• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Holky co už cítíte pohyby - poznáte které mimi vás kope? Já dost často a pěkně cítím větší miminko vlevo dole. Ale to vpravo fakt skoro necítím. Je sice menší,ale tak o 3-4dny, tak už bych mohla taky cítit,ne? Nebo jestli je nějak jinak otočené? Jsem z toho už docela nervózní :frowning2: Levá půlka břicha pořád v pohybu a pravá nic.. :frowning2: Ve čt jdu na velký utz a asi se nedočkám..ach jo..
8. pro 2013 v 11:54  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@sacvi to je normalní - pokud mas placentu vepredu tak ještě vydrž, a kdyz je schované vic vzadu jako moje holcicka tak tu taky cítím o hodne min :slight_smile: cítím obě aspon myslím ale asi se to úplne poznat nedá :slight_smile: a dr minuly tyden říkala ze se pěkně melou a dělají tam mejdany, ještě mají dost mista a cítit poradně budou az to misto mít nebudou :slight_smile: :slight_smile:
8. pro 2013 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek asi máš pravdu, dík :slight_smile: Trochu si mě uklidnila :slight_smile:
8. pro 2013 ve 14:48  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
sacvi- teď jsem ve 21. týdnu, pohyby jsem cítila od 18. týdne, je to moje 3. těhotenství. Taky jsem byla docela nervozní, protože jsem cítila hodně pohybů na levé straně břicha a vpravo jen tak občas úplně malinko. Ale ted, jak jsem byla na ultrazvuku, tak se ukázalo, že obě placenty jsou na přední straně dělohy a ten chlapeček vpředu tedy kope a druhé miminko zatím neznámého pohlaví je schované vzadu až u páteře a proto ho skoro necítím. Tak jsem se uklidnila. Asi to budeš mít taky tak, tak se neboj. A jak píše pidísek, mají tam zatím hodně místa na plavání :slight_smile:.
V prvním trimestru jsem měla nevolnosti a ted mě pálí žáha, takže rozhodně nehrozí nějaké přejídání, ale i přesto vypadám, jako bych měla rodit za měsíc a ne v dubnu :slight_smile:. Pravda je, že i u předchozích dvou jednočetných těhotenství jsem měla břicho obrovské, tak uvidíme, jaký rekord strhnu tentokrát. :slight_smile:.
8. pro 2013 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi @pidisek mam to stejne,pravou stranu citim častěji,ted momentalme do me sije levicak,porad cestuji,kdy se daji pohybu tak je to dost neprijemne,pripadam si jako by tam kopali tunel,jako mali krtci :grinning: Ted se mrvi oba,tak sem dv klidu,musim si uzit tech ladnych pohybu nez ze me polezou nohy,na to saze tesi manzel ze synem,az je uciti,ja se zatim spokojim s jemnym kopkanim :wink:
Holky jestli chcete nektera kočár TFK z druhe ruku,tak sem nasla za 13000,- ,ma i korby,prva sem ho chtela,ale pak sem naša bliz,tenhle je pro nás daleko.S pani sem mluvila a je ochotna prodat az po novem roce.Je tmvsi seleny v supr stavu.Tak jen pro zajimavost :slight_smile:
8. pro 2013 v 16:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@rybicka18 tak to je taky možné. Zjistím to snad v ten čtvrtek :slight_smile:

@vrtulka81 a paní na kočár ještě nikoho nemá?
8. pro 2013 v 17:37  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi zatim ne,pokud chces dam ji vedet ze se nan mrknes,jak budu na pocitaci,tak ti poslu odkaz,kocar poslw i poštou,je hezký a ma jeste podvozek na tandem s autosedackama,ze nemusela tahat kočár
8. pro 2013 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 to bys byla hodná. Dík :slight_smile:
A ty už máš teda kočar skoro koupenej? :slight_smile:
8. pro 2013 v 18:59  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Myslíš, že je lepší než EW?
8. pro 2013 v 19:02  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky ja mám kočár objednaný - no pálka to je - 29t... A tohle uz mam doma :slight_smile: :slight_smile:
8. pro 2013 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Nemám,ale uz vim ktery chcu,coz je pro mě dost podstatne,budeme kupovat po novwm roku TFK,podle mě je lepší než walker,tech je ke koupi taky hodně.Napsala sem ti zpravu kde ho najdes,pani ho bude ztahovat z netu,pocka nam po novem roku,uz sem ji psala i o tobě,ze se na nej mrknes
8. pro 2013 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi me ptjde lepsi,hlavne ma rucni brzdu,polohovani nožek,EW měli bratranek a byli spokojení,TFK sem videla a zkusila si s nim jezdit,jedine co me tam vadi,ale asi je to o zvyku,polohovani zad je u nekterych barev buď na zip nebo na snurku,brala bych asi na snurku,ty zipy me děsí,aby fungovali celou dobu.
8. pro 2013 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 dík,já paní napíšu :slight_smile:
8. pro 2013 ve 20:08  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi našla si to jo? Mam na ni i telefon pokud bys chtěla
8. pro 2013 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek mas nové jo? Kolik tak jedna vyjde,me stve,ze mam doma tri a ani jedna nepasuje na kočár
Jednu prodam s kocarem,ta je ke kompletu,druhou si necham jako houpacku,docela se me to osvědčilo u dcery,abych vubec umyla nádobí,mela sem ji na zemi a houpala nohou,houpacku mam az pro starsi dítě a kupovat dalsi lehatka se me nechce,uz tak je tu malo mista :slight_smile:Tu treti asi vyhodim,nezkousik to ani prodat,je to starai typ a je jich všude mraky
8. pro 2013 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, mám dotaz... Jste všechny doma? Chápu, že Vy s prckama na mateřské doma jste a že nějaká neschopenka kvůli rizikovému těhotenství asi moc nevytrhla, když kolem nich musíte lítat, ale já jsem v pátek na kontrole musela doktorovi slíbit, že od 20., nejpozději od 21.tt budu na neschopence. Jenže já blbá jsem si neplatila nepovinné nemocenské pojištění, začala jsem až později, když jsem zjistila, že nemám nárok na mateřskou (jsem OSVČ). Takže nárok mi vznikne až někdy v 25. tt. A navíc bych ráda zůstala v práci co nejdéle. Baví mě a není nijak fyzicky náročná, dost se nasedím. Jen mě štve dlouhý dojíždění v MHD. Pokud by to byl ale pro dvojčátka risk, tak doma budu, práce nepráce... jen nevím, jestli to doktoři trochu nepřehánějí, aby mě postrašili. Matek vorkoholiček vídají asi dnes docela dost. To já ale nejsem.
8. pro 2013 ve 21:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vrtulka81 nové ne, na těch par měsíců jednu sedačku za 4t kupovat odmítám... Mam je z bazaru... Takze ted peru a meju o106 :slight_smile: koupila jsem ale dva familyfixy / jeden za 3apul :frowning2: / do auta, ale ty vydrží az do 3,5 let tak to uz je dobrá investice :slight_smile: jinak lehátka mam takze tyhle sedačky budou na kočár a do auta :slight_smile:
8. pro 2013 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@blanick ja jsem na nemocenské od zacatku, ale pracuju v době vychazek v jiným oboru, kde mi nic nehrozí... To musis vědet ty jestli ti to vadí nebo ne... Každopádně pokud by ti dr řekl ze je to risk tak doma zůstaň...
8. pro 2013 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek Díky, asi se budu snažit to nepodcenit, uvidím.... Vyčetla jsem někde, že u dvojčat se začíná dřív zkracovat děložní hrdlo kvůli váze dělohy, proto je větší riziko předčasného porodu a je lepší v druhé půli těhotenství preventivně víc ležet, tj. být doma... Ale já jsem od začátku těhotenství nebyla na jediném gynekologickém (vaginálním) vyšetření. Utz každé dva týdny, ale to je vše, víc po mně nechtějí. Tak předpokládám, že to začnou hlídat včas a kdyby bylo třeba, pošlou mě šupky dupky dom :slight_smile:
8. pro 2013 ve 21:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@blanick no čípek by ti ale uz kontrolovat meli aspoň pohmatem a od 20tt vnitřním utz!!!!!!
8. pro 2013 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanick pokud se na to citis a zvladas to,tak proc ne,ale jakmile bych citila jakoukoliv změnu,zustala bych doma.Ale jak pises,my co sme na materske a starame se jeste o prcky,me prijdde narocnejsi nez nejaka lehká práce.Cekam kdy me poslou ,ze me tvrdne bricho nebo něco
8. pro 2013 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek no, taky si říkám, že to je divný, že zatím žádná klasická kontrola...snad vědí, co dělají.
@vrtulka81 to si právě vůbec nedokážu představit, co bych najednou dělala s dětma, mít je.... Nemocnice atd. Když tatínek musí do práce... máš aspoň babičky na hlídání?
8. pro 2013 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@pidisek jo ja taky budu kupovat z druhé ruky,stvou me teda ty adaptéry,ze se na vsechno musi shánět.Pro dceru sem mela Cam kocar a tam uz to bylo vyřešené,jen se ze spod sedacky vytqhli takové packy a v momente bylo nacvaknute,kdyby kazdy vyrobce mel ke kocaru sedačku,bylo by to jednodušší
8. pro 2013 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vrtulka81 jenže ty značky se domluví a ty platiš... Na ten můj kočár jdou jen Maxi cosi - nejdražší na trhu - a k těm jdou drahý i adaptéry i ty isofixy.... Ale zase mají dobry testy tak věřím ze jsem investovala dobre :slight_smile:
8. pro 2013 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, já budu mít tfk doma v lednu, tak pak vám řeknu, jak se s ním jede. I když mám obavu, že s holkama budu moci ven až v únoru. Záleží, kdy se narodí, ale pořád jim domlouvám :slight_smile:. Jinak já ležím od začátku. Máme je po ivf, tím jsem riziková. Taky mi už není 20 :slight_smile: a minule jsem rodila ve 25tt, i když jsem ležela. Bohužel z dvojčátek to zvládlo jen jedno mimi. takže se fakt šetřím, i když malý 3,5 roků je čert. Naštěstí pomáhá celá rodina. Vodění do a ze školky. Hlídání, když manžel není doma apod. Je to pro všechny náročné. Od lékařů mám nařízený klidový režim, ale taky odpoví, že je vše na přírodě. Jinak holky se mi v břiše pěkně boulí :slight_smile:.
8. pro 2013 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanick manzel je v praci,syn ve škole,nasi taky v praci,nikde nikdo.Kdyz je zdravá da se to,ale ted uz sme zavrene pres tyden doma a jen litame po doktorech,takze nevim jestli neni lepsichodit do práce,rozhodne bych tam byla ospocinuta vic než byt doma na materske.
8. pro 2013 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@pehu tu tvoji rodinu aduptuju :$
8. pro 2013 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@pehu a ted jsi v kolikatým tt?
8. pro 2013 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Rodinu nedám :slight_smile:)). Fakt je skvělá. A to manžel a naši na střídačku jezdili za mnou do nemocnice každý den, abych měla rozptýlení :slight_smile:. Mamka mi nakoupila dárky, pere na holky oblečky, s malým taky obíhala obchody s botama apod. Ani nevím, jak ji to mám vrátit :slight_smile:. Tcháni taky na požádání pohlídají bez problémů :slight_smile:
a maximálně se snaží.

@pidisek Dnes jsem 32+4tt. Plánovaný císař 38+6 :slight_smile:, takže to vychází asi 21.1. Budu ráda, když to holky zvládnou do konce prosince. Ve středu mám zas kontrolní utz,. tak jsem zvědavá. Opět pojedu s kufříkem, kdybych tam musela ležet.
8. pro 2013 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@pehu tak ted už je to dobrý vid i kdyby se jim chtelo už ted vid...držím ti palečky..

představ si že když mi řekli že jsou dve byl tam jiný dr ne ten muj a ten cizí dr říka...no budete rada za 31 týden...chápeš to? jak tohle vubec muže říct? pak se tomu divil i ten muj...
9. pro 2013 v 00:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek