• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

autor
@ifisek ahoj :slight_smile: gratuluju, je to super, když jsou dva :slight_smile: my byli dlouho dva kluci, až do 4 mesíce :slight_smile: potom se ten jeden kluk proměnil v holčičku :grinning:
28. bře 2015 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 fotky pobavily.. Nu už se tesim az budou moji kluci akční. Zatim se jen souraji dozadu a dokola...a i tak to stačí. Mají 8m korigovane 10 normalka.
29. bře 2015 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já z nich vyrostou,to sou previti jedni,porad někde vlezení,z postele na stůl, co je v dosahu,to letí...Filip co chytne,tak s tím tříska, Miška porad mlátí Filipa,skubou se o hračky...při uklízení na mrtvici,hází jim hračky do boxu,a oni je milostive hned vykazují,jako úklid, začíná to byt sprosté slovo.Filip zjistil ze to chození není nic moc,tak de na jistotu po čtyřech.Se z nich otelym,v jídle se rypou,obědy žádné, jen blbiny a svacinky...hotovy milackove
30. bře 2015 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
pidisek.hledam v tom hlavne pozitiva kdyz budou 2.jinak to bude asi vesele.doufam ze az to reknou je to urcite to nebo to,ze uz se to nezmeni takove napinani to je:grinning:.dnes to nechteli poradne ukazat asi se stydej :grinning:
30. bře 2015 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mho by vas zajímat, že Stellinka od @rritulka není tak úplně mrtvá, jak její "matka" tady prezentuje!
30. bře 2015 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 U nás taky - malá si čte knížky a malej tříská vším co může, nejraději zrovna tou knížkou, kterou sestra čte :slight_smile:
31. bře 2015 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, dneska mi řekl doktor že čekáme dvojčátka.. Ježiš to byl šok, a ještě vlastně pořád je..:slight_smile: Nikdo z naší a ani manželovy rodiny není z dvojčat.. :slight_smile: Prostě náhoda jak blázen..:slight_smile: Jen se Vás chci zeptat, když jsem byla na první kontrole na potvrzení těhotenství v 5tt tak tam doktor viděl jen jedno vajíčko a dneska v 7tt uz tam viděl dva miminka s bijícími srdíčky...Jak je to možné? Poprvé to druhé přehlédl? nebo se rozdělilo až pak? Jsem z toho úplně zmatená...
13. dub 2015 ve 22:15  •  2 děti - čeká miminko, termín má v listopadu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenia87 já to měla uplně stejně :slight_smile: prostě to jedno neni ještě pořádně vidět :slight_smile: viz muj zahajovací příspěvek...moc ti gratuluju - dvojčátka jsou úžasná věc!!!!!!!!!
14. dub 2015 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Prosím a jak zjistím jestli to jsou jednovaječné nebo dvojvaječné? Doktor mezi nima zatím neviděl žádnou přepážku, říkal že je buď ještě brzo aby ji viděl a nebo mají jeden společný plodový obal..
14. dub 2015 v 00:39  •  2 děti - čeká miminko, termín má v listopadu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenia87 to nevim, pry to jde jen do určitý doby zjistit a pak už ne....to by asi už měli videt :slight_smile:
14. dub 2015 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Takže myslíš že budou v jednom plodovém vaku? A kdyby byly dvouvaječné, tak mají každý svoji placentu? Panečku já se v tom úplně strácím..:frowning2: nikdy by mne nenapadlo že budu řešit dvojčata...
14. dub 2015 ve 21:26  •  2 děti - čeká miminko, termín má v listopadu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenia87 ja nevim, nejsem doktor :slight_smile: to musíš na něj :slight_smile: ja to viceméně vedela,protože je mám z ivf, tak tam pravdepodobnost dvouvajek byla velká. myslim ale že mi to řekli pozdeji, než v 8 týdnu... už nevim.....nelámej si hlavu, už to neovlivníš :slight_smile:)))))
14. dub 2015 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ifisek já čekala dlouho dva kluky a pak páreček :slight_smile:)))))))))))))))
14. dub 2015 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenia87 me v 8tt ze to vypada na dvojavj. v 10ttze spise na jednovaj a ve 12tt na genetice ze 1dnovaj urcite ale ze z kraje je ta prepazka videt nejlepe.
15. dub 2015 ve 04:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenia87 podívej se sem: http://www.dvojcata.cz/obecne-o-dvojcatech/
je to tam docela dobře popsané.

Obecně, je docela časté, že na prvních ultrazvucích je vidět jen jeden plod a druhý se někam schová. Některé jsou tak šikovné, že se schovávají až do 12. týdne!

Vaječnost dvojčat se dá spolehlivě prenatálně určit ve dvou případech:
1. dvojvaječná dvojčata: když mají dvojčata dvě placenty a jsou různého pohlaví (až na opravdu velmi, velmi raritní případy, kdy u jednoho z jednovaječných dvojčat mužského pohlaví dojde k ne-genetickému defektu receptorů testosteronu - "základní nastavení" je totiž na ženské pohlaví a dítěti se vyvinou ženské vnější pohlavní orgány)
2. jednovaječná dvojčata: když mají společnou placentu (ať už mají vlastní vnitřní obaly nebo jeden společný).

Pokud totiž dojde k rozdělení vajíčka mezi 1-3. dnem po oplodnění, tak má každé z jednovaječných dvojčat vlastní placentu - a před porodem poznat nejde nic. A po porodu, když jsou si podobní, tak leda genetické testy!
15. dub 2015 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
U kluků byla přepážka vidět až ve 12tt na screeningu, do té doby je považovali na mo-mo
17. dub 2015 v 09:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pridavam se ;) cekam dvojcata a jsem ve 14.tydnu, termin mam v rijnu. Jak se Vam dari? :slight_smile: me uz je konecne lepe od zaludku, jen me casto poboliva brisko. KRÁSNÝ DEN VSEM ! :slight_smile:
21. dub 2015 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@maladama počkej - přece dvouvaječná nemusí být vždy páreček....
21. dub 2015 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysliska ahoj vítej :slight_smile: dvojčátka jsou super věc..
21. dub 2015 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky :slight_smile: jj, dvojvajecna nemusi byt parecek, ale sance tam je :slight_smile: u jednovajecnych ne ;)
21. dub 2015 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne doktor tvrdil ze cekam dvojvajecna a doktorka ke ktere jsem presla tak tvrdi ze cekam jednovajecna, ve ctvrtek jedu do Profemy do Prahy, tak tam se snad shodnou na necem :slight_smile:)
21. dub 2015 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysliska ja reagovala na toto, protože dvouvaječných párečků je spousta přece, to zas taková výjimka není :slight_smile:

Vaječnost dvojčat se dá spolehlivě prenatálně určit ve dvou případech:
1. dvojvaječná dvojčata: když mají dvojčata dvě placenty a jsou různého pohlaví (až na opravdu velmi, velmi raritní případy, kdy u jednoho z jednovaječných dvojčat mužského pohlaví dojde k ne-genetickému defektu receptorů testosteronu - "základní nastavení" je totiž na ženské pohlaví a dítěti se vyvinou ženské vnější pohlavní orgány)

2. jednovaječná dvojčata: když mají společnou placentu (ať už mají vlastní vnitřní obaly nebo jeden společný).
21. dub 2015 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek samozřejmě nemusí. Ale pouze když jsou páreček, tak je (pro všechny praktické účely) nepochybné, že došlo k oplodnění dvou vajíček. Když jsou dvojvaječná dvojčata stejného pohlaví, nelze je prenatálně odlišit od jednovaječných dvojčat se samostatnými placentami. Kapišto?
21. dub 2015 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@mysliska ja mam páreček a je to užasný
21. dub 2015 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@maladama :slight_smile: ajooooo :slight_smile:
21. dub 2015 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verim, ze mit parecek je skvely :slight_smile: take jsem si davala nadeje a doktorka mi prekazila sneni :slight_smile:) no doma mam 2 kluky, tak verim v holčičky :D a co Vy? Kolik mate deti? :slight_smile:
21. dub 2015 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysliska ja mam tyhle dva pidisky :slight_smile:
21. dub 2015 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Jé, ty teda jsou skvělý :D
21. dub 2015 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu pro radu. Začali jsme s příkrmy a trochu bojuji. Klukům chutná, sní vždy vše co mají, jenom já bych je v rámci úspory času chtěla krmit najednou, ale zatím jsem s tim moc nepochodila. Kuba se vzteká, než dam lžičku Ondrovi a Ondra si v mezidobí nacpe do pusy celou ruku, takže jídlo máme vsude:sweat: nějaká rada?! :grinning:
29. dub 2015 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek