• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@erin5 nene já očkuju, mají Prevenar a pak budou mít Pediacel ... jen mi dr tvrdila že než pudou do školy musí mít doočkovanou hepatitidu ... :zipper_mouth:
14. říj 2014 ve 21:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to vím, že horní hranice není. MMR taky před školkou..esi vůbec. Já budu doma 4roky. Doufám, že už třeba nebude povinné. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A soukromé školky berou i neočko..jen ty prachy.. :sweat_smile:
14. říj 2014 ve 22:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co se ockovani tyka, tak my odkladame, co to jde. Jinak jim dam vše jak hexu, tak prevenar - sestrence malem chlapeček umřel na pneumokoky. Zloutenku taky necham, protože dneska ji v Praze chytnete raz dva. Sama jsem di ji nechala naockovat. Vim, ze ockovani ma spoustu vedlejších účinku, ale bez něj bych se o ne bala. Radši lepší clanky o ockovani necist. Někdy je lepší nevědět.
15. říj 2014 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo. Každej to vidí jinak a podle toho se taky rozhoduje. Mně třeba jedna mudra řekla,že prevenar určo ne, že je to hrozný svinstvo. Fakt se tím zabývá, tak jí věřím. Navíc existuje tolik pneumokoků a očko je jen proti několika druhům. Stejně tak žloutenku co je v hexe..tu člověk chytne pohl.stykem, přenos krví.. to přece malému miminku nehrozí (to si myslím já). A doočkovat se dá vždy.

Já si raději něco zjistí a pokusím se najít lepší cestu..než nic nevědět a jen doufat, že zrovna moje děti budou bez NÚ a případných dalších potíží do budoucna.

Holky, hlavně já to nemyslím nějak špatně. Každý jedná podle svého a dělá pro své děti to co si myslí, že je nejlepší. :wink:
15. říj 2014 v 15:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak konečně jsem přišla na to jak přidat fotky :slight_smile:. Tak tady něco od nás.
15. říj 2014 v 17:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@ebro taky jedete na prdící poloze ? :grinning: Ta je supr a děcka sou nejklidnější
15. říj 2014 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy no á doufám že se stane něco zázračného a očkování nebude poviné nebo aspoň nebudou tlačit tak na maminy a hlavně jim říkat celou pravdu,ne si jenom mastit kapsičky a nechat to stádo tupě dělat co chtějí oni.JIank dlší dítě je v komatu po očkování,zaočkovali i toho koho neměli,jim je to jedno,je nás dost,ale že poserou jedním vpichem celý život děcku a rodině,to už je vedlejší,hlavně prachy.Jinak nebudu psat co vidí jedna maminka s dvojkama v nemocnici,bude tam s nima ještě hodně dlouho a to co se jí mění na pokoji za případy.....
15. říj 2014 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 jo občas jo. Tohle je fotka asi v 5 ti týdnech, teď už se takle drží podstatně hůř.
15. říj 2014 ve 20:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Ste krásnííí a tobě to moc sluší :dizzy_face:
15. říj 2014 ve 21:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Děkujeme :slight_smile:. Tady ještě jedna Beatka.
16. říj 2014 ve 12:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak dnes nástup do nemocnice. Včera odpol začala bolet jakoby stydká kost az do bříška. Rano porad, tak jsem raději jela na kontrolu. Sice bolí stydka kost,ale začala jsem se otvírat,na prst,čípek necelých 15mm, nepatrne stahy, hlavicka A uuplnee dole. Tak máme kapacku magnesia za sebou. Odhad vah 1,8 a 1,5kg. 32+1. Vuubeecc se mi tu nechce hajat.
16. říj 2014 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr ležet! Jsou malincí. Budete si za to pak děkovat, za každý den
16. říj 2014 v 16:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr jen tam pěkně čuč,na to aby vykukli mají spoustu času,říkej si že je lepší být v nemocnici teď a udržet je tam,než aby vylezli a měli je piplat,holky by ti poreferovali.nohy nahoooooru a ležet,kapat kapačku a baštit ty jejich blafi :slight_smile: držím palce
16. říj 2014 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr Držím palce ať vy držíte co nejdéle v kuse. Je to hroznej vopruz když víš kolik týdnů máš ještě před sebou. Taky jsem počítala každý den co mi tam utekl. Tak ať ti to rychle utíká :slight_smile: a drž se
16. říj 2014 v 16:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se taky musím pochlubit mými chlapama :slight_smile:
16. říj 2014 v 19:04  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@erin5 To jsou chlapáci. Kluci jsou jednovajky? Už si to nepamatují. A jestli dobře koukám, tak jen jeden je vlasatej? Krom taťky samozřejmě :slight_smile:
17. říj 2014 ve 02:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro ne ne,dvojvajky, vlasaty jsou oba jen starsi vic blondak a nevim po kom :slight_smile:
17. říj 2014 v 08:23  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Jsou krásní a fakt si hodně podobní :dizzy_face: Na tatínka mi moc nepříjdou. Jsou podobní víc na tebe?
17. říj 2014 v 08:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr Moc držím pěsti!!
17. říj 2014 v 08:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi na me uz vubec ne :slight_smile:
17. říj 2014 v 09:12  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 jsou krásní a skoro stejní :slight_smile: ,
@ivekr tak pěkně lež a užívej si klidu dokud to jde :grinning:
17. říj 2014 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 tak na koho teda? :grinning: :grinning:
17. říj 2014 ve 13:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes monitor ok,stahy nemam. pani doktorka mi ted řekla, ze mam vice chodit,aby me nebolela ta pánev (z lezeni to mam)a pokud trocha chůze nezhorší stav,tak po vikendu bych sla asi domu zase :slight_smile:. To jsou vykyvy :a)
Ale rikam si,jesltli mi to nezacalo bolestivé vyšetření před tydnem na ambulanci. Byl tam starý dokrtor a vyšetření od nej me strašně bolelo.a mozna se to rozjelo tim?
17. říj 2014 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak zas nic, primář me tu chce,když už me sem doktorka panicky poslala. Takže me vyšetří koncem pr,týdne a uvidí se.to začneme 34t,tak si říkám,jestli bude mít cenu jít když tak př.týden domu....přeci jen člověk tu je pod dohledem,i když to lezení v něm.je pro me těžký.
Jinak musím chodit,začala jsem mít obrovské bolesti pánve a je to lezením.takže mám klidový režim,co nejvíc odpočívat,ale mám i chodit,jinak se časem z postele prý nezvednu.jenze jak moc mám chodit,aby se něco nepos....asi dipól,odpol projdu jednou chodbu.
Jo a byla jsem dnes poprvé v jídelně a tam maminky s miminkama a me chytla desna panika,ze ty 2naraz nedam a ze je asi radej nechci,ze se nebudu umět postarat.holky,je to normální ten strach?
18. říj 2014 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr Já jsem s pečováním o dvojčata tvrdě narazila hned v porodnici, to jsem opravdu nečekala. Ale byly donošení a já sice zničená porodem a preeklampsií, ale podle gynekologů ok, takže nic nebránilo tomu, abych je měla u sebe. Doma byli už plánovaní pomocníci, na začátek bych si sama netroufla, je to těžký. Doporučuju brát jakoukoliv pomoc... :slight_smile: Strach je určitě normální, citlivější povahy si to víc berou, nelze se oběma věnovat tolik, jako každému zvlášť. Z toho plynou výčitky, které občas přejdou v poporodní depresi. Ale utíká to a časem se zlepšuje... :slight_smile:
18. říj 2014 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr tak ja Ti to reknu za tyden, kdy od nas odejde moje mamka,ktera je u nas od meho prichodu z porodnice,veeeelika pomoc,hlavne rano kdy si chci jeste pospat :slight_smile: takze to bude mazec,protoze kluci maji ted blbe obdobi,jenom na rukach se nosit,zacneme cvicit vojtovku, zacneme s prikrmama, no bude to velka sranda :slight_smile:
18. říj 2014 v 18:45  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr strach je normální. Chce si udělat doma režim, co a jak dělat. Jinak se z toho zblaznis. Se mnou byl manžel 14 dnu po té, co jsme si kluky dovezli domu. Musím říci, ze ne pomohlo to, ze jsme byli v porodnici 5 týdnu a ja tam dojizdela kazdy den na dvě krmení. Postupně jsem se vše učila. Ale vůbec se toho neboj. Ono je opravdu něco jiného mít poprvé jedno mimco nebo dvě. Clovek si na to rychle zvykne a pak uz si ani nepredstavis, ze bys mela jen jedno. Člověka nabiji energii kazdy usmev, kazdy pokrok děti. Není nic krasnejsiho, když jdu ráno k postylkam a tam se na me smeji dva kluci. Neboj se, zvládli to jiní, zvladnes to taky.
18. říj 2014 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pholikov
@erin5
@margaritavnk holky děkuji, ja jsem bez hlidajicich babicek. Máme je,ale jen na vložení sem tam kočárku. Výraznou pomoc necekam....
Holky a měly jste při chůzi to bříško jakoby těžký,napnuty,dole az skarede jakoby tvrdý?v leze je to OK a ve stoje takto.celu dobu jsem ležela tak me to ted zarazí zda je to OK. Říkala jsem to sestre a ona ze to k tomu patří,ale at uhlidam co je stah a ten musím hned na hlásit... Ale jak ho poznán nevím.ve stoje to stah není,tomr bolí vyložene dole jak je váha. No už mi z toho hrabe
18. říj 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak poslední dobou čím dál tím víc přemejšlim v čem budu ty dvě naše potvůrky vlastně v zimě vozit...Hluboké korby jsou už vážně malé, dnes jsem je uklidila a zatím používám do města jen autosedačky na konstrukci a po vsi velkej zahradní kočár, ale jak těžknou, tak se mi ty autosedačky na té konstrukci zdají čím dál tím víc na hraně :frowning2: , takové nestabilní. Chtěla jsem nasadit na EW ty sportovní sedačky a bez toho polohování nožiček se mi to zdá pro ty prcky prostě blbý :cry: . Našla jsem na Fleru, že jedna paní šije takovou super pomůcku která to polohování nahradí, tak přemejšlim zda to nekoupit nebo koupit golfky?? Jak to řešíte vy? Už někdo máte děti ve sporťáku?
19. říj 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu pro radu - kluci budou mit 2 mesice, plne kojeni a uz tyden mi v noci pekne vyvadeji. Prdiky to nejsou, uklidni se, kdyz si je dam k prsu, ale i kdyz si vypiji svou davku (vazim), tak hned kdyz je dam do postylky, tak vriskaji. Dnes jsme byli vzhuru od 21:00-2:00 a 4:55 jsem uz opet kojila :( jsem z nich hotova. Dekuji za radu
20. říj 2014 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek