• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@katy008 bricho,no je to neco vypukle a porad se me nekdo pta jestli cekame jeste jedno,idioti :slight_smile: ale uz to dobre maskuji tak je klid,tvrdy ho nemam a porad vypada jak rosol,diastaza tam urcite je,jen nevim jak velka, a zatahnout? o tom se mi muze jenom zdat :slight_smile:
decka davam do fusaku,zatim bez vnitrni vlozky, bodycko a zatepleny svetr, a jake mate kombinezy holky?
4. lis 2014 v 15:25  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ty zuby, to je fakt horor..ted mi usnula po tříhodinovém nošení. Jen jsem zvědavá na jak dlouho.
Abychom se nenudili tak máme šestou nemoc a k tomu alergickou reakci. Dostali jsme fenistil kapky a mast. Sudocrem mi nezabíral.
Jinak kontrola na půl roce v pohodě. Holka 66 cm a 6560g a kluk 68,5 cm a 7240 g.
4. lis 2014 v 19:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana tak to se fakt nenudíš :frowning2: chudinka a´t ji to brzo přejde,ty zuby sou svině.
No mry máme stejné,jen u váhy sou ti naši mamlasové o kilo těžší,taks e pěkně pronesou,do další poradny deme až den před vánocema,tak to už je tam jen dovalím jako sudy :grinning:
5. lis 2014 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “bazar”
5. lis 2014 v 10:45 • vrtulka81
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “použij, prosím, bazar”
5. lis 2014 v 10:50 • xsaruska
Ahoj holky, chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo se rodil 1. dítě sekcí a pak bi bi dvojčata přirozeně? Ptala jsem se na to čistě teoreticky dr., jestli by to bylo možné, a nebyl úplně proti. Pokud budou A i B hlavičkou, tak jak jsou už teď v 36.tt, tak je to prý možné. Celé těhotenství jsem ze všech stran slyšela, že budu muset na sekci a najednou je tady tahle možnost a nevím, jak se mám rozhodnout. Chtějí mě to ukončit v 38.tt, ať už tak nebo tak, zatím kontrakce nemám a jsem zamčená na sto západů.
6. lis 2014 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem...bobánci spí..tak mám chviličku. Co u vás nového, jak válčíte?

@shiny_dog ahoj, gratuluji ke krásnému týdnu...já vím, že ted hodně přemýšlíš ...ale asi bude lepší to nechat na doktora, když to přijde. Rodila jsem přirozeně, ale předtím jsem neměla sekci. Je to nápor na celý spodek, tak nevím zda jít do toho rizika, že by se ti mohlo něco stát. Porad se pořádně s doktorem a nech trochu pracovat intuici. Mě taky dali vybrat...a vím, že se to dá zvládnout. Hlavně, že jste v pořádku a budeš mít krásná donošená miminka. :slight_smile: Držíme pěstičky a pak se nezapomen přijít pochlubit. :wink:
7. lis 2014 ve 12:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toník se dneska přetočil ze zad na bříško, klukům jsou 4 měsíce a den :sunglasses:
8. lis 2014 v 16:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@shiny_dog ahoj a gratuluju,uzasny tyden :slight_smile: Tak ja bouzel tuto zkusenost taky nemam,prvni dvě deti sem rodila normálně a dvojky skoro taky, Acko slo ven normálně,becko akutně císař,ale byl prdeli,tak se hodil na pric,jinak by sel i tim zadkem.V tvem případě nevim co bude lepsi,ale pokud bych mela moznost prirozenou cestu,sla bych do ni.Dle mě kduz uz je jednou bricho rozparane,po druhe se bude hur hojit.Zeptam se holek na jine diskuzi,ty to určitě zazily :wink:
9. lis 2014 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shiny_dog Já jsem tedy zatím jen 32. tt s dvojčaty, ale taky mám první dítě sekcí, a doktoři zatím říkají, že přirozený porod je v zásadě možný, pokud budou obě dvojky hlavičkou, rozrodím se včas a sama, plody budou spíše menší a rychle se rozvine branka. Já to nechám čistě na doktorech, pokud řeknou sekce, půjdu bez řečí zase na sekci, i když bych si jí nepřála.
9. lis 2014 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berticka mám na to asi stejný názor jako ty, jen se bojím, že se do toho 38.tt nerozrodím, protože zatím čípek 3cm a příznaky žádné. S první jsem šla na plánovanou sekci ve 40.tt a do té doby taky stále CS 0 a nedělo se vůbec nic.
9. lis 2014 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy to je teda šikulka. Nám se Míša otočila zatím jen dvakrát minulý týden to jim bylo 5m ale od té doby se jí to moc nedaří a skončí na boku, ale zase je děsně ukecaná a Beatce se poprvé podařilo otočit ve čtvrtek a od té doby se točí furt. Jen zatím neumí zase na záda, tak se za chvilku rozčílí, tak jí dám na adresu záda a za moment už zase řičí na břiše. No je to teď zábava. Beatka už taky kecá,ale hlavně vrčí jak traktor :slight_smile:
10. lis 2014 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky jak to delate s prikrmy? My jsme vcera zacali, kluci papaji jak divi, ale nevim jak je nejlepe krmit/zorganizovat si pripravu prikrmu. Zatim delam vsechno cerstve pred krmenim a krmim je v lehatku, ale pomaha mi mama tak jsme kazda na jednoho. Neumim si to predstavit kdyz je budu krmit sama :( Pripravujete si prikrm den predem? Jak krmite ty vase?
10. lis 2014 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@athena7 ahoj...já si dělám příkrmy (jeden druh asi na tři dni). Mrazím a podle potřeby vytáhnu. Když jsou hodní, tak jim dělám čerstvé. Mám je v kuchyni v lehátkách a oni mě pozorují a strašně se jim líbí mixér. Každý den mají něco jiného. Krmím je taky v lehátkách a sama. Neboj, to se naučíš. Jen budeš mít víc špinavých věcí a hlavně to chce hodně trpělivosti. Už máme trošičku režim, ráno v šest mléko, v devět kaši, ale jenom trochu, spíš jen aby zvykali víc na lžičku. V jedenáct mléko a v půl jedné mají oběd. Ve čtyři, nebo půl páté přesnidávku a pak po koupání v sedm mléko. Mezi tím jim furt dávám čaj, za celý den vypijí tak 200 ml. No a v noci chtějí zatím třikrát mléko. Zkoušela jsem večer kaši, ale vůbec je to nezasytilo a vrátili jsme se k mléku.
10. lis 2014 ve 13:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás je to teď taky náročnější, děti se naučily nadávat, stěžovat si a nebo přímo křičet. S denním režimem zápasím, sama ho zvládám těžko, s pomocí je to lepší. :slight_smile: Vstáváme v 7, kojení, dokrm mlíko. V 10 zacvičit, zase kojení a dokrm. V 1 ohřeju zeleninku ve skleničce, krmím ale jednoho po druhém na klíně, takže bývají netrpěliví, potom zase kojím. Žádné extra vychytávky... A po vycházce ve 4 zase cvičení, kojení a dokrm. A 19.30 už s tatínkem cvičíme a krmíme. Čaj jsem ještě nezačala, musím taky... Ale to nejlepší nakonec - od devíti večer do sedmi nám dětičky spí. Několikrát za noc sice vyskočím a hledám potmě dudlíky, ale jíst nechtějí...
10. lis 2014 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@margaritavnk paráda to spaní..tiše závidím...kojení je kojení. :wink: Koupila jsem dudlíky s fosforem na vrchu, abych zbytečně nehledala a oni je potvůrky nechtějí... :grinning:
11. lis 2014 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám dudlíky na klipu připlí ke spacáku a nic v noci nehledám, ale ani je vlastně moc nepodávám
11. lis 2014 v 10:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy no jo, u nás pytle, ani klipy nehrozí. Už mění polohy a nejraději jsou na volno a klipy jim vadili. Manžel vyhrožuje, že jim na ty dudle dá gumičky :grinning:
11. lis 2014 ve 12:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana tak ten muj je chce prilepit lepici paskou :slight_smile:
11. lis 2014 ve 13:35  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@shiny_dog Tak uvidíš, třeba se rozrodíš a kdyby ne, zase to bude bezpečnější pro děti, je super, jak jsi je krásně donosila. A jak se teď v těhu s dvojčaty cítíš? Jak to zvládáš s mladším?
12. lis 2014 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berticka Dnes jsem si naplánovala sekci za dva týdny. Dohodly jsme se, že to bude bezpečnější než kdyby je měli vyvolávat, protože to na nějaký porod vůbec nevypadá. Čípek se od minulého týdne vůbec nezkrátil a ani žádné kontrakce, zkrátka nic. Holt všem mým dětem se u mě líbí až moc, zato já už jsem na pokraji sil. Starší dcera už se těší. Naštěstí chodí do školky, tak má aspoň zábavu, protože se mnou poslední dobou fakt nic není.
12. lis 2014 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, jak se vám všem daří? A jak se těšíte na Vánoce s dvojkama? Plánujete pečení a úklidy teď s dětmi, popřípadě máte tip, jak to zorganizovat? Já to nechci přehánět, ale vynechat taky ne..tak nějak to k těm vánocům patří...
My máme za sebou čtyřměsíční kontrolu- Honzík 5,9kg a Vojtík 6,9kg. Začínají nás na trápit zoubky, jsou protivní a slintají. Naštěstí se v té protivnosti střídají, nejprve to trápilo hodně Vojtu, ted zase Honzík.. Také se mi ted začali kluci více budit v noci, hlady si myslím, že to nebude - tak jestli ty zoubky a nebo si jen chtějí užít mou přítomnost a blízkost...každopádně je to náročný to neustálé vstávání a střídavé kojení....máte to také někdo tak?
14. lis 2014 v 01:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 ahoj,ach jo kluci :slight_smile: my sme byli taky na kontrole,Mati 7 kg a Maxik 6,7 kg, a mame za sebou prvni ockovani vcera,u Matesa, zatim dobry,Maxik pude pristi tyden protoze ma kasel
tak Mates slinta uz asi mesic,ale brutalne a zhorsil se v spani,to trva asi 2 tydny,pritom on byl spachtosko a budil se jenom jednou na jidlo, ted papa 2x a jeste mu celou noc davam dudlik,urcite mu lezou zubky
Vanoce doma nebudu delat,peceni sem si uzila loni s brichem :slight_smile: cele svatky bbudeme travit na stridacku u babicek :slight_smile:
14. lis 2014 v 08:23  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj také se přidávám s komentářem dění u nás. Jak píše erin a katy u nás to máme také, Jeníček se začal mnohem víc v noci budit a vyžadovat pozornost:frowning2:, zato Magdalenka se kterou to bylo náročnější v začátku je zlatá a spinká zatím téměř celou noc. Také jsme začali s příkrmy a je to tedy zajímavé :grinning: ,Magdalenka by mě nejraději snědla i se lžičkou, nestíhám jí podávat za to Jenda má z jídla srandu občas si vezme, někdy zavírá pusinku a vystrkuje jídlo ven. No po krmení to tu teda vypadá :confounded: , bez role papírových utěrek se neobejdu a bodýčka i přesto,že mají bryndáky musí ihned do špíny :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Holky chtěla jsem se poradit, vzhledem k tomu,že se Jeníček v noci častěji budí myslela jsem,že bych mu na noc dala kaši (zdá se mi, že má v noci hlad), ale Magdalence jí dávat nechci, je puclík a ani se v noci na jídlo nebudí. Řešíte to také některá tak, že jeden dostává něco navíc (v jídle) oproti druhému??????? Co myslíte?
14. lis 2014 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak ahoj, s těmi příkrmy je to u nás stejné, akorát opačně. Kluk s ní všechno a holka si vybírá.
Jinak neboj se dávat někomu něčeho víc...každé dítě má své potřeby. Radímkovi zahuštuji večerní mléko třemi lžičkami rýžové kaše a pak je spokojený. Na oběd i když sní pořádnou porci zeleniny, tak si občas ještě řekne o mléko. Co se týče kaše, všichni tvrdí, že je zasytí a pak spí celou noc. U nás teda vůbec. Stejně se budí co tři hodiny na další nášup. :wink: Akorát se po té kaši méně vrtí a jsou klidnější.
Dnes se konečně chystám napsat, byla jsem pár dní s dětmi sama, tak jaksi nebyl čas. :slight_smile:
16. lis 2014 v 11:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana ahoj,a jaky cumlik pouzivas kdyz davas tu kasi do mlika? ja se o to poprve pokusila vcera ale to nema sanci pres dirky jit ven,a zkousela sem to cucat ja :slight_smile: jinak holky za necelou hodku zacinam s prikrmama,tak pak napisu moji zkusenost,uz se docela tesim jak se budou tvarit na mrkev :slight_smile:
16. lis 2014 ve 12:05  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 ahoj, nevím jaké máš lahvičky. Já mám od mamu a dávám savičky V3 a když je to hustější tak i přímo na kaši a ty tečou hodně. Každý druh lahviček má své savičky, tak se podívej a vyzkoušej.
A co mrkev, jak jim chutnalo? :wink:
16. lis 2014 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana no mrkev dobry,sem zvedava zitra,protoze dnes koukali "jakoze uz je konec?my jeste chceme :slight_smile: "
mam Aventy ale taky MAM,ty pouzivam na caj,na Aventoch mame tri dirky teprve tyden,kluci hltave piji a pak jim zabehne,dusi se atd.no jsou to nenazranci :slight_smile:
16. lis 2014 ve 20:30  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 jako kdybys psala o mých klukách.....jsou na světě 4,5 měsíce...korigovaně jim jsou teď přesně 3 měsíce....na zoubky mám podezření zhruba 10 dní...slintají....pořád rvou ruce do pusy...hůř spí....taky máme za sebou prní ošklivou virózu na kterou jsme na konec dostali antibiotika...zkrátka mazec...ojujem s doplněním železa...jinak se krásně smějí...Kryštof je pohodovější....kouká, hraje si...Samuel řve řve...chce nosit a zábavu
17. lis 2014 v 10:07  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky,no u nás příkrmy dílo jako,Míša nehce ani přesnídávku,natož bramboru,mrkev,maso.....Filipovi bych to mohla házet lopatou a bude to pořád málo,za to když sem udělala rýži a rozmixovala,tak se tím dávil a Míša mimoádně jedla,takže sem na chvíli s příkrmama sekla a vyzkouším za pár dní znovu,banán by snědli i se slupkou.A to sme začínali se zeleninkou.... JInak Filip je šílenec a už lozí,včera se dostal až do kuchyně,takže teď pořád slídí u prahu a čeká na příležitost,zkouší sedět,to mu dávám týden a bude to hotové,zatím je jen tak na půl prdelíny.Míša to má na háku,jen se otočí na břicho a ani zpátky se jí nehce,má svoje tempo a hlavně ji baví hledět na bráchu jak blbne.V noci žádná sláva,už mě to přestává bavit a sem fakt dost unavená,stávám k těm třem i 7x za noc,od 5ti už ani pořádně nespí a v 6budíček :frowning2: Asi začnu vařit odvar z makovic.
Jinak u nás vánoce nijak neřešíme,prckové dostanou chodítka s pultíkama,teď mají z jednoho chodítka jeden na hraní a je to super,u toho snad vydrží nejdýl,nebo se k němu vracejí.Stromeček bude uvázaný snad i u stropu,čekám že budou pod ním pořád a já budu tahat s pusinek ozdoby :slight_smile: Ale už se těším,budou to hodně zajímavé vánoce
17. lis 2014 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek