• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@pidisek Je to ale divný, protože tam přítel volal dneska a prý to jde. Jedině že by to bylo: jiný kraj, jiný mrav... Já to každopádně zkusím dohodnout s lékařem.
Já mám chodit na kontroly každých 14 dní. Co vy ostatní, jak často budete chodit?
25. lis 2013 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmonika87 to mi přijde divny - tak dej pak vědet ale podle me to spis je bohužel tak jak píšu ja...chjo.... :frowning2:
25. lis 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně, určitě dám vědět. Ale proč by to ten člověk ze sociálky zase říkal... Těhotenství není nemoc a při dvojčatech dávají většinou hnedka neschopenku.
25. lis 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmonika87 to jo ale ja to prave řešila a tohle mi bylo řečeno vis ze uz žádné výjimky...
25. lis 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Taky každých 14 dní. A kolečko: tlak, váha, hrdlo a ultrazvuk. :slight_smile:
25. lis 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkný den holky,

vítám nově příchozí :slight_smile: Je vás tu teď tolik,že se musím nejdřív trochu zorientovat :grinning:

Víkend v Luhačovicích super a teď už zase klídeček doma. Malá ve školce=super kombinace :grinning:

Mě mudr objednal teď za měsíc do poradny, ale za 16 dní mám ten velkej utz. A pak za týden ta poradna.
25. lis 2013 v 10:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 kde ty vůbec bydlíš esi to není tajný? Se třeba v porodce potkáme esi pojedeš nakonec do Brna :grinning:
25. lis 2013 v 10:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak s kočárem počkáme po vánocích. Jestli muž od známé nesežene a až se to doví rodina třeba nám na něj přispějí :grinning:
Děláme rekonstrukci patra, muž se honí, aby se to stihlo a mohli sme jít s miminkama už do novýho. Tady do přízemní se pak nevlezeme :unamused: Máme zaplacené půl kuchyně, ale ještě musíme doplatit+spotřebiče, koupelnu teď řešíme-cenová nabídka taky luxus :grinning: , pak podlahy, obložky+dveře, obklad za kuchyň + nějaké drobnosti. Se to nasčítá a je to mazec :confounded: :sweat_smile:
25. lis 2013 v 10:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87: ahojky, taky jsem o těch vycházkách slyšela, ale dr jdu až na konci týdne a zeptám se jí...kdybys věděla něco nového, dej vědět...teď před svátky by se to hodilo, aspoň bych vše stihla a mohla i někam na návštěvy mezi svátky. Sice jsem na rizikovém, ale trošku volnosti bych brala:slight_smile: kdo ne:slight_smile:))
25. lis 2013 v 10:29  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 já chodím jednou měsíčně,asi vy co to máte y IVF,tak vás volají častěj,nevím,ale taky bych byla radší za 14tidenní kontrolu
25. lis 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi není to tajné,jsem blíž k HOdonínu,Mutěnice :slight_smile: S tím porodem nevím,musela bys na mě čekat,pochybuju,že by se ti chtělo přenášet o tři týdny :grinning:
25. lis 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi taky kočárek budu kupovat po vánocích,to pojedeme do Prenatalu na další screemimg a pak už budu nakupovat každý měsíc plenky do foroty,hlavně ty první tři ěmsíce budou hodně pokaděné,takže plenky poletí.KOčár mám víceméně vybraný,bu´d TFK,nebo EasyWalker,bude záležet na kobách,ty bych radši brala z druhé ruky,nechci kupovat nové,stejně je použiju max půl roku,ale sporťák nejspíš nový,k vuli vadám,reklamaci......Včera sem mluvila s manželkou od bratránka,mají taky dvojčata a kočár měli EasyW a uplně spokojení,takže asi rozhodne dostupnost korbiček
25. lis 2013 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a navíc po novém roce,ikdyž už te´d si toho všímám,začnou slevńovat kolekce 2012 a 2013,já nepotřebuju za každou cenu nejnovější kolekci kočárku,takže beru i slevněný 2012 :grinning: Kdo nepotřebuje autosedačky na podvozek,tak doporučuju X Lander win,viděla sem ho na živo,je hezký a praktický,má teda vložné tašky a nejsou autosedačky,ale cena kočáru nového i s taškama na mimino je 13500,-
25. lis 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 já bydlím v Moutnicích :slight_smile:
Tak budu přenášet týden a ty rodit o dva dřív :grinning:
25. lis 2013 v 10:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ta Teutonia je s TFK hodně podobná, jen je o trochu těžší. Zase se prý líp pohybuje, brzdu má taky a je to nej německý kočár pro dvojčata - i jejich výroba=přijatelná kvalita. Easywalker se mi taky docela líbí, ale rozhodování bude asi těžký:slight_smile: Ještě uvažujeme o Bugaboo, ale vše si musíme vyzkoušet. Škoda, že v prodejnách jednak není výběr (pojedeme vybírat do zahraničí) a jednak ti to nic neřekne, chce to plnou nálož i s dětma a zkusit si to:( ale neznám nikoho s dvojčaty, takže zase tápání.
25. lis 2013 v 10:48  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81
@sacvi holky a vám řekli, kdy se asi dvojčátka tak v průměru rodí? mezi 30-36 týdnem? jde to nějak určit? pochybuju, že to donosíme úplně do konce, i když budu ležet jak to jen půjde:slight_smile: asi se ptám blbě, blondýna no :grinning:
25. lis 2013 v 10:51  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek Já se přímo ptala doktora. Řekl mi,že často se rodí po ukončeném 34,35tt :slight_smile: Aspoň co on ví. Tak snad tak taky dopadneme a vydržíme :slight_smile:
25. lis 2013 v 11:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sacvi to zní rozumně,já si myslím,že když je donosím do 34tt,tak to bude i tak vítězství :slight_smile: Vzhledem k tomu,že trpím obžerstvím,( u nás jsou hody,tak se cpeme neskutečně),tak budou mimina tak vypasená,že nebudou mít místo a půjdou brzo ven :slight_smile:
@cekatelkadvojcatek popravd+ě nevím,průběžně mě upravují termín podle UT,prva byl 18.5,teď už13.5. a podle toho mojého žraní bude asi konec dubna :slight_smile: Já bych ráda ležela ať sou tam co nejdýl,ale mám dvě další děti a nemám kdy čas si odechnout :( dcera je do školky malá,tak ji mám celý den za rdelí,se synem řeším školu,sou od sebe 11 let,takže nějaké hraní si spolu taky nehrozí :frowning2: Těším se,až ti prckové budou lozit,takže za na další vánoce :slight_smile:
25. lis 2013 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek no já když zkoušela kočír v Brně,tak sem vzala dceru,má přes dva roky a je hodně drobná,tak ji srovnávám spíše k 1,5 dítěti,do kočáru sem ji šupla a hned sem viděla že je buď na prd,nebo by to šlo.TFK mě ale s ní vyděsilo,ona tam byla uplně napresovaná :frowning2: Je fatk,že i ta dvojčata u nás na dědině se tam nevezou s fusakem a to mají rok a půl a jsou drobní,tak pořád váhám.Ještě se podívej na Bumbleride,je pěkný,lehce ovladatelný,ale ta cena.... :unamused: taky nic moc
25. lis 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 mě by taky ukončený 34tt stačil. Hlavně ne dřív. Já mám dobrý,že malá chodí do školky. Tobě to moc nezávidím. Já mám klid. Už se chystám na perníčky-mám na ně totiž děsnou chuť :grinning: A už jsi něco přibrala?
25. lis 2013 v 11:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré poledne :slight_smile:. My jsme řešili, kdy kočárek objednat :slight_smile:. Myslíme si, že ceny se zvýšením eura půjdou od ledna nahoru. To nám potvrdili i v kuchyních, že se bude přeceňovat :frowning2:. Chceme taky dělat rekonstrukci :slight_smile:.
Jinak když jsem sháněla bazarový kočárek, tak korby na tfk je dost velký problém sehnat, S ew není problém, korbiček je stále dost :slight_smile:. Známí měli patrona (sezení vedle sebe) a měli ho 2x na opravě. Nevydržel váhu a praskla nějaká oska.
Jinak je pravda, že se hodně dvojčátka rodí ve 34tt, říkal nám to pan doktor z neonatologie. Takže má meta je 34tt, když to bude déle jen dobře :slight_smile:.
25. lis 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi radši na váhu po těch hodech ani nelezu,ale jo,mám asi tři kila,ale ten pupek je děsný,včera po té žranici byl jako před porodem dcery,to už nemůžu dopustit,dost mě bolel,jak se roztahoval,naštěstí do rána se trochu smrsknul.Mám celodenní zápřah,dopoledne s dcerou do obchodu,navařit,uklidit,pořád lítat okolo ní.... pak přijde syn ze školy,tak je tu kravál,jakobych hlídala školku,no katastrofa,potom manžel,moje záchrana,dcera se na něj přilepí a nepustí než de spát,uf aspoň něco.Už je mu jasné,že bude muset kolem děcek chodit on,myslím si,ža jak přelezu 20tt,nebudu toho moc zvládat,navíc s oběma děckama mě tvrdlo břicho a s dcerou sem byla týden ve špitále na kapačkách,nevím jak bych to udělal teď,ona je na mě strašně fixovaná,díky tomu jejímu atopu,je i její výchova složitější,neustále se škrábe a jak znervozní,uplně se rozedere,takže moje nepřítomnost ji bude hodně stresovat.ZA to syn mě uvidí rád z domu :slight_smile:
25. lis 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
My uvažujeme nad kočárem Firkon pro dvojky. cenově přijatelný, je veliký, takže z něj hned nevyrostou. Nafukovačky a pevná kola do terénu. Ještě ho v únoru omrkneme v Brně. Kamarádka mám pro jedno a nemůže si ho vynachválit.
25. lis 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 na posledním utz v pátek jsem konečně dostala těhotenskou průkazku a pokyn, že mám chodit každé 2 týdny na kontrolu. Sice nejsem po IVF, ale protože miminka jsou jednovaječná, tak je 15% riziko transfuzního syndromu, tj. že si můžou krást krev a živiny a jedno je pak veliké a druhé malinké... tak se to musí hlídat. Jsem ráda, protože se toho samozřejmě bojím. Ta porucha je nebezpečná jak pro to silnější, tak pro to slabší miminko. Takže ultrazvuk každé 2 týdny, kde je přeměří, zda rostou obě stejně a každé 4 týdny poradna a vážením, měřením, močí, tlakem atd.atd.
25. lis 2013 v 11:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Já přibrala zatím půl kila :slight_smile: Ten zápřah ti nezávidím.. Jak mám náročnější den taky mě večer bolí břicho. Mně u malé vůbec břicho netvrdlo a pak ani u porodu. Museli mi něco dopíchnout,aby tvrdlo a šlo to líp.
Snad teda nebudeš v porodce dlouho :unamused:
Janička je s babičkou zvyklá. Bydlí vedle v baráku a máme spojené dvory. Pořád mezi náma přebíhá. A s mužem je mooc ráda, tak snad to zvládnou doma v pohodě :slight_smile: Ale taky v porodce dlouho být nechcu :unamused:
25. lis 2013 v 11:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi proto bych i chtěla rodit přirozeně a děti donosit,ať deme nejlíp za týden dom :slight_smile: A kde budeš rodit,kterou nemocnici,já vůbec nevím která je v Brně nejlepší a jestli se tam nějak nahlásit,obě děti sem rodila v Kyjově a tam se nic hlásit nemuselo,tak to neznám
25. lis 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 v Brně se nic hlásit nemusí. Myslím,že pro dvojčátka a případně "nedonošené" děti je nejlepší péče v porodnici na Obilňáku. Myslím, že dobrá péče je i v Bohunicích,ale tam nemusí mít místo a kdyby (nedej bože) byly komplikace nevím jestli stejně nepřevezou na Obilňák. Proto já určo půjdu tam. A po max.týdnu taky půjdu dom :grinning: Dceru sem rodila u Milosrdných bratří.

Tak sem našla ohrádku za 1800. Nová stojí o litr i víc. Nikdy nevím esi koupit nebo ne..esi je ještě brzo..su hrozná :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
25. lis 2013 ve 12:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi jak velkou tu ohrádku hledáš,novou nebo zánovní? Ten Obilňák zní dobře,vtomto se fakt nevyznám,jedinou nemocnici kterou znám,tak díky dceřiným problémům dětskou FN,takže pro mě dobré vědět.Manžle si dělal srandu,že si udělá porodnický kurz,kdybych mu náhodou začala rodit v autě,přecejen to máme do Brna hodinu :grinning:
Tak sem si myslela že mám rozhodnutý kočár,paní tady na koníkovi prodávala korby na TFK a jen za 2tisíce obě dvě i s příslušenstvím,no o víkendu je prodala :cry:
25. lis 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi ty jo s tím eurem je to fakt,to mě nenapadlo,že to ti změtci zvedli,to sepodraží většina věcí :frowning2:
25. lis 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dneska tam meli prckové fakt nejaký mejdlo :slight_smile: řádili jak černý ruky :wink:
25. lis 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek