• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@ruljana tak to je fajn že je ti už líp .-) No já rodila ve 34tt takže pokud bys to měla stejné tak za týden už je můžeš mít u sebe ,-) tiše závídím... ,-)
7. led 2014 v 01:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi Tak dnes začínám 34 tt. A pustili Vás domů brzo nebo tam ještě holky zůstávali?
7. led 2014 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana tak to mi touto dobou praskla voda :grinning: holky byly v porodnice 22 dnů. Mě propustili sice už asi 5.den ale to jen proto že jednak neměli lůžka, měli opravdu šíleně moc porodů že žensky ležely na přistýlkách, a taky proto že mi kluci zase doma brečeli..resp.ten nejmenší...ještě nechodil do školky byl na mě hodně fixovaný tak se mu stýskalo... tak i proto. Možná kdybych kluky doma neměla a vyloženě si prosadila že tam s holkama chci být celou dobu tak by mě tam asi na nějaké přistýlce taky nechali . Takže jsem byla doma asi 8dní, každý druhý den holkám vozila odstříkané mlíko, zkoušela je kojit, trošku se s nimi pomazlila a po těch 14ti dnech jsem opět nastoupila. Nejdřív mi dali na pokoj jednu která už byla schopná pít z flašky a nepotřebovala sondičku za 3 dny byla bez sondy i druhá kráska tak jsem měla už obě.

Když si na to teď vzpomenu jaký to bylo šílený...jak jsem za něma jezdila a bulila nad jejich postýlkama jaké jsou malinké a za každý ml co vypily jsem byla štastná!! Když vypily poprvé z flašky svých 10ml to bylo pomalu na šampaňské :grinning: opravdu z toho začátku dostat do nich mlíko jinou formou než přes sondu bylo složité..dnes vypijou 180ml během minuty :sunglasses:
7. led 2014 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@koksi chko holky musime vydržet... Ja jsem teprve 30+1..., bojim se.. Ja myslela ze cca od 34 tt je to uz dobry, ale asi moc ne vid....
7. led 2014 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi páni tak to muselo být těžké takhle za nimi dojíždět to bych asi taky špatně nesla. Ja furt přemýšlím jak mi napsala pidísek že kontrakce ´´poslíčci´´ jsou jako silné křeče při menses a nějak tak mě ty křeče ted chytaji. Tak snad to budou jen silný poslíčci. A prdelky ve mě ještě vydrží... Mno jsou to mé první děti tak mám doma klid a když není přítel doma tak budu jen ležet s nohama nahoru snad to pomůže.
Kolik měli kd holky? já jsem byla ve 30 tt na UT a děti měli 1200g a co tady čtu tak mívají víc, snad budou mít víc. Jé já ti tak zavidím, že už je máš doma u sebe a v pořádku. Nás to nejhorší čeká. A ještě k tomu ten císař co mě čeká, jen na to pomyslím že je hned neuvidím mno horor, ale říkám si když to zvládli jiný maminky tak to bude v poho..... :slight_smile:
7. led 2014 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Mno já jsem si původně taky myslela že ten 34 tt je v poho ale není :frowning2: Mno jak to píšou všichni, nohy nahoru a odpočívat, odpočívat a zase jenom odpočívat. I když je fakt že, když jsem byla ve 30 tt tak mi bylo fajn ani bříško ještě netáhlo, tak jsem pekla cukroví, předvánoční uklid a mnoho dalších aktivit kvůli cukrovce. Mno a dneska mě unaví i půl hodinová procházka a vařím jen lehká jídla které mi nezaberou moc času. A ted když není přítel doma tak ani nevařím jen ležím a vezmu si co je zrovna k mání :slight_smile:
7. led 2014 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ruljana bojim bojim... Me je prave taky ještě fajn....vydržím cokoli jen at oni vydrží....
7. led 2014 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana muaia se zklidnit,jakoby kontrakce pri tvrdnuti bricha sou normalni,ty křeče sice neznám,ale.tqky tm máš dve docela velke deti,muzou ti na neco tlačit a tim to je.Kdyby si mela jit rodit,kontrakce zacnou podobne jako kdyz ti tvrdne bricho,ale bez tvrdnuti,takze klid,jestli chces ten tyden vydržet,hlavne klid a nic nedělat,pokud se to zhorší,dokutalej se na gyndu,v nejhorsim se prospis a pekne si odpocines v nemocnici,tam
si te ten tyden ohlidaji a budes obskakovana a v klidu.Nahodou ta tepla koupel neni vubec špatná,ne za kazdou cwnu vyvolá porod,to spis hrozi v rannem tehu nez teď,ja tam lezim pořád,pupek mam venku,neni ponoreny,ja sitam vzdycky ulevim.
@koksi ten utvar sem zkousela jestli taky nemam,jista si nejsem,uplne strecha se me neudělala,ale pupek byl divn.ý,ty cviky cekam jestli holky pošlou,samo hned dam vědět.
E
@cekatelkadvojcatek s tema kocarama zbytecne stresujes,mam odzkouseny TFK plne naložený,ma brzeu a supr,proto sem do nej šla,EW se me mof nelíbí,pokud chces kocar na prochazky,tak u tandemu se nechytas.co tqk Xlander,cenově velice dobrý,zkousela sem ho taky,je pekny,neni potreba adapteru,nema autosedacky,jwn vlozne tašky,dobre se ovlada,na prochazky bude dobrý,velka kola
7. led 2014 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek ty budes rodit ve 36tt,tak nepanykar,peknese taky uklidni a neprivolavej si to. @ruljana holky ja umiram uz ted a nejake pul hodinove prochajdy nehrozi,do obchodu a zpatky a chcipam.Takze šššš a klidecek,bezte cist miminum treba pohadku :wink:
7. led 2014 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Už jsem se tak nějak uklidnila dneska je to celí den zatím uplně v poho tak snad to bude v poho i nadále. Jo tak vanu bych si dala pořádně teplou tech 37 st už mě neba je to studene ale bojím se a už se stejně nevejdu do vany :unamused: a když se tam nějak poskládám tak problém se vysoukat ven :wink:... NJN neboj taky poznáš. Občas se u toho i pobavím. :wink:
7. led 2014 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 mně se tady nějak neukazují ty upozornění :angry:
Jo v Prenatalu jsem dala 500kč za to DVD. Je dlouhý nějak 15min.,ale je to krásná památka :dizzy_face:

@pidisek neboj se. Nemáš žádný problémy. Taky myslím,že zrovna ty vydržíš dlouho :slight_smile:

@ruljana odpočívej a šetři se. A kdyby se ti to nezdálo můžeš do porodky zavolat a poptat se..
7. led 2014 v 18:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla včera kontrolu. CS pořád stejné 2-3,ale čípek dlouhý dost-mě potěšil 32mm což je paráda. Takže dobré zprávy. Děti taky ok a rostou pěkně. Rozdíl mezi nima minimální.Jedno má hlavičku vlevo dole,po pravé straně břicha tělíčko a kope u pupku. Druhý má hlavu u pupku, po levé straně tělíčko a kope vlevo dole. Myslím,že musí mít okopané hlavičky :grinning: Další kontrola za 14dní. Taky mi sestra brala krev na cukrovku.
7. led 2014 v 18:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a četla jsem o veletrzích na nějaké diskuzi a holky si hodně stěžovaly. Že třeba 30 kočárů,ale samý EW nebo TFK a nic jiného k vidění nebylo..
7. led 2014 v 18:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana ja uz mam dva porodt za sebou a myslela sem si ze toto twhu me nemůže rozhazet,no a chvilkama sem totalne v prdeli,pupek jako tesne pred porodem,bricho me nast uz netvrdne,davam si magnesko a taky tu vanu,dokud do ni vlezu.Jinak se mrkni na babyonline.cz na 22 tt,tam je o tom psané.Chce to klid,pokud mas slibeny císař,tak mimca urco nevylezou jen tak,tak se vubec nemusis bat,ikdyz pujde do tuhého,tak nevypadnou a kontrakce urco zaručeně poznas,z toho nemej strach :grinning: To ja mam strach,ze kdyby se me nahodou podarilo porodit normálně,kez by byli otocene obe hlavickama dolu,tak ze porodim pred barákem,manzel sice u porodu byl,ale moc mu neverim :grinning:
7. led 2014 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Hlevně odpočívej a nenamáhej se... Já jsem to trochu podcenila jak mi bylo fajn a pak mi dr říkala at vynechám procházky, ktere mi naordinovala dietoložka kvuli te cukrovce. :wink:
A je fakt že mi pak bylo už lepe, netvrdlo mi tolik to bříško.
7. led 2014 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi ale to je ta vystava te baby co ty kocary prodava ne! Na tu kašlu,vystavi jen co ma na prodejně a prd,videla sem fotky z tama.Radai pojedu na Vse pro dítě,ale nevim kdy je.
Ty jo me se prckove zzaručeně premistili,z niceho nic me pustili ty infarktove stavy aa tqky je jinde citim.Brala ti krev na cukrovku,dostala si i ten sladky caj,nebo to je zase jen u mas v zapadakove,kez by se to změnilo,nebo chcipnu hlady.
Kocar si tusim psala ze mas EW ne? Treba u nas jezdi maminy prevazne z takovyma jako je Tako,ale to stare,hrozna kara,pokud nekomu prijde EW nebo TFK tezky,tak s timto kramem nehne,opravdu hrozne stroje,nechci ani zadarmo,dostala sem ho pro dceru na zahradu a taky sem ho obratem darovala.
Dneska sem se dozvěděla,ze kamaradka co je sama z dvojcat je v devatem týdnu,prva se chvastala ze tam je ien jedno a dnes ji nasli druhé :grinning: Booooze me to potešilo,nebudu sama
7. led 2014 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 :grinning: Mno císaře jsem nechtěla ale jsou tam špatně Nikolka je hlavou dolu a Páťa hlavou nahoru :frowning2:
Ta hlavička Nikol mě hodně tlačí dole tak se bojím že kdyby se rozjel poro aby nechtěla na svět první a nepokusila se o to.... Juknu na to baby, zatím co jsem četla tak horkou nebo teplou vanu doporučujou na vyvolaní.... Mno přítel byl už také u porodu ale já bych mu také neveřila a on sám sobě asi taky ne, ted byl 14 dní doma a vezl skoro obden jen mě někde něco píchlo :grinning:
7. led 2014 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana tepla voda neni jen na vyvolání,ze začátku tehu je to spis o potratu,ale ted bych se toho nebala,neprezen to teplotou a je to,treba tepla sprcha,pokud nevejdes do vany,nikse neni psano,ze se musim rochnit ve 40 stupnove vodě,staci 39 :grinning:
7. led 2014 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sacvi ja to mela stejně - ty polohy - a kluk se otočil a ted jsou oba hlavičkou dolů :slight_smile:
7. led 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vůbec vám nezávidím výběry těch kočárků. Já ne něj měla fakt štěstí. Finančně na nový opravdu nemáme ale tady v okolí měla maminka taky dvojčatka a už se chystali pomalu ho prodávat. tak mi ho se vším všudy prodala. Je to Zoom - ABC desing kolekce 2011. Stejně jsem chtěla tandem tak to bylo fakt prima. Aspon jsem si ušetřila nervíky, když to tady čtu. Fakt vás lituji
7. led 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@vrtulka81
@sacvi

Holky snad mate pravdu :slight_smile: dám za to cokoli...
7. led 2014 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 :grinning: dobrá dobrá dokoukám ulici a půjde se tam poskládat na chvilku a uvidím jak dopadnu.
7. led 2014 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ruljana ja lezím co to jde, ale musím obstarat dům a tak ...vařit...snažím se moc netrajdat, všude jezdím autem, tak snad to k něčemu je :slight_smile:
7. led 2014 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@athena7 25+3 a 7,5kg nahoře...pokud bych však měla počítat i ty hormony a ivfka předtím, tak bych připočítala ještě 10kg :confounded:
7. led 2014 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tandem Jane prodava jedna od nas po holičkách,kdyby nekdo chtel,nevim za kolik,ale zjistila bych
7. led 2014 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Mno jasně ten uklid to mě zabíjí. Už musím na etapy. Umeju nádobí a musím si sednou, vyluxuju a jsem odepsaná na zbytek dne. naštěstí mám jen malinkej byteček tak je to v poho. Mno a jak byl ted doma přítel a musela jsem vařit, tak jsem byla fakt hotová. Na jednu stranu je mi smutno po příteli, ale díky bohu že nemusím vařit a nic nedělat. V tomto lituji maminky které už mají děti a do toho čekají dvojky, vůbec si nedovedu představit jak bych to zvládala.
7. led 2014 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ruljana taky je obdivuju...
7. led 2014 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek taky už ti tam mimisci pořádají disco nebo jsou ještě hodné? Já se na bříško koukám víc než tv a je to fakt paráda jak tam blázní... Hlavne Patrik jak je hlavou nahoru tak tam těma ručičkama šermuje :grinning: fakt paráda...
7. led 2014 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 tak to jsi dobře nakoupila, já jsem si vyhlídla Candide polštář...uvidím jestli ho budu pořizovat, zatím počkám...zavinovačky mi kamarádky vymlouvají, že je použily jen na cestě z porodnice...taky rodily v létě...takže další dilema:slight_smile:) a jaké jsi nakoupila?
7. led 2014 ve 20:11  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick chodíš někam na cvičení nebo půjdeš až pak u Apolináře? já začínám s gravid jógou a možná k tomu ještě něco přidám...ale většinou mají hodiny vypsaný večer a to já už jsem mrtvá:slight_smile:
7. led 2014 ve 20:15  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek