• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Dobrý den holky,
můžu se k Vám přidat? Mám 3 letého synka a teď čekáme dvojčata :slight_smile: holčičky. Jsem ve 31tt. Vidím, že probíráte kočárky :slight_smile:)). My jsme nakonec objednali tfk. Doporučil nám ho známý, co má prodejnu s kočárky. Říkal, že tfk a ew jsou kvalitou stejné, ale tfk má výhodu polohování noh + brzdu. Původně jsem chtěla bazarový kvůli financím, ale bohužel kočárků tfk nová verze je málo a kočárky jsou dost drahé, tak po nějakých slevách jsme se rozhodli pro nový :slight_smile:.
24. lis 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pehu ahoj a vítej :slight_smile: 31.tyden, to je krásný :slight_smile: jak to zvladás? A kde budes rodit?
24. lis 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Děkuji za přivítání.
Vzhledem k tomu, že se maloch narodil v 25tt, tak už je ten 31tt veselejší :slight_smile:. Jinak nechci strašit, ale problémy mám. Od začátku července ležím :frowning2:. Teď se mi začal zkracovat čípek, takže jsem před 14 dny ležela v nemocnici a ve středu jdu zase na utz, takže uvidím, kde budu ležet, zda doma či v nemocnici :frowning2:. Jinak rodit budu v Olomouci, a to na 95% císařem. Chodím tam i do rizikové poradny.
24. lis 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, můžu se se přidat do této skupiny? Já jsem zatím na začátku. V pátek mi doktor s velkým smíchem řekl, že čekám dvojvaječná dvojčátka. Doktor se sestřičkou se hodně smáli a já jsem brečela a nevěřícně kroutila hlavou. Teď už je to ok, už tomu i věřím, ale v pátek to byl ohromný šok.
Jinak u nás je to taky jako ve Slunce, seno... Už to ví celá vesnice a jiný téma tu teď nefrčí...
24. lis 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pehu tak to me mrzí moc držím palecky my jsme zatím v poradku tak snad budeme co nejdéle.....
24. lis 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmonika87 ahoj gratulujuuuu dvojčátka jsou super, vítej :slight_smile:
24. lis 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick @ cekatelkadvojcatek právě TFK je hodně podobnu jako Easy walker,akorát ma tu ruční brzdu,jinak g nich rozdil nevidim.Ty korby nevim,videla sem ho az jako spartak,my sme sice v přízemí v malem domku,ale musim parkovat v garáži,mame malou chodbu a na miru vchodovky,takže zastavim u dveří a beru jen korby,poevozek bude taky zvlášť,takže doufám ze manipulace bude lehká
24. lis 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek většina kocaru se dela do 80 cm,takze projede.Ja tandem určitě nechci,musi se nadzvednout ze predu přes blby patnik,ne všude sou udělané najezdy,hlavně me tam děsí ty korby,jak sou pomalu v sobě zapasovane,nejak si neumim predstavit ze ty deti ani neuvidi ven,navic bych musela sundat pokaždé kdyz budu vytahovat mimca treba u dr,vrchni korbu,abych se dostala k oběma.Pro nás to určitě kočár není,ale vybrat ten správný,je fuska
24. lis 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmonika87 jo ten šok věřím ze byl,ja to rozdychavala 14 dnu.Jo drbny sou drbny,těm nic neuteče :grinning:
@pehu jejda 31 tt,tak to jeste vydrzet aspon ze dva tydny a pak uz muzou ven.Ten Olomouf je dobře vybqveny i pro predcasnatka? Ja vaham kde rodit,nejradsi bych byla,kdyby se prckove narodili v normalnim terminu a mohla rodit v okresni nemocni,jinak miminum daji zakladni péči a prevazeji je do Brna, bohužel maminy muzou za nima až sou propuštěné z porodnice,coz si nedokážu predstavit,byt v jine nemocnici nez mimina,tak to musim hodně promyslet.Mame z ruky i Olomouc i Brno,tak jen vybrat tu lepsi variantu
24. lis 2013 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 I když jsem takhle na začátku, tak už jsem pokukovala po kočárkách. Rozhodně nechci kočárky, tandemové. Nelíbí se mi i když jsou asi praktičtější. Mě se líbí Patron - Fenix F4 Duplex. V reálu jsem ho ještě neviděla, ale na internetu je pěkný.
24. lis 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 na ten se mrknu,mě hrozně štve,ze vetsinou nemaji na prodejně dvojceci kocary,buď jeden a ten maji snad všude,takze prohlidnout si vic značek j problem.Holky vy fo budete rodit az po dubnu,tak v Brně bude veletrh s kocarama,přesně nevim kolikateho,tuším 13cteho.Mam obavu ze to nestiham,ne ze bych mela srrach z porodu,ale ze se už nepohnu
24. lis 2013 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 aha,tak to uz vim ktery je,ja chci aby meli kazdy vlastni střechu,kdyz bude jedno spát,druhé se může divat ven a nemusim treba clonit,urcite budu vybirat kočár aby melo kkaždé ditko svuj prostor,ze skusenosti s dvěma deckama vim co umi delat za debiloviny v kocaru,takže pokud je to možné,at maji každé svuj prostor a neomezi to vedle
24. lis 2013 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Na neonatologii v Olomouci nedám dopustit. Vypiplali nám tam malého :slight_smile:. Bohužel maminky jsou tam taky až před propuštěním. Nemají tam prostory. My máme Ol 25 km, takže jsme jezdili za malým denně. Ze začátku jsme tam denně volali, jak je na to malý. Personál je tam hodně vstřícný :slight_smile:.
24. lis 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu mame blíž Brno,tak musime zjistit ktera nemocnixe je nejlepší,akorat to máme 50 km,takže jesdit denněnevim,bude to složité,takze budu doufam v porod v terminu,ikdyz teď mam pupek jako balon,tak aby tam vydrželi a ja je vubec unesla :slight_smile:
24. lis 2013 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81
@mmonika87
No ja jdu do iCandy Peach pro dvojcata - budu hodne chodit s jedním v nositku a s kočárem na mono - korby nekupuju - sportovní sedačky jdou do lehu a na jaře uz v nich můzou byt ve vložné tašce nebo fusaku :slight_smile: my budem hodne jezdit autem takze upřednostňuju tuhle variantu s nacvaknutím autosedaček na nákupy... I kdyz cena je ... No moc... :-/
24. lis 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 tak gratulace!!! Já jsem sem přišla asi taky v 9. týdnu. Když mi to doktor, řekl, tak jsem na ultrazvuku dostala záchvat smíchu já, až se mu třásl obraz :slight_smile:.
24. lis 2013 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek mě prijdou všechny předražené,uz sem přemýšlela i nad baby joger citi mini duo,ale pak sem slezla z hrušky dolů,ta cena taky děs.Pokud víš,ze nevyužiješ vedle sebe kočár,tak určitě,u nas bych se fakt s tandememzblaznila,budu kočár vyusivat denne naa plno,takze hlavně pohodli a děti každý svůj chlivecek:slight_smile:
24. lis 2013 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Děkuji a Tobě taky samozřejmě gratuluji! No já jsem nejdřív brečela, kroutila hlavou a pak když jsme se s doktorem bavili co a jak, tak jsem se taky pořád smála.
Přítel si před 2 lety dělal srandu, až budeme mít mimčo, tak že to budou dvojčátka. Já vehementně tvrdila, že je to blbost, že v rodině nikde nejsou, tak by to byla velikánská náhoda. No a nakonec jsme teď zjistili, že je v rodině máme a hnedka z obou stran. Táta měl dvojčata tety a přítelův táta má sestřenice dvojčata.
Vy máte v rodině dvojčata?
24. lis 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Někde ve vzdáleném příbuzenstvu je máme, ptala jsem se doktora, jestli jsem to mohla podědit přes 3 kolena a on na to, že dvojvaječná ano, ale já že čekám jednovaječná, což se nedědí vůbec. Takže budeme mít holčičí nebo klučičí duo.
24. lis 2013 v 19:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Když jsem věděla asi 2 týdny, že jsem v tom, říkala jsem manželovi z legrace, jako že co kdyby to byla dvojčata... Klepal si na čelo, jestli jsem se nezbláznila :slight_smile:. Pak jsem vůbec nevěděla, jak mu to říct (radši jsem ho na to posadila).
24. lis 2013 v 19:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanick
@mmonika87
Tak to my z ivf to tak nějak i čekáme ale i tak to byl šok :slight_smile: ted uz bych neměnila :slight_smile:
24. lis 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady to žije. Až malá usne musím dočíst :slight_smile:
24. lis 2013 v 19:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi ja uz sem malou uložila,s řevem,snad uz spí.U nas sou hody,takze plno lidi od včera u nas,tak blbnulaa oe rana nespala.Musim ji naučit spat celou noc,sem z ni unavená a nechci stavat k miminum a jeste behat do pokojika k ni,to me asi porazilo,ale jak ji to naučit.Musime koupit postylku a patrovou postel pro ty dva starší,děs,co resit prvni a kam cpát peníze.Kéž by vratili porodne.
24. lis 2013 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick No přítel si taky dělal srandu. A když jsem mu to v pátek volala a říkala, že čekáme dvojčátka, tak v telefonu bylo asi 20 vteřin ticho a pak řekl: Ty si děláš srandu. Taky tomu nevěřil. Pak mi za hodinu volal zpátky a už mluvil o tom, že to říkal, že to prostě tak muselo být. Ale v první chvíli teda fakt mlčel jak zařezaný :slight_smile:
25. lis 2013 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 U nás to bylo podobné :slight_smile: Taky půl minuty ticha, pak omluva, že zavolá později, že neví co říct :slight_smile:
25. lis 2013 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmonika87
@zunem
Jako asi to bude docela hukot ale později si dvojcatka hrajou spolu, pozorují se, smějou se na sebe a nejsou tak závislé na mamince :slight_smile: na to se těším, že to bude fakt legrace ... :grinning:
25. lis 2013 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek To si říkám taky. Jedna paní o nás z vesnice má dvojčátka. Říkala, že ten první rok je fakt náročný, ale pak je to pohoda. Protože si dětičky ve všem pomáhají, hrají si spolu, tak už je to pak paráda.
Každopádně jsem na to zvědavá. Naštěstí na to nebudeme s přítelem sami. Bydlíme ve vesnici společně s mými rodiči a babičkou. Takže když bude potřeba, tak pomohou...
25. lis 2013 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá neschopenku? Mě jí doktor hned dal. Prý to u dvojčátek dávají automaticky. Já mám ještě navíc vysoký tlak. Mám vycházky 6 hodin denně. Dneska ale přítel volal na sociálku a prý není problém, abych si u doktora vyžádala vycházky od 7 do 19 hodin a pak třeba i neomezený. Doktor prý dá požadavek na sociálku a tam to někdo musí po dohodě s lékařem schválit.
25. lis 2013 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmonika87 ahoj ja mám neschopenku taky ale bohužel ty vycházky platí jen 6 hodin denne a nikdo s tím hýbat nemůže - to šlo dřív, ale ted uz je to pro všechny stejně.... Je to nespravedlivě vůči tehotným, ale bohužel je to tak.....
25. lis 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Jo, já jsem spokojená. Chtěla jsem je a mám je. Mamka je taky z dvojčat a babička je tam taky měla, takže byl nějaký předpoklad, že to skáče přes koleno na nejstarší. Hukot to bude, ale jak říkáš, když přežijeme těch prvních pár měsíců tak pak už to bude lepší :D
25. lis 2013 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek