Dvojčátka 2014

Ahoj pravě jsem v 7.tydnu zjistila, ze to budou dvojčatka. Termín porodu pri dobrém vývoji vychází na březen 2014. Bude nas tu s dvojčatky víc? Mám z toho uz ted dost strach....
mikki14
28. říj 2014
@zunem Moc dík za odpověď 🙂. Prosím Tě a pod těhu čajem si mám představit něco spešl? Já jsem teda začala popíjet ovocný čajík a je to trochu lepší než jen voda střídaná se slazenými neperlivými minerálkami teda 😕. Ale vidím to tak, že ten džus by mohl být ještě lepší, to určíte vyzkouším 🙂.
erin5
28. říj 2014
@mikki14 ahoj ,mas IP
s tou vodou to musis vydrzet 🙂 dzusy mi ndelali dobre,mela sem kyselinu a caje pro tehotne sem pila asi od zacatku a na podporu tvorby mleka asi tak v 8 mesici
mikki14
28. říj 2014
@erin5 IP je prosím Tě co? Já beru samozřejmě kyselinu listovou a jiné vitamíny na podporu těhu ve Femibionu, taky zavádím Utrogestan a mimo to se láduju i silnými antioxidanty, které mi hodně pomohly už k tomu, že se vůbec embryjka chytly. Teď ještě doufám, že budou v pořádku i nadále a vydrží v bříšku co nejdýl. Ale o těch čajích pro těhotné jsem zatím opravdu neslyšela, na to se zeptám v lékárně 🙂. Dík 😉.
erin5
28. říj 2014
@mikki14 soukroma posta, sviti ti obalka nahore 🙂 a taky sem brala vsechny vitaminy,utrogestan az do konce tehu 🙂 atd. nutridrinky,gravimilk....ten caj sem pila spis proto aby sem nepila jenom vodu,a kupovala sem ho v DM
zunem
28. říj 2014
@mikki14
Pila jsem tenhle
http://www.zbozi.cz/vyrobek/teekanne-caj-pro-te...
Jinak k tomu ovocný taky, zelený jen ráno místo kávy.
mikki14
28. říj 2014
@zunem, @erin5 Moc dík oběma, holky.
bejbyy
28. říj 2014
@mikki14 vítám čerstvou vícetěhuli
mikki14
28. říj 2014
@bejbyy Díky 😃
adusak
28. říj 2014
@zunem také jsem neodolala a koupila ještě takovou jednoduchou tašku na madlo na blbiny a vzala jsem od ní i ty úžasný muchláčky 🙂 .Podložky se chystáme ušít s mamkou, aby pasovaly do EW i do golfáčků.
ebro
28. říj 2014
@mikki14 Ahoj. Vítej mezi náma. Gratuluji že se ti konečně povedlo. Určitě je to psychycky vyčerpávající když se nedaří. A teď trojitá radost. Jsou to tvoje první děti?
O pití mi dr nic nerikal, to ti neporadím. Já mám dvojvaječné holky. Prvních 5 měsíců nevolnosti, pak cukrovka na inzulinu. Rodila jsem 34 akutním císařem. Děti jsou naprosto v pohodě a zdraví. Měly kolem dvou kyl. Musíme jen cvičit vojtovku.Od 31tt jsem ležela na rizikovce.
@vrtulka81 tak budu doufat že je to taky přejde a budou konečně trochu spát.
Holky jsou zatím furt v korbach, ale asi to budu muset začít řešit.
adina007
29. říj 2014
@mikki14
Ahoj, vítám tě a gratuluju. Já pila hodně džusy, přestože mi před těhu nikdy moc nechutnaly a žízeň jsem měla neustále+vlčí hlad+nevolnosti, ale čekala jsem to horší 🙂 .

Jinak jsem rodila v 38+0 nakonec plánovaným císařem (prý správné rozhodnutí) a mimča jsou zdravé a donošené. Co se mě týče, situace se po porodu proměnila v boj o život a měla jsem velké štěstí, ale myslím, že je to spíše vzácnost, jistě ti maminy zde potvrdí, že vícerčata nejsou zákonitě vícečetné komplikace. Rekonvalescence u mě byla horší a zdlouhavější, měla jsem krevní ztráty 3,8 litrů, ale teď jsou klukům pomalu tři měsíce a já si nedovedu představit, že by byl jeden, stálo to za to.

Hodně štěstí!
mikki14
29. říj 2014
@ebro Ahoj, moc diiik 🙂. Jj, ještě žádné děti nemáme, takže tohle budou první 🙂. Mi bylo řečeno, že pokud se udrží všechny 3, tak mám počítat s tím, že kolem 20tt už bude sledování pěkně za hospitalizace, ale tomu se fakt nebráním, jen ať to je raději pod dohledem, než aby se něco zanedbalo 😉. Jsem ráda, že jste nakonec všechny 3 ok 🙂.

@adina007 Dík mooc 🙂. No tak je fakt super, že se Ti povedlo je tak krásně donosit, ale pak sis teda užila, to musel být masakr, no hlavně, že jsi se z toho nakonec taky dostala! A můžu se zeptat ... Ty víš co se tam tak zkomplikovalo, že jsi měla tak velkou krevní ztrátu? Zrovna u císaře bych doufala, že to mají i víc pod kontrolou teda 😞.
vrtulka81
29. říj 2014
@mikki14 ty si trochu jiný případ,tvoje těhu bude rizokové a budeš hodně hlídaná,ale to neznamená že to nebude v pořádku,hlavně se ničeho neboj a buď optimista,ať nepřivoláváš nějaké hrůzi.Kamarádka měla dvojčata taky jeden obal a vak,holky se jí narodily ve 30tt,te´d mají tuším 4 nebo 5m ,korigo ani nevím,ale sou čiperky,neměly ani problémy.Držím palce,pěsti ať ste šichni v pořádku a dotáhnete to co nejdál,takový 35,36tt by byl super,já rodila 37+1,páreček,holka 2840 a 47cm a kluk 3040 a 50cm,

JInak děvčata dnes je nám přeně půl rok a deme se zvážit a změřit k mudře,tak sem hlvně zvědavá co měřekne na to jednostranné točení u Filipa,on na tu druhou stranu nechce,umí to,ale nepoužívá,minulou poradnu nás strašila tehabkama,nevím jestli to k něčemu bude když už se snaží lozit.No a Míša tay se zase neumí otočit na záda,takže to bude dnes s nervama,no a ještě Filipova táhlá rýma,už 3měsíc zasoplený,zahleněný a zachrmlaný,možná půjdeme i na orl
mikki14
29. říj 2014
@vrtulka81 Díky moc za povzbudivá slovíčka 🙂 ... opravdu potěší 😉. Ty jsi je donosila teda taky krásně, supr 🙂.
athena7
29. říj 2014
Holky o jake pani z Fleru tady mluvite? Taky mame EW kocar, bez korbicek, takze by se nam to taky hodilo. A nevite taky o nekom kdo sije ruzne doplnky do tohto kocaru? Hodili by se mi nejake hezci podlozky a podobne. Diky 🙂
ivekr
29. říj 2014
Holky tak dnes kontrola. Toky toho menšího zatím OK,na hraně,ale dobrý. Čípek stále na prst a cca 1cm. Dnes jsme 34+0 a ob den na kontroly na pasy a dopplery. No a když vydrzime ,což doktor nevěří,tak od,týden hospitalizace a 11.11.plán.cisar v 35+6. Maji strach to nechat dal kvůli menšímu mimi a tokům. Holky kéž bychom vydrželi. Nejhorší ob den dojíždění na kontroly,ale už jen pa a po a streda už v nemocnici. Doma lezim,jen WC,sem tam jen projdu byt protože me bolí stydká spona a kyčle. Ufff konec se blíží,bojiimm. Hlavě toho kdyby to přišlo doma nečekaně,aby manhelz prace dojel a stihli jsme to, prý do horký stačí s to dámě.z práce je do max 20min tady a cca 10min bez zácpy do nemocnice.
mikki14
29. říj 2014
@ivekr Ahoj, tak to se Ti to už opravdu chýlí, držím pěstičky, ať proběhne všechno tak, jak má a všichni jste už brzo spolu a hlavně zdraví 🙂.
bejbyy
29. říj 2014
@ivekr uf uf držím palec. Jaký mají váhy?
ivekr
29. říj 2014
@bejbyy v patek měli 2 a 1,65kg. Právě ten menší je jakoby o 14dni později,ze asi vznikl později. No bojím se boji.hlavně jak zvladnu císaře a vše po něm.
ivekr
29. říj 2014
@mikki14 dekujiiiii

Holky taky jste se bály kdy přijde ten konec? Jak vim od dr.ze mám čekat každý den tak se doma bojim 😃
bejbyy
29. říj 2014
@ivekr císař bude brnkačka, po tom se zaťatými zuby taky ... ale zkuste vydržet.
bejbyy
29. říj 2014
@ivekr já nečekala že by to přišlo samo, takže to neznám
ivekr
29. říj 2014
@bejbyy právě mi to naplánovali na 11.11. 35+6 ale prej nemám počítat ze to vydrží.....děkuji za odpověď a oodporu
adina007
31. říj 2014
@mikki14 mě se po porodu nezatahovala děloha a proto jsem silně krvácela, prý se to stává, když je děloha obrovská, což při dvojčatech bývá. Dali mi to do pořádku při následné operaci a i dělohu mi zachránili.

Jinak jsou nám dva a půl měsíce a po kritických prvních dvou týdnech po příchodu z porodky je všechno jak má být. Z fotky to asi nerozeznáte, ale je zajímavé, jak dokážou dvojčata být jiné 🙂 . Dominik si drží před bráchou 0,5kg rozdílu, je pořádně naducanej a je o něm stále slyšet, k mé smůle je to dítě vyžadující si absolutní pozornost, totálně neklidnej a je to 100% temperametní kluk. Vzhledem a dle tchýně i povahou je to celej manžel 😃 Damián je moje zlatíčko, téměř o něm nevím, nechá se s mámou pomazlit a pořád se směje.
Jsme z 90% na Nutrilonu a vypadá to, že v nejbližší době budeme úplně, pijí čím dál více a mlíka je čím dál méně, navíc jsou po něm neklidní a nevydrží a já už přestávám mít sílu a chuť bojovat.
Tak takhle válčíme my.
adina007
31. říj 2014
erin5
31. říj 2014
tak my sme byli vcera na neurologii, nastesti zadnou Vojtovku nemusime cvicit,jen Mathiase trosku ve vsem brzdit a korigovat,proste mame hyperaktivne deti a vsechno by uz chteli umet 🙂 ale nic jineho mudra nezistila,jeste se tam za 2 mesice mame ukazat, zato na chirurgii to dopadlo hur,Maxik ma porad pupecni kylu, lepeni nepomohlo tak sme dostali kylni pas a kontrola o mesice ale je mozne ze nas operace nemine

@adina007 u nas je taky porad 0,5 kg rozdil , Mathias, starsi je poradny raubir, zato Maxik se taky rad mazli a smeje se na plnou pusu, ale pozornost vyzaduji oba
ebro
31. říj 2014
Naše holky jsou skoro kg od sebe. Narodily se 1920 a 2020 a teď maji 5,7 a 6,6 kg v pěti měsících. Zrovna mi obě vytuhly po jídle.
vrtulka81
31. říj 2014
@ivekr neboj,já rodila po třetí a mudrové mě řekli hlavně ať neblbneme a jak se mě nebude něco zdát,radši vyjet ať to stihnem 🙂 No měli sme to 70km do porodky a manžel to ujel za 25min,jel 140tkou dědina nedina,měli sme vytvořený krizový plán,protože mě vezl až do Brna a navíc centrum žádná prdel,takže pokud bych začala rodit do desáté večer voláme do protivky rychlou,jinak to projedeme v poho a stalo se,v 23:30 mě prdla voda a 00:05 sme byli aj v Brně 🙂 takže se neboj,zvládneš to v pohodě.JInak držím moc moc palce a´t vydžíš do toho 37tt.NO císaře se neboj,to je v poho,já si z něj nic nepamatuju,nakonec sem si vyzkoušela i akutku,takže sme jej prochrněla,po něm to sice není žádná sláva,ale taky to zvládneš.Ničeho se neboj,dr udělají maximum aby bylo vše ok 🙂

Jinak holky máme za sebou 6měsíc,jako fuška,Filda se snaží lozit,už dělá první krůčkoskoky a dostane kam potřebuje,Míša je sice po zadu,ale že se brácha pohybuje se jí moc nelíbí a zkouší to taky,zatím jede na raka,ale už začíná taky.Sou ukecaní,vysmátí,uřvaní a všechno dohromady,ale zlatí.Fildy mě 68cm a váží 8150g,Míša 66cm a 7550g.Už si přeju aby lizili pořádně a malá se s nima mohla honit,sice tu bude blázinec,ale dolezou si kam budou potřebovat. příkrmama stále válčíme,zele ninka jim nejede,za to ovoce to nestíhám krmit,můžu jim to házet lopatou,zítra udělám puding z um,tak sem zvědavá jak se budou tvářit.Taky přecházíme z nutrilonu na babylove z DM,pač už se to finančně nehodí,mléka zlikvidují za 3tisíce a to jim nevyjde ani na měsíc.MAso jim zatím taky moc nejede,nevím co by ak chtěli,asi humra nebo kaviár 😃
Teď se chystáme na podzimní focení,budeme se fotit sami,tak to zase dopadne hrozně,viz foto 😕 Zabít je málo
bejbyy
1. lis 2014
@vrtulka81 TO seš ty na té fotce? :-o vypadáš kua dobře
Jinak taky jsem na Babylove a ještě máme i dovoz z Německa občas kde nestojí 180 ale 100
vrtulka81
1. lis 2014
@bejbyy jo to sem já,jak nějaká mařka 😃 Jedna z fcb me možná taky bude vozit z německa,ze je tam i kvalitnější.

Začni psát odpověď...

Odešli