• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Joo a jeste jsm chtela riict, ze pres den spinkaji ukazkove, hned co je polozim... Spi mi porad cely den, a vydrzi i 4,5 hodky bez kojeni
20. říj 2014 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak tak tohle je blby,a u EW se nedaji polohovat nozicky? ja mam velke korbicky tak snad tam do konce zimy kluci vydrzi

@petule0712 tak to spani pres den Ti zavidim :slight_smile: my jenom venku,kdyz sme doma tak to je porad rev, ja si myslim ze musis jenom vydrzet ,my sme taky meli hrozne noci, po 3 mesici se to zmenilo a ted,asi tyden znova v noci delaji kraval,bud se budi asi na zle sny,nebo tlaci a prdi :slight_smile: a navzajem se budi
20. říj 2014 v 09:50  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Nad tím taky uvažuju, kluci už tam leží tak tak. Jakmile jim dám něco teplejšího, tak už je z korby nevyklepnu. Uvažovala jsem, že asi budu jezdit chvilku z vajíčkama, libí se jim to víc, že vidí vem a umí v nich už i usnout. Už jsem uvažovala, že koupím nějaký široký karhan aspoň na procházky okolo baráku. Bráním se sporťáku, protože pak už na ně neuvidím, což mi vadí. Kolik ti váží a měří?
20. říj 2014 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem dnes jdem k doktorce tak pak písnu přesné míry, ale Magda bude mít už určitě kolem 8kg a Jeník něco málo pod. Jinak měří cca 67 cm. Ty vajíčka nejsou špatný, ale já pak někde zůstanu dýl a mám blbej pocit,že v tom jsou dlouho :frowning2: . Navíc např. přebalení je problém :frowning2: .
20. říj 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 Bohužel je to jeden z nedostatků EW, který zas vyvažuje super rychlé složení kočárku :wink:
20. říj 2014 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule0712 tak to vypadá na přehozené spaní a to se prý stává ,ale radu tu bohužel neznám :frowning2: .Mě spinkají zas dobře v noci a přes den nic moc, max když jsou venku v kočáře a to cca max 4 hoďky za celý den.
20. říj 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule0712 tak s tím bojuji u Madlenky, přes den nádherně spí a vydrží i 6 hodin v kuse a v noci nejprve vyžadovala častěji mličko, doháněla noc a poslední dva dny si i hrajem kolem jedné v noci do tří. Matýsek spí přes den méně a spí celou noc, mám je rozdělené. Zkouším Majdu budit ve dne a pomalu ji to posouvat, nechávám ju spát maximálně 3 hodiny v kuse tak uvidím jak to zvládnem. Už taková byla Stellinka a teď má 3 roky a je to noční pták, ta kdyby nemusela tak nespí vůbec :slight_smile:
21. říj 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka naše holky už aspoň vynechávají jedno jídlo v noci, takže SPI od 20 tak do 1-2 a pak tak v pět ráno na mliko a od šesti je Míša vzhůru a kecá že se u toho fakt spát nedá. Beatka spí skoro do devíti. Akorát přes den spí obě tak dvacet minut mezi jídly, takže nic moc a mezi tím chtějí furt zábavu. Už jsme najeli večer na kaši ale se spaním se to bohužel nezlepšilo. K obědu baští už zeleninu,ale nakonec jim to zatím dávám z lahve, protože lžičkou to bylo všude jen né v puse a taky to trvalo tak hodinu než se najedly. Na lahvickuz se sice taky ještě ksichtí když to není mličko ale pijou :slight_smile: Bea asi nepochopila že je to místo dávky mlika a vypije po tom ještě skoro celou dávku mlíka. Taky má o kilo víc než Míša.
Holky netušíte kolik je obyčejné poštovné když budu posílat asi 6 ks overalku?
22. říj 2014 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se spí někdy i 19:30- 7:00 Toňa tak spí furt, Jáchym se jednou vzbudí
23. říj 2014 ve 14:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy Fakt jo? Tak to je úžasný. To tiše závidím že ti takle hezky spí. To já ještě tak třikrát za noc výstavám dát dudlik, nebo něco. Asi má Míša prdy a ani neotevre oči a chviličku za pláče.. takže jsem stejně vzhůru.

Holky jak moc oblekate teď děti do kočárku? Já jim dávám krátké body a na to celkem teplej overal a slabou čepičku a mamka z toho byla hotová že jsou málo oblečený. Zatím je dávám do takové dečky s kapuckou a ještě jsou jednou dečkou přikrytý a ještě jim dávám řekl na korby. Mě to přijde dost. Co bych jim pak dávala v mrazech.
23. říj 2014 v 18:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro ahoj, ja davam klukům bodicko dlouhý rukáv, teplacky a takovou plysovou bundu a cepicku. Stejně se potí dost...to vis za nich se dávali další vrstvy...puncosky, tilka atd. Do kočáru je dam do letní zavinovacky od emitexu a prikryji někdy jeste dekou, jindy dam jen dekl na kocarek. Taky mi to prijde dost. Prosím Te ja v lete ve vedrech musela dávat porad cepicky....aby byl od babicek klid. Kluci pak zapareni a potnicky.
23. říj 2014 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov :slight_smile: no to máš s čepičkama pravdu. Já je taky nedávala. Minulý víkend jsme tu měly mojí babičku 86 let a ta když viděla že je dávám do kočárů jen v té kapuce bez čepice tak to pak volala našim ať mi domluví. Oni jsou v tom hezky zachumlaný tak mi to přišlo dost, ale prababička mi to valila do hlavy celou sobotu že musí mít furt čepice.
Tak jsem dnes myslela že zkusim v noci teď nakrmit jen Mísu a Beatka jak kdyby to věděla a půlce jídla se vzbudila taky....tak tu teď nasává :slight_smile:
24. říj 2014 ve 02:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro ja davam body dlouhy rukav,puncosky a kalhoty,pak teplejsi svetr a do fusaku Lodger ale zatim bez zimni vlozky a kryt na kocarek,jo a cepicku teplejsi a hlavne na uska,uz sme meli zapal tak se bojim
24. říj 2014 v 16:21  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak ahoj,já mám prcky ve sporťáku už 14 dní,nevešli se a jak se začali ztekat,mlem by si vyvalili vaz.Akorát teda já mám výhodu oproti tobě,proto sem EW nechěla,že se nedají polohovat nožičky a visely by jim dolů,sice mě maminy psaly,že to není pravda,ale je.Já mám TFK takže polohujeme o stom šest.Ani nevím jak bych to řešila,asi těma podložkama,v tomto je ten kořár debilní,přece jim nenecháš plandat nožičky ve zduchu.

@petule0712 no buď chtějí být u tebe a nebo jim to nestačí,spíš bych to viděla na to že by radši byli u máminy než v postýlkách,pokud je nic nebolí,tak je nech po chvílích řvát,třeba pět minut,pak je pochovej a znovu,nebo dýl,přejde je to :slight_smile: NO teď sem to dočetla na druhé straně,a nemají tak náhodou přehozený režim? V noci blbnout a přes den chrnět? Asi je budeš muset přes den budit aby ti spali v noci,se pánové otočili :grinning:

@bejbyy jednu dobu taky spávali krásně,zbudili se jednou max dvakrát,ale to rychle přešlo,teď dělají bordel,když je jedna noc klidná,tak se zase budí brzo ráno,jinak mám Filipa horeod pěti a to řádí v postýlce,tak ho nechávám nějakou dobu řvat,pak si hraje a někdy i usne,na palici,lezou mu zuby,už druhý,no teď se tam zase zteká.

@ebro mám je ve sporťáku,už sem je narvala do fusaků,máme berany,pěkně teplé :slight_smile: MAjí podzimní bundičky,malá teplejší,tak mám pod tím bodynko a tenké tričko,Filip má bodynko a na tom tenkou mikču,punčochy a tenisky,zatím i v tom větru dobrý,sou tam zakuklený a neavdí jim to,hledí na mě okýnkem nahoře a já na ně.
25. říj 2014 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr buď v klidu,tento pocit měla každá,popravdě než přijdete domů,bude to horší v porodnici s nima,nebudeš sama na pokoji,krom tvojích prdelek tam budou řvát jiné děti,ty dny tam sou nejhorší a doma si zajedeš režim.Nás pustili v sobotu domů,tak byl manžel s náma o víkendu doma,ale od pondělí mastil do práce,takže sem na ně byla hend sama,možná je to lepší,najdeš si rychle režim,když se naučíš kojit v tandemu,tak si i odpočineš,já je nakojila a jak usnuli (na polštáři) zabořila sem hlavu do gauče a spala taky,jo začátky nic moc,ale jak je naučíš,tak je budeš mít,jen nebrát nic tragicky,když budou řvát přijdeš na to so jim je,rychle zjistíš co s nima dělat a budeš supr mamina,uvidíš,jen se toho nebát.No a když vydržíš ještě aspoň 3 -4 vcelku,budeš to mát v cajku,mimina budou donošná,odpodne ti fůra starostí na víc,odneseš si je por dnech domů a brzo se pochlubíte s kočárem :slight_smile: Fakt se toho neboj,není to tak hrozné,najdeš režim a pak to de.

NO a ať netvrddím že to pohoda,jak sou na tom vaši?Jako Filip je na čtyřech,pokouší se o lezení,sem tam se mu to podaří a doskáče až k Míše,neo se válí po celém obýváku,pořád ho někde lovím,je uztekaný,ukecaný a prořezává se mu druhý zub.ZA to Míša to je zlatíčko,je klidňunká,hodně si pohraje,i když taky se umí pěkně projevit,ještě se teda neumí otočt na břicho,stačí jí zatím na záda a pak si v kidu usne.Zuby žádné.
Jka ste na tom s příkrmama,mě už docela štvou,zkoušeli sme bramboru z kde čím a ty potvory to nechdou,plivají to ven a mají toho vždycky víc na sobě než v sobě,za to banán,přesnídávky,křupky...to jim jede,to nestíhám krmit.Včera měli bramboru s květákem a kuř masem,no a stejně nic,rýže se taky minula v chuti.Příkrmy teda nekupuju,vařím doma denně,navíc by mě štvalo že za to vyhazuju peníze a oni to plivou ven.

JAk máte vyřešené vánoce?Už nakupujete?Letos to nebude žádné přehánění,mám ve sklepě po Kajce krásné chodíto,je to k tomu suprový pultí který už používají,tak dokoupíme stejné a bude,hračky ještě nemá cenu kupovat,myslím že je víc zabaví stromeček,budou mít 8 měsíců,tak počítám že oba budou lezit rychlostí světla i sedět,tak ho musíme pořádně uvázat,jinak bude věčně na nich spadený.Ale už se těším,to budou zase vyvalené očička :slight_smile:

NO nic,du toho vzteklouna zabavit
25. říj 2014 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vrtulka81 no koukám, ze mas pekny jsou krasni :blush:, my vánoce neresime, dostanou par darecku...za to babičky asi sili...... Nasi kluci si začali sedat a to jim 5 mesicu(3korigovane), tak se tomu snažil zabránit a chovat v klubicku. Na brisko se nám nechce. Jinak zoubky zacinaji růst oboum, ale zatim jen boulicky. Hračky si krasne chytají a berou sami. Vše cpou do pusinky. Holky, co fusaky, jaké mate?? Musím nejake objednat. Dneska je u nás cely den 7 stupňů a ráno byl jen jeden....brrrr....nechci zimu.
Ja zacinam mít rymu, tak snad se to nerozjede.
25. říj 2014 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky já mám 4 měsíční dvojčátka. Přirozeně počaty i porod ok. Jsou dvojvaječná kluk a holka a budou jim 4 měsíce. I když je to záhul jsem ráda,že je mám,ale první reakce byla ..šok. Jelikož už doma mám holky 17 a 14 tak to jde :D Všem držím palečky a hlavně budte v klidu a pohodě a budou i mimča :grinning:
25. říj 2014 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eluk takže taky čtyři kousky :slight_smile: no to si máme fakt o čem pokecat a sem ráda že máš taky páreček,aspoň můžeme srovnávat,je to jiné než mít jen kluky nebo holky,hlavně jak budou starší
@pholikov já mám jeden od emitexu,ale ten si schovám až na další zimu a pak přikoupím druhý pro Filípka,teď máme klasické beránkové a suprově sedí ve sporťáku a hlavně malí sou tma uplně schovaní,ten beran udělá zákryt a hlavně dost hřeje,sem ráda že se mě tam vlezly,prskové sou malí na to aby byli ve spor´táku,tak aspoň mám dušičku v peří že sou v teple :slight_smile:
25. říj 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
26. říj 2014 v 07:49 • nellyverca
Holky, jak to máte s příkrmy co máte děti dříve? V rizikovce mi Kyselková řekla, že mám začít od 4.měs korigovaného, což bude v úterý, ale nevím, kluci po našem jídle moc nekoukají, mlíko jim stačí i na noc. (kalendářně mám 5,5 měsíce). Tak jsem si říkala, že bych ji zkusila dát spíš první mléčnou kaši naředěnou mlíkem. Všude čtu, jak to poznám, že až budou chtít jíst, tak si řeknou, ale naši nic . :D
26. říj 2014 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem nam taky rekla doktorka ze uz muzeme zacit, kdyz jsem ji rekla ze v 5 mesicich vypijou cca litr mleka. Ale my jsme se rozhodli jeste pockat. Za tyden jim bude 6 mesicu, korigovane skoro 5 mesicu a az pak budeme asi zacinat. Zatim jim mlecko staci, priznaky, ze by potrebovali jine jidlo nejsou, tak nechci zacinat prilis brzo. Zda se mi ze je ted moderni davat prikrmy brzo, ale proc? Cetla sem zajimave clanky - tedy jenom v anglictine z Ameriky nebo Britanie - kde psali ze diteti se uzavira zaludek az v sestem mesici, do te doby vsechno co sni mu jde primo do krve. Melo by se tedy pockat alespon do ukonceneho 6 mesice, pak kdyz uz nahodou sni neco nevhodneho nebo spatneho tak telo si s tym lepe poradi. Nasi mali taky jeste nemaj zajem o nase jidlo a pribiraji v pohode, takze my se nikam nenahlime :slight_smile:
26. říj 2014 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem já čekám min do 4 měsíců korigo. A pak uvidím, kaši mám koupenou, rýžovou. Ale taky po ničem nekoukají, máme čas
26. říj 2014 ve 21:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zunem kojíš nebo ne? pokud jo,tak nechej,na příkrmy mají čas,pokud sou na UM,tak bych vyzkoušela tu kaši a pomalu je zvykala na lžičku,není kam spěchat.Naši mají už půl roku,ale příkrmy jim nejedouale když je mám na klíně a jíme,tak mě lezou do talířku,začala sem zeleninou a nechtějí to,přesnídávku a banán by slupli hned.U starších dětí sem začínala s ovocem a nebyl problém se zeleninou,tak já nevím :grinning:
27. říj 2014 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám dr.řekla že pomalu v tom4.měsíci máme začít se zeleninou. Oni to ale nechcou. Na lžičce to plivaly úplně a z lahvičky vypijou tak mrkev,brokolici nechtěly vůbec. O kaši mi sice dr.nic neřekla,ale koupila jsem nějakou rýžovou s banánem a první dny jim to chutnalo,ale teď u toho řvou jako krávy,tak nevím co se jim nelíbí.Myslela jsem že po ní budou dýl spát a nic. Dnes jsme za noc vstávaly 8* tak jsem jak praštěná.
27. říj 2014 ve 12:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro tak tohle sme meli od 4 teho mesice,v noci xkrat k nim stavat a kase taky nic,cekala sem ze je zasyti,zelenina nic....Ted jim bude 6m a je klid,ale s jidlem je to stejné,aspon ze se v noci budi jednou.Filipovi lezly zuby a Míša asi trpela s nim,radili oba,jak se prorezal i druhy je klid.S hruzou cekam horni tesaky
27. říj 2014 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak tak víš jak to řeší s pohovanim nozicek u EW ? Prej v jednoduchosti je krása,dali tam deku do roviny,ze pod nanoznikama to nejde vidět.Pak se pry da dokoupit polohovani.Jako at se na mě nikdo nezlobi,ale u kočáru by to melo být samozrejmosti,pochopila bych,kdyby se decka do korb vlezly jak maji a navic chcou takove prachy
28. říj 2014 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já si objednala nakonec takovou vychytávku z Fleru, tak uvidíme - dodám pak foto :slight_smile: . Při koupi EW jsem holt dala přednost té jednoduchosti v ovládání (hlavně úplně úžasné skládání) před tím polohováním nožiček . Myslím,že to tam nedávají naschvál, právě kvůli té naprosto jednoduché konstrukci.... Je pravda,že teď to řeším,ale i tak bych asi volila opět stejně, holt je jasné,že ten dvojčečí kočár nebude nikdy vychytaný jako ten pro jedno mimčo :frowning2: . Za naprosto super považuji tu verzi s autosedačkama. No a nakonec máme od soboty i super golfáč:slight_smile: Cosatto, přivezla mi ho ségra z Anglie a ten polohování má a navíc je úžasně skladnej :slight_smile: .
28. říj 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, jsem tady nová :slight_smile:. Můžu se vám tady trošku vmísit? Jsem po 3. IVF, první 2 neúspěšné, před 3. jsme změnili centrum a tam se podařilo na poprvé. Transferovali jsme pokaždé 2 embryjka. Tentokrát se chytla obě a jedno z nich se ještě rozdělilo, takže jedno je zvlášť a druhé dvě jsou jednovaječné ... vypadá to navíc, že budou mít nejen 1 placentu, ale i společný plodový obal. Zatím jsme 7+4tt, takže se uvidí jak to půjde dál. Moc doufám, že to všechna mimča zvládnou, ale rizika mi taky nahánějí strach. Jinak mi je celkem dost nevolno a tlak mám pořád nízký ... a někdy ještě nižší, černo před očima mám denně. Holky, prosím Vás, neříkal vám někdy dr. kolik byste toho měly ve vícečetném těhu denně vypít. Je mi už z pití fakt na zvracení, denně vypiju vždycky min. 2 a půl litru, ale kdyby mi někdo řekl, že stačí litr a půl vůbec bych se nezlobila. Ať vám ta mimča krásně rostou a hodně zdravíčka všem :slight_smile:!
28. říj 2014 v 11:26  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Už jsem na to taky koukala na fleru... paní to má pěkně vychytaný, chci právě koupit i ostatní doplňky a sladit to :D to bude peněz a peněz :D
@vrtulka81 Ne, nekojím. Už jim dávám tak jednu dávku odstříkanýho, ale tak jsem si říkala, že bych možná počkala, protože Ondra teprve tak před 14 dny přestal ublinkávat po každým jídle, tak ať si trošku přibere s mlíka a pak dáme zeleninu. Mám ji nakázanou z rizikovky, ovoce až po mase.

@mikki14 Tak to trojitá gratulace!!! :slight_smile: Hlavně ať jste všichni v pořádku. S tím pitím jsem to měla naopak, pila jsem furt a strašně moc. Ale je fakt, že voda mi přišla těžká, tak jsem ujížděla na pomerančovým džusu. Resp. na jakým kolik a ředila vodou. Pak hodně těhu čaj.
28. říj 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě další a nejdůležitější otázky, prosím Vás, jaké jste měly těhotenství, ve kterém týdnu jste nakonec rodily a jsou mimča zdravé? Předem moooooooc dík za odpovědi :wink:.
28. říj 2014 v 11:52  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek