• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ahoj holky, tak se po dlouhé době hlásím s tím jak bojujeme my. :slight_smile: Je nám čerstvě půl roku, včera jsme byli u doktorky a Vojta má 8kg a 67cm k tomu čerstvě dva zoubky dole :slight_smile: a Honzík má 6,6kg a 66cm a zuby nic, ale čekám že brzo vylezou, pač ho to trápí. V sobotu jsem začala s příkrmy a je to boj....Nevim, jak jsme to dělali u první dcery, ty začátky... Honzik teda papá trochu líp, ale Vojta vůbec...odvrací hlavu a někdy by i plakal...přitom, když jíme, tak nás sleduje ostřížím zrakem, tipovala jsem, že spíše Vojta bude jedlík... :slight_smile: Jinak jsou kluci celkem hodní, pominu-li, že se celkem dost v noci budí, ale to už beru jako normu a fakt...

A chtěla jsem se Vás také zeptat, jak to děláte vy a zda vaříte nebo kupujete příkrmy? Díky a hodně zdaru všem :wink:
9. led 2015 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@katy008 no to jsou cvalici :slight_smile:taky mate perne noci?u nas je to porad horsi a horsi,Matesa zuby trapi uz 2 mesice a zadny venku,je hrozne protivny a vubec nespi,nastesti papaji oba dobre a prikrmy jim moc chutnaji, asi nejsem top matka ale ja je kupuji,leze to sice do penez ale kdyz se bude dat pri nich varit a vubec neco delat tak zacnu varit, my sme vcera byli na ockovani,ale tak jak poprve aj ted je zaockovany jenom jeden,protoze na Matesa zas neco leze
tak se taky pochlubim hadikmi :slight_smile: konecne normalni spolecna foto
9. led 2015 v 15:39  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@katy008 Nepsala jsi na FB o tom rozdílu ve váze?
Jinak já vařím ve větší míře, a snažím se hlavně vařit. Ale měli i skleničku, resp. A, protože B je ještě na mlíku, nechce lžičku
11. led 2015 v 06:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 já vařím. Skleničku měly tak 5* Nějak moc mě to nezdržuje a kupovat to je teda hrozně drahý. To už by jsme fakt nedaly.
11. led 2015 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebro a kde nakupujes potraviny,maso,zeleninu???
11. led 2015 v 11:08  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 kupují normální v krámu, jen vybírám mladé kusy. A maso normálně v masně.
11. led 2015 v 11:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy jojo psala :slight_smile: Trochu me zaskočilo,že se rozdíl zvětšuje. Nevidím,že by Honzík jedl min,ale o tom to asi není. Ale prikrmy menšímu Honzíkovi jedou :slight_smile: . Já si teda pár skleniček nakoupila,ale také budu spíš vařit. U první jsem jen vařila,ale bylo léto,když jsme začali s prikrmy a ty skleničky pak ani nechtěla...
11. led 2015 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mám na vás dotaz. začínám plánovat první letní dovolenou s klukama. Kam plánujete jet? manžel letět nechce. prý jen něco po Čechách. zase nechce, abych prý strávila celý den u plotny a jen vařila...máte nějaké tipy?
17. led 2015 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov jeee,to je nahodicka,ja to zrovna resila dneska,letet taky nechci,myslim ze do pristiho roku si klidne pockame,tak jsem koukala na nejake chalupy s bazenem v jiznich Cechach,snad to klapne
a jinak holky jak valcite?u nas cista hruza,par krat sem tady psala o tom jak mi starsi syn nespi ale ted sme uz uplne oba s manzelem KO,spi v 15 min intervalech a porad rve,uz nevime co delat,jak to resit,pres den je uplne v pohode,az nato ze je na nem videt ze je nevyspaly a zmoli si ocka,honim ho po byte,taham zpod nabytku,a ja sem nevyspala,nervozni a dokonce sem na deti nekdy az neprijemna,nevim co delat,jak mu pomoct :frowning2:
17. led 2015 ve 21:23  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chci k móřu autem mimo sezonu
18. led 2015 v 07:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 ahoj, tak to jsme na tom stejně...už taky nevím, co dělat. Děsím se každé noci. :frowning2:
18. led 2015 ve 12:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana my jdeme 5.2 k neurologicke tak to s ni chci probrat ale to je taaaaaak daleko, aspon ze jeden spi lip ale porad trpnu kdy zacne taky v noci vystrajat
18. led 2015 ve 13:24  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 no my jsme byli v úterý a řekla, že to má takovou fázu a když začne chodit, tak se to zlepší. Ale naše neuroložka je no coment. :angry: Tak pak dej prosím vědět.
18. led 2015 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

už sem tu dlouho nebyla. Kluci už mají za měsíc narozeniny. To není možný, jak to letí :astonished: Tomínek leze po 4, má 6 zubů, kleká a poslední 4 dny už krásně sedí a a ni se nepřidržuje ručičkama :dizzy_face: Má 8,2kg a 72cm. Mireček se plazí po břichu, kleká, boční sed s opěrem ruky, 2 zuby, 9,4kg a 75cm.

Jsou šikovní, mám z nich velkou radost.

Včera sme byli u Kyselkové. Konečně můžu přestat cvičit s Tomáškem,ale zase o to víc mám cvičit s Mirečkem :grinning: A to necvičíme už půl roku, protože dle p. Vallové to vážně nenííííí potřeba :grinning: Tak sem se zase pobavila. Jinak vše ok.

Janičku mám od listopadu doma,byla pořád nemocní a kluci od ní. Ale já jsem taky pořád nemocná a o pořád trčíme jen doma. Nikam nechodíme..já max. 1za týden na rychlej nákup a už dlouhou dobu ani to ne a stejně se z toho nemůžu vyhrabat :angry: Teď jsou nachlazení kluci. Tomík musí zase inhalovat (inhaluje jen při nemoci),ale je to děsnej boj. Se tak brání chudáček :frowning2: Mám co dělat,abych mu tu masku na obličeju udržela :pensive: Mireček zase zasoplelej..odsáváme a taky děs.. K tomu měli kluci mít v pátek druhej Pediacel a zase nic. První měli už koncem září. Taky chodíme na Synagis.

Jinak se teda taky moc nevyspím a to brzký vstávání mě brzo zniční :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2015 v 08:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě dám foto miláčků :dizzy_face: :grinning:
20. led 2015 v 08:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@erin5 chlapečci jsou naprosto úúžasní :dizzy_face:
20. led 2015 v 09:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi teda to jsou krasni kluci. Letí to strasne rychle.
21. led 2015 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi máš krásný děti, jsou to kluci jako buci :slight_smile:
22. led 2015 ve 21:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak když už dáváte ty fotky, tak se taky přidáme :wink: Zítra budeme mít 38 týdnu, máme oba přes 8kg, míry zatím nevíme, zítra se dozvíme v poradně. :slight_smile:
22. led 2015 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@athena7 jééé taky mám smíšky
23. led 2015 v 08:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kojíte ještě někdo osmikilová miminka? Jak to zvládáte technicky? Já kojím ráno, dopoledne, před spaním a v noci. Ráno mi je dá manžel na kojící polštář (My Brest Friend) a zase je sundá, ale když jsme doma samy, už tam holky dostanu stěží. Utíkají mi na posteli, bojím se, že žuchnou na zem, než je tam naskládám. Tak spíš kojím každou zvlášť, ale to musím na zemi, abych tu druhou měla na očích, protože jinak se zase zaparkuje někde pod nábytek (lezou pozadu) nebo vleze psovi do pelechu atd. Je to o nervy, protože ta nekojená buď řve hlady nebo víská radostí, když něco objeví a ta kojená se za tím pořád otáčí i s prsem v puse, takže fakt radost. Máte nějaký patent? :slight_smile:
23. led 2015 v 09:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Koukám, že taky nosíte nejradši dupačky. Holkám je dávám taky ráda, protože jim to nikam nesleze a mají pupík v teploučku. Ale už se ve velikostech 74 a výše blbě shánějí. Dělají se jen pro malá miminka. Navíc je oblékám stejně, takže sehnat 2 ks je problém.
23. led 2015 v 09:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Ahoj... kojím stále:slight_smile:, přes den tak 5x a v noci cca 2-4x. Ale bohužel techniku mám stejnou :slight_smile: . Když je někdo po ruce podá mi je a kojím je společně na polštáři, ale to je už většinou jen v noci. Přes den kojím jedno po druhém, snažím se vzít první to uřvanější. Druhé čeká např. v sedačce nebo na zemi na hrací dece. Když je kojím samostatně tak už polštář nepoužívám. Ale začíná to bejt opravdu veselý, dělaj u toho hrozný blbiny a Majda mi neskutečně tahá za kůži na prsu :frowning2: a to opravdu dost bolí...Ráda bych vydržela do roka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2015 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Jojo, tak to asi bude podobné všude. Mě taky hrozně tahají a škrábou a štípou. Když je kojím společně, potřebovala bych 4 ruce, abych jim zabránila mě zmasakrovat a vzájemně se netahat za vlasy a za uši. Když kojíš tolik společně v noci, tak je budíš? Když se vzbudí na kojení jeden, tak vzbudíš druhého? Já jsem to tak dřív dělala, jenže to jsem kojila max. 3x za noc. Pak jsem si řekla, že už je nebudu budit, aby se naučila každá spát co nejdýl, třeba celou noc. Takže jsem si vzala jen tu, co se vzbudila, no a blbec jsem si je brala do postele. Tak se párkrát stalo, že jsem u kojenu usnula, dítě taky a moc se jim to zalíbilo. Až tak, že už dva měsíce bojuji s tím, že se v noci budí (hlavně Bětka) klidně po 1 - 2 hodinách a chce k nám do postele se kojit.
23. led 2015 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám,že jsou stejně vyčůraný :slight_smile: . U nás v noci bylo úplně to samé, rozhodilo se nám to nemocnicí, kde jsem nemohla kojit společně. Brala jsem si každého zvlášť a navíc většinou jsem u toho usnula, no a jen jsem celou noc kojila a když jsem je chtěla vrátit do postýlky tak řev, spánek chvilku a tak stále dokola. U nás si na to zvykl hlavně klučík. Nějak je to asi zařízené, že to jedno je víc v pohodě, protože to by bylo opravdu na blázinec :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Tak abych to vrátila do starých kolejí, tak hned jak se vzbudí jeden, vzbudím i druhého a nakojím. Když se malej vzbudí třeba už po hodině či dvou tak ho jen zvednu pochovám a vrátím, někdy si holt trochu popláče, ale mám vysledované,že se to zas pomalu vrací, ale chce to pevné nervy opravdu to prso nedat (hlad to bejt nemůže, prostě chtějí jen maminku,ale jsou holt dva tak se to fakt nedá).Navíc mám problém,že nechtějí dudlíky, tak nemám žádný jiný uklidňující prostředek :frowning2: .Ale mi to dáme!!!! Super matky od dvojčat zvládnou vše :wink:
25. led 2015 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ahoj holky, zdravím po hrozně dlouhé době, mám pocit že jedu na horský dráze bez brzdy:slight_smile: nic nestíhám, nevím kolik máte zubů, jestli kojíte, žvatláte atd:( mi je to trochu líto, tak se zkusím polepšit:slight_smile: prďolkám je už 8 měsíců...lezou, žvatlaj, poloseděj a zkoušejí se přitahovat za žbrdliny v postýlce do kleku/stoje...a to hlavní, jsou zdraví a spí celou noc:slight_smile: teď jsme se vrátili z hor...měli jsme půjčené sáně a to byla paráda:slight_smile: červený tváře jak z knížky:slight_smile:)

klobouk dolů před těmi, co stále kojíte...já to dala bohužel jen 3 měsíce:(

nemáte nějaké recepty na vaření? přijde mi, že s mateřskou demencí u mě proběhla i ztráta fantazie:slight_smile:
25. led 2015 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
měla jste některá u dětí atopák? Malá má ošklivý ekzém na krku a kožní nás vezme až v půlce února...a to s tím bojujeme už 5 týdnů...no comment:(
25. led 2015 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Ahoj holky, tak já také stále kojím a je to veselý... Já teda skoro od začátku kojím každého zvlášť a vyhovuje mi to, ale je fakt, že jak jsou už velcí a otáčí se za zvuky a vším,tak je to mazec. Našim bude teď 7 měsíců, ale zatím nelezou, i když Vojta už to má za pár tipuju...
@adusak
@blanick Holky jaký máte režim jídla? Co dáváte za příkrmy? A hlavně co večer? Kluci se ted hodně zhoršili se spaním, hlavně večer s usínáním....a hodně se i budí, jak píšete vy, chtějí maminku a prso, zatím jim ho dávám, ale vím že je to spíš zlozvyk, ale také nevím, jak je jinak uspat.....Někdy přemýšlím, zda by to UM nebylo jednodušší...ve smyslu, že by spali líp.

Holky vy, co nekojíte, budí se vám 6 - 8 měsíční mimča v noci? Popřípadě jak často a co děláte? Je to hlad? Díky
26. led 2015 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 ahoj, no holka ja to resim uz dlouho,Mates,starsi nam vubec nespi,zacalo to kolem 4 mesice ale to bylo tak 3x za noc,no a od Vanoc se budi kazdych 15-30 min,je to silene,hlad to neni ale kdyz uz nefunguje voda a dudlik tak jdu udelat mliko ,neco si cucne a to ho na chvili uklidni, vcera sme byli na ockovani a domluvila sem si s mudrou sezeni,rikala ze ji budu muset rict jake bylo tehu,porod,jak se maly chova pres den a pak v noci a ze mi na zaklade toho doporuci homeopatika,samozrejme ze se nemusi trefit ale tam se to muze stridat,ten samy den mame aj neurologicku takze to proberu i s ni,sem zvedava,my uz sme s manzelem uplne KO, jinak rano vstane a je uplne v pohodicke,je akcni,hraje si,cely den ho honim po byte,uz mesic lozi a dokonce uz stvornozkuje a snazi se pres jednu nohu posadit,na rehabilitaci nechapali co je to za dite :slight_smile: Maxik se zatim jenom pretaci,natahuje se za hrackami a nejaky naznak ze zacne lozit tam uz je,vyspuluje zadecek.Ohledne toho papani jsem se tady uz taky ptala,nikdo nenapsal :slight_smile: ja sem mela problem im to nejak rozumne rozvrhnout protoze mi dopoledne aj odpoledne spi,takze rano kolem 8.30 davam UM,pak za hodku jim dam cucat jablicko a kolem 10.00 jdou spat,ve 12.00 mame masicko,pak jim dam chrupku nebo ted jsem im zacala davat rohlik,ale to je strasny bordel kolem nich :slight_smile: zas 14.00 jdou spinkat, 16.00 maji predsnidavku, 18.00 kasi a v 20.00 mliko a sup spat,teda jenom jeden :slight_smile: a doufam ze aspon jemu to vydrzi takze asi takhle,vubec nevim jestli to mam dobre rozvrzene ale kluci si uz zvykli a vzdy mi vsechno snedi
27. led 2015 v 08:36  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 mě kluci spí už dlouho 12h v noci, mám andílky
27. led 2015 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek