• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@koksi takže radši nakupovat vel. 50? Jsem z toho už blazen;:slight_smile:) no prinejhorsim to mrnousum ohrneme jako ty:slight_smile: doporučila bys mi na léto nějaký zavinovacky? A co kojící polštář? Není to vyhazování peněz? Ještě, ze te tu holka máme:slight_smile:)
4. led 2014 ve 22:55  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@koksi ja jsem tenhle kočár vybírala i proto, ze jde použit i jako mono - druhy budu mít v nositku nebo vezmem ještě druhy mono :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. led 2014 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 jedna holka na diskuzi psala,ze v tom Brně nemáme moc cekat,ze tam byly minule 3 kočárky pro dvojčata - Nevis o tom něco i ty? At se tam zbytecne nehandrkujeme :wink:
4. led 2014 ve 23:17  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chytají/chytaly vás někdy depky z toho že jsou dvě? Mě teda jo, zrovna teď ... a mrzí mě to :zipper_mouth:
5. led 2014 v 00:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy vůbec se s tím nestresuj, myslím, že podobnou epizodou prošla skoro každá čekající duo maminka. Já jsem pár dnů byla smutná z toho, že se nebudu moct mazlit s jedním miminkem a dát mu úplně všechno. Že to všechno budu muset rozdělit na půlku mezi dvě děti. No a víš co mě z toho dostalo? Pohádka Byl jednou jeden král (Sůl nad zlato). Když tam ta moudrá babička řekla Marušce, která měla špatné svědomí, že má ráda kromě tatínka i rybáře "V dobrém srdci je dost lásky pro všechny". A já jak jsem v těhotenství taková trošku citově labilní, jsem se dojetím rozbulela :slight_smile: . No, ale bulím i když koukám na psa, jak spí :grinning: .
5. led 2014 v 09:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@koksi Krásná fotečka. Už se těším, až mimča taky budeme takhle držet v rukách. Ale stejně když se podívám na to oblečení 56, tak mi přijde, že se do toho nemůžou vejít :slight_smile: Ale to víš, já ještě nevím, co mě čeká :slight_smile: Ty, jako zkušená mamča, víš, o čem mluvíš.
Já jsem ráda, že vždy napíšeš nějakou radu. Je to alespoň z vlastní zkušenosti a ne rady z ''knížek''.
5. led 2014 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanick bez chlapovi opory je to fakt těžký... nemám strach že by ony strádaly, nebo jak to říct, je to jiný než popisuješ, mám strach že to já nezvládnu, že je nebudu mít ráda, protože toho na mě bude moc ... že na tohle prostě nemám
Jinak je fajn že budou dvě, mít si s kým hrát ... prostě parťáci
5. led 2014 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale musím myslet pozitivně, a nefňukat proč to potkalo mě, ale přemýšlet, co fajn mi to přinese :sweat_smile:
5. led 2014 v 10:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cekatelkadvojcatek vím asi tolik co ty,viděla sem jenom fotky,paní co to provozuje psala že tam bude na třicet kočárků,tak nevím.Radši se podívám kdy je to Vše pro dítě na výstavišti.Ono na jednu stranu je mě to už jedno,když mám kočár objednaný,ale třeba na nějaké golfky do budoucna bych mrkla,odzkoušet s malou,které budou dobré,kam se mě prckové vlezou i v zimě aspoň s dekou.Zatím sem viděla jen dvojky v létě v golfáči,jinak ne.
5. led 2014 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Děkuji. A já vám všem závidím že právě vás toto všechno čeká...porod, ta malá bezbranná miminka...taková křehkost... to je prostě úžasný. Takže se určitě těšte, je to nádhera :wink:
5. led 2014 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi jsi úžasná, klaním se
5. led 2014 v 11:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy počkej až přeležeš ten první trimestr,to je asi nejtěžší a vyrovnávací období,já si to taky říkám,jestli to zvládneme,ale zvládneme,protože když to dala od bratránka manželka,která se musí prva namolovat a našlechtit a pak přišly na řadu vytoužené děti....... zvládnem to všechny,někdy budou nervy v kýblu,budeme bulet jako ty kravky,ale jak se budeme projíždět s kočárem a všichni budou čumět a my se s tvorečkama pyšnit ...... Já se těším až je budu učit to co dceru nebo syna,jak budeme v bazéně na zahradě,jezdit na bruslích a hlavně na lyžích.Být na děcka sama není žádný med,syna sem vychovávala sama celou dobu,manžel stál za hovno,tak sme se ho zbavili,3roky upně bez chlapa a stálo to za to,než s nějakým magorem,ty děcka ti vynahradí všechno (nepočítám bubertu) tak hlavu vzhůru a počkej až tě kopnou :grinning:
5. led 2014 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 asi máš pravdu, jinak by si mě přece nevybrali, kdybychom to neměla zvládnout :grinning:
5. led 2014 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mmonika87 tohle je dcera v 5ve 14ti dnech,souprava 56 vel,natahla sem to i na panenku 46cm,tak spíš záleží co vybereš,něco neodpovídá :slight_smile: Budu kupovat 50 a 56,menší asi ne,jestli je budeš mít v létě jako já a léto bude stát za.... radši bych nakoupila něco a dokupovala až se narodí,jak píše koksi,já kupuju bazarové nebo ve výprodeji,ale jen v top stavu nejlíp málo nošené
5. led 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cekatelkadvojcatek určitě tu 50. 56 je OPRAVDU OBR!!! já teda měla i pár kousků v té 46 ale já jsem zase věděla že holky do konce nedonosíl už od 28tt mi vyhrožovali že se otevírám takže jsem poctivě pak celý měsíc jen ležela aby se holky udržely co nejdýl takže já jsem čekala malá miminka proto jsem kupovala i něco v té 46. Hlavně pak byly holky 25dnů v porodnici a během této doby jsme nakoupili asi nejvíc oblečení pro ta předčasňátka.
O kojícím polštáři jsem tu psala. Ten je určitě super! Já kojící polštář používala na všechny 3 kluky a opravdu to nejsou vyhozené peníze. Někdo to nahrazuje polštáři ale než si dáš nějaký za záda, pod ruku a celkově než se "instaluješ" do kojící polohy tak ti děcko řve tak šíleně že opravdu není nic snazšího než koupit polštář omotat kolem sebe a je to ,-) Opravdu u kluků jsem ho využívala hooooodně. ale jak jsem už psala výše..na holky jsem si koupila nový polštář.. pro dvojčata a ani jednou nepoužila... nekojila jsem..takže bych čekala s touto investicí do porodu a řešila to až pak. Není to nic tak nevyhnutelně nutného co je potřeba mít doma předem :wink:

Zavinovičky..to je otázka..každému se líbí něco jiného . Na začátek jsem měla na suchý zip + mašli. Ta mašle byla hodně praktická protože jak holky byly malinké tak kdyby to mělo jen ten sucháč tak by z těch zavinovaček asi vypadly :grinning: (mezi bříškem a zavinovačkou byla docela velká mezera) takže tou mašlí jsem to pak pěkně dotáhla a bylo to super. Holky v tom byly pevně uvázané, cítily se dobře takže na začátek bych určitě volila toto. A jak byly starší kolem těch 4měs tak už měly klasické rychlozavinovačky...něco takového http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=54556089&tab=3 .

Jinak holky jsou narozené v lednu tak proto jsem je ještě balila do flauš.deky a doma musely mít čepičku aby se nepodchladily...to jen tak na vysvětlenou že to může působit různě :grinning:
5. led 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vrtulka81 jo, ty máš výhodu, že už máš děti, tak víš co máš očekávat...Já taky hodlám kupovat bazarové. Nové věci předpokládám, že budou kupovat prarodiče a kamarádky :slight_smile:
5. led 2014 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy nesmíš si tyto otázky pokládat...že tě toto potkalo zrovna tebe!! budeš mít dvě krásný miminka a zdravý!! chápu že otázky typu..."proč to potkalo zrovna mě..si některé maminky pokládají..ale ty mají na to právo...jsou to maminky nemocných, postižených dětí..tam si myslím, že se s touto otázkou asi pak každá potýká...ale že budeš mít dvě miminka?? vždyť je to DAR!!!! Mít jedno je nuda ,-) Navíc když koukám na tvou ikonku ještě děti asi nemáte tak holt jsou hned dvě najednou ,-) to my měli děti 3 a řekli nám dvojčata ...to byl šok :grinning: ale nikdy jsem si nepokládala tuto otázku. Holt jsme se z prvního šoku vzpamatovali a pak se jen těšili. Děti k nám přicházejí za odměnu a vždy si musíš říkat že co by za to daly jiné ženy které se několi let léčí , jezdí na IVF apod ,-) předpokládám že vám se dvojčátka podařila přirozeně..protože jinak by sis tuto otázku asi nepokládala ,-) navíc... je to fakt super. Naše holky už teď v 11měs si spolu hrají - honí se... jedna leze po čtyřech a ta druhá za ní. První se vždy zastaví , obrátí se a druhou a zasměje se a začne zase rychle lézt a ta druhá za ní..no je to kouzelný... :grinning: Je třeba to brát pozitivně a hlavně si přát zdravá miminka a nezaobírat se počtem :slight_smile:
5. led 2014 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bejbyy ne nejsem... ale děkuji :wink:
5. led 2014 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi víš to je ono, vy jste se těšili, dva ...
Ale jo, ony (věřím v holčičky) mi to vynahradí
A jsou to první děti, proto možná dvojnásobné obavy, vůbec nevím do čeho jdu
5. led 2014 v 11:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy aha ...ty budeš na ně sama?? tak to potom chápu, ale neboj..ty děti ti to všechno vynahradí!! opravdu! když se poprvé usmějí, kolem roku řeknou "máma"...to je prostě nádhera..věřím, že aspon u rodiny budeš mít tu správnou oporu a pomoc! ale neboj, opravdu se to zvládne, musí..ikdyž je to někdy těžké..to zase jo... ať furt nepíšu pozitivně :grinning:D někdy je to náročné ale dá se to zvládnout..někde jsem četla že dvojčata a postižené děti Bůh dává těm u kterých ví že to zvládnou ,-) drž se a jestli to jen kapku jde tak se těš, miminka to cítí... a držím palce ať jsou to zdravé holčičky když si je přeješ ,-) ikdyž i kluci jsou fajn,,mám tři :grinning:
5. led 2014 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi snad sama nebudu, ale idylka to není. Docela mi ta podpora chybí ... ale bude líp.
Jo těším se, čím dál v tom těhu nebo maminkovství budu, tím budu určitě jistější sama sebou :slight_smile:
Krásně vám to vyšlo, tři kluci a dvojky holčičky, to mají pěkný garde na randíčka pak
5. led 2014 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi bůh že dává jen těm co to zvládnou,no nás musí milovat,dal nám dvojky,dceru s hnusným ekzémem a alregií,no snad stačí :slight_smile: ale sem za ně i tak ráda a neměnila bych,ikdyž mě někdy ty dva strašně serou :grinning:
5. led 2014 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@koksi jé ty zavinovačky vypadají hééézky :slight_smile:
5. led 2014 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,
hlásím se z nemocnice :.-). Od pátku jsem u holek a snad zítra půjdem domů :slight_smile:. Mám je na pokoji a jsou hodné. Jsem tu více odpočatá než doma za 14 dní, kdy jsem po porodu dávala domácnost dohromady .-). Můj denní režim je přebalit, nakrmit, odsát mléko, něco pojíst, leháro a znovu :slight_smile:. Uvidíme doma, to už bude jiné, když budu mít malocha za zadkem. Mléka mám zatím dost, ale moc se na prs nechytají, tak nevím, zda je mám nutit, když z láhve pijí krásně. Jen musím sehnat savičky na flašky, co mají tu. Avenťácké jsem zkoušela, ale jsou tuhé, tak zkusím od lovi, které měl syn.
Jinak já mám objednané zavinovačky z flauše, aby měly dost tepla. Z té látkové se mi syn prokopával a pak sjížděl dolů, takže doma byl v emitexové do autosedačky.
5. led 2014 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Chtěla jsem se zeptat - čekáme holčičku a chlapečka, mám celkem 3 komody na prádlo a nevím, jak to oblečení rozdělit, aby to bylo přehledné...určitě chci udělat vždy šuplík vel. 50 a pod to třeba 56 a horní mít jen na čepičky, ponožky apod. ale teď otázka, že některé věci máme stejné a pak jsou zvlášť na holčičku a na chlapečka...tak jsem z toho jelen, jak to udělat? Jak to máte někdo z Vás doma nebo vymyšlené?
5. led 2014 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pehu Tak to je super zpráva :slight_smile: posles fotečku? Moc drzím palce at jste všechny zítra doma :slight_smile:
5. led 2014 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Budu muset poslat až z domu, mám je v mobilu a nevím, jak to stáhnout :slight_smile:.
5. led 2014 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pehu jestli jsi na koníkovi na mobilu tak staci dat dole pod novou zprávou přidej fotky pak ještě jednou a melo by to jít z mobilu nahrát :slight_smile: :slight_smile:
5. led 2014 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@motley vymyšlené to mám tak,že to nahážu do skříně a postupně se budu orientova,budu mít jen jednu komodu a malou,takže toho moc nevymyslím
5. led 2014 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu jojo,jak říká pidisek,pak ti to nabídne vybrat fotu z alba telefonu,označíš a neahraje se.Dávám fotky převážně z telefonu,tak šup šup,sme zvědavé na vaše prdelky,jinak držím palce ať dete zitra domů.Ta odsavačka v pohodě,nemáš potom nějaké vycucané prsa,já si tak zničila u prvního,měla sem takovou fenu levnou,v tu dobu snad ani pořádné nebyli,mám z toho docela strach,u dcery sem mě naučila sestřička z gyndy odsávat růčo,hodně věcí mě vysvětlila,na to že to bylo moje druhé dítě,tak sem si připadala jak blbka,když mě vysvětlovala co a jak dělat z kozama,už se těším až bude dělat přednáška jak kojit dvojky :slight_smile: Je úžasná,než mě natočili monitor,měla sem bomba přednášku
5. led 2014 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek