méně než Matěj. Snažila jsem se jí vysvětlova, že jsem jednou koupila nutrilon ar jednou hamé ar a špatný, po druhým nam blul jak amina. Samo špatně, není možné, no nedalo mi to, koupila jsem jen tu zahušťující složku. Po první dávce vyhodil vše včetně snídaně, zbledl jak stěna, byl úplně apatický a malátný ani vodu jsem do něj nedostala. Ve 2 v noci jsem ho konečně nakrmila a pro změnu jsme dostali průjem, takže jsem prala další várku bylo to všude.
Jinak vše špatný, jsou slabý a ochablý.. jojo, hypotonie i normoflexie.
A ještě jsem dostala nadaný, že nemám dávat Kanavit - jak to mám věděr, když mi to nikdo jako neřekl.
Dostala jsem instrukce, za měsíc začít s příkrmy.. zelenina, zelenina + maso, pak ovoce a od 6.měs. mléko, což mi příjde asi brzo.
25. zář 2014 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem my zas dostali sprda jakto že nedávám Kanavit ... je to blbka. Kolik klukům je korigo i normoš?
25. zář 2014 ve 13:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy 4,5 měs, korigovaně 3 měs. Hold, vždy něco
25. zář 2014 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem chudák Toňa teda, má necelý 3 měsíce, korigo 2 a přes 5kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: A Jáchym 3,5kg, to budou oba špatně. Jdeme ale až v listopadu
25. zář 2014 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:) budete mít dietu ... tím všechny bavím, že mám tlustý dítě .)))
25. zář 2014 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek