• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Nám oba papají zeleninu krásně, ale u kloučka se objevil na krčku a pod krčkem nějaký ekzém a já vůbec nevím, z čeho... :frowning2: A taky nevím, čím to mazat... Už 3 dny je to pořád stejné... Atopický může mít po tatínkovi...
19. lis 2014 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a kdy jste vubec zacali s prikrmy? a dohadovali jste se s o tom s mudrou?
19. lis 2014 v 10:32  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Taky se přidávám s naším režimem... Ráno tak v 8 vstáváme. V deset mají mliko. V jednu zeleninu s masem+ se dopijí mlíkem. Akorát jen Beatka to sní po lžičce a Míša jedině z lahvičky. Lžičkou mi to s ní vůbec nejde. Mám lahvičky mám a dávám tam dudlik 3 nebo ten s křížkem na kaši. Pak mají v 16 přesnídávku a večer v 19 kaši. Koupu je ob den. Příkrmy mě teda dovádí k šílenství. Jsem na ně krom víkendu sama, takže krmení je děs. Mají to všude jak to plivou. O víkendu si to vždy užívám jaké to je si krmit jen jedno mimčo:slight_smile:

Už máme za sebou konečně všechna očkování. Holky mají Míša 6 kg a Bea 7 kg. Beatka už se snaží i dávat kolínka pod sebe že by jako lezla a jednou ručičkou se udrží na břiše a druhou boucha do hraček. Míša se jen občas pře kulí na břicho ale ještě si tam neumí srovnat ručičky aby se zvedla.
Už jsem jim dala do kočárku fusaky a naštěstí se tam s tím vejdou. Sice jsou tam teda slušně na pány,ale lepší než bych je teď musela dát už do sporťáku.

Vánoce ještě letos neřeším. Jezdíme za našima na chalupu,kde se sjede celá rodina. Manzel už by teda raději byl sám doma,ale mě by to bylo lito. Mám už hodně staré babičky, tak jsem chtěla aby si ještě nějaké Vánoce užili i s pravnoučatama.Letos teda asi ani nebudu nic péct. Aspoň nestloustnem:slight_smile: Jedině se chystá na mytí oken. Tím se asi dostatečně vyčerpám .
19. lis 2014 v 11:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ebro A ještě jsem teda zapomněla napsat že v noci se budí většinou v jednu,ve a pak v sedm.
19. lis 2014 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro jak to tak ctu,tak vzdy je jedno dite napred,u nas mladsi Maxik je tak 2 tydny za starsim,ale vzdy ho dozene, prikrmy u nas zatim v pohode,ale v podstate sme zacali tak uvidim co dal, spani porad na prd ale asi to bude zubama,zatim zadny venku nemame
my mame jit zitra na ockovani s Maxem,minuly tyden kaslal tak ho nezaockovala,7 dni sem davala Stoptusin ale zadne zlepseni,nemate neco vyzkousene co by zabralo? Mathias taky chytil krasny kasel a chrapti jak starej tuberak
19. lis 2014 ve 14:36  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk vyrážku (červenou hrubší kůži) má náš malý pod krčkem a ve výstřihu taky, ale zdá se mi, že je to z toho jak slintá, mažu to mastí na opruzeniny a omývám jen vodou bez mýdla.
19. lis 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk máš doma sudocrem? jestli jo,tak mu to tím maž,ale záleží jak to vypadá,jestli je to suché nebo spíš červené zapálené....na červené sudocrem,na suché spíš něco mastnějšího,třeba modrá indulona.CO máte za zeleninu? něco mu možná nesedí.Mě se teda teď osvědčila kombinace sudocrem a clotrimazol,prva namažu jedno a pak druhé,pokud má někde něco škráblé,začnu framykoinem,pak clotrimazol a na konec sudocrem,ale ona je teda těžký atop a rozhodí ji teda i blbé počasí a nálada.
@erin5 no to by mě taky zajímalo,malý mě kašle a chraptí už přes tři měsíce,prý zadní rýma,ale jak ho toho zbavit taky nevím.Asi udělám cibuli s medem,jinak hodně je toho až od roka a to čekat nebudu.Dávala sem i stoptusin,ale nic.Teď mají rýmu oba,Míša teda trošku,tak snad to podchytíme za včas.Jinak sme prodělali nemoc ruce,nohy,ústa....Karolína se toho samo jen tak nezbaví,jen doufám že to nedopadne jako loni a nezkončíme v nemocnici.

Jinak někdo chtěl vědět jak oblékáme,no naši mají bodyna punčochy,nějaké lehké gaťata a zimní bundu,zatím pořád podzimní čepice,sou strašně zapocení.no a v kočáře fusaky berany.Kombinézy máme z HM,bazarové,ale hezké,koupila sem větší,tak jim určitě vydrží až do jara :slight_smile: bundičky sem pořídila tady na koníkovi Lupilu,sou super,až na ty čičin okolo kapuce,asi je oškubu,děcka toho mají plnou pusu :-/
19. lis 2014 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 no my rymu nemame,nekdy mam pocit ze musim odsat,tak to udelam ale absolutne nic,no a Matesovi se to rozjelo minuly tyden po ockovani,mozna to spolu nesouvisi,on chraptil lehce od narozeni ale ted je to des
19. lis 2014 ve 20:28  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 no právě já mu taky nic neodsaju,uvidíme co z toho vyleze :-/

Tak sem byla včera donucena dát Filipa do chodítka,lozí na nábytek a hlavu má jak velikonoční vajíčko.Už aby to pořádně natrénoval a nepadal pořád.Míša se začíná taky víc hýbat,dnes skončila z postele na zemi,ale neřvala a hrála si tam,tak se asi sešoupala dolů a nějak se poskládala...no asi to brala velmi ladně,narozdíl od bráchy :slight_smile:
20. lis 2014 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju za rady ohledně ekzému. Než jsme si toho všimli, měl naposledy špenát s bramborama, tak teď střídáme mrkev, dýni a brokolici a čekám, jestli to zmizí. Mažu sudocrem... Jinak jsou oba zdraví, v noci spinkají, a s motorickým vývojem moc nespěchají... Magdalenka se pořád obrací na bříško (konečně :slight_smile:), Jaromírka už otáčení omrzelo, rotuje, sune se dozadu a pomalu se chystá na nějaký začátek lezení... Moc akční nejsou.... :slight_smile:
21. lis 2014 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk Tak pak dej vědět jak ten ekzém pokračuje :slight_smile: Ty jo užívej si že se moc nehýbou,u nás se změnil obývák v hernu,stůl je na gauči,Filip na něj pořád leze a padá,tak už mě to přestalo byvit,než se naučí pořádně chodit a stavět o nábytek,tak to musíme řešit takhle.Michalka zjistila ,že když začne pištět a ječet,tak si jí všimnu,takže piští pořád :grinning: Hodně dudle,asi bude brzo mluvit a Filip zajistí ten pohyb :grinning:
21. lis 2014 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky je ještě některá na fcb na máme dvojčta,trojčata,nebo na dvojčatech ? Už sem se tam potkala s @bejbyy @pehu a te´d mě našla @koksi :grinning:
21. lis 2014 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já jsem tam taky - Veronika Nováková Křížová...
21. lis 2014 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kdyz ste zacali davat prikrmy objevila se nejaka alergie? my mame za sebou mrkev a brokolici,moc jim to chutnalo ale Maxik ma olezlej cely oblicej,cervene flicky tak nevim jestli mam pokracovat a kdyz se to prerusi tak co dal??? nebo to muze byt jen nejaka prechodna reakce na novy jidlo a telicko si zvykne???
23. lis 2014 v 11:28  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Ekzém se dost zhoršil po včerejším plavání ve vaně... :frowning2: Žádnou souvislost s jídlem zeleniny jsem nezaznamenala, před tím se možná pomalu zlepšoval. Asi se budeme muset poradit s doktorkou, jak to přesně ošetřovat. Podle mamky jsem měla atopický i já, ale jen jako miminko, od té doby ne... Manžel ho mívá v zimě, ale nikdy to moc neřešil a nemazal...
23. lis 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margaritavnk hmm tak to budete mít podoné jako u nás,sice malá je atopik těžký,ale jak přijde zima stojí to za hovno :frowning2: To ste byli plavat na bazéně? Pokud jo,bohužel to budete muset vynechat,aspoň nějakou dobu,bude mu dělat zle chlor.Jina´k jestli doma,tak přidávat olej,třeba olivový a aspoń nějakou dobu dodržet pravidlo tří,3minuty koupání,a do tříminut osušit a namazat,to sušení,spš jakoby takové ťapkání než drhnutí,prostě tu pokužku nezatěžovat.Tohle podzimní počasí je děsné,dokud se neustálí,nečekej zázraky.Ale i s tím jídlem opatrně,všechno dávat opatrně,přidávat jen jednu věc a čekat tři dny,pokud se nic neobjeví,nezhorší,může se přidat další.Ono je toho hodně na co se musí dávat pozor,hlavně se snaž najít kožní co při prvním pohledu na dítě napíše kortikoidy a že těch je,nepomáhájí,jen potlačí a ekzém se vrátí.Držím palce a napiš,jak to probíhá,klidně vyfoť kde to má,mrknu na to.Chtěla sem tě přidat tady do skupinky o ekzému,le už sem tam dlouho nebyla a oni ji zrušili :frowning2: POšli fotku,třeba do zprávy,mrkenem na to
23. lis 2014 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Děkuju. Na fotku je teď pořád tma a na umělým světle je to špatně vidět... Ale snad se zadaří... Koupání bylo ve vaně, ale kolem krku měl kruh, ten to možná taky podráždil. Už ho budeme koupat jen rychlým ošplouchnutím, dokud to nebude lepší... V lékárně nám dali Dexeryl, k doktorce jdem až po novém roce... Červené už to teď myslím tolik nemá... Měli bychom pomaluzačít k zelenině dávat maso, suchary, kaše a tak, ale teď z toho mám strach. Bude těžký mít to pod kontrolou... Musím si o tom něco přečíst.
25. lis 2014 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 tak to je divné to opravdu může být alergie, hlavně si napiš po čem to bylo a pokud to zmizí tak zkus dát to samé ještě jednou a pokud bude vyrážka znovu je to jasný :frowning2:. Pokud to mizet nebude, raději dojdi k doktorce. Jinak přerušení příkrmů se bát dle mého nemusíš nebo jen vynechej tu mrkev a brokolici, já si osobně myslím, že po mrkvi to nebude spíš ta brokolice! Můžeš místo ní dávat např. dýni, sladké brambory - batáty, jablíčko, hrušku,banán. Je dobré vydržet u jednoho druhu 2-3dny, aby se případná alergie dala odhalit.
25. lis 2014 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak po dlouhé době hlásíme, jak to vypadá u nás doma.

Kluci jsou naprosto úžasná miminka. Spí mi celou noc už asi 2 měsíce – usnou v osm a vzbudí se kolem 5–6.hodiny ráno na mlíko. Začali jsme s příkrmy a moc jim chutnají. nestíhám dávat lžičky do pusinek. Dneska jsme byli na půlroční kontrole a mají oba kolem 7,5 kg 63 cm. No dle paní doktorky jsou to sumo zápasníci. Mají totiž tlustá stehýnka. Korigovaně jsou jim 4 měsíce. Jediné, co nás trápí, je že se nechtějí ještě točit na bříško, ale nechávám jim čas. zhruba před rokem mi doktorka ukázala na ultrazvuku dvě tlukoucí srdíčka a dneska má člověk doma už dvě krásné dětičky. Je neuvěřitelné, jak to všechno letí.
25. lis 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@adusak no zatim to vypada ze nam nedela dobre mrkev, ted testuji brokolici :slight_smile:
a mame prvni hadku a bitku :slight_smile:
25. lis 2014 v 17:54  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Kyselkova oooo boooze
@sacvi taky jsi z ni tak nadsena?
26. lis 2014 v 18:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy no co ti říkala? Věř mi, že téměř nic z toho není pravda!!!!!!!! Mám ověřené od jiných dr :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A páslas taky koníky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2014 v 18:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi jo pasla :slight_smile: dik za usmev

Podle ni Jasa neslysi - proto mame jit k psycholozce. Tona teda taky na tlesknuti nemrkl. Oba jsou nestabilni a ochably bricho maji, jdou do zaklonu. Cvicim malo. Krmim blbe - Babylove.
26. lis 2014 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy no ty si teda matka :grinning:
28. lis 2014 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jako solidně jsem ale byla zdeptlá, ještě z toho je Jáša moc nepřibral :confounded:
28. lis 2014 v 10:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, myslím, že dvojčátek 2014 už tady více nebude, nešlo by tuhle diskuzi nějak uzamknout jen pro nás, co jsme sem po ten rok chodily a dvojčata letos zplodily? :slight_smile: Dáváme sem fotky atd. a bylo by fajn tady mít soukromí a navíc sdílet nadále stejné věci jen mezi námi...
28. lis 2014 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy to se dožene a mudru prď,bude to ok,uvidíš
29. lis 2014 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 pak už mi bylo líp, ale ten den :rolling_eyes: :angry: čůza
29. lis 2014 v 18:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy ty jo a to už tam není horší doktorka,to fakt potěší,co si pak máš myslet :unamused:

no a přidávám foto ,naši jezdci
29. lis 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 jo je tam ještě doktor který stojí úplně za ....

Máte doma autodrom co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. lis 2014 ve 20:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek