• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahoj holky. Taky opožděně přeji krásné svátky. My byly u našich na chalupě kde nás bylo 10 takže byl hlavně problém všechny furt po pohánět že musí být večeře dřív než obvykle aby se stihly rozbalit dárky do 19 kdy jdou holky spát. To se samozřejmě nepovedlo a tak se dárky teprve v 19 rozdávaly a holky uzz obě řvaly,takže jsme je daly spát a jejich dárky jsme s nima rozbalovaly až druhý den. Michalka měla ze všeho radost a smála se na celé kolo, zato Beatka se mračila a nehodila jedinej úsměv :slight_smile:
27. pro 2014 v 11:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak svátkujete? U nás docela pohodička...pod stromeček jsem dostala nejkrásnější dáreček a to, že mně nechali v noci spát a vzbudili se jenom jednou, dokonce s námi vydrželi u večeře bez breku. :grinning:
Dárečků bylo hodně, ale nejvíc zvítězil balící papír. Dnes nám je osm měsíců a já jenom kroutím hlavou, kde jsou ty malá miminka...jsme na kolínkách a plazením dozadu se dostaneme úplně všude. :grinning:
Přeji všem pohodičku a hlavně zdravíčko.
Přidávám pár fotek a těším se na ty vaše.
27. pro 2014 v 11:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Tak oba kluci desne trpí na koj.koliku :(. Po jidle rev,kroucení, tlaceni,nekakaji....rev několik hodin,hysterie.....maji paty den nutrilon ntikolik,snad pomuze. Davam jeste hermankovy cajik a střídám a fenyklovým. Po jídle s manželem chovame,masirujeme,davam rekt.rourku......ale az manzekodejde od ledna so práce, jak zvládnu oba naraz absolutně netusim
28. pro 2014 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr ahoj, posílám hodně síly...měla jsem to samé, tak vím, jak trpíte. Neboj, vím, že to jednou skončí. Já byla od začátku sama a zvládneš to!!!! Mě hodně pomohl starší houpací kočár, kde jsem je uhojdala, když bylo nejhůř. A rektální rourku jsem používala pokaždé a to jsem se hrozně bála, aby jsem jim neublížila a ted kadí osto šest. Jo, jinak nám hodně pomohl Hipp combiotic a lactobacilky.
28. pro 2014 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr já tohle teda neznám, ale Nutrilon prý hodně staví ... ale na prdíky nám pomáhal Baby calm... nebo k tomu i Espumisan a laktobacilky do třetice.
Drž se, skončí to, ale musí to být nápor na psychiku :-/
28. pro 2014 ve 20:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr Děcka taky trpěli na koliku, nám pomohlo změnit mléko, nakonec se nejlíp osvědčil sunar complex, kolika úplně vymizela,,,,,ted už mají půl roku a pohoda , ještě sem jim dávala kapičky espumizan ten nám zabíral, do každé láhve pár kapek, a pak nošení v šátku. A neboj sama je zvládneš, já byla sama hned od příchodu domů a to mám doma těch dětí 6, zavedete si svůj režim, dala jsem domů starší kočár a šlo to, někdy sice byli krizovky ale většinou jsme to zvládli :slight_smile:
29. pro 2014 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr naši kluci taky trpí na koliky :frowning2: sice plně kojím, ale nám nejvíc pomohla kombinace kapek Baby calm, mazat Pupíkem, masírovat a tejp na bříško. Tejpy máme týden a je to sto a jedna. Doufám, že to nezakřiknu :grin: a taky jsem na oba sama a je to zvládnutelné, někdy sice padám na "hubu", ale chvíle strávené s něma jsou čím dal lepší a jejich úsměv a povídání vše vynahradí:innocent:
29. pro 2014 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak máme 8 měsíců, letí to jako prase.Filip ma necelých 9 kg a 71,5cm 4 zuby,což si myslím ze se jim sekla váha,lozi jak ďas, nábytek zdolává s přehledem a nic mu není svaté, co najde ji.Michálka 8,5 kg a 70cm,1 zub,chce jen na nohy,porad neleze a sa si nesedne,jinak sedi krásně, co najde prohlíží a komentuje,nechutna to jak bracha, na rozdíl od něj i lip spí, zbudi se jen jednou,za to Filip i 5 x a už z něj sílil,od páté je vzhuru skoro porad a hulaka a vrci na nás z postylky.Jinak sme 14 dni doma,prvá zasopleni a díky nejstaršímu maji atb na zánět prudusekMichalka je teda vyfasuje nejspíš zitra.ale sou to milacci a je to s nima už jiná liga,SOU teda vychcani echt :slight_smile: Z vánoc jim nejvíc dělá radost tahat ozdoby ze stromku a ujidat cukroví co nestihneme uklidnit ze stolu :slight_smile: a miluji komíny,já stavům,oni shazují,takže nestiham,dále po me lozit,asi nejlepší zabava,po strhávání závěsů
29. pro 2014 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petule0712 a kdo ti to tejpování dela? Jinak me desne hysterci....jak se vzvudi hlady okamzite hysterak..takte v noci si um ohrivam dopředu do termosky a rychke vytahnu a davam pít, jak se probudí úplně rev,rev,rev kvůli tomu bříšku. A ve dne hold kdyz se sladi tak jeden hysterxci v postýlce nez obstaram.druhého. Blbe je ue kvůli kolíce oo jidle maji desny boleni tak ho musim cca půl hod držet,nez ho krece povolí a to ten druhy čekající se mini urvat..... No hledam jak na to,abyxhom byli xo nejvíc spokojeni vsichni
29. pro 2014 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a holky, mensi lukasek ma brutalni triselnou kilu, strivko z trisla az do sourku.tak mam strach kdyz place,a zrovna on je takovy hysterak a kazdy vecer 2hod prorve a neda se utisit a do toho ta kolika....
29. pro 2014 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr našla jsem si lékaře/ fyzioterapeuta na netu - http://www.lekari-online.cz/rehabilitace/lekari/taping-tejpovani/ceska-republika/praha. U nás byl taky vždycky řev v období jídla. Bohužel jeden občas pláče ještě teď. Kojím vždy napřed toho co se více stéká. Neboj vše se zlepší:blush: chvílemi jsem tomu taky nevěřila , ale bude lip
30. pro 2014 v 05:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr bude lip ale pak pridou zuby :slight_smile: taky parada,my sme meli pupecni kylu u obou a u jedneho zustala,ten rev im k lecbe neprospival takze nas ceka operace,ale hlavne ze to neni nic zavaznyho

holky jaky mate rezim jedeni? myslim tak kolem 6 mesice? a co vsechno uz davate?
jinak sem na palici,kluci cim dal hur spi, v podstate nespi,fakt sme celou noc vzhuru, tuhle noc mi manzel chtel udelat radost ze si veme oba kluky abych se vyspala a skoncilo to tak ze sem mu kolem pulnoci pomahala krmit protoze oba najednou rvali, a tak za hodku sem si jedneho brala k sobe protoze druhy rval jak utrzeny z retezu a nedal se vubec utisit,usnul cca za 2 hodky a to se pak vzbudil ten prvni,no porad dokola a oba dnes vypadame jak zombici :slight_smile: jenom nase deti jsou happy a vysmate, svagrova si myslim ze by meli vic jist a pak budou lip spat,kdyz mi vykladal co vsechno bych jim uz mela davat tak sem ji tukala na celo, proto me zajima co a kdy davate papat, jinak v noci jime 2x a to uz bylyi casy kdy vydrzeli celou noc a budili se az kolem 5 hodiny
30. pro 2014 ve 14:56  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já trávím silvestra v nemocnici:disappointed:.Magdalenka má zapal plic,dnes nás přijali tak je tu mam oba a jsem smutna,ze nemůžu bejt doma se zbytkem nasi rodiny
Magdulce cpou antibiotika do žíly a zdá se,ze je ji lepe.Zacalo to obyc kaslem a rýmou,pak se přidaly teploty...jen doufam,ze si to po ni nedá i Jeníček..take kašle a má zvedlou teplotu:weary:.Pa pa a do toho nového roku vážně hlavne ZDRAVÍ!
31. pro 2014 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak ježišku, to mi je mooooc líto. Posíláme hodně síly, at jste brzo fit. Opravdu to zdraví, je to nejdůležitější.
31. pro 2014 ve 20:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak přejí rychle uzdravení,u nás 4 děti bronchitida,Kája náběh uz na zápal, prckove lehli v úterý,Mísa nemohla v noci dýchat, ale ustali sme to doma,řadí toho moooc,všude stejné, prvá rýma a jede to :frowning2: drz se,za par dnu vas pusti,uvidis
1. led 2015 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme Vánoce přežili s rýmečkama, jinak celkem dobře. Jsem po nich ale tak unavená, čekala jsem odpočinek - muž doma, občas prarodiče... Tak jen doufám, že se to ve všedním režimu zase srovná.
Dneska jsme poprvé vytáhli sporťák - máme 8 měsíců, 7 kg a něco... Jaromírkovi roste druhý zoubek, je hodný, Magdalenka se trápí a zoubek nikde, za to by chtěla pořád chovat (když je babička v dohledu, vynutí si to pláčem). Nedaří se mi naučit je pít. Po kašičce i obědu dostanou ve flašce vodu, Jaromírek ji znechuceně odmítá - stejně tak i čajík nebo zředěnou ovocnou šťávu...
2. led 2015 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky diky za podporu,tak dopadlo to tak,ze nakonec ma zapal plic i Jenik no proste co jeden to druhy:disappointed:.Nastesti nema tak vysoke CRP, tak mu davaji antibiotika v sirupu a nemusi mit kapacku.Male uz ji take sundali a dostala sirup.Je to tu uz dlouhe,prckove se nudi,spatne speji:disappointed:.Dost deti tu v noci place,tak nemaji klid a budise.Nastesti,kdyz nebudou teploty tak nas pusti domu a muzem antibiotika davat tam,tak jen doufam,ze Jenicek bude brzo bez teploty uz chci domuuuuuuu!
3. led 2015 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak drzim palce at ste brzo doma a zdravi,je ted toho moc, u nas zas krpci nemaji hlas tak cekam co bude,zatim nekaslou
3. led 2015 v 18:42  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukam že ty nemoce opravdu řadí. Já už jsem z toho šílená. Už týden nám marodí Beatka. Hrozně síle,má kašel a rýmu tak nás v patek naše dr.poslala taky do nemocnice. Mæ bronchytydu,ale jelikož byla hrozně šikovná při inhalacich,tak nás nechaly léčit doma,ale nějak moc se to nejlepší a zítra jsem na kontrolu,tak mám obavu že si nás tam nechají. Míša zatím jen kašle a má taky rýmu. Je to děs, už aby tohle období přešlo. Ještě že byl se smnou teď doma manžel když to bylo nejhorší a střídal se se mnou v noci u Benátky která v noci víc pláče než spí.
@adusak Taky držím palce ať už to máte za sebou a jste všichni doma.
4. led 2015 ve 20:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky moc dík za podporu! Od včera jsme naštěstí doma :slight_smile: .Ještě nás čeká týden braní antibiotik,ale hlavně ať jsou fit a pak jen ten strach aby to nepřišlo znovu :frowning2:. Ať je sakra mráz nebo už jaro tohle počasí nepočasí, je opravdu živnou půdou pro nemoci :frowning2: .Posílám nemocniční foto...
5. led 2015 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak bobánci krásní, doufám, že už jim je líp.
Jak se dáváte dohromady po svátcích?
U nás teda hrůza a děs...najednou zůstala mamka sama a oni se tak rádi nosíííí :grinning: :grinning: ...ale jinak je to sranda pozorovat, jak ožili a všude se točí a snaží dostat, všechno vyzkoumat a dostat do pusy. Nevím,jestli si pamatujete, ale klučina už poctivě nosí helmičku a docela si na ní zvyk a každý karambol má chráněný a hlavička se mu hezky tvaruje.
Holky co jste kolem osmého měsíce, kolikrát vám pijí v noci?
6. led 2015 v 09:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lanitana nějak mi uniklo proč že má helmičku? Nám je 7 m a v noci piji dvakrát 150 ml. Maji 7 a 8 kg.
6. led 2015 v 16:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana My jsme v půlroce přestali budit na jídlo a v noci už spí. Pokud se probudí, tak je jen něco bolí nebo zlobí.
6. led 2015 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Ahoj helmička mu dokonce i sluší, je pěkně barevně vyladěnej:slight_smile:. U nás co se týče nočního pití (u nás kojení) budíme se cca 2x za noc a myslím,že to tak ještě pár měsíců zůstane :frowning2: .
6. led 2015 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Helmičku má kvůli hodně slehlé hlavičce a jinak tomu nešlo zabránit...pět měsíců jsme zkoušeli všechno možné a bez účinku. Tak ted máme druhý měsíc helmičku a už ted je výsledek supr.

Děkuji za odpovědi. U nás to samé, napijí se v sedm večer a pak ještě v deset a ve dvě v noci po 150 ml a ráno v šest, nebo v sedm 120 ml UM. No tak budeme muset vydržet...a přitom příkrmy jedí hezky a nemám pocit, že by měli být hladoví. Máme 7 a 8 kg.
6. led 2015 v 19:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana aha. Naše Michalka má totiž ze zadu hlavičku úplně na placku a pořád mi říkají ze se to samo upraví až nebudefurt ležet na zádech. Teď už je na zádech většinou jen když spí a nic se nejlepší. To vám napsal sám pediatr?
7. led 2015 v 11:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro ahoj, bohužel náš pediatr a naše neuroložka je stará škola a tuto metodu neuznávají. Jediné centrum, které se tím zabývá je ve Frýdku-Místku. Dám ti stránky a podívej se sama. Kdyby jsi pak chtěla informace, ráda ti je pak napíši do emailu.
http://plagiocefalie.cz/
7. led 2015 ve 12:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro Jáchym to má taky a známé kluk to měl a teď v roce a půl už má hlavu pěknou, tak doufám, že my taky budeme mít ... jsou horší deformity, takže na helmičku mi to nepřijde, a to má naše fyzio jednu v práci asi na ukázku
7. led 2015 v 15:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro ale přesně jak říká
@bejbyy ..né každá hlavička a deformita je určena pro helmičku. Co si budeme povídat, přeci jenom je to kus plastu. Něco se srovná, něco né a zbytek můžou zakrýt vlasy. Nejlépe nechat posoudit odborníka. :wink: Nechci aby to tu vyznělo, že jim dělám reklamu. Věřte mi dva týdny jsem plakala, než jsem si na tu helmu zvykla a kluk s tím problém neměl. Každé přitulení mi je líto, že ho pořádně necítím. Ale za pár týdnů to bude pryč a hlavička zůstane krásná a já si to pak nikdy nebudu vyčítat, že jsem to nevyužila.
7. led 2015 v 18:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana
@bejbyy Zatím to asi řešit nebudu. Máme i mezi kamaradama několik fizioterapeutu a všichni říkají že se to spraví.
Včera jsme byly s holkama na kontrole kvůli tomu chrchlani. Michalka je už bez nálezu, ale Beatka se skoro nejlepší takže ji nasadily na tři měsíce kortikojdy inhalačně a pak se uvidí. Zatím máme pořad spoustu sirupu a kapek. Už se chudák třese jen mě vidí se lžičkou. Inhalace Ventolinu už jí taky otravujou a mele se u toho. Máte s něčím takovým zkušenosti jestli to časem přešlo, nebo zůstalo dítě alergik-astmatik?
8. led 2015 v 16:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek