• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahoj holky mám dotaz :slight_smile: ,zima je za dveřmi.... přemýšlíte některá nad tím, jak budeme vozit dvojčátka na saních :slight_smile: ? Synátory jsme tahali klasicky, sáně+ohrádka, ale teď :confused: .
29. lis 2014 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak my jsme na to asi ještě malí
30. lis 2014 v 07:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím uvažuju pouze o přechodu z korbiček, kde jsou jak dva nasardinkovaní kosmonauti ve skafandrech a nemůžou se ani pohnout, do sporťáku... Na saních letos ne. :slight_smile:
30. lis 2014 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy někteří doktoři opravdu dokáží vydeptat.....já se děsím před každou kontrolou....zítra nás zas čeká kontrola zda už mají dost železa....ufff...sem napjatá...už bych to chtěla mít z krku....jinak já když navštívím lékaře tak vždy odcházím s pocitem že ty svoje dvojčátka mi ta lékařska vlastně jen pronajímá, že nemám vůbec žádnou rozhodovací pravomoc....posílám energii....dvojčátka jsou fakt náročný....a čím jsou větší tak tím víc se mi zdá...nebo možná dochází ta prvotní energie, elán ....
30. lis 2014 ve 22:29  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás na chalupě je to bohužel jediná možnost přepravy.... když napadne sníh, koukala jsem na různé tipy sáněk pro dvojčátka a nakonec to asi vyřeším tak, že dám na dlouhé sáně dvě ohrádky proti sobě :slight_smile: .
1. pro 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky, dlouho jsem tady nebyla, je mazec jak to frčí a dvojčátka všem krásně rostou :slight_smile: nám je 7 a půl měsíce a Karolínka se koncem 7.měsíce teprve přetočila ze zad na bříško, Zdenda si dává ještě načas - od narození jim šla váha každý měsíc o kilo nahoru, v 6.měsících oba už vážili 8 kg, jen z kojení, tak jim to překulování jde ztuha :slight_smile: Doktora máme teda super, dvojčátka krásně prospívají a to, že nejsme přesně podle tabulek nám nijak nemlátí o hlavu, hold jsme trošku baculatější a mají na vše svůj čas. Je na nás vždy příjemný a usměvavý. Karča jak se začíná více hýbat tak si váhu drží na 8,5 a Zdenda má 9 kg. Jinak první očkování hexavakcíny jsme nechali píchnout v 6.měsících na radu pana doktora, dřív nám to ani nedoporučoval, už máme za sebou i druhé očkování. První očkování je oslabilo, chytli zánět spojivek se silnou rýmou, ale druhé očkování už proběhlo v poklidu. Jinak už jsme poprvé plavali v bazéně a paráda.
S příkrmy jsem začala od 5.měsíce, ale né každý den a jen po troškách. Od 6.m každý den a jen zeleninu a v 7.měsíci nám doktor povolil už i ovoce, brambory a maso.
Zatím teda v noci stále každé 3 hod stávám a kojím a zoubek nemá ani jeden. Jsme tak nějak se vším pozadu :slight_smile:
2. pro 2014 v 01:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@hanulikb malicko pozadu ale v pohode, to je krasa
2. pro 2014 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. pro 2014 ve 14:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy díky za tip, už jsem je také našla :slight_smile: .
2. pro 2014 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dlouho sem tady nebyla, Maxik ma zanet prudusek a mame atb,nudle z nosa,do toho prujem,nejspis z atb,az mame pupinky kolem konecnika, Matesovi se vratil tuberacky kasel a ja sem taky nachcipana jako prase,takze doma bojujeme.navic Maxovi vylezl ( nejspis to bude ockovanim ) ekzem na nozickach,vypada to na atopicky, za 2 tydny mame druhe ockovani.ale myslim si ze 2 tydny po nemoci a atb je malo,co myslite??? a jeste k tomu ten ekzem :frowning2:
4. pro 2014 v 16:10  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký víkend všem,

omlouvám se, že Vám sem takhle vstupuji, čekáme dvojčátka, jsem teprve v 10tt, ale už tak nějak pokukuji po kočárkách, vím, že by se mi líbil ten, na který jdou nacvaknout autosedačky. Budu syna vozit do první třídy a od auta je to ke škole ještě kousek pěšky a skládat celý kočár by bylo na dlouho, tak si myslím, že by ten podvozek se systémem na uchycení sedaček byl to pravé pro nás. Ale vůbec netuším, jaká je manipulace a zda to jde rychle složit atřeba které typy značek to mají "vymakanější". Proto jdu na radu sem, ke zkušenějším :wink: Určo budeme hledat kočárek po bazárkách, ne nový...Máte nějaký tip? Předem moc děkuji za info... Jo a ještě dotaz, kdy jste měli všechno tak nějak nachystané na příchod dětiček? okolo 30tt nebo raději dříve?
6. pro 2014 v 15:45  •  čeká miminko, termín má v červenci 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dotaz,kolik vam deti jedli odstrikane mleko z flasky v cca 1mesici? Ti nasi kluci des, mirda sni 80,90a za 2hod rve hlady a jedl by dal a luky 70,80a to same. Na jip mi řekli, zr dle tabulek vby měli jist 60,70 a 50,60 8xdenne. Ale kluci by snedli jednou tolik a me to nepřijde normalni. Maji 3,2 a 2,4kg. A jak je ten vzorec na kg vahy,tak jsme hodme nad nim...vubec nevim kolik davat
zkusili jsme s manželem schválně dat 120 do flašky, kdy nebude ten vetsi moct a snedl to cele,jednou ublil. A mensi snedl 130 dokonce a neblil....
6. pro 2014 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule80 chcete vedel sebe nebo za sebou? Autosedačky půjdou asi na vše
6. pro 2014 v 17:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr hahaha řeším u B opačný problém, 5 měsíců a jí si jako tvoji měsíční, klidně dá těch 130 a podle něj tak ideálně 3x denně, jinak si dá 30
Nevím co poradit
6. pro 2014 v 17:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy tak až takhle to vůbec promyšlené nemám, ale nejspíš vedle sebe? teda korbičky bych chtěla vedle sebe, tak to pak i ty sedačky budou vedle sebe ?? Koukám po inzerátech, nejraději bych pak koupila sadu podvozek s korbičkami a autosedačkami. Sporťák pak asi budu kupovat jiný zvlášť, takhle jsem to měla u mono kočárku, hluboký ale ve sportovní verzi nám nevyhovoval, tak jsme kupovali skladnější sporťák - golfky.
6. pro 2014 v 18:36  •  čeká miminko, termín má v červenci 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule80 tak pak koukej na TFK, Easy Walker a Bumbleride ty projedou 80 dveřma. O širokých nemám přehled
6. pro 2014 v 19:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivekr ahoj, já bych to neřešila. možná jí tolik, že nemáš silné mléko? prostě bych jim dala kolik sní. já to nikdy neřešila. ano kluci mají více než by měli mít, ale jsou spokojení.
7. pro 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov problém je vtom ze nema klapku, dat mu 200 sni to taky a pak desne rve na bříško....
7. pro 2014 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr a co ti na to řekla detska?
7. pro 2014 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr A co třeba zkusit se zeptat zde na fóru laktační poradkyně (pod nickem emin) ?
7. pro 2014 ve 21:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb ahoj,sem ráda že si se ozvala,mají super váhy :grinning: naši sou taky pořádní mackové,Míša je lenoh,ale už Fildovi závidí a trénuje na kolínkách na lození,tak snad do vánoc to vypiluje.Sem si říkala že by sme se mohli sejít,býváš kousek a mě už drbe z toho každodenního stereotipu,ráda bych vás zase viděla,už to nejsou ta miminečka v postýlce co si je vezla sestřičkám :slight_smile: @bajbyy ty býváš kde? že bysme se sešli všechny :slight_smile:
@erin5 v žádném případě nenech očkovat,od atb je potřeba delší pauza,navíc jestli má ekzém,tak je potřeba aby se prva sklidnil,nejlíp zmizel,jakmile se ukáže opět po očkování,tak nahlásit,oni na to budou nejspíš srát,záleží na mudr....přeju ať ste brzo fit
@adusak budu to řešit stejně,mám po malé dlouhé starší sáně a přidáme jen další ohrádku,nebudu kupovat žádné další,bych se mohla vysr.. :-P
@hanule80 jak píše bejbyy vybírala bych z těchto,holky psaly že EW má super skládání,ale nemá polohování nožek,což se dá vyřešit dokoupením doplňků.Všechny tyto kočáry mají autosedačky na podvozek.Já mám TFK,je suprový,hlavně má všechno co má kočár mít,bonus je tam ruční brzda,dnes mě zachránila prdel,celkově kočár s dvojčaty je těžký a já sjíždím z garáže z nájezdu a podjely mě svičky,nebýt brzdy a kočár nezastavil na fleku,děcka mě ujely a skončily ve vratech sousedům od naproti,zaručeně by bylo po kočáře a děcka bych odlepovala z vrat,takže ufffff ..... ještě že tam je.Nevím co máte za auto,najíždím přímo do auta s rozloženým kočárem,určitě vybírat takový,aby projel 80tkama,je to neskutečná výhoda,jinak se smířit s tím,že skoro do všech obcho´dáků,akamkoliv jinak s děckama v rukách.Chce to pořádně popřemýšet co očekává š od kočáru,kam s ním budeš jezdit,jaké by měl mít vlastnosti.....jinak nesrovnájev s mono,to fakt nejde :-/

HOlky ráno sme měla krapet šok,malá byla protivná,ukňouraná....jak sem ji přebalovala,tak sem si všimla,že má nějaký svinčík pod prstem,jak mívají špinky mezi prstíky na nožkách a ono vlas,ale měla ho omotaný okolo prstečku a ten červený,ten vlas se jí tam uplně zařezal,měla ho tam zamotaný,musela sem to pinzetou přetrhat,ta chudinka řvala a na prstečku má uplnou rýhu jak ta byl vřezaný,nechápu jak se to tak namotalo,teď jim hledím při každém přebalování na prstíky,no hnus
7. pro 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@pholikov me srrekl at je krmim tak aby pribírali, nic vic...a v nemocnici mi nikdo nic nerekl.jak byli 5tydnu v inkubátoru tak mi je pak postupně dali a nazdar
@vrtulka81
8. pro 2014 ve 04:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 určitě se můžem domluvit ;) po Vánocích se budeme stěhovat do baráku, ještě tam nemáme ani kuchyň a nábytek, bude to ze začátku pěkná divočina, zařizování bude postupné i s dodělávkama, sem zvědavá, jak to s dvojčátkama ustojíme. Tak už nás navštívíš asi v novém :slight_smile: jo jo, to si pamatuju jako by to bylo včera, jak ste mě na chodbě odchytly ještě pěkně břichaté :slight_smile: to sem zrovna jela vyzvídat, kdy mě pustí s dětmi domů :slight_smile: a s tím vlasem se mi to taky stalo!!! Vůbec bych si toho nevšimla, upozornil mě na to cucek z ponožky, sem ji ho oddělala a čučela sem na ten přiškrcený prstík jak puk, horko těžko šel ten vlas sundat! Ty moje vlasy se válí všude, už mě to pěkně sere jak furt padaj a děti je mají všude na sobě!

@hanule80 já mám bumbleride a sem nadmíru spokojena, velice rychle se poskládá a parádně se ovládá, jezdím ještě ven i s psíkem tak kočárek kormidluju často i jen s jednou rukou :slight_smile: máme ho s druhé ruky, ale autosedačky se nám už nechtěli kupovat, máme je pučené a bohužel zrovna na tuto konstrukci nepasují, sou staršího data, celkem mě to pak mrzelo, že sme nezainvestovali ještě do nich, ale snad budou už z jara sedět a dáme si je do nákupních vozíků :slight_smile: zatím na nákupy buď máme hlídání nebo manža hlídá v autě a já lítám s vozíkem.

@bejbyy tak sem si pořídila šátek ring sling a zatím v něm moc nenosím, dětem se v něm líbí jen chvíli a taky mě to moc nejde utahovat a z ramene mi to furt sjíždí při manipulaci s dítětem,zdá se mi i, že se jim ten šátek celkem zařezává do nožiček, tak nevím co dělám špatně - sem měla jít do toho klasickýho šátku co máš ty :/
8. pro 2014 v 17:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule80 kočárek projede 80 dveřma, ale většinou děti usnou v autě a štelovat je z autosedaček do kočárku kvůli půl hodině se nám moc nechce :slight_smile: navíc v tomto počasí kdy je každej nachcípanej nás to i odradí je brat do nákupáku.
8. pro 2014 v 17:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak takto už sme velcí a pěkně kulatí my :slight_smile:))
8. pro 2014 v 17:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
8. pro 2014 v 17:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@hanulikb my dáváme aoutosedačky jednu na vozík, druhou do vozíku, a druhej má vozík na nákup
8. pro 2014 ve 20:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb já na nákupy a všechno okolo budu převážně sama, proto ty nacvakávací autosedačky, abych je jen s prckama vyndala z auta, nacvakla na podvozek a mohla jít. Ale než nákupy řeším to vodění syna do školy - do první třídy, kdy budu muset i s nima až do školy... takže průjezd těma 80tkama dveřma bude asi potřeba :grinning: budeme tam mít den otevřených dveří, tak to omrknu, jak je to tam s prostorem... ono celkově pak syna doprovázet na kroužky apod. my prostě budem hodně pendlovat autem, tak proto vyzvídám o těch adaptérech a celkově zkušenosti.
9. pro 2014 v 19:36  •  čeká miminko, termín má v červenci 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ruční brzda vypadá taky lákavě...no momentálně máme Octavii combi, ale přemýšlíme o něčem větším...jezdíme na chalupu, k rodičům, takže to budou 3 děti, pes, kočár, staršímu případně kolo atd. no když si to představuju tak jdou na mne mdloby :grinning:
9. pro 2014 v 19:39  •  čeká miminko, termín má v červenci 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule80 já mám easy Walker. Ovládání je super, nemá teda brzdu. Nejvíc mi ale vadí že když tam chci dat autosedacky, tak musím odcvaknout středovou tyč a nasadit adaptéry. Netuším jestli to tak mají i ostatní kočárky, ale občas mě to štve to furt předělávat. Pak se tam ještě hůř nandavají pláštěnky. Ale z větší části jsems nním spokojená.
9. pro 2014 ve 21:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek