• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@mmonika87: postýlky se taky dávají jinam kvůli pověrčivosti? taky ještě nevíme, jestli chceme znát pohlaví, ale uvidíme jestli to vydržíme:slight_smile: za chvíli nás čeká screening ve 20.tt a tam to bude asi boj:slight_smile:
jaký sis objednala ten polštář? pošli odkaz...jen ty ceny se mi nelíbí:(
4. led 2014 ve 13:05  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinaa Ahojky :slight_smile: tak to máme úplně stejný termín i pohlaví dětí :grinning: jak se cítíš? a kolik kilček máš nahoru??
4. led 2014 ve 13:11  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek no jako popravdě,od těch dvojčecích kočárů si neslybuju,že tam děcka vydrží tak dlouho jako malá v CAMce,má 2.5 a krásně se mě tam pořád vleze,když sem ji v Brně strčila do TFK,tak na sedění ještě budiš,ale lehnout,musela mět ruce na pupku aby se tam vlezla,ale říkám si,že pak je stejně přestěhuju do golfek,přece jen když budou v dubnu,tak už nepotřebují se vozit zabalené ve fusaku pomalu ve třech letech.
Jo výhodu mám,že nemusím kupovat až na kočár všechno do dablu,ale i tak je to čára přes rozpočet,pro malou se mě nakupovalo jinak,byla sme doma na neschopence a než se narodila,všechno sem si postupně sehnala přes net,teď musím se dvoma děckama otáček každou korunu a kupovat opravdu jen to nejnutnější,dost věcí si i popůjčuju,třeba druhý monitor do postýlky.Největší prdel bude pak vyřešit postele,Karolinka má zatím provizorní válendu v pokojíku,Davča má pro změnu postel velkou,takže ta taky půjde z domu pryč,musíme pak pořídit takovou tu patrovou postel,kam se vlezou tři děcka :slight_smile: Musí se všichni čtyři vměstnat do jednoho pokoje,syn časem zdrhne k tatovi,tak žádné přestavbz dělat nebudeme,ještě že máme to auto loni pořízené,to by nám asi mrdlo
4. led 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek Ne, s postýlkama jsem to myslela tak, že nechceme jen 1, ale hned koupíme 2. Aby to třeba nebylo nějaký špatný znamení... Ale stejně až je koupíme, tak je zase schováme u babičky
Polštář jsem koupila tady na bazaru za 200 Kč. Je veliký, takže ze začátku ho mohu používat já k podepření bříška a nohou na spaní. Zkus se mrknout taky tady na bazar, je tam spoustu věcí a řekla bych,že ve většině případů za velmi rozumnou cenu. Nový polštář za 800,- jsem rozhodně kupovat nechtěla...
4. led 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendas1 Ahojky po pravdě se cítím blbě :unamused: .Všechno mě bolí,bříško už je veliké a nahoře mám 16kg dneska jsem se ráno vážila.Koukám ale,že termín máš dříve o měsíc. :slight_smile: .A jak to zvládáš ty?
4. led 2014 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinaa Tak to mám taky 15kil nahoře, ale cítím se fajn. Jen večer už moc nevydržím a usínám brzy :slight_smile: no jo doktor mi říkal že půjdou ven tak 36tt možna 35tt ale termín co mi říkali na genetice je koncem března. Uvidíme hlavně at co nejdýl u mě vydrží :grinning: kolik máš let a odkud jsi jestli se můžu zeptat?? A už máš něco pokoupený?? Já ted přemýšlím o odsávačce jestli by nebyla dobrá si pořídit...
4. led 2014 ve 14:44  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky večer moc nevydržím a v noci nespím,už jsem z toho na nervy občas.Aha takže TP já mám 1 dubna tak to jsme skoro stejně :slight_smile: .Ty jdeš na CS nebo přirozeně?Mě je 33 let,mám dvě děti a bydlíme u Kroměříže.Něco už mám a chci si vše do konce ledna přichystat,nikdy nevíš.Odsávačka je bezva věc,ale elektrická,s manuální je fuška :slight_smile: V pondělí jdeme na UTZ opět tak jsem zvědavá jak prďolky prospívají..Chodíme co 2 týdny mimča mají více plodovky tak mě hlídají.
4. led 2014 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 plínky určitě ty newborn uplně ty nejmenší. Dvojky rozhodně ne to by děti měly obrovský :grinning: Našim holkám byly obrovské i ty nejmenší a to jsem měla jeden balík i pro nedonošence a i to jsem ohrnovala :grinning:D takže opravdu se nebojte že by ty malé plínky byly velké ,-)

To samé s oblečením....Já měla vše ve vel.56 a pak na konci těhu mi kamarádka s dvojčatama poraila ať si koupím i menší vel.a byla jsem ráda. Holky odcházely z porodnice v dupačkách a body ve vel.46. Vel.50 pak nosily taky celkem dlouho takže určitě pořiďte i něco ve vel.50...no to jen takové mé postřehy ,-)
4. led 2014 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek ty máš ten kočárek jak jsi tu na něj dávala obrázek?? pokud ano..nevadí ti, že ti to dítko co bude vespod bude čučet druhýmu na záda?? že nic neuvidí?? a nevím jestli mi to jen přijde nebo možná se mýlím ale zdá se mi že i na nožičky tam bude mít málo místa..až např.bude mít 2 roky a víc no nevím nevím..ale určitě jsi zvažovala pro a proti..jen se ptám ,-)
4. led 2014 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek pokud na to máte a můžete si dovolit Bugaboo tak rozhodně do něj běžte, podle mě nejlepší na trhu. Já měla možnost teda jen BGB Cameleon , na BGB Duo už nebyly peníze ale rozhodně teda jsem byla max.spokojená, absolutně jsem nenašla žádnou chybu a Duo je na tom podobně. Absolutní "mercedes"...taky je to znát na ceně , bohužel :frowning2: já bych ho brala hned!! :sunglasses:
4. led 2014 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adelinaa jééé odku přesně jsi?? :grinning:
4. led 2014 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@koksi ty sedačky se daji otočit proti době - nemám to na fotce :slight_smile: mista je tam dost :slight_smile: :slight_smile:
4. led 2014 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek aha tak to jo..protože fakt dívat se např.při 2h procházce někomu do zad - celkem opruz :grinning:
4. led 2014 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@koksi To je dobrá rada, že máme koupit i menší velikost. Já jak koukám na tu 56, tak už takhle mi to přijde velikost jak pro panenky :slight_smile: Říkám si, že to musí být miminkům malý...
4. led 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinaa Děti jsou v nevhodné poloze na normální porod, tak mi doktor říkal at počítám s císařským řezem. No a to mě právě docela mrzí. Vím že porod dvojek klasicky je hodně rizikovej, ale chtěla jsem to zažít bo už další prdolky neplánuji. Myslím že dvě nám budou úplně stačit a ke všemu když budem mít páreček, tak není co řešit :slight_smile:) no tu odsávačku mi kámoška pujčí elektrickou od aventu, ale zase žeprej víc saje ta manuální :confused: tak právě nevím. Já jsem kousek od Olomouce a je mi 29let :wink: a čekáme jak už jsem psala první dítka a poslední :grinning: kočárek už máme koupený i přebalovák a postýlky a nějaký to oblečeníčko, ale absolutně nevím kolik toho bude potřeba :frowning2:
4. led 2014 v 16:41  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi diky za radu,ja sem zvykla max na 50velikost a o meli tak tyden,ale zatim kupuju tu 50 a z porodnice je prevezu v necem menším,jestli bude tak hnusně jako loni a budou malinci,tak je budu mit hodne v zavinovackach,takze tech dupacek a doma moc nepuziju,az burou aspon na tu 56.Plenky budu teda new born,jednou sem počítala spotřebu malé za den a dala okolo deseti kusů za den,takze rachot
4. led 2014 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děsíte mě, já pomalu nevím co vše bude potřeba, a ještě dvakrát ... jinak s nejmenšíma velikostma počítám, možná i menší jak 50, já byla taky o měsíc dřív a všeecko mi bylo veliké :slight_smile:
4. led 2014 v 17:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@koksi Ahojky přesně z Chropyně,přestěhovali jsme se s manželem a dětma z Rožnova před 4 lety.A ty?
4. led 2014 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dneka sem procházela fotky z dovci z čech,malá mela teprve pět týdnu,ta byla roztomila,ne jako zrovna teď kdyz na me huláká z postylku a ja chi lezet ve vaně,nenadavala,nebyla nas.....Vědět kdy se asi prckove narodi,naplanujeme zase nejakou dovcu.Co vy chystate se nekam, nebo budete doma ?Nevite o nejake rozumné chaticce ? Vetsinou jedeme i tam kde neni eletrika a voda,ale ted to nepujde s marnatama,az povyrostou,hlavne sw tesime na stanovani,kdo taky jezdite,muzeme se nekde srazit.Boze me to sluníčko zatavilo mozek :grinning:
4. led 2014 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nechcete některá,je teda jen jeden za 120,-
4. led 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 nene opravdu to malé nebude... koukej na fotku z porodky..holky mají dupajdy 46 ,-)) a nosily je pak asi ještě měsíc ,-) narodily se ve 34tt s váhou 1700g a 2200g. Ta 56 je fakt velká, opravdu. Neříkám že je třeba kupovat menší jak 50 ale v té 50 bych určitě věci pořídila. Body, dupačky, kabátky... navíc nemám ráda když to dítě má několikrát ohrnuté, ztrácí se v tom tak možná i proto :grinning: ale opravdu není se čeho bát!!!

a taky možná ještě jedna věc...ale fakt nechci aby to vypadalo že nějak radím , dělám moudrou apod.....ale toto mám taky ze své zkušenosti....v těhotenství jsem si koupila super kojící polštář pro dvojčata ... tento...http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=71387784&tab=3 je hodně drahý ale fakt jsem se na něj dočetla jen samou chválu..a co myslíte?? nepoužila jsem ani jednou a prodávala. Proto bych možná, když jsem se tu dočetla že některá z vás se chystá tyto věci kupovat, počkala..... Naše holky byly v inkubátoru, i potom byly na intermediální péči asi dalších 15dní se sondičkou...k prsu se ani jedna nepřisála..z porodnice jsme odcházely s tím, že jsem odstříkávala a mlíko dávala z flašky...ani doma už pak prso nechtěly..ze začátku byly hodně slaboučké tak prý proto... takže možná tyto investice bych řešila až po porodu , až se uvidí jak to vše půjde.... protože v dnešní době internetových obchodů a služeb jako PPL máte zboží objednané přes net na druhý den doma tak proč to kupovat v těhotenství ,-) byť uznávám , že ke konci těhu se s kojícím polštářem dobře spí, krásně se tím podloží břicho, nohy...ale to sjem naštěstí mohla použít ještě starý s polystyren.kuličkama co jsem měla po klukách ...event...toto se dá pořídit hodně levně ,-) takže to jen taková rada.... neberte to zle prosím ,-)
4. led 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@mmonika87 navíc ten kabátek co mají na sobě byl ve vel.50 a když se podíváš pozorně tak o jednu celou manžetku ho mají ohrnutej :grinning: takže fakt se toho neboj ,-) ledaže by se ti narodili přesně v termínu a oba měli kol.3kg... ale to mi zase přijde u dvojčat velmi vzácné ,-)
4. led 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 o spotřebě plenek mi ani nemluv. Holky jak ležely na tom intermediálu tak mi přišlo že co dva dny si říkali o balík plenek. Každá musela mít svuj a fakt mi přišlo že nedělám nic jinýho než že tam nosím plínky. Když jsem se pak ozvala že se mi to zdá dost, že snad takovou spotřebu mít holky nemůžou tak mi bylo řečeno že teda mají a e asi nevím kolik plen spotřebuje novorozeně... ha ha ha..to ještě nevěděli kolik mám doma dětí :grinning: takže to jsem se pak naprdla a místo kvalitních plenek co jsem tam ze začátku holčičkám nosila jsem pak kupovala ty nejlevnější protože mi přišlo že to bez tak dávají i jiným nebo si to tam schovávají co kdyby nějaká mamina třeba zapomněla donést nebo nevím...ale fakt tam měly spotřebu velkou... doma mi pak jeden balík vydržel 2x tak dlouho :grinning:
4. led 2014 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelinaa my z KM takže to je za bukem :grinning:
4. led 2014 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je milá náhoda...
4. led 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi teda to sou svině,dobré vědět.Ja uz budu od daliho mesice kupovat,vim jak to bylo u texh dvou,natoz u dvojek.Musim kupovat jen pampers nebo babylove,malá je alergik a jine ji dělali zle,takze moc neusetrim,sjedu prva okolni bazarky,komu zbyly,texh dvojcat zas tak moc není,takze nekomu snad doma leží.Jinak vypadás dost dobře po peti dětech a holky sou k sezrani.Kdyz vidim takove fotky,vif se tesim nez děsím jak to zvládnu
4. led 2014 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@koksi juuuuuu to je krasná fotka :slight_smile: strašně ti to sluší, nechápu kde jsi brala energii ještě takhle vypadat :slight_smile: a holcicky nadhernyyyyyyy !!!!!!
4. led 2014 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@vrtulka81 ty uz mam 2 presne takový v černým s červeným a modrým vnitřkem doma :slight_smile:
4. led 2014 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 mrkni sem : jeseniky-losiny.eu
4. led 2014 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 díky za tip...a kupovala jsi ten pohankovy nebo normál? Bojím se, aby ten pohankovy nebyl moc tvrdý, to nechci. Dej vědět az ti přijde:slight_smile: a zavinovacky už jsi řešila?
4. led 2014 ve 22:52  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek