• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@erin5 fíha, tak to máš teda taky veselý :( to ti budou moct dělat při jednom nebo musíš na dvě operace? :astonished:
28. led 2015 ve 23:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb no urcite budou dve,ten myom kdyz pocka tak to budu odkladat a kylu si dam udelat u nas v praci,hlavne driv nez nastoupim protoze tam se hodne natahuji tak aby to neskoncilo pruserem
29. led 2015 v 08:18  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb Haňulí, a jak se pozná rozestup?
29. led 2015 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem http://img2.mf.cz/819/261/2-1.jpg takto ležíš, zvedneš hlavu a od žeber pod pupek uprostřed zkoušíš, jakou tam máš mezeru
29. led 2015 v 08:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb ahoj nám je teď 8 měsíců a také zatím jen válíme sudy a couváme plažením . Ségra má holčičku 10 měs. a ta jí najednou po 9 měsíci z ničeho nic (nelezla, neseděla) začala v jeden den lézt, sedět a pár dnů na to i vstávat teď se všude zvedá a je to tedy mazec, vůbec se na to u těch dvojčátek netěším :frowning2: , to asi teprv začne tóčo :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
29. led 2015 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak co je cumlací síťka?:slight_smile: vím, že strejda google by asi poradil, ale radši se ptám zkušený:slight_smile:
29. led 2015 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick díky za tip, tu Bioderma Zinc koupím. Prý se dětem dávají léky se zinkem, ale než aby to polykala, jen jí to namažu. Příští týden jdeme ke kožnímu - alejujááá - tak jsem zvědavá, co nám na to řekne. Přinejhorším se dají udělat alergologické testy, až po 1. roce. Ale málokdy se na něco konkrétního přijde. Jídlo baští všechno bez problému, tak ani já sama nevím na co by to mohla být reakce. Jen se modlím, aby to nebyl atopák - kamarádka ho má a rozlezlo se jim to až do vlásků atd...malou skoro na noc přivazují, aby se neškrábala. Ale člověk asi nesmí myslet na to horší, jenže zakaž to tý hlavě:slight_smile:
29. led 2015 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky máte nějaký velký váhový rozestup mezi prťaty? u nás je větší chlapeček o 1kg...tak jsme dostali od pediatričky tip na nějaký více kalorický mlíko, aby nám trochu víc přibrala...nebo nezkoušely jste jiné fígle? ale jak jsem koukala na vaše fotky, nikdo z vás to asi nepotřeboval :wink: :slight_smile:
29. led 2015 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm Máme rozdíl 2kg a neřešíme to
29. led 2015 v 16:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bejbyy a kolik váží?
29. led 2015 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme rozdíl 600g a to byl Ondřej o 300g větší u porodu. Roste to tak konstantně. Jsou dvojvajky a každý má jinou konstituci, jde to vidět už teď. Jeden je břichatej prcek a druhej hubenej dlouhán :slight_smile: Tak bych to neřešila. Mě je štve, že jsme dostali spoustu oblečení stejnýho, třeba až na 1-1,5 rok, jinak nic nemají stenýho, tak že to neunosí společně.
29. led 2015 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm Toník měl v 6m 7,1kg a Jáchym 5,1kg +-
29. led 2015 v 17:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm Naši kluci mají rozdíl 1,4kg... Vojta 8kg a Honzík 6,6kg. Dr mi řekla,že to třeba Honzík dožene prikrmy a ono to tak asi bude.. Honzík papa celkem a Vojta ne,ten jen ode me,je to prsomil.... :slight_smile: A jak píše Zunem mají také každý jinou postavu-jeden břichatej a papulatej a druhej je hubenej a dlouhán.. Také mají každý jinou barvu pleti... :-P
29. led 2015 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Tak to je mazec :slight_smile: , jak to bude ráz na ráz a oba zároveň tak to teprve bude masakr po takovém klídečku :slight_smile: To budu muset říct mužíkovi, že i tak to chodí u dětí, ať ho trochu uklidním :grinning:
29. led 2015 v 19:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem tak jak to píše @bejbyy, já to poznala i tím, že když sem se z lehu zvedala, tak se mi z břicha dělala a dělá jakože střecha a když ležím jak popisuje bejbyy vejdou se mi do mezery nad pupkem tři prsty :frowning2:
29. led 2015 v 19:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gapm máme tuto:https://www.feedo.cz/obchod/kojenecke-potreby/detske-nadobi/munchkin-krmici-sitka-na-ovoce-2?gclid=CJfCocyMusMCFQTLtAodK0UAJw
Jinak u nás má holčička téměř o 2kg více než chlapeček:frowning2:. Po porodu měli stejně, pak chvilku o kousek víc kluk a teď Majda jede a je jí pěknej kousek. Holt bude asi po mamince :sweat_smile: .
29. led 2015 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, akorát mně napadlo...budou nám postupně místo porodu přibývat první narozeniny :grinning: . Kde je ta super tabulka? A už přemýšlíte nad dorty a dárky?
30. led 2015 v 10:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já docela přemýšlím nad tímto nápadem a chci jim je udělat sama.
30. led 2015 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lanitana Ty jsou super, taky jsem je už někde viděla.. Já zatím ještě moc nepřemýšlím, akorát se těším, že konečně někdo bude mít narozky v létě a bude zahradní párty.. :slight_smile:
30. led 2015 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jste se nějak rozjely v diskusi. Nestíhám dočítat a reagovat. My máme 8 měsíců (6 korigovaně) - zatím se plazí dozadu, ručkují kolem dokola...sem tam se snaží strkat nožičky pod prdelku. Váhu nevíme. jdeme v pondělí do poradny, ale tipla bych kolem 9 kilo. Mám problém jim dávat vůbec kalhoty či tepláky - mají hrozně silná stehna, takže jim nic není. Krásně žvatlají a povídají si mezi sebou, což je sranda, řechtají se na sebe a pořád by jen dělali blbiny. Jen mě u Matěje trápí to, že se mi sem tam při jídle přidusí - začne se dávit až se nemůže nadechnout. Dneska to trvalo už dlouho, ale nakonec pomohlo pořádně bouchnout do zádíček a vyplivl to, co tam měl. Máte s tím někdo zkušenosti? Jídlo mixuji na kaši. Kousky mi ani jeden nezvládají. Zoubky nemají žádné. Obávám se toho, že máme reflux, protože se mu i často vrací mlíčko či jídlo zpátky. Chudák se vždy otřepe...a pak začne křičet a kašlat. Jídlo vařím podobně jako blanick. Postupně přidávám už vše. Zítra budou mít svíčkovou s těstovinami :slight_smile:

Neskutečně to letí. Před rokem většina z nás buď rodila nebo byla před porodem.

@lanitana dortíky chci péct taky sama. Budu dělat asi dort ve tvaru krtka. Musím udělat zkušební, aby se pak naostro povedl :slight_smile: Jinak dětem udělám každému malý piškot, namažu marmeládou či jim dám pudink s piškoty, aby se v tom mohli rochnit.
30. led 2015 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov ahoj :wink: Moji miláčkové mají taky stehýnka pěkně udělaná :slight_smile: musela sem jim kupovat oblečení velikostně o tři měsíce dopředu, vůbec neodpovídaly stanoveným mírám v daném měsíci :slight_smile: S tím zakuckáváním sem měla problém u Zdendy. Od malička sem s ním musela po jídle zacházet jak v bavlnce a držet ho nějakou dobu ve vyvýšené poloze jinak by měl mlíko hned venku a na bříško sem ho mohla dávat až tak po hodině od jídla. Z toho důvodu sem pak oba měla raději v postýlkách s nakloněnou polohou až do půl roku stáří, no skoro do 7.měsíců. Na plavání si párkrát lokly a zakuckaly se, bylo nám řečeno, že se postupně naučí zvládat tuto situaci i bez pomoci plácání do zad, no kolikrát si teda pořádně lokly! Jak sem jim začala dávat kolem 7.měsíce hrudkovatější stravu tak Karča to zvládala bez problémů ale Zdenda se tím začal dávit, párkrát mi to i vrhl zpět a odmítal takto upravené jídlo, tak sem mu to dávala po troškách a za chvílu se i s tímto vypořádal, co se mu v krku zaseklo tak krásně vykašlal a papkal dál. Myslím že nám v tomto pomohlo to zmiňované plavání a děti se naučily tyto dávivé situace zvládat samy. Zoubky nám začly růst až od osmého měsíce, teď má Karča prořízlé 2 a Zdenda 1.
30. led 2015 ve 14:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana kámoška má dvouroční dvojčátka a bude teď pořádat narozeninovou párty, tak sem zvědavá jak to má vymyšlené, - já osobně na oslavy moc nemám talent, tak budu muset brát inspirace od okolí a s dárkama na tom taky nejsem moc slavně, na co kouknu tak mi připadne, že je to kravina a děti si s tím nebudou hrát a on to je pravý opak :slight_smile: Nad vším strašně dlouho přemýšlím a dumám zda koupit či ne a když se konečně rozhoupu to koupit tak už to nemají a nebo to děti už tak nevyužijí :confounded: Před narozkama budu sjíždět net a shánět nejlépe hodnocené dárky pro roční děti :slight_smile: Teď mě čeká lámání si hlavy co koupit těm dvojročním dvojčátkům abychom je potěšili, nemáte nějaký dobrý tip? :wink: Jsem na dárky fakt antitalent
30. led 2015 ve 14:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana ahoj,nad dortem taky přemýšlíme,my teda máme ještě 3 mesic čas, ale než něco vymyslím....letos bych chtěla taky sama něco udělat,pak me totiž čekají Nárožný tech starších a ti to slaví taky spolu,sou oba začátkem července a mladý bude mít 15,tak ho nemůžu jen tak odbit.Dárky sou jasné autosedacky,cyklosedacka a přemýšlíme na croozrem,at mužem na kola.možná jednu trojkolku s vodiči tyčí,jednu mam po Kajce,tak at ma každý svoji. Nebo stolecek od FP,uvidíme :sweat_smile: Jinak naší sou pěkný s divočáci, oba lozi,okolo nábytku,do kredence,šuplíku... Kde nezavru dveře,tam vlezou.Filip se už občas pustí a zůstane sam stát,takže čekám ze zde pokračovatel v chodeni od desátého měsíce.Michálka ho statečně dohání, konecne se naučila slézt na zem když se o něco postaví,, občas se ji ještě rozjedou nohy :slight_smile: akorát si neumí porad sama sednout,už se s stane ze sedu na kolena,takže sed bude az posledni.Filip bude zase nemocný,opět kašle acekam kdo to chytne dal,prez vánoce sme leželi všichni,měsíc doma,úžasné :rolling_eyes: Nic,du je zkrotit,už se sapou z postylek ven,Filip řve a Miska na něj dudle :slight_smile:
31. led 2015 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 to máš pořádného šikulu doma. Já vím, že máme ještě tři měsíce čas do narozenin, ale čas tak rychle běží a s dvojkama ještě rychleji. :grinning: Manža bude mít ted v únoru, tak ten dort vyzkouším, jak mi to půjde, at si pak neudělám ostudu. My jdeme podle plánu, lezeme, sedíme, stavíme se na kolínka k nábytku a občas náznaky vyrovnání nožiček do stoje. Zatím mi velkej bordel nedělají. Všude tam, kde dosáhnou jsem jim dala jejich hračky, nebo knížky a vyhazují z poliček jejich věci. Ale jak dlouho to bude takhle fungovat, to netuším. Stejně nejoblíbenější hračka naši malé, jsou bráchovi ponožky :grinning: a nesmrtelná hračka kachnička v kouli.

@hanulikb ahoj, já jsem, co se dárků týče to samé. Pokaždé trefím vedle :sunglasses: Nevím, zda jsi na fcb, ale dala jsem tam dotaz ohledně hraček a je tam dost zajímavých tipů. Tentokrát se budu inspirovat ověřeným. :wink:

Dnes jdeme plavat do bazénu. Bereme babičku a dědu sebou, tak držte pěsti, at tam neřvou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Všem krásný pohodový den.
31. led 2015 v 10:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už máme taky "ohrádku"
2. únor 2015 v 16:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
kam se dosáhne,vleze,tam uklidí :slight_smile:
2. únor 2015 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vrtulka81 no, to máš doma pomocníky. Lezící fáze jsi si moc neužila. Dají se pak uhlídat? Toho se moc bojím. A co pády?
3. únor 2015 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uhlídat se dají,ale je to frmol,jsou všude, někde necham otevřené a hned sou tam.Pády byly,u Filipa hodně, tím ze začal lozit u v šesti měsících a chvíli na to se začal stavět u nábytku,byl ještě dost nestabilní a padal pořad, Mísa začala později a je to poznat,je mnohem stabilnější a pádu je minimum.Je to ale o nervy,člověk aby mel oči i v prdeli, no mam trénink jak začnou chodit,ono už se toho moc nezmění,i tak si prilezou kam chtějí
3. únor 2015 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adusak Těstoviny mám domácí od babičky, ale jsou z normální mouky a vajíčka, kupované budou podobné. Rýži kupuji jakoukoliv, nejraději jasmínovou. A vařím to v normální vodě, dřív v kojenecké, ale už jsem se na to vyprdla. Zeleninu vařím ve velmi malém množství vody, házím jí rovnou do vařící vody, tu co se vaří nejdéle jako první, pak přihazuji další.
Když nemám navařenou zeleninu den předem, tak šoupnu do hrnce maso, když je měkké, přihazuji k němu vše ostatní zase podle toho, jak se co dlouho vaří (od oka). Tak ušpiním jen jeden kastrůlek.
Jo a vejce dávám celé. I bílek. Na radu našeho alergologa, že mám vyzkoušet v 6. měsíci i bílek, jsem tak učinila, holkám nic neudělal, tak dávám celé vejce (takže půlku celého vejce pro každé dítě)
4. únor 2015 v 17:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Díky za radu :slight_smile:
4. únor 2015 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek