• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@bejbyy Tiše závidím... :slight_smile: A asi nejsem sama tipuju... :slight_smile:
27. led 2015 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 prďolky taky spí celou noc...většinou od 8 do 8...když se vzbudí, něco si žvatlají a pak zase vytuhnou...ale to je asi u nekojených dětí typičtější... :wink:
27. led 2015 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak se taky po delší době hlasím.
Kluci mají 8,5 měs. korigovaně 7. Musím konečně naznat, že jsou prostě k sežrání, protože je s nima strašná sranda, tím neříkám, že bych se jich někdy nechtěla zbavit :D
Matěj má 74cm, 9 kg a 0 zubů :slight_smile: za to se plazí, leze, sedí a snaží se stoupnout. Hrozně valí do předu, takže nám bylo řečeno, že se dostal na svůj skutečný věk.
Ondřej 71 cm a 8,5kg a 2 zuby. tady bylo dlouho letadlo, od minulé pondělí se rozplazil taky (máme plovoučku a je to na prd, vzali jsme ho na koberec a výborný), včera si poprvé sedl a péruje, že taky poleze. Ten je prý někde mezi.
U Kyselky jsme byli také minulý týden. Kluci mají tedy cvičit Vojty dál, prý preventivně. Teda s něma už necvičím jak dlouho, jen chodím na KO na rehabku a vždy chvála, tak nevím, co je tohle za systém. Včera se tomu naše pediatrička smála, že máme cvičit preventivně, čili si o tom myslím své.
Jinak bojujeme už několikátý týden s rýmou a nemůžeme se jí zbavit. Spí mi od cca 9 hod do 6:30, pak mají mléko a ještě do těch 9 jsou v postýlka. Ondra odmítl UM, takže zvládne jen tu ranní dávku jinak jsme 5x denně na příkrmech, čili je u nás vývařovna :slight_smile: Ani už nevím co jim mám furt dávat, příjde mi to vše na jedno brdo :slight_smile:
Začíná být doma pěkný čurbes, protože dosáhnou všude, začínáme se připravovat na holobyt.
Přidávám foto. První dvě u fotografky v prosinci. Nejraději mají, když matka něco dělá, páč se pustí okamžitě na průzkum.
27. led 2015 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahoj holky, tak se hlásím už z nového domu, byl to teda pěkný záhul, já i mrňousi sme byli v době přesunu pěkně nachcípaní, ale teď sme se už stabilizovali, nemoc ustupuje a já se konečně vrhám na vybalování a zařizování. Děti se zatím rochní v bazéně, jsou z něj nadšené :slight_smile:)) posílám foto - i babička se k nim vejde :D
27. led 2015 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@hanulikb dík za připomenutí toho bazénu
27. led 2015 ve 14:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky ale sme dneska tady sesli :slight_smile:
@bejbyy
@zunem Vam teda tise zavidim spici deti,a kluci jsou roztomili

@hanulikb bazen je bomba,taky jdem ho chtela ale nam by zabral cely obyvak,takze mi tady lozi po puzzlach a musim jednym okem hlidat :slight_smile: uz objevili zasuvky,zavesy......
27. led 2015 ve 14:56  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 ha haaaa taky jsem zjistila, že sem se nějak nemůžem vejít
27. led 2015 v 15:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb Furt si říkám, že je čas na bazén :slight_smile: a ono možná nee :D
27. led 2015 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 když je mám v bazénku tak sem v klidu, to je pravda, ještě to tu nemáme zabezpečený pro nenechavé ručičky, navíc máme psa a ten vášnivě aportuje, když nemá žádný míček tak si najde kamínek nebo nějaký kousek plastu (dokonce i jehlu nebo nějaký střep donesla - je to maniačka)a nosí to pro aport - i dětem, už sem Zdendovi vytahovala z pusy rozkousaný plastový vršek :astonished: , do bazénku pesan nevleze, až budou děti aktivnější tak dofoukneme obvod, má výšku 55cm, do bytu se nám právě taky nevešel :unamused:
27. led 2015 v 17:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem hodně si ušetříš starostí, di do něj :wink: můžu lítat s klidným svědomím po domě a udělat si plno práce
27. led 2015 v 17:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak to máte s břichem, zatahlo se vám krásně? a co rozestup svalů? Já sem s tím dopadla špatně, mám stále rozestup svalů a do toho se mi udělala celkem velká pupeční kýla, o svátcích došlo i k uskřinutí, musela sem si ji zamáčknout několikrát zpět do břicha, měla sem docela velký křeče - zatím nosím kýlní pás a až přestanu kojit tak pomažu na operaci :frowning2:
27. led 2015 v 17:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 ahoj, já jsem se rozhodla to řešit tou Estivillovou metodou. Dnes máme čtvrtý den a od prvního dne spinkají celou noc. Brečí asi deset minut a pak ticho, až do rána. A to jsme to měli jak ty. Spali se mnou v posteli, mléko 3-4 krát za noc, tisíckrát dudlík. A usínat jedině v houpacím kočárku. Teď je dám hezky do spacích pytlů, zaspívám, dám mlíčko a spinkají. Fakt jsme s manželem nechápali, že to jde a já se po dlouhé době vrátila k manželovi do ložnice. Dokonce spinkají sami i přes den. Mamka je teď fit a den je úplně jiný než předtím. To jsem byla furt vzteklá, a oni to samé. Vím, že to hodně lidí odsuzuje...ale zatím se to vyplatilo a děti jsou v pohodě.
27. led 2015 v 19:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak když jste se tady tak rozepsaly, popíšu taky. Naši mají 8,5 měsíců a 8 kg. Ačkoliv nebyli nijak nedonošení, s vývojem nespěchají a musíme cvičit vojtovku, ale už nám to nejde. Klouček se plazí, sedí, šplhá do kleku, prý by měl cvičit až do lezení, ale už to téměř neděláme. Holčička má ale o měsíc zpoždění, nechce se jí plazit, cvičit se ještě snažíme, ale už z posledních sil, nevidím v tom už smysl, nejde to správně. V noci nám spinkají asi 10 hod., takže jsem spokojená, i když mě občas vzbudí, chtějí max dudlík. Kojeni jsou od začátku s dokrmováním, v tom spaní se to asi projevilo jako výhoda. Vstáváme mezi 6 - 7, kojení a mlíko. Do 9 si je beru k sobě do postele. V 10 dostanou kaši, na zapití vodu nebo zředěný mlíko. Ve 13 oběd, tak 2 koupené malé skleničky dohromady. Na zapití kojím, ale už uprostřed dne plánuju přestat. Pak na 2 hod ven, po návratu a cvičení ovocná přesnídávka zapitá mlíkem. V 19 hod začneme přípravu na spaní, asi 20.30 spinkají...
Rozestup mám taky, plánuju nechat si předepsat rehabilitaci a cvičení nechat poradit odborně, snad to zabere... Přes den se děti šmrdolí na koberci, nikam dál mi zatím neutíkají. často je tam někdo s nimi (nejlepší je na to děda) nebo na ně aspoň dohlížím, aby si neublížili. Atopický ekzém se kloučkovi zase ztratil, už jsem ho i koupala s kruhy.
27. led 2015 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008 Ahoj tak u nás máme zatím pravidelný oběd cca kolem 12-13 h po dopoledním spánku. To dostávají různé zeleninové popř. masozeleninové příkrmy, které vařím dopředu a tahám z mrazáku. Dále mají vždy večer před koupáním kaši do lahvičky, tu normálně kupuji od Beby. Pak po koupání je kojím. No a nově jsem jim začala dávat odpolední svačinky (domácí popř. kupované ovocné) a chystám se přidat i dopolední sváču. Občas přes den, dávám jablíčko popř. hrušku do té cumlací síťky (u nás je velmi oblíbená). V noci pouze to kojení.
27. led 2015 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak moc děkuji za inspiraci a odpoved :slight_smile:
27. led 2015 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Jo, taky jsem začala měnit strategii. Zkoušela jsem i tu vyřvávací metodu, ale naše holky na to asi nejsou. Bětka se byla schopná rozeřvat tak, že skoro nemohla dýchat, byla úplně zpocená a i když nakonec vysílením usnula, tak ve dne byla docela ubrečená, asi jí to na psychice moc nepřidalo. Bylo mi jí líto. Už jsem to tady jednou nějak psala před svátky. Pak mi to říkala i pediatrička, že tato metoda (je to ta Estivillova metoda) není vhodná pro každé dítě, že u některých může napáchat víc škody než užitku. Asi to chce vyzkoušet, no. Teď to dělám tak, že zkouším jezdit s postýlkou (má kolečka). Když se neuklidní do minuty, vezmu si ji, aby nevzbudila ségru, nakojím ji v sedě a odnesu zpět. Sice nespí, ale většinou rychle usne. Už se pomalinku prodlužují frekvence kojení, včera jen 3x, ale nechci to zakřiknout. Takže podle mě rada pro všechny: HLAVNĚ NEKOJIT V POSTELI :grinning:

@gapm Atopák holky mají kvůli potravinovým alergiím. Už se to teda hodně zlepšilo, ale první měsíce byl boj. Nejvíc se nám osvědčila Bioderma Zinc na akutní červené flíčky a Bioderma Atoderm Nutritive na suchá místa po zahojení toho červeného ekzému. Není špatný ani Sudocrem, ale dost vysušuje, na červené flíčky jsem ho dávala až po natření tou Biodermou Nutritive. Hlavně nedávat na červené flíčky nic mastného bez ošetření něčím zinkovým. A skvělá je ovesná koupel. Teď jí mají v DM v akci za 99 Kč, fakt je super, hodně zklidňuje.

@katy008 Přikrmuji v poledne, odpoledne a večer. V poledne vařím maso v papiňáku, střídám hovězí, krůtí, králičí, kuřecí. Vařím zeleninu, nejčastěji ji namíchám - mrkev + brokolici nebo lilek + batát nebo cuketa + petržel.... k tomu přílohu - vařené těstoviny nebo rýži, často i brambory. Mixuji jen maso s částí zeleniny, zbytek rozmačkám vidličkou a nakonec přídám trošinku oleje - panenský slunečnicový nebo olivový. Snědí kolem 150 g, pak ještě dokojím než jdou do kočáru. Kdybych nedokojovala, tak budou jíst asi víc. Po návratu z venku je svačina - strouhaná mrkev s rozmačkaným banánem nebo švestkovo - hrušková přesnídávka. Moc na výběr nemáme, protože jsou alergické na jablka a ty jsou v každé přesnídávce. Skoro. K tomu křupky nebo nic. Večer v půl šesté kaše - různé druhy nemléčných kaší (alergie na mlíko), někdy přidám ještě banán. Pak koupat a nakojit, po 19 hodině do postýlky.
27. led 2015 ve 21:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo a zeleninu vařím na 3 dny dopředu, maso a přílohu vždy čerstvé. Maso kupuji BIO, naporcuji ho na pidiporce, dám do sáčků na mrazák a vytahuji. A střídám systémem maso - vejce - maso - nic - maso - vejce - maso - nic. Skleničky kupuji jen na cesty. Zatím mi to docela vyhovuje.
27. led 2015 ve 22:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lanitana no u nas az tak neni problem s uspanim,to docela ujde ale s placem v spanku v noci,kdzy nam vecer usne tak dokaze tak 2 hodiny spat a pak nastane to rvani v spanku kazdych 15 minut tak nevim jestli by nato fungovala tahle metoda
27. led 2015 ve 22:52  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Také díky za podrobnou odpověď. Máš v tom teda super systém.. :slight_smile:

@blanick
@adusak Jo holky a měla jste to některá také tak, že jednomu dítku to jede víc a druhé nechce nic moc jíst?Nevim, zda toho nejedlíka nutit - zatím nenutím, ale zase pak nevím, jestli můžu začít s dalším příkrmem, když se to ještě ten jeden nenaučil. Zkoušíme to už skoro měsíc a Vojta stále skoro nic nesní - dávám zatím zeleninu. Kaši jsem párkrát večer dala a ta mu docela jela. Vojta je klasický případ prsomila....v noci by pil pořád. Zajímavé ale je, že teď mi moc nechce pít přes den, vždy si jen cucne a už se otáčí a "nemá čas" jíst....A hlad asi nemá, páč nebrečí a někdy i blinká, jak kdyby byl přecpaný...nevím , co to má teď za období... Jsem na sebe trochu naštvaná, protože si nemohu vzpomenout, jak jsem to dělala se starší dcerou...asi papala vše a dobře...
27. led 2015 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb rozestup se mi nezatáhl, mám asi 4cm, hlavně nad pupkem. Kůže taky ještě povolená, dokonce mi ještě nezmizela ta černá čára, vypadá to dost divně. Ale aspoň žádná kýla... :unamused:
28. led 2015 v 09:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky ja sem se vcera konecne dala vysetrit,nastesti rozestup nemam zato mam velikou pupecni kylu,takze kdyz bude moznost,sup pod nuz,kuzi mam taky dost povolenou a taky mam jeste caru a nevypada ze by chtela zmizet :slight_smile: no a jeste na posledni kontrole u gynekologa zistil ze mam myom na deloze,ten taky bude muset ven,ach jo :frowning2:
28. led 2015 v 09:47  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 takhle řval malý, když mu rostli zoubky. Počkej co řekne doktorka. Metoda je dobrá, jen když jsou děti zdravé a nic je netrápí. Někdy mívá i bolení bříška, pak jsme zacvičli, vyprděl se a spalo se dál.
28. led 2015 v 10:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy008
Mě kluci samotnou zeleninu moc nechtěli. Hlavně Ondra, byla jsem z toho špatná, že nic nejí, dokonce jsem mu to dávala z flašky. Pak jsem začala míchat maso, zeleninu a přílohy a od té doby na oběd zpucnou 300g jako nic.
Teď je to tak, že ten co chtěl příkrmy z láhve ji odmítá a jedeme už jen ze lžičky :slight_smile:
28. led 2015 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lanitana no ja sem si myslela ze jsou to zoubky,a nekdy ho urcite boli dasne, ale aj kdyz sme dali leky,cipky a lokalne mazali tak to nemelo zadny efekt na jeho spani, no a nekdy se dost napina,pak prdka takze taky muze mivat boleni briska, manzel uz davno chtel vyzkouset tuhle metodu ale ja nevim jestli to vydrzim kdyz bude chudacik rvat :frowning2:
28. led 2015 v 10:59  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erin5 no, já jsem to asi měsíc odkládala, furt jsem říkala, ještě tak a tak a pak začneme. Kdyby nebylo manži, tak jsem pořád jak chodící vzteklá mrtvola. Rvalo mi to srdce, ale dali jsme to a zatím teda..paráda. Ted spinkají v postýlce a úplně bez breku. Předtím bych musela jezdit hodinu houpacím kočárkem a za půl hodky by byli vzhůru. Stihla jsem jim navařit, uklidit a ted mám chvilku pro sebe. Držím pěstičky, at vám to taky poleví a budeš moci lépe spát a občas i relaxovat. :wink:
28. led 2015 ve 14:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem krásní kluci. Radost se podívat.
28. led 2015 ve 14:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb bazén super. U nás by to bylo přes celý obývák. A hlavně by už nestačil na ty naše lozidla. :grinning:
28. led 2015 ve 14:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@margaritavnk my v devíti měsících zatím jen válíme sudy a plazíme se stylem přitahování rukama, nožky ještě skoro vůbec nezapojují, sem tam je náznak pérování na kolínkách, nikam drobci nespěchají :slight_smile: bez vojtovky. Zdenda váží 9,5 kg a Karča 8,7 kg. Muž je celkem nešťastný, že jim to jde tak pomalu, nejraději by je už viděl chodit :slight_smile: no až je bude muset nahánět, tak zaplače nad starými časy :D

Já kojím už jen v noci a to 1 - 2x, přes den kojení odmítají :unamused: . Mám celkem problém do nich dostat nějaké tekutiny, kojeneckou láhev taky odmítají :unamused:, tak je učím pít z hrníčku, ale zatím víc čajíku skončí na brindáku, z lžičky jim to jde celkem taky, ale pořád toho moc nevypijí :unamused: . Snažím se jim víc tekutin dávat i do příkrmů.

Spat chodí teda pozdě, dost mi spinkají přes den a večer se jim chce do hajan až tak kolem půl desáté, někdy i později :/. Koupání kolem 20:30 hod, až se mi vzbudí. Zatím sem jim do režimu nějak významně nezasahovala, ale asi budu muset! Koukám, že to máte vychytaný a daří se vám je mít už v postýlce do 20hod!
Ráno se probouzí po 7hod snídají jogurt s piškoty s trochou výživy nebo kaši, pak kolem desáté spánek. Oběd mezi 12 -13hod buď ze skleničky nebo můj výtvor, ale zatím převládají skleničky. Pak naběhneme ven s kočárkem, ve kterém si schrupnou a kolem 16hod svačinka (jablíčko s banánem nebo lipánek, pribiňáček nebo ovocnou přesnídávku s piškoty) pak mi zase kolem 18hod usnou a budí se před 20hod, na 21hod chystám kašičku, v tu dobu chodí manža z práce a děti okřejí.
28. led 2015 v 17:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick s tím vařením se budu inspirovat! :slight_smile:, celkem sem zlenivěla a zpohodlněla se skleničkama :/

Rozestup mám taky nejvíc nad pupkem, tam mám i tu kýlu :frowning2: a pigmentace mi teda z pupku zmizela, ale za to na obličeji ji mám už asi na trvalo.
28. led 2015 v 17:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick díky za nápady na vaření :slight_smile: . Jakou prosím tě kupuješ rýži a těstoviny? Zeleninu vaříš či na páře? A prosím tě co v tom systému střídání znamená vejce? Přidáš žloutek nebo počítáš těstoviny? Já jedu zatím mrkev, brokolici, květák, brambor, batátu, cuketu, červenou řepu - různě mix+ rýži, z masa zatím jen kuře a králík. Z ovoce dělám jablíčko, banán, avokádo, jahody, borůvky, hrušku - též různé variace :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
28. led 2015 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek