• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Taky jednu přidám, tady ani nevypadají že vlevo Toňa má 7 kilo a vpravo Jáša jen 5kg :slight_smile:
14. pro 2014 v 07:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
autor
ahoj holky :slight_smile: zdravím po delší době :slight_smile: teda vám ty dvojčátka rostou :slight_smile: všem budoucím maminkám přeju hoodně štěstí :slight_smile:

my spíme už 7 mesíců celou noc, máme dohromady 6 zubů,, vlezeme všude a začínáme hezky povídat :slight_smile:
14. pro 2014 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@vrtulka81 Tak jen co jsem napsala, že mi spí krásně, Zdenda začal v noci řádit každou hodinu, k růstu zubů ještě chytl rýmu a trochu kašel i horečka ho sužovala, takže sme celý víkend probděli. Já zas čekala, kdy budou sousedi bušit na dveře, že nemůžou spat :slight_smile: Po dvou dnech jsem jak hadrová panenka, takže máte obdiv, že to tak zvládáte už delší dobu ;)
Jak si s malýma hrajete? Já už ztrácím fantazii !!! :( No spíš mám pocit, že mám doma stereotyp a dětem té zábavy už moc neposkytuji :(
15. pro 2014 v 16:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb a on vam uz nekdo busil??? to by zkusili :slight_smile:
kdyby me nekdo videl co detem vypravim a ukazuji tak by me zavreli do cvokarne,je to tezky,hracky jsou jsou okoukane, inspirace zadna :frowning2: no a v brutalnom spani nespani pokracujeme
15. pro 2014 v 18:59  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 holky, aspon, že se tady můžeme vzájemně podpořit. Já jsem už jak zombie. Ráno se mi klepou ruce a než se rozchodím, tak jsem jak důchodce. :grinning: A s těmi hračkami jsme na tom podobně, všechno je nudí a čekají jenom co zase vymyslím. Ale zas když slyším, jak se krásně smějou a na všechno reagují, tak si říkam, že to stejně za to stojí a jde se dál. :wink:

@pidisek gratuluji ke krásným spavým dětem. Ty jsi si ani jednou nestěžovala a to jsi daleko před námi. Jak to děláš? :wink:
15. pro 2014 v 19:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erin5 ne ne, zatím nikdo nebušil, ale po tom víkendu sem se toho dost obávala! Jel naplno i vysavač, kvůli soplíku a to Zdenda nesnáší, takže řevu bylo ty dvě noci požehnaně!!!
Je to těžký furt něco vymýšlet, kór když chybí spánek a energie je ta tam, ale je fakt, že když se oba dva zaráz řehotají tak je to nádherný!!! :slight_smile:
15. pro 2014 v 19:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana
@hanulikb jj, ten uprimny smich vsechno zmaze a oni se prave nejvic chechtaji na blbinach co delam, a sama nevim co delam :slight_smile:
15. pro 2014 ve 20:44  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lanitana já nevím, oni jsou prostě milionový děti :slight_smile: jsou schopný si hrát spolu třeba tři hodiny :slight_smile: a pořád se smějou...dneska jsme začali zvykat na zubní kartáček - stačilo jim to ukázat a už čistily :slight_smile:
15. pro 2014 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky, zdravím po delší době, jsem ráda, že nejsem jediná zralá na Bohnice, jak to tu čtu. My jsme dva měsíce přestěhovaní v novém bydlišti, které jsme ale za pochodu ještě rekonstruovali. Bylo to strašný, s těma dvěma řvoucíma cácorama, bez kuchyně, pro každej hrnek vody do koupelny, bez dřezu, bez obýváku, málem mi šiblo. Teď už to je trochu lepší i s holkama, o trošinku míň řvou. Julinka je docela klidná, ale Bětka je uječená strašně. Ječí vlastně pořád, když mě nevidí. Včetně noci, kdy se budí cca po 1 - 2 hodinách a spustí virvál. Budí tím i Julču. Teď třeba Julinka ječí radostí, protože si hraje s velikou plyšovou beruškou a Bětuška vzteky, protože ji neotáčím a nebavím. No hrůza. Jinak v 7 měsících nemají žádný zub, Bětka se houpe na kolínkách už 3 týdny, ale nic z toho a Julinka je pořád na bříšku. Chodíme na RHB, pořád jsme na hraně, jestli cvičit Vojtovku nebo ne, ale zatím unikáme. Holčičky pořád mají alergii na mléko, já stále kojím, takže držím bezmléčnou dietu, ale už jsem zkusila máslo a půl jogurtu a prošlo to, tak to postupně uvolním.
17. pro 2014 v 09:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
:wink: žížalky
17. pro 2014 v 10:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@blanick jsou roztomile
17. pro 2014 v 10:21  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick kdyby mě někdo dal poukaz do cvokhauzu,hned ho beru,aspoň na měsíc all inclusive a nebudit :grinning:
17. pro 2014 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
HOlky daříse vám prcky natočit? Já nemám žádné normální video,když sem je točila,jak si poprvé začali sebe všímat a žvatlat,tak začne volat ségra,nebo někdo zazvoní,nebo Karolína začne hulákat,teď když se začala ohmatávat,tak dojde mladý a má blbé kecy,nebo se Miška poblije.
18. pro 2014 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 ja nejake mam ale musim to delat nenapadne,kdyz si me vsimnou tak se nic nedeje,zrovna dnes sem chcala smichy jak Mates u lezeni zveda prdelku a kdyz sem ho zacala natacet tak to udelal jenom jednou
18. pro 2014 ve 20:24  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick to už vůbec nejsou miminka :confused: kdo ti je vyměnil?
Jsou krásný, kočky
18. pro 2014 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Taky mám milionový děti :slight_smile:
18. pro 2014 ve 20:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 Taky nemám moc hezkých videí a to hlavně kvůli psovi kterej je děsně žárlivej a jakmile se venuji dětem, tak se chce mazlit a leze po mě a do záběru... :slight_smile:
19. pro 2014 v 11:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick jaj, tak to mě čeká po Vánocích taky, tak jak sem se těšila tak už se netěším!!! Představa, co v tom baráku všechno nemáme mě celkem děsí, taky budem vše postupně dodělávat až tam budem bydlet, navíc dvojčátkům začly růst zoubky a do toho je sužuje nachlazení, bude to asi hooooodně happy :slight_smile: No snad to taky nějak zvládnem :slight_smile: Každopádně, když se tady dlouho neukážu tak bude doma pěkný mechechéé :slight_smile:
My taky vojtovku naštěstí necvičíme, Karča se poprvé přetočila v 7.měsíci a teď už ji musím chodit vysvobozovat uvízlou mezi šprušlema :slight_smile: točí se v postýlce jak kača. Zdenda v 8.měsíci a zatím jen tak 3x, ještě tomu nepřišel pořádně na chuť :slight_smile:
S tím kojením se taky stále držím, zkusili jsme jim dat nutrilonu, který nám od porodu pro případ nouze ležel na poličce, co na něj řeknou a striktně ho odmítaly. Tak sem si řekla, že ho aspoň budu pit já :slight_smile: než mu skončí spotřební doba a nedá se to, má hořkou pachuť, přála bych si kojit do toho roku, pak už bych to utla. Prsa mám ale pěkně popraskaný, navzdory tomu, že sem je v těhotenství mazala jak vzteklá tak dopadly hůř jak břicho. Sem zvědavá s jakýma kráskama se budu potýkat po ukončení kojení, to už budou zřejmě jen plácačky na mouchy :slight_smile: a pupek z břicha mě stále trčí, né a né zalezt zpátky, s připočtením jizvy po císaři mám pod hlavou druhý obličej :D
19. pro 2014 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 taky mám jen pár záběrů, vždy když se něco pěkného vyvrbí tak to na ně civím a řechtám se místo toho abych vzala foťák a natočila je nebo pro změnu ten foťák nemůžu najít. Jednou sem to fakt nepochopila, dělala sem něco v jiné místnosti a slyším jak se Zdenda řechtá na celý kolo, tak doběhnu co provádí a že ho natočím a najednou ztichne, tak zas odejdu a on opět výbuch smíchu, tak sem se do místnosti tentokrát doplazila a i tak ztichl. Tak to pokračovalo asi ještě dvakrát. No někdy mám pocit, že nad dětma někdo dělá opičky!!! Už párkrát byly zahleděni do stropu a velice se bavily :O Nestává se vám to taky???
19. pro 2014 ve 12:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb u nas se nerechta ale jenom si povida zahledeny do stropu,taky sem uz premyslela co tam vidi
19. pro 2014 ve 13:38  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Nejsou to miminka, no... taky si říkám, že byly malinkatý hrozně krátkou dobu. A natočit jsme toho taky moc nestilhli. Když si teď vzpomenu, jaké věci jsme ani nevyfotili, tak mi to je líto. Třeba jak jsme měli na kuchyňský váze přidrátovanou krabici, abych je před a po kojení vážila a podobný šílenosti. Jenže to byl docela stres a holky nonstop ječák, tak mě to ani nenapadlo. Zato jak spinkaj mám vyfoceno asi stokrát :slight_smile:

@hanulikb tak to Tě docela lituji, doporučuji domluvit si někoho, kdo Ti je vezme ven aspoň s kočárem. My se nastěhovali blízko k tchyni, která kdykoliv chci, tak přijde a vezme si kočár a je 2 hodiny pryč. Přes všechny její mouchy (a má jich jako většina tchýní :grinning: ) je to bomba. Díky ní jsem včera během 2 hodin nakoupila všechny vánoční dárky :sweat_smile:
Je fajn, že je každé miminko jiné, každé se vyvíjí vlastním tempem. A je správný se netrápit, když nedělá to, co jiné už ano atd. Holky se ještě v 5. měsíci skoro vůbec nezajímaly ani o hračky, buď řvaly nebo spaly nebo se nosily nebo houpaly, na zemi nevydržely. Pak se to zlomilo a udělaly obrovský pokrok dost rychle najednou. Jasně, že mě taky sem tam něco štve (třeba to vstávání milionkrát za noc), ale zase si říkám, když ráno chodím jako mrtvola, že aspoň víme, že je máme :sunglasses:
Teď se už konečně hodně smějí, jsou úplně hotové ze psa, to Julča dokáže šíleně radostně ječet, když jí držím na břiše v ruce a házím psovi míček. No jo, to bych třeba mohla natočit :slight_smile:
19. pro 2014 ve 14:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 je to někdy fakt strašidelný :O no doufám, že až budou umět mluvit, že neřeknou ,,Mami, já si du s mým kamarádem hrát do pokojíčku!''
19. pro 2014 v 17:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Jo,jo na to tak nějak spoléhám :slight_smile:, tady na bytovce mi dost vypomáhá tchýně, když potřebuji, musím teda říct, že mám přímo servis :slight_smile: No a tam kam se stěhujeme je zase rodina z mé strany, tak snad s hlídáním nebude problém :slight_smile: Musím taky uznat, že nemít babičky, tak sem s nervama opravdu v ř..i. Sice mě dokáží někdy taky dost vytočit :slight_smile: (s tím co a jak mám dělat a proč nedělám to a ono), ale s tím co pro mě a pro děti dělají je to 100 a 1 :slight_smile:
S těma dětma máš pravdu. Dřív sem se celkem stresovala z toho, že naše děti pořád jen leží a ostatní ještě mladší se už přetáčely a plazily se. Už sem si i říkala, jestli to s tím správným držením dětí nepřeháníme, že sme je zakazovali ostatním držet do 6.měsíců ve svislé poloze a teď zakazujem posazovat, dokud se neposadí samy, zavrhla sem i chodítka a hopsátka a to se na mě koukaj, že už nejsem asi normální.Pořád si ale říkám, že když něco uspěcháme ve vývoji, tak to obserou obě dvě děti, než když někdo má jen jedno a tak nějak se na tom jednom učí a pak při druhém dítěti se určitým chybám již vyvaruje.Hodně mě i uklidnil doktor, že podle něj vojtovku zatím nepotřebují a nemáme na ně spěchat, že ta váha taky udělá svoje. Někdy se fakt cítím jak pedant, když upozorňuju a zakazuju a musím určitě pěkně lezt ostatním na nervy, ale raději chci případným problémům předcházet, když můžu než abych pak řešila následky. A tak z takových těch řečí, že naše děti ještě nedělají to a ono a nepapají ještě to a to, si už nic nedělám :slight_smile: aspoň snažím se nic nedělat :slight_smile:
19. pro 2014 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak to mám docela podobně. S tím sezením, nošením. Naštěstí jsou kolem mě dost tolerantní lidé, takže nikdo si na hlavu neklepe, možná mě pomluví za rohem, že jsem švihlá, ale to mi je jedno. V porodnici jsem byla s holkou, která má dcerku o den mladší než jsou mé holky. Docela jsme si rozumněly a bydlíme teď kousek od sebe, tak se navštěvujeme a venčíme děti spolu. Moc ale nechápu, že už od 5. měsíce ji posazuje do kočáru a obloží ji polštáři, aby viděla ven. Teď už ji posazuje i na dece na zemi, holka se sama moc neudrží, tak ji taky podepře polštářem... to je fakt strašný. Asi dvakrát jsem se jí ptala, jestli ví, že se to nemá dělat a že je na to moc malá a vždycky to nějak přešla.
No, každý to má jinak, já určitě taky dělám spoustu chyb o kterých třeba sama ani nevím, ale myslím, že svědomí můžu mít čisté, že se snažím co to jde. Na to, že máme dvojčata, se můžeme určitě poplácat po ramenou :grinning:

Holky, co si myslíte o té tzv. "Výuce spaní"? Nebo taky o "Kontrolovaném vyplakání"... má to víc názvů, ale je to prostě o tom, že se dítě brečet tak dlouho, dokud samo neusne a chodí se jen kontrolovat. Mně to nejdřív přišlo jako dobrá metoda, když jsem si o tom něco přečetla. Tak jsme to zkusili 3 dny aplikovat. Bohužel to šlo jen večer, protože když začne hulákat v noci Bětuška, vždy ji musím vzít k prsu (cca 4x za noc), protože budí Julču. No ale 3 dny jsme je večer nechali plakat, bylo to fakt strašný, první den brečely půl hodiny, pak po 20 minutách usnuly. Jenže vzlykaly ze spaní, vzbudily se, zabrečely, usnuly. Dost divný. Pak jsem si všimla, že Bětuška (která to snášela hůř, protože si nedává prstíčky do pusy, aby se uklidnila) je přes den ješttě víc uplakaná a hlavně že se úplně přestala smát. Tak jsem se na to vyprdla, teď už druhý den zase večer uspávám (naštěstí to je kolem 10 minut) a Bětka je dnes veselejší. Může to mít souvislost?
21. pro 2014 v 19:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick taky znám pár takových co už posazují a dítě se ještě ani samo nepřetočí a ukazují jak už mají šikovné dítě :frowning2:. Právě že tím, že máme dvojčata, jsme v těchto věcech obezřetnější, si myslím :slight_smile: My i navštívili kurz a v těhotenství sme si s manželem hráli s panenkama :slight_smile:)), abychom se naučili nebát se vůbec ty malé stvořeníčka chytnout, natož s nimi nějak manipulovat. :slight_smile:))
S tím spaním sme to taky zkoušeli, museli, protože už si to uspávání na balóně šíleně vynucovaly a my nedělali nic jinýho než s nima hopsali na balóně dokud nespaly a to někdy zabralo i hodinu, hrůza. Pár dní sme je nechali vyřvat a zabralo to, taky byly ze začátku přes den mrzutí, ale jen ze začátku a pak paráda, vzlykaly teda jen tak hoďku po usnutí co řvaly. Jenže pak nám to usínání rozladila nemoc a zase sem hongala na balóně :/ nakonec sem se taky na tuto metodu vyprdla a dělala to tak, že sem je na balóně uhoupala do polospánku a dala polospící do postýlky, pak si už jen daly prstíky do pusy a v postýlce usnuly bez problému. Teď už jen sleduju, kdy začnou být unavené a to je dám hned do postýlky do ložnice a usnou během 5 min. Samozřejmě sou dny (ale těch dní je málo - snad si to opět nezakřiknu! :slight_smile:), kdy některé z nich začne protestovat, tak to ho nechám chvílu vyřvat aby se unavilo a usnulo samo, většinou tak po 10min usne, a když ne, tak ho opět uspávám do toho polospánku a vrátím do postýlky, někdy to opakuju i 3x než v postýlce usne samo. Ovšem když rostou zoubky nebo některý z nich má zrovna brebentící hlasitou náladu před spánkem, tak se můžu jít s nějakou taktikou spánku vycpat :slight_smile:))
22. pro 2014 ve 20:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
KRÁSNÉ A VESELÉ VÁNOCE VÁM I VAŠIM MRŇOUSKŮM!
23. pro 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Tak už na nás taky došlo. Magdalenka, která bývala hrozně hodná, usínala vždy snadno a sama, teď pláče, budí se, skoro celý den se chce chovat. Asi jí roste zoubek, zatím nic, ale zhoršuje se to. Jaromírek celkem normálka - a najednou jsem mu zoubek nahmatala... Ten míval záchvaty pláče i dřív, nic zvláštního jsem nepozorovala, jen začal vstávat v 6 ráno... Ty Vánoce s nimi jsou náročné, aspoň jsme dali prázdniny od cvičení... Zítra nám děda odpoledne povozí, snad stihneme brzkou večeři, abychom aspoň toho kapra vychutnali... :slight_smile: Přeju všem nějaký odpočinek v rámci možností a hodně zdraví a sil... :slight_smile:
23. pro 2014 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné svátky všem :slight_smile:
24. pro 2014 v 07:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky přeji Vám krásne a pohodove Vánoce, hodně dárků pod stromečkem, a v Novem roce hodně sily a trpělivosti ale taky radosti s našima ratolestmi, a to nejdůležitější ať sme všichni, hlavně drobci, zdravi
24. pro 2014 v 10:42  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky tak jak ste strávily vánoce, byly veselé ? U nás se az nactu virozu a přehnanou aktivitu Karoliny u stromecku zdarily.Manžel me pořídil novy telefon,tak mužů zase datlovat,mimina zuzlou svoje první knížky, Karolína asi ani neví co všechno dostala,trhala dárky i co nebyly pro ni,hlavně ze lital papír :grinning:

Všem prej at si zbytek svátku uzijete v pohodě, at se nám podaří natočit nějaký krásný záběr a hlavně at na nikoho nelezou žádné nemoci :slight_smile:
25. pro 2014 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek