• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@petule0712 taky tandem nezvládám....jen vyjímečně.....tak si říkám že si aspoň každého užiji zvlášť :grinning: ...problém je když se vzbudí najednou :grinning: doufám že až povyrostou a udrží si prso v puse bez podpěry tak nám tandem půjde....jinak klukům jsou tři měsíce a plně kojíme...díkybohu za to
7. říj 2014 v 09:12  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dvojstesti klaním se před kojícíma dvojmatkama
7. říj 2014 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 ahoj, máš postřeh...né jenom barvu, ale dlouhé šli na krátko... :grinning: změna je život.
7. říj 2014 v 10:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana jo pravda,to jsem si myslela,že byly i dlouhé,ale jistá jsem si nebyla.... :slight_smile: Ale tak to je mega změna! Co te k tomu vedlo?A co děti-nekoukaly,co je to za jinou mamku?!
7. říj 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dvojstesti Já teda nevim,ale teď ve třech měs. Jsem tandem zkoušela a bylo to ještě horší nez když byli menší.... No aspoň teda fotbal. Poloha, vůbec se mi tam nějak nevešli... Možná jiná poloha,ale to neumím...
7. říj 2014 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 vlastně to bylo kvůli dětem...nebyl čas ty vlasy nějak dělat, vždy to nakonec vyřešila čepice, když jsme šli ven...ted je to praktické, za pět minut hotovo a furt to vypadá stejně :wink: Chvilinku na mně koukali a ted jsem jim k smíchu když ráno vstaneme a já mám hnízdo na hlavě. :grinning: Musím ale říct, že mně se ulevilo a cítím se líp.

Jinak taky zůstávám doma tři roky a jsem kancelářská ....

Taky obdivuji všechny kojící maminky a smekám... :wink:
7. říj 2014 v 11:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lanitana Taky jsem si říkala že se ostriham, ale nakonec zjišťuji že nejrychlejší jsou dlouhé vlasy do culiku, takže zatím z zůstávám u dlouhých i když mi teda Šíleně padají. Snad už to z konci.
Dnes jsme byly na druhém očkování a čtyřměsíční prohlídce. Bea má 6kg a Míša 5,3kg. Taky jsem dnes zkusila poprvé dát holkam příkrm. Uvařila jsem jim bramboru. No jestli jsem do teď byla zoufalá z ublinkavani a neustálém prevlikani, tak teď to bude teprve masakr. Prskaly to všude a tlemily se tomu.. akorát jsem zjistila že je nezvladnu krmit lžičkou najednou. S flaskama to jde, ale s tím prikrmem mi to teda nejde. Krmite je taky najednou,nebo postupně?
7. říj 2014 ve 14:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, čtu diskuzi, k tématu co rodičovská/mateřská - podobně jak většina z vás, do tří let dětí, snad mi je potom vezmou do školky a já půjdu na chvilku na pracák, pač jsem byla záskok za mateřskou a tudíž mi nikdo žádné místo nedrží. Jsem kancelářská kr....myš. Ještě si říkám, že je dobré, že se narodili v srpnu, ve třech letech - na září bych si je akorát do školky "odložila".

Lanitana - docela příjemná změna, já se chystám změnit barvu, vlasy polodlouhé, jen uschnout a do culíku, na nic není čas, ale jsem po porodu dost "opelichaná", vypadala mi snad půlka vlasů :(

Kojení - obdivuju a závidim plně kojícím matkám dvojčat, my jsme z 90% na Nutrilonu a mléko odsávám, neodsaju více jak 240ml denně, mrzí mě, že mám kontakt jen s odsávačkou, už jsem to chtěla vzdát úplně, ale bylo mi doktory řečeno, že by to byla věčná škoda, chci to vydržet alespoň do toho 6tého měsíce.
7. říj 2014 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Ahoj, tak my jsme měli dneska druhý den mrkev a večer rýžovou kaši. Holka tá jí radši lžičkou než z láhve a kluk zase odmítá a chce jenom mléko. A neboj, taky je to úplně všude...dnes jsme byly u fyzioterapeutky a malému zůstalo někde kousek mrkve a hezky jsi to vetřel do vlasů a tím, že se to hnedka neodstranilo, tak má obarvený vlasy na zrzka :grinning: Zatím je mám v lehátkách, obalené plínkou, a krmím na jednou, ale ještě nemám ten správný grif...tak snad to bude lepší a lepší...kdo máte nějaké tipy, tak sem s nimi!!! Jo na lehátka jsem si udělala z ubrusoviny návleky, at to furt nemusím prát.
7. říj 2014 ve 20:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adina007 to vypadávání vlasů je normální...taky mi zbyla půlka..všichni říkají, že se to časem dá do pořádku. :wink:
7. říj 2014 ve 20:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule0712 ahoj kojím oba a zatím plně a dělám to takto: Mám sedačku stále rozloženou, za záda si dám velký polštář,kolem sebe kojící polštář, děti si připravím vedle sebe na sedačku, nandám jedno, pak druhý hlavičkama k sobě nožičkama dozadu, každý na své straně. Ještě mám pod kojícím polštářem nastranách podloženo malými polštářky. Čím jsou věčí, tím to začíná být horší:frowning2:, dost se melou, odtahují, občas toho mám dost a kojím je zvlášť. Kdybych si na těch kojících fotkách nepřipadala jak dojná kr.., dala bych je sem :slight_smile: .Hodně zdaru a pevné nervy!
7. říj 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adusak Holky dekuji za info s tandemem. Me se prave oba kluci budi porad spolecne, proto se snazim o tandem. A taky v ramci uspory casu :sunglasses: kluci jsou nedonoseni a z rizikovky nas nuti kojit porad co 3 hodky a jeste si musim vest zaznamy kolik mi ktery vytahl z prsu. :fearful:
8. říj 2014 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, narazila jsem na vaší diskuzi. Čekám 2 kluky jsme 31t. Cele tehu lezim.ted ke konci i v nemocnici kvůli čípku,min,týden 18 a za 3dny 21mm tak me zase pustili ležet domů. Musíme vydržet do 34t min, protože jeden bobek je o 14dni mladší. Jsem přírodní úkaz superfetace. Jinak bříško už mi dává zabrat,i když NAA dvě ho mám malý. Nemůžu chodit jak me spodek pně a Pícha. V 24t jsem mela kapavky gynapril? Na zastaveni stahu a zabralo to,tuk tuk. Tak se desim rrochu, abychom to zvládli ještě měsíc.
8. říj 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 Taky chci na 3 roky. Akorát teda plus 3 měsíce, chtěla bych nastoupit od října. Pracuju ve stavebnictví jako rozpočtář a přípravář staveb. Doufám, že mi povolí zkrácený úvazek či aspoň klouzavou pracovní dobu. Babička a děda naštěstí je, ale jsou trošku starší tak kdo ví co bude za 3 roky, ale zase mají hned vedle bytovky školku :slight_smile: U mě je problém, jedna cesta do práce je 40 km - 30-40 minut času bez kolon.
8. říj 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, rodičák si dám také na 3 roky, teď navíc si můžete každý 3 měsíce do 24 měsíců dítěte měnit délku rodičáku. Takže kdyby byla změna, tak se to dá ještě řešit.

Jinak u nás celkem klid a pohoda. Kluci jsou hodní, pěkně rostou a přibývají. Už se začínají i nahlas smát, žvatlají a objevili televizi...to by člověk nevěřil, jak je to může zaujmout.
8. říj 2014 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Taky to občas tak máme, zabralo až když jsem je dali do houpatek a manžel houpe a houpe :slight_smile:
@ebro Nás to čeká příští týden začít s příkrmy, tak jsem zvědavá co na to vendelíni, taky to tak vidím, že bordel všude. Chci je krmit v těch houpátkách a budu sedět mezi nima.
@adina007 Vydrž :slight_smile: pokud máš ,,aspoň,, těch 240 ml tak je to furt něco co jim můžeš dát.Už odsávám teď 5 měs., říkám si, ještě měsíc a bude klid :slight_smile: Ale vím, jak jsem si říkala ve 2. měsíci, že to nedám, že na to kašlu atd. :slight_smile:
8. říj 2014 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov hlavne reklamy :slight_smile:
8. říj 2014 ve 12:48  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 jj přesně hlavně reklamy. Musím je pořád otáčet, aby na tu telku nekoukali...vždy vyvalí oči a koukají a nic jiného je nezajímá.
8. říj 2014 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr vítej:slight_smile: a drž se! Ten finiš dvojčecího těhu je opravdu záživnej a to já neměla žádné komplikace.
8. říj 2014 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak děkuji moc.

A prosím radu :slight_smile: jakou odsavacku? Mám možnost od paní starší medela freestyle na obě prsa. Není již v záruce,ale asi do ni půjdu. Prvně jsem nechtěla kupovat předem,ale ted asi ano.chci pro kojení udělat max takže bych ji stejně hned po narozeni kupovala.

Vy už tu mate všechny miminka na světě? My dnes dopadli dobře na kontrole průtoku.tak ted už jen ten čípek aby vydržel.holky,vůbec jsem nemohla jít,jak me při kroku bolela kost a spodek,je to normální ze?:slight_smile: bych neusla ani 20m,bolí a navíc to nemůžu udychat
8. říj 2014 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr ahoj a vítej, no jak píše adusak, ten konec stojí za to, dodnes vzpomínám, ale hledejme v tom pozitivní především to, že máme dvě jedním vrzem a dvojčátka jsou super!

Odsávačku pořiď, já si teprve teď objednala elektronickou, s manuální trpim, ale nekupovala jsem jí dřív, protože mi všichni vzhledem k poporodním komplikacím předpovídali, že mlíko nebude vůbec žádný, nebo jenom na chvilinku. Pročetla jsem všechny recenze a Medela je asi opravdu nejlepší.
8. říj 2014 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adusak takhle to taky zkouším(to kojení)...ale pohodlný to moc není....no uvidíme
8. říj 2014 ve 20:57  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule0712 ty jo tak to je mazec...my jsme zapisovali kolik vypijí jen v porodnici a posledních pár dní nám to zakázali, že doma taky vážit nebudem...byly to prvně nervi ale teď pohoda....doma jsem se snažila taky co tři hodiny,ale teď kojíme už jak si řeknou....vydrží 3h jen málokdy...spíš kojíme po 1,5 až 2h
kluci jsou taky nedonošený...jsou 33+6 a vy????
8. říj 2014 ve 21:01  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr tý jo tak to těhu ti fakt nezavidím....těhotenství s dvojčátky je mazec....ale vydrž ...musíš...to se to mele viď...já se celý těhotenství modlila ať už jsou venku a když se teda v 33+6 rozhodli a já je viděla v inkubátoru atd. tak jsem litovala že mě kdy napadlo ať už jsou venku...věř v sílu myšlenky a drž je tam...za to aby jste si to pak užili(myslím po porodu) to stojí. držím moc palce.....
8. říj 2014 ve 21:05  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jinak já jsem pracovala v optice a doma budu určitě tři roky a budu dělat co to půjde abychom po mateřský zvládli ještě rok, aby kluci šli do školky až čtyřletý...syn šel ve třech a do teď máme ze školky trauma-oba...a to už je teď ve druhé třídě ve škole :grinning: )škola už je super
8. říj 2014 ve 21:10  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dvojstesti my jsme 34+1 a zapisuji od zacatku... Uz me to vazne nebavi. Hlavne se nemuzu vzdalit od domova, jinak mi chybi udaj kolik jsme vypili. Proto bych chtela plne prejit na tandem v ramci uspory casu. Kojim pres den co 3 hodky, kluci se mi sami budi. V noci jak kdy:flushed: jeden je ale vetsi dravec, druhy se s tim vcelku louda. Takze kdyz kojim solo, tak mi to trva pres hodinu:cold_sweat:
8. říj 2014 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr ahoj, vitej mezi známá :slight_smile:
Odsavacku určitě doporučuji medelu. Nejlépe swing a lepší. Ta mini za moc nestojí.
9. říj 2014 v 10:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky je tu nekdo kdo daval nepovinne ockovani, konkretne pneumokoky? ja sem podepsala ze nedam a zacinam o tom pochybovat, virove infekce jsou na kazdom kroku, nevim co delat :frowning2:
9. říj 2014 ve 13:51  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Já je nechala očkovat nepovinnou vakcínou simflorix.
9. říj 2014 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro a davali to soucasne s hexou?to bych nerada a reakce?
9. říj 2014 ve 14:08  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek