• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@zunem Moc dík za odpověď :slight_smile:. Prosím Tě a pod těhu čajem si mám představit něco spešl? Já jsem teda začala popíjet ovocný čajík a je to trochu lepší než jen voda střídaná se slazenými neperlivými minerálkami teda :-/. Ale vidím to tak, že ten džus by mohl být ještě lepší, to určíte vyzkouším :slight_smile:.
28. říj 2014 v 11:57  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14 ahoj ,mas IP
s tou vodou to musis vydrzet :slight_smile: dzusy mi ndelali dobre,mela sem kyselinu a caje pro tehotne sem pila asi od zacatku a na podporu tvorby mleka asi tak v 8 mesici
28. říj 2014 ve 12:18  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@erin5 IP je prosím Tě co? Já beru samozřejmě kyselinu listovou a jiné vitamíny na podporu těhu ve Femibionu, taky zavádím Utrogestan a mimo to se láduju i silnými antioxidanty, které mi hodně pomohly už k tomu, že se vůbec embryjka chytly. Teď ještě doufám, že budou v pořádku i nadále a vydrží v bříšku co nejdýl. Ale o těch čajích pro těhotné jsem zatím opravdu neslyšela, na to se zeptám v lékárně :slight_smile:. Dík :wink:.
28. říj 2014 ve 12:42  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14 soukroma posta, sviti ti obalka nahore :slight_smile: a taky sem brala vsechny vitaminy,utrogestan az do konce tehu :slight_smile: atd. nutridrinky,gravimilk....ten caj sem pila spis proto aby sem nepila jenom vodu,a kupovala sem ho v DM
28. říj 2014 ve 12:53  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14
Pila jsem tenhle
http://www.zbozi.cz/vyrobek/teekanne-caj-pro-tehotne-zeny-n-s-16x1-8g/
Jinak k tomu ovocný taky, zelený jen ráno místo kávy.
28. říj 2014 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem, @erin5 Moc dík oběma, holky.
28. říj 2014 ve 13:51  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14 vítám čerstvou vícetěhuli
28. říj 2014 ve 14:58  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
28. říj 2014 v 15:32  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem také jsem neodolala a koupila ještě takovou jednoduchou tašku na madlo na blbiny a vzala jsem od ní i ty úžasný muchláčky :slight_smile: .Podložky se chystáme ušít s mamkou, aby pasovaly do EW i do golfáčků.
28. říj 2014 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14 Ahoj. Vítej mezi náma. Gratuluji že se ti konečně povedlo. Určitě je to psychycky vyčerpávající když se nedaří. A teď trojitá radost. Jsou to tvoje první děti?
O pití mi dr nic nerikal, to ti neporadím. Já mám dvojvaječné holky. Prvních 5 měsíců nevolnosti, pak cukrovka na inzulinu. Rodila jsem 34 akutním císařem. Děti jsou naprosto v pohodě a zdraví. Měly kolem dvou kyl. Musíme jen cvičit vojtovku.Od 31tt jsem ležela na rizikovce.
@vrtulka81 tak budu doufat že je to taky přejde a budou konečně trochu spát.
Holky jsou zatím furt v korbach, ale asi to budu muset začít řešit.
28. říj 2014 ve 21:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14
Ahoj, vítám tě a gratuluju. Já pila hodně džusy, přestože mi před těhu nikdy moc nechutnaly a žízeň jsem měla neustále+vlčí hlad+nevolnosti, ale čekala jsem to horší :slight_smile: .

Jinak jsem rodila v 38+0 nakonec plánovaným císařem (prý správné rozhodnutí) a mimča jsou zdravé a donošené. Co se mě týče, situace se po porodu proměnila v boj o život a měla jsem velké štěstí, ale myslím, že je to spíše vzácnost, jistě ti maminy zde potvrdí, že vícerčata nejsou zákonitě vícečetné komplikace. Rekonvalescence u mě byla horší a zdlouhavější, měla jsem krevní ztráty 3,8 litrů, ale teď jsou klukům pomalu tři měsíce a já si nedovedu představit, že by byl jeden, stálo to za to.

Hodně štěstí!
29. říj 2014 v 07:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@ebro Ahoj, moc diiik :slight_smile:. Jj, ještě žádné děti nemáme, takže tohle budou první :slight_smile:. Mi bylo řečeno, že pokud se udrží všechny 3, tak mám počítat s tím, že kolem 20tt už bude sledování pěkně za hospitalizace, ale tomu se fakt nebráním, jen ať to je raději pod dohledem, než aby se něco zanedbalo :wink:. Jsem ráda, že jste nakonec všechny 3 ok :slight_smile:.

@adina007 Dík mooc :slight_smile:. No tak je fakt super, že se Ti povedlo je tak krásně donosit, ale pak sis teda užila, to musel být masakr, no hlavně, že jsi se z toho nakonec taky dostala! A můžu se zeptat ... Ty víš co se tam tak zkomplikovalo, že jsi měla tak velkou krevní ztrátu? Zrovna u císaře bych doufala, že to mají i víc pod kontrolou teda :frowning2:.
29. říj 2014 v 08:52  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14 ty si trochu jiný případ,tvoje těhu bude rizokové a budeš hodně hlídaná,ale to neznamená že to nebude v pořádku,hlavně se ničeho neboj a buď optimista,ať nepřivoláváš nějaké hrůzi.Kamarádka měla dvojčata taky jeden obal a vak,holky se jí narodily ve 30tt,te´d mají tuším 4 nebo 5m ,korigo ani nevím,ale sou čiperky,neměly ani problémy.Držím palce,pěsti ať ste šichni v pořádku a dotáhnete to co nejdál,takový 35,36tt by byl super,já rodila 37+1,páreček,holka 2840 a 47cm a kluk 3040 a 50cm,

JInak děvčata dnes je nám přeně půl rok a deme se zvážit a změřit k mudře,tak sem hlvně zvědavá co měřekne na to jednostranné točení u Filipa,on na tu druhou stranu nechce,umí to,ale nepoužívá,minulou poradnu nás strašila tehabkama,nevím jestli to k něčemu bude když už se snaží lozit.No a Míša tay se zase neumí otočit na záda,takže to bude dnes s nervama,no a ještě Filipova táhlá rýma,už 3měsíc zasoplený,zahleněný a zachrmlaný,možná půjdeme i na orl
29. říj 2014 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Díky moc za povzbudivá slovíčka :slight_smile: ... opravdu potěší :wink:. Ty jsi je donosila teda taky krásně, supr :slight_smile:.
29. říj 2014 v 10:32  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky o jake pani z Fleru tady mluvite? Taky mame EW kocar, bez korbicek, takze by se nam to taky hodilo. A nevite taky o nekom kdo sije ruzne doplnky do tohto kocaru? Hodili by se mi nejake hezci podlozky a podobne. Diky :slight_smile:
29. říj 2014 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky tak dnes kontrola. Toky toho menšího zatím OK,na hraně,ale dobrý. Čípek stále na prst a cca 1cm. Dnes jsme 34+0 a ob den na kontroly na pasy a dopplery. No a když vydrzime ,což doktor nevěří,tak od,týden hospitalizace a 11.11.plán.cisar v 35+6. Maji strach to nechat dal kvůli menšímu mimi a tokům. Holky kéž bychom vydrželi. Nejhorší ob den dojíždění na kontroly,ale už jen pa a po a streda už v nemocnici. Doma lezim,jen WC,sem tam jen projdu byt protože me bolí stydká spona a kyčle. Ufff konec se blíží,bojiimm. Hlavě toho kdyby to přišlo doma nečekaně,aby manhelz prace dojel a stihli jsme to, prý do horký stačí s to dámě.z práce je do max 20min tady a cca 10min bez zácpy do nemocnice.
29. říj 2014 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivekr Ahoj, tak to se Ti to už opravdu chýlí, držím pěstičky, ať proběhne všechno tak, jak má a všichni jste už brzo spolu a hlavně zdraví :slight_smile:.
29. říj 2014 v 17:09  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivekr uf uf držím palec. Jaký mají váhy?
29. říj 2014 v 17:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy v patek měli 2 a 1,65kg. Právě ten menší je jakoby o 14dni později,ze asi vznikl později. No bojím se boji.hlavně jak zvladnu císaře a vše po něm.
29. říj 2014 v 17:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14 dekujiiiii

Holky taky jste se bály kdy přijde ten konec? Jak vim od dr.ze mám čekat každý den tak se doma bojim :grinning:
29. říj 2014 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivekr císař bude brnkačka, po tom se zaťatými zuby taky ... ale zkuste vydržet.
29. říj 2014 v 18:28  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivekr já nečekala že by to přišlo samo, takže to neznám
29. říj 2014 v 18:31  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejbyy právě mi to naplánovali na 11.11. 35+6 ale prej nemám počítat ze to vydrží.....děkuji za odpověď a oodporu
29. říj 2014 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@mikki14 mě se po porodu nezatahovala děloha a proto jsem silně krvácela, prý se to stává, když je děloha obrovská, což při dvojčatech bývá. Dali mi to do pořádku při následné operaci a i dělohu mi zachránili.

Jinak jsou nám dva a půl měsíce a po kritických prvních dvou týdnech po příchodu z porodky je všechno jak má být. Z fotky to asi nerozeznáte, ale je zajímavé, jak dokážou dvojčata být jiné :slight_smile: . Dominik si drží před bráchou 0,5kg rozdílu, je pořádně naducanej a je o něm stále slyšet, k mé smůle je to dítě vyžadující si absolutní pozornost, totálně neklidnej a je to 100% temperametní kluk. Vzhledem a dle tchýně i povahou je to celej manžel :grinning: Damián je moje zlatíčko, téměř o něm nevím, nechá se s mámou pomazlit a pořád se směje.
Jsme z 90% na Nutrilonu a vypadá to, že v nejbližší době budeme úplně, pijí čím dál více a mlíka je čím dál méně, navíc jsou po něm neklidní a nevydrží a já už přestávám mít sílu a chuť bojovat.
Tak takhle válčíme my.
31. říj 2014 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
31. říj 2014 v 08:31  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
tak my sme byli vcera na neurologii, nastesti zadnou Vojtovku nemusime cvicit,jen Mathiase trosku ve vsem brzdit a korigovat,proste mame hyperaktivne deti a vsechno by uz chteli umet :slight_smile: ale nic jineho mudra nezistila,jeste se tam za 2 mesice mame ukazat, zato na chirurgii to dopadlo hur,Maxik ma porad pupecni kylu, lepeni nepomohlo tak sme dostali kylni pas a kontrola o mesice ale je mozne ze nas operace nemine

@adina007 u nas je taky porad 0,5 kg rozdil , Mathias, starsi je poradny raubir, zato Maxik se taky rad mazli a smeje se na plnou pusu, ale pozornost vyzaduji oba
31. říj 2014 v 10:20  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Naše holky jsou skoro kg od sebe. Narodily se 1920 a 2020 a teď maji 5,7 a 6,6 kg v pěti měsících. Zrovna mi obě vytuhly po jídle.
31. říj 2014 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@ivekr neboj,já rodila po třetí a mudrové mě řekli hlavně ať neblbneme a jak se mě nebude něco zdát,radši vyjet ať to stihnem :slight_smile: No měli sme to 70km do porodky a manžel to ujel za 25min,jel 140tkou dědina nedina,měli sme vytvořený krizový plán,protože mě vezl až do Brna a navíc centrum žádná prdel,takže pokud bych začala rodit do desáté večer voláme do protivky rychlou,jinak to projedeme v poho a stalo se,v 23:30 mě prdla voda a 00:05 sme byli aj v Brně :slight_smile: takže se neboj,zvládneš to v pohodě.JInak držím moc moc palce a´t vydžíš do toho 37tt.NO císaře se neboj,to je v poho,já si z něj nic nepamatuju,nakonec sem si vyzkoušela i akutku,takže sme jej prochrněla,po něm to sice není žádná sláva,ale taky to zvládneš.Ničeho se neboj,dr udělají maximum aby bylo vše ok :slight_smile:

Jinak holky máme za sebou 6měsíc,jako fuška,Filda se snaží lozit,už dělá první krůčkoskoky a dostane kam potřebuje,Míša je sice po zadu,ale že se brácha pohybuje se jí moc nelíbí a zkouší to taky,zatím jede na raka,ale už začíná taky.Sou ukecaní,vysmátí,uřvaní a všechno dohromady,ale zlatí.Fildy mě 68cm a váží 8150g,Míša 66cm a 7550g.Už si přeju aby lizili pořádně a malá se s nima mohla honit,sice tu bude blázinec,ale dolezou si kam budou potřebovat. příkrmama stále válčíme,zele ninka jim nejede,za to ovoce to nestíhám krmit,můžu jim to házet lopatou,zítra udělám puding z um,tak sem zvědavá jak se budou tvářit.Taky přecházíme z nutrilonu na babylove z DM,pač už se to finančně nehodí,mléka zlikvidují za 3tisíce a to jim nevyjde ani na měsíc.MAso jim zatím taky moc nejede,nevím co by ak chtěli,asi humra nebo kaviár :grinning:
Teď se chystáme na podzimní focení,budeme se fotit sami,tak to zase dopadne hrozně,viz foto :-/ Zabít je málo
31. říj 2014 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
@vrtulka81 TO seš ty na té fotce? :astonished: vypadáš kua dobře
Jinak taky jsem na Babylove a ještě máme i dovoz z Německa občas kde nestojí 180 ale 100
1. lis 2014 v 10:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bejbyy jo to sem já,jak nějaká mařka :grinning: Jedna z fcb me možná taky bude vozit z německa,ze je tam i kvalitnější.
1. lis 2014 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek