• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

autor
@lucavka nene ja mela screening v poho ale kvůli jistotě jsem sla dobrovolně...a nastěstí prckove jdou v poradku...trikrát ťuk ťuk ťuk
2. led 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blankadvojcatka - ahojky, já prvního kluka rodila císařem. V úterý na sále, v pátek jsem už o ničem nevěděla a v neděli už sme vozili kočárek po městě. Podle mě záleží jak to kdo zvládne a jak dobří sou lékaři. Taky je určitě lepší plánovaný císař s epiduralem než akutní.
2. led 2014 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pidisek - tak to je hlavní :wink:
2. led 2014 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzaczech Matěj je krásné jméno, taky je to náš favorit :slight_smile: A další máme Filip. Pokud jde o holčičky, tak určitě vede Adéla a druhé není jasné, ale buď Lucka nebo Anna.
Teda, tak to jsi fakt rychlík s tím kočárkem :slight_smile: Hele a s těma sedačkama bych si asi hlavu nelámala. Stejně, kolikrát bys tam sedačky dávala? Myslíš, že s mrňouskama budeš chodit nakupovat?
Já sice na kočárek můžu dát autosedačky, pokud bych koupila adaptéry, ale ani je asi kupovat nebudeme, protože si nedokážu představit, jak bych je využila.
2. led 2014 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je dobře, padavka určitě nejsem. Jinak čekám chlapečky. Jsem v 30týdnu a úplně v pohodě. Akorát delší chůze je trošku problém, ale já to nepřeháním. Kluci mají každý něco málo přes 12OOg. Na pálení žáhy jsem si naordinovala dětskou colu. Mě to dost pomáhá jsem na ní docela závislá, ale fakt pomáhá zkus to.
2. led 2014 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Filip je super, ale neprošel u manžela :slight_smile: Aničku bych brala hned, ale už ji má jedna ze čtyř žijících babiček, tak jsem nechtěla naštvat ty zbylé tři. Adélka je pěkné jméno, ale s tím zkracováním je to horší, mám sousedku a Adélo jí neříkám, takže jen Adélko, na Áďu je alergická :grinning:
Já jsem si taky myslela, že ty autosedačky není potřeba nikam připevňovat, ale manžel se mnou nebude pořád a nejsem si jistá, že je unesu oba nějakou delší vzdálenost. Nemusí to být nakupování, ale třeba doktor, nebo k rodičům - musela bych vézt i ložné tašky a ty už se do auta s kočárem a dvěma autosedačkama nevejdou. Tak jsme koupili na inzerát dvě autosedačky i s podvozkem.
A jaký máš kočárek?
2. led 2014 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzaczech My jsme rezolutně odmítli jména, co máme v rodině, teda v tý nejbližší. Rozhodně jsme nechtěli jména po rodičích a prarodičích. Je tolik krásných jmen, tak proč dávat ty, který u nás už jsou. Bratránek sice má Matěje, ale moc se s nima nevídáme, takže pohoda.
My jsme pořídili EasyWalkera i s korbama. Na něj jsou ty autosedačky, takže kdybychom si to rozmysleli, tak stačí jen dokoupit... Zatím si říkám, že je fakt potřebovat nebudeme. Ale já mám výhodu, že když nebude moct přítel, tak pomůže babička nebo dědeček. Uvidíme, až se prckové narodí, třeba si to rozmyslím...
A koupila jsi stejné autosedačky? Když koukám na inzeráty, tak většinou nabízí jen pro jedno dítě. A když jsou pro dvojčata, tak v barvě buď pro holčičky nebo pro chlapečky. Vzhledem k tomu, že si to chceme nechat říct, tak chci koupit neutrální barvy.
2. led 2014 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 To chápu, my máme s manželem (Jirka) dohromady v rodinách 7 Jirků a je to mazec! Jmen je krásných opravdu hodně, ale každý má jiné vazby a spoustu jmen už mají děti kamarádek, takže to zas tak jednoduché nebylo :slight_smile:
EasyWalker se mi líbí, ale Baby Jogger se prostě nedal odmítnout, byla s ním manipulace jako v pohádce :slight_smile: Autosedačky jsme trefili po dvojčátkách, občas se na bazarech na netu vyskytují, cenově vyjdou krásně, tak jsem zvědavá, co nám zítra dorazí. A třeba Chicco Synthesis koupíš i po jedné, je jich na netu spousta.
Nevím, jestli jsem tě pochopila, vy si to chcete nebo nechcete nechat říct?
2. led 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzaczech Aha, já jsem to napsala špatně. Nechceme si to nechat říct. Teda přítel rozhodně ne a já spíš taky ne, ale nevím, jestli to vydržím :slight_smile:
Jo, já jsem si taky zkoušela s EasyWalkerem jezdit a paní mi do něj posadila i svá dvojčátka, takže jsem zkusila v plném zápřahu.
Každému se líbí něco jiného. My jsme teda EW brali na základě doporučení a toho, že jsme chtěli děti mít vedle sebe.
Já hledám autosedačky buď Maxi Cosi nebo Cybex. Ty totiž jdou na náš kočár, pokud bych si rozmyslela, že budu chtít dávat na kočárek.
2. led 2014 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkya je po klidu,manžel v práci a lítám jak čarodějnica,do obchodu,uklidit,navařit a za prdelí skřeta,vymýšlí jen debiloviny.Už nemůžu,tak kakám na oběd,my sme s malou jedli a manžel počká :stuck_out_tongue_closed_eyes: stejně přijde pozdě.Dcerunce sem sebrala flašku,už mě s ní srala,pořád to tahá jak mimino a te´d za trest do mě hučí,kam sem ji strčila a proč ji bubák vzal a moje nervy,asi ji zase vytahnu,jinak mě trefí.
@savci sdílím tvoje pocity i stav,sem uplně v prdeli,takto mě neničilo snad ještě nic,jak toto těhotenství,sem ti říkala na začátku,že budeš ráda když si na rozmazlování (jak si psala že plánuješ časem ještě jedno) máš radši pořídit veverku,se z toho poděláme,když čtu ty příspěvky na fcb,od mamin cco mají dvojky nebo trojky,tak už si rezervuju u chocholouška flek.Funím jak lokomotiva,asni vysát nejsem schopná a to že je hrozná dřina že jo.... Pálí mě žáha jako prase a nemůžu pořád přijít na to z čeho.Pořád jenom žeru,sežrala bych i krávu kdyby mě to nebylo blbé,bolí mě všechno,i to co není moje.Mimina mají disco v pravidelných intervalech,malá se teď zašila a dere si nohy,bubák jí sebral tu flašku a ona je nasraná.....vracím flašku.Občas si říkám,že si půjdu rekreačně hajnout do nemocnice,tam bude klid a vyspím se.

Holky u dcery sem kupovala kočár půl roku před tím než sme zaseli,teď pro dablčata před vánocema sem ho objednala čekám na potvrzení že ho pošlou až v pnoru a hlavn ěza tu cenu kterou sme si domlouvili,nejlíp vůbec že ho pošlou.Já autosedačky kupuju zaručeně na kočár,dcera je alergik a atopák,takže ze skušenusti u ní,tak celý kočár k doktorom ani za prd.Korbu sme měli věčně doma,fakt sme to využili kdekoliv,jakmile se jelo autem,jedině sedačky a podvozek,měla sem CAm combi,takže se složil jako golfáč,škoda že nedělá Camka takový i pro dvojky,jedinečný kočár.Jm,éna máme taky vybrané,protože spoléháme na to,že tam ten áreček opravdu je,tak máme vybráno Adama a Michalku,chtěla sem Adélku,že bych zařvalo jen Ádo a přišly by obě děti.Kdyby se tam s pindíka vyklubala druhá holčina,tak bude tuším ta Adélka,a kluka druhého ani nemáme,Karolínka měla být MAtěj,kdyby byla kluk,už je tu ale přeMatějované,tak sme to zavrhli,Kubu má švagr,toho sem chtěla k prvnímu synovi,ale má příjmení Blažek po tom ocasovi z prvního manželství,takže Jakub Blažek by mu polámalo jazyk.Jo i Filipa sem chtěla a taky Ondru,manžel mě je zavrhnul.
@zuzaczech to je super,že už tam máš mravence,ono to máš možná i z nervů,máš pocit že když do tebe nemlátí jako o život,tak necítíš nic,počkej za pár dnů:slight_smile:
@blankadvojcatka gratuluju k chlapečkům,30tt ti závidím,připadám si jak 58tt a bych je nejradši vypudila ven.Jd se natáhnout a budu doufat,že mě ta malá diktátorka nechá chvilku na pokoji,myslela sem si,když jí ježich naeží kuchyňku a jiné blbiny,že se trochu osamostatní a prd,bez nás ani krok
2. led 2014 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jsem ráda že nejsem jediná kdo už sotva funí :slight_smile:. Občas si připadám jak simulant. Ale už si fakt připadám jak při prvním těhu před koncem...
2. led 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Vážně jsem se zasmála, i když to asi nebylo míněný pro pobavení :slight_smile: Nemám za prdelí skřeta, ale cítím se podobně idiotsky, mně to trošku supluje pes, kterej neúnavně aportuje hračky a nechápe, proč mně tak dlouho trvá, než se ohnu nebo proč ho nedoženu. Vážně nechápu, jaký může být si to těhotenství užívat, připadám si jako slon v porcelánu, kterýho furt něco bolí a chodí na WC v intervalech typických pro prostatika.
2. led 2014 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzaczech ty jo tak počkej až budeš mít prcky hlavou dole a budou tě mlatit do východ,to je teprve na pochcání,mě to udělala malá většinou když sem tahla nákup po cestě domů,bože já bych se zachcala jak alík v tom moment a to nemluvím jak to bolelo,na ot se fakt netěším,ikdž s těma dvojkama si člověk nevybere,ty budou vylézat snad i uchem.
@lucavka bachor by tomu fakt odpovídal,jak se přkulil 20tt,tak to jde jen z kopce,nejvíc mě štve to zrcadlo v ložnici,nedá se mu vyhnout,když se vidím je mě špatně a hlavně se děsím,kam ten pupek hodlá růst,až malí vylezou,budu jej opravdu růlovat do gatí,nebo zaběhnu k @savci,jejich malá prej krásně ořezala svini co zabili,půjdu do řady
2. led 2014 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
du brouzdat po netu a hledat druhou autosedačku,než se skřítek zbudí a promění ve skřeta,taky sem osuoudila,že mimina po obýváku lozit jak mravence nenechám,bo bych se asi posrala než bych se dostala na záchod,takže du hledat i ohrádku,dneska ji nějaká paní prodala na fcb v oddělení bazárek pro dvojčátka nebo jak se to jmenuje,130x140cm,tam budou mít velký výběh,původní nápad,strčit je do cestovní postá´ýlky tak jako dceru,sem zavrhla,jestli to budou stejní apači jako moje roztomilá dcerunka,prorvou síťku nebo to převrátí a já se fááákt nevykakám (stačí že tu činnost provozuji za ostrého dohledu dcéry,tři komandanty bych nedala)
2. led 2014 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzaczech - já si první těhu docela užívala. Chvíli mi bylo špatně ale nezvracela sem a pak mi bylo úplně nádherně. To teď s dvojčatama jsem zvracela jak alík a když sem přestala tak už sotva funim....
@vrtulka81 já jsem byla v šoku, když mi manžel našel fotku bříška před prvním porodem a zjistila sem, že už teď sem ho dohnala. Taky sem zvědavá kam až dorostu....
2. led 2014 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka no já to mám stejné,u syna kdyby mě nerostl pupek,nevím že sem v tom,u dcery mě bylo blbě s ehkým zvracením,spíš zvracení z blbosti,čistit si po ránu zuby... pak sem na to došlo že to nemám dělat :slight_smile: no a teď mám tky pupek jak před porodem,hlavně mě děsí co budu nosit,těhu kalhoty mě na pupku táhnou,když si pořídím větší,budou mě velké všude jinde,jen ne přes pupek.Dneska je mě ale celkem dobře,asi je to tím,že se ochladilo,funím teda pořád,ale jinak mě břicho tvrdlo asi dvakrát a kromě kloubů se to dá.Možná bude super,jak začne mrznout
2. led 2014 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jsem ráda, že nejsu jediná kdo nemůže :grinning: :sweat_smile:

V po mám kontrolu. Sem zvědavá co dělá čípek. Snad ok!! A malá půjde do školky-to bude úúúžasnéééééééé :grinning:

@vrtulka81 ohrádku taky hledám. Ale chci tu polohovatelnou, s kolečkama a průměrem 120cm. Ale nová s povlečením 3000 :stuck_out_tongue_closed_eyes: 2x jsem našla v sbazaru,ale byly vždy hned pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. led 2014 v 18:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přidám se k vám. Jsem v 33tt. Čekáme páreček a povím Vám kluk bude boxer a holčička fotbalistka :wink:. V okolí nikdo nemá dvojky a hrozně mě štve jak se mi všichni snaží radit :angry: ... Zatím mám nahoře 17 kg ale furt je to jako na houpačce. Když přiberu jedno či dvě kila, tak do dvou dnů je mám dole. Mám strach o zlata moje. Máte s tím některá zkušenosti?
2. led 2014 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ruljana ahoj vítej :slight_smile: me dr říkal ze mimča si vezmou co potrebujou... Tak se nestresuj - ja mam nahore 17 kg uz :wink: ted jsem jen trochu nesvá - čípek 1,5cm... Ale dr se tvářil ze je vse ok....tak nevím... Vis kolik mas ty?
2. led 2014 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana taky vítám :slight_smile: Já mám zatím +3kg. S tímto zkušenost nemám..

@pidisek bylas na kontrole? To už je docela málo,ne? Divný,že nic neříkala.. :confused:
2. led 2014 ve 20:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana Ahoj jsem 30týden a přibrala jsem kilo. Kluci mají každý 1200g. a jsou v pořádku. Opravdu si vemou co potřebujou a u mě je z čeho čerpat. Ale čekám, že to přijde snad už to nebude tak drastický když za osm neděl rodíme. Tak se mějte matky
2. led 2014 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sacvi vydrž prťka,čípek bude ok,musí,já jedu do Prenatalu za týden,tak sem zvědavá a pak týden na to,na další kontrolu,tak sem taky zvědavá co bude.Začínám mít čím dál větší depku,že to nebudu zvládat,chocholoušek hadra,musím si říkat že budou hodní,v noci hajat,přes den co nejmíň vyřvávat,jinak mě faaaakt mrdne.\Tu malou ve školce ti závidím,já si nevrznu,u nás je plno a maminy na mateřské musí mít děcka doma.Šla by stejně až v září nejdřív,chci zkusit aspoň na půl den,aby byla aspoň chvilku s děckama,zase mám strach,že dotahne dom nějakou skapaninu,že jich ve školce bývá

Ta paní tu ohrádku prodávala za 1500,- i s povlečením a polštářema,chce to hlídat no.Dál chci sehnat přebalovací komodu,ale bude problém s rozměrem,musí se nacpat vedle postýlky,což není nic moc prostor a potřebuju aby měla místo i na oblečení
2. led 2014 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Tři kila :slight_smile: to já mam taky takovej pupík :grinning: a mam 15kg nabraných :unamused:
2. led 2014 ve 20:17  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzaczech Ahojky tak já je ucítila přesne až ve 20tt. Pořád se mě někdo ptal jestli už kopou a mě to štvalo že pořád nic :unamused: a ted jééééé to je něco asi to bude fotbalista po tatínkovi a mala asi fotbalistka :grinning:
2. led 2014 ve 20:23  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky já sem zatím s váhou pár kilo v mínusu jak sem blinkala. Ale už přibírám tak uvidíme kam se dostanu.
@vrtulka81 co se školky týče u nás se taky moc nechytám. Spoléhám pak na hlídání v místním mateřském centru. Ale právě sem přemýšlela nad tím co ty, nechtěla sem aby malej domů něco dotáhl když sem těhule. Před rokem asi v herničce chtil nějakou chřipajznu. Za dva týdny byl v pořádku ale já chcípala měsíc a oškivě to odnesl i zbytek příbuzenstva. Ono ne nadarmo se říká že dětská školková viróza je pro dospělýho nejhorší. Nedovedu si představit zvládnout to teď....
2. led 2014 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak také po delší odmlce zdravím :wink: .Dnes jsem se asi konečně rozhodla pro kočárek, našla jsem EW bazarového a vypadá celkem pěkně, příští víkend se na něj pojedem podívat tak snad bude pěkný i v reálu. Jinak autosedačky jsem si koupila v Anglii za dobrou cenu, tak mám radost :slight_smile: .
2. led 2014 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi http://deti.aukro.cz/detska-drevena-skladaci-ohradka-40646-amal2-i3780353669.html mrkej,tam se dají sehnat,ale chce to taky hlídat.Chce to ale komplet,aspoň aby to mělo dno a nějakou matraci,jinka se to ani nevyplatí,sice na Obi mají ty kolečka za pakatel,ale co ten zbytek
2. led 2014 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka ahojky tak tos měla rychlovku :confused: taky bych si to tak přála. Po císaři ti dávali svorky nebo šili?? Doktor už mi říkal že císař je jasnej :frowning2: a já se toho fakt bojím.
2. led 2014 ve 20:37  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blankadvojcatka Pochopila jsem tě dobře že máš jen kilo navíc B-)
2. led 2014 ve 20:54  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek