Dvojčátka 2014

Ahoj pravě jsem v 7.tydnu zjistila, ze to budou dvojčatka. Termín porodu pri dobrém vývoji vychází na březen 2014. Bude nas tu s dvojčatky víc? Mám z toho uz ted dost strach....
ebro
5. únor 2015
@zunem krásní kluci🙂

@vrtulka81 to jsou teda rychlíci. Našim je 8.m kor.6.5 a zatím si jen Michalka kleká a houpe se. A už jí roste 3. Zub. Obě se točí na břiše dokola a ruckujou. Já je teda mám v ohradce kde mají to puzle. Dala jsem dokola mantinely tak se ani moc ne mlátí o tyčky.tady je na zemi ještě látka než bylo puzzle.
alinea
6. únor 2015
Ahojky holky, jsem tu nová.. Čekám dvojčátka - jsem ve druhém trimestru. Celá diskuse je opravdu dlouhá, nemám sílu ji číst 🙂 , jistě jste tu ale řešily výběr kočárku - můžete mi, prosím, poradit ? Ráda bych kočárek pro dvojčátka, vedle sebe, lehký, snadno ovladatelný a do šíře 80 cm, vhodný do terénu...ne moc drahý..jaký mi doporučíte a jaký ne ? Výhody plus nevýhody 🙂 Moc díky za radu !!!! 😉
jankamaminka1985
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
supermama2015
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bejbyy
6. únor 2015
@alinea tak máš tři možnosti - TFK, EasyWalker a Bumbleride. Já mám poslední jmenovaný
A levný není ani jeden jako nový, ale dá se sehnat bazarový. EW nemá polohvání nohou a mě se nelíbí polohování zad na zipy, TFK má ruční brzdu, a Bumble ... jee krásný 🙂
Ještě jsou možná nějaký dorjany a tak, ale asi nebudou nejlehčí.

Jinak vítej a hodně zdraví 🙂 Už víš, co to bude? Asi ještě ne že?
alinea
6. únor 2015
@bejbyy Ahojky, díky za reakci 🙂 Schánět budu určitě bazarový... nové jsou opravdu drahé. Čekáme chlapečka a holčičku 😉
rritulka
6. únor 2015
@alinea my mame EW a jsem taky spokojena, s korbickama super, ted jsme presli do sportaku a opravdu nema polohovani nozicek ale zatim nam nechybi a na ty zipy jsem si zvykla, my jsme spokojeni je prostornej a myslim, ze vsichni 3 zminovane jsou srovnatelne a hodne podobne. Mam taky parecek narozeny v cervnu, kdybys neco potrebovala tak pisni, zrovna jsem dala vecicky od narozeni do prodeje.
ebro
6. únor 2015
My máme ew. Nedostatky jak psala bejby,ale zatím mi to nějak nevadí.jsem spokojená.máme taky bazarovy a v pohodě. jen bacha pokud budete kupovat zvlášť korby tak od r2012 jsou jiné tyče na kočáru tak pokud budete MIT starší konstrukci a mladé korby tak to na sebe nesedí. Bohužel se mi to povedlo a musely jsme tam ty korby upevnit temai zadrhovacima paskama....
maminkamajka1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vrtulka81
6. únor 2015
@alinea Ahoj,přesně jak píše @bejbyy kočárů je dost,ale tyhle sou nejžádanější,já mám zase TFK,při výběru bacha na polohování,mají možnost zipů,což je na hovno a to doslova,nebo šňůrka,ta je super.EW nemá to polohování,což mě dost vadí,pokud se nenacpe deka pod nohy nebo nedokoupí doplňky,tak děckám visí nohy dolů,což je taky blbý,bumble je hezký a taky nemám výhrady,no a pak bych ještě doporučila Xlander.je taky super,pokud nechceš teda autosedačky přímo na podvozek,pořizovací cena nového je super,cca 11litrů za sporťák s vložnýma taškama,je lehký,dobře ovladatelný a má všechny doplňky,bonus sou nánožníky,každé mimčo má svůj 🙂 Dorjan,Takko,sou levnější varianty,ale nejsou zrovna ty nejlehčí,sou docela těžké,hodně mamin pak shání jiný kočár,někdo si ho ale chválí...chce to poreferovat s maminama.Držím palce ať sou prckové co nejdýl u tebe a narodí se hezky opečení 😃
rritulka
8. únor 2015
Tak ještě fotečka od nás, máme 8 měsíců, korig.6,5, Madlenka má 7,60kg a 67cm a Maty 6,20kg a 73cm, Maja lozí po kolínkách, Maty zatím nee, ted se popral se zápalem plic, Mája naštěstí jen s chřipkou.Jsou ted suproví až na ty noci..... 😞
erin5
8. únor 2015
@rritulka koukam ze u Vas taky veselo,od 4 vzhuru, tak my sme sli spat ve 3 a v 6 vzhuru 🙂
hanulikb
8. únor 2015
@alinea ahoj, tak já mám ten bumbleride a mohu jen doporučit, je fakt super. Mám ho z druhé ruky, nový je opravdu drahý se všema doplňkama. Z korbiček nám děti vyrostly do půl roka, na zimu už sporťák s fusakama. Děti jsou vedle sebe, polohování zad na šňůrku - každý svoje, nánožníky (polohování nánožníků)- každý svoje, ovládání i jednou rukou, lehoučký, projede 80dveřma - nejde si na nic ztěžovat 🙂 Mám model 2013, jen sem si to pořizovala bez autosedaček, to máme pučený a co sedačka to jiná značka, takže konstrukci na autosedačky sem nevyužila, to mě trochu mrzelo.
Taky držím pěsti ať ti vše probíhá hladce a dětem se chce ven až bude ten správný čas. Buď na sebe opatrná a šetři se a co nejvíc si užij toho klidu 🙂
alinea
8. únor 2015
@hanulikb Ahojky, mohu se optat, za kolik se Ti podařilo sehnat a kde ? Mně se tedy zatím přes bazárky nedaří. Děkuji za přání a děkuji za reakci 🙂
bejbyy
8. únor 2015
@alinea já budu prodávat korbičky, ale sporťák ne-e. Je to rok 2014 ... takže na ty starší spodky to stejně nepůjde
hanulikb
9. únor 2015
@alinea sehnala sem ho za 20.000,- (korbičky, sporťák, fusaky v perfektním stavu musím dodat), měla sem taky velký problém sehnat nějaký pěkný bazarový a nakonec se jeden takový krásný prodával v mém okolí 🙂 Budu taky asi prodávat korbičky, ale sporťák si budeme ještě hýčkat 🙂
alinea
10. únor 2015
Ahojky holky, ráda bych se ještě zeptala, v jakém termínu těhotenství vám prováděli test na cukrovku ? Není 24 tt už dlouho ? Můj taťka má zvýšenou hladinu cukru, děda měl cukrovku - lékařka to ví, ale test je pro mě až za 4 týdny. Jak to bylo u vás ? Díky 🙂
hanulikb
10. únor 2015
@alinea Mě ho dělali ve 27.tt 😉 a taky máme v rodině cukrovku
rritulka
10. únor 2015
@alinea me ve 28 tt 😃
alinea
11. únor 2015
Ahojky holky, díky za reakce, tak to je tedy v poho 🙂 . Hledám někde na netu, jaké přírůstky váhy mají být u dvojčátek v druhém trimestru, já za týden přibrala skoro 1 kg /17 - 18 tt/, zdá se mi to hodně.. Nevíte prosím ?? 🙂
margaritavnk
12. únor 2015
Jsem teď nějak nešťastná z Magdalenky a nevím si s ní rady. Mají 9 měsíců, vojtovku už necvičíme, podle doktorky mají každý své tempo a jsou v pořádku. Jaromír leze, stoupá si, je aktivní, baví ho knížky, pohraje si i sám, jen kvůli pádům se stálým dozorem a usměrňováním. Magdalenka se ani neplazí, houpe se aspoň na kolínkách a cvičí šikmé sedy, ale mám dojem, že většinu času ji nic nebaví, chce jen chovat, kňourá, natahuje ručičky, letadýlkuje, vzteká se a vůbec se nesnaží dostat se dopředu. Ostatní ji občas rozveselí, ale mně je jí nějak líto a nedokážu ji zabavit. Radši ať babička chová. Mám z toho špatný svědomí... 😞 Ale snad nás brzy překvapí nějakým pokrokem a bude to veselejší... 🙂
lanitana
13. únor 2015
@margaritavnk to je zvláštní, u nás je to taky tak...vždy byla holka šikovnější a najednou, jak kdyby se zasekla a jenom chovat a chovat. Vydrží přes den jenom chviličku a už se prosí na ruce. Klučina zkouší všechno možné i nemožné...možná to mají jenom takovou fázi. Nesnažím je srovnávat, jenom mi jak říkaš líto to, že se mi zdá být taková neštastná :-|
margaritavnk
13. únor 2015
@lanitana Děkuju za odpověď, koukám, že v tom nejsem sama... 🙂 Tak snad to zase holky doženou... Dnes není babička v dohledu a Magdalenka si pěkně hraje, jestli ona to tak na babičku nezkouší, protože je to pohodlnější než se o něco pokoušet sama...
lanitana
13. únor 2015
@margaritavnk to budou nějaké erupce na slunci 😃 ...moje dneska řádí jak drak, vychechtaná, lozí od místnosti k místnosti a vymýšlí blbosti. Jak vyměněná...Tou babičkou to může být...
vrtulka81
13. únor 2015
NAzdar holky,tak to vypadá,že budeme první kdo začne chodit.Filípek se pouští,dnes udělal krok od gauče ke kočáru a už několikrát sem ho chytla že stoj bez držení,je docela stabilní na jeho váhu.Myslela sem di,že u dvojčt to bude jiné a další z dětí co začne chodit v desiti měscích,on to možná stihne do desátého.Michalka bude pozděj,je bojácná,ale sem ráda,že nezačnou oba zaráz.No tak nám začne dalš zajímavá etapa 🙂

Mimochodem co dělá @pidisek a @sacvi ?

Ano i u nás se chce Míša jen chovat,pořád mě visí na nohavici a řve dokud ji nevemu
sacvi
13. únor 2015
@vrtulka81 ty seš tak hodná, že sis na mě vzpomněla x-)
alinea
16. únor 2015
Ahojky holky, dívala jsem se na ceny těch dobrých kočárků /TFK, EW, Bumberlide/..jsou hrozně vysoké..není nějaký levnější dobrý také ? Díky 🙂
sacvi
16. únor 2015
alinea
16. únor 2015
@sacvi Ahojky, ty jsou moc hezké, jsi s ním spokojená ? 🙂
sacvi
16. únor 2015
@alinea za tu cenu 100% 😃 Nemám zkušenost s ostatníma kočárama..takže nemám porovnání. Ale já určo spokojená jsem. Koupila jsem si k němu i sedačky, jdou dát na podvozek pomocí jednoho rámu, kterej je v cenně. Jezdí se s ním dobře.